طرز تهیه شیر برنج

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه شیر برنج

طرز تهیه شیر برنج

مواد لازم

شیر
3 پیمانه

برنج
یک پیمانه یــا 200 گرم

گلاب
نصف پیمانه

طرز تهیه شیر برنج

برنج را از پیش بــه مدت چند ساعت خیس کنید؛ ســپــس آب برنج را خالی کرده و بــه همراه 2 پیمانه آب یــا یک پیمانه آب و یک پیمانه شیر داخل قابلمه ای بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تــا کمی پخته و نرم شود؛ ســپــس شیر را بــه آن اضافه کنید و همچنان روی شعله ملایم اجاق گاز قرار دهید و مرتب هم بزنید تــا کاملا پخته و غلیظ شود.

برای ایــن منظور معمولا 15 الی 20 دقیقه زمان کافی است.حالا گلاب را بــه آن اضافه کنید.بعد از گذشت یکی دو دقیقه؛ قابلمه را از روی اجاق گاز بردارید و شیربرنج را در ظرف مورد نظر بکشید و پــس از تزئین روی آن بــا دارچین؛ بــا مربا یــا عسل؛ شکر یــا شیره میل کنید.

نکته :

بعضی ها شکر را مانند فرنی بــه همراه شیر و گلاب در مراحل پخت بــه شیربرنج اضافه می کنند.

طرز تهیه شیر برنج بــا مایکروفر

مواد لازم

برنج  100 گرم
شکر  4 قاشق سوپخوری
شیر هموژنیزه  1 لیتر
کره  25 گرم
گلاب  0.25 فنجان
آب  3 فنجان

طرز تهیه شیر برنج بــا مایکروفر

ابتدا برنج را بشویی و مدت 2 الی 3 ساعت بــا آب داغ خیس کنید ... ســپــس آن را در یک ظرف پیرکس گود ( بــه حجم حداقل 2 لیتر ) بریزید و یک لیوان آب بــه آن اپافه کنید و 15-10 دقیقه بــا قدرت 100% بدون درب داخل مایکروفر قرار دهید ... در ایــن فاصله آن را یکبار هم بزنید. ســپــس شیر را بــه آن اضافه کنید و بــه مدت 20 دقیقه بــا قدرت 100% بدون درب داخل مایکروفر قرار دهید.

پس از ایــن زمان شکر و کره را بــه ظرف اضافه کرده و ان را مجددا بــه مدت 20-15 دقیقه بــا قدرت 100% ( بدون درب) داخل مایکروفر قرار دهید.

توجه :

در صورتیکه در ایــن مرحله برنج کاملا پخته شده اســت ولــی غذا جا افتاده بنظر نمی رسد ؛ می توانید یک قاشق غذاخوری آرد برنج را بــا کمی شیر سرد حل کرده و همراه گلاب بــه غذا اضافه کنید و آن را خوب هم زده بــه مدت 4-3 دقیقه بــا قدرت 100% داخل مایکروفر قرار دهید. ( در ایــن فاصله یکبار غذا را هم بزنید ).

طرز تهیه شیر برنج مجلسی

طرز تهیه شیر برنج مجلسی

طرز تهیه شیر برنج بــا طعم پرتقال

مواد لازم

شیر : 1 فنجان + 4/3 فنجان

برنج : 1 فنجان

ماست : 240 گرم

خرما خرد شده : 1 و نیم فنجان

عسل : 3 قاشق غذاخوری

دارچین : 2/1 قاشق چای خوری

آب پرتقال : 1 فنجان

آب : 1 فنجان

پوست پرتقال خرد شده : 1 عدد

کره : 1 قاشق غذاخوری

خلال بادام : 3/1 فنجان

خامه : 4/1 فنجان

اسانس وانیل : 3 قاشق چای خوری

جوز هندی : 4/1 قاشق چای خوری

نمک : بــه میزان لازم

طرز تهیه شیر برنج بــا طعم پرتقال

آب؛ آب پرتقال و شیر را در ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید تــا جوش بیاید. بعد از آن وانیل؛ عسل؛ دارچین؛ جوز هندی و نمک را اضافه کنید. بعد از ان حرارت را کم کنید و برنج را اضافه کنید تــا برنج بپزد و آب کاملا بخار شود. حرارت را خاموش کنید.

در ظرف دیگری کره بریزید و بادام را تفت دهید و کنار بگذارید. ماست؛ خامه؛ خرما؛ پوست پرتقال و خلال بادام را در ظرف شیربرنج بریزید و هم بزنید. شیر برنج را در ظرف سرو بریزید و روی آن را بــا خرما؛ جوز هندی؛ دارچین؛ خلال بادام و پوست پرتقال تزئین کنید.

شیر برنج پرتقالی شما آماده سرو است.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه شیر برنج”

دیدگاه ها بسته شده اند.