طرز تهیه ماکارونی

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی دمی ایرانی بــا گوشت چرخ کرده

مواد لازم

ماکارونی خشک 300 گرم
گوشت چرخ کرده 200 گرم
رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری
پیاز 1 عدد
پودر سیر 1/2 قاشق چایخوری
پودر دارچین 1/3 قاشق چایخوری
فلفل دلمه ای کوچک 1 عدد
پودر آویشن 1/2 قاشق چایخوری
آبلیمو و نمک و فلفل بــه مقدار لازم

طرز تهیه ماکارونی دمی ایرانی بــا گوشت چرخ کرده

داخل قابلمه ای را از آب پر کنید و مقداری نمک و روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تــا بــه جوش بیاید ؛ پــس از بــه جوش آمدن آب ماکارونی را اضافه کنید و بــا چنگال کمی هم بزنید تــا رشته های ماکارونی بــه هم نچسبند. ماکارونی را پــس از 5 – 7 دقیقه بــا آب سرد آبکشی کنید و کناری قرار دهید تــا آب اضافی اش برود.

پیاز را ریز خرد کنید و در مقداری روغن تفت دهید تــا نرم شود. ســپــس گوشت چرخ کرده و فلفل دلمه ای خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تــا گوشت سرخ شــود ؛ در ادامه نمک ؛ فلفل ؛ پودر دارچین ؛ پودر سیر و رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و کمی تفت دهید. در آخر مقداری آبلیمو اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.

ته قابلمه مقداری روغن بریزید و سیب زمینی های حلقه شده بچینید ؛ مقداری ماکارونی روی سیب زمینی ها بریزید و روی آن مقداری مایه ماکارونی بریزید ( 2-3 لایه بــه همین صورت داخل قابلمه را پر کنید ) ؛ لایه آخر را بــا ماکارونی پوشش دهید و پودر آویشن را روی آن بپاشید ؛ در قابلمه را بگذارید و بــا حرارت کم اجازه دهید بــه مدت 35 – 45 دقیقه ماکارونی دم بکشد.

پس از پخت ماکارونی را از روی حرارت بردارید ؛ در قابلمه را بردارید و 10 دقیقه صبر کنید تــا ماکارونی کمی خنک شــود ســپــس در ظرف برگردانید و بهمراه سس گوجه فرنگی سرو کنید.

نکته ها :

در زمان آبکشی ماکارونی را زیاده از حد نجوشانید تــا خمیر نشود و همچنین رشته های ماکارونی را بــا آب سرد کاملا بشویید و از هم جدا کنید ؛ در صورت تمایل بــرای خوشرنگ تر شدن ماکارونی 1 قاشق چایخوری زعفران دم کرده بــه مایه ماکارونی اضافه کنید.

طرز تهیه ماکارونی بــا مرغ

مواد لازم

ماکارونی فرمی     400 گرم
زیتون     به مقدار لازم
سینه مرغ یــا فیله مرغ     350 گرم
خامه     200 گرم
گوجه فرنگی پوره شده     400 گرم
فلفل دلمه هــر رنگی کــه دوست دارید     1 عدد
پیاز     1 عدد بزرگ
نمک و فلفل     به مقدار لازم
پنیر پیتزا     250 گرم

طرز تهیه ماکارونی بــا مرغ

ابتدا ماکرونی را بــا آب جوش و نمک پخته و آبکش کرده و کنار میگذاریم. در تابه ای روغن ریخته و پیاز ها را در روغن سرخ میکنیم و سینهای مرغ را بــه اندازه های متوسط خرد میکنیم و داخل پبازها ریخته و بــه همراه زردچوبه و فلفل و نمک خوب سرخ میکنیم  و بعد هم پوره گوجه فرنگی رو اضافه میکنیم و میگذاریم 10 دقیقه بپزد؛ولی نه دیگه هــمــه آب گوجه کشیده بشه و بعد هم خامه رو اضافه میکنیم و زیتون ها…

ظرفی کــه مخصوص باشه بــرای فر را برمیداریم و ماکارونی ها را میریزیم داخلش و بعد هم مواد را روی ماکارونی ها میریزیم و در اخر هم پنیر پیتزا و در طبقه وسط فر بــا درجه حرارت مناسب؛تا زمانی کــه پنیر آب شــود و رویش کمی رنگ بگیرد.

طرز تهیه ماکارونی دمی ایرانی

طرز تهیه ماکارونی دمی ایرانی

طرز تهیه ماکارونی بــا قارچ

مواد لازم

ماکارونی
۴۰۰ گرم

قارچ
۳۰۰ گرم

پیاز
۱ عدد بزرگ

فلفل دلمه ای
۱ عدد

سیر
۱-۲ حبه

گوجه فرنگی
۲ عدد

رب گوجه
۱ قاشق غذاخوری

سیب زمینی
۱-۲ عدد

نمک؛ فلفل و زردچوبه
به مقدار دلخواه

روغن
یک سوم پیمانه

طرز تهیه ماکارونی بــا قارچ

پیاز و فلفل دلمه ای را خلال کنید. گوجه ها را نصف کرده پــس از درآودن هسته آنها را خلال کنید. قارچ ها رابه ورقه های ۲-۳ میلیمتری خرد کنید. ســپــس در ماهیتابه مناسبی نصف روغن را ریخته.

ابتدا پیاز و ســپــس بــه ترتیب فلفل دلمه ای؛سیرخردشده؛ قارچ و رب گوجه را در آن تفت داده و گوجه فرنگی و نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه کرده؛ کمی آب بریزید تــا سس غلیظی مواد را دربرگیرد.

ماکارونی را ۱۰ دقیقه در آب جوش و نمک جوشانده آبکش کنید. کف قابلمه مناسبی را روغن ریخته و بــا سیب زمینی حلقه شده بپوشانید.سپس ماکارونی و مواد تهیه شده را لایه لایه ریخته و آن را ۳۰دقیقه روی حرارت ملایم دم کنید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه ماکارونی”

دیدگاه ها بسته شده اند.