طرز تهیه شیر برنج

طرز تهیه شیر برنج

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز تهیه شیر برنج
 •  

  طرز تهیه شیر برنج

  طرز تهیه شیر برنج

  مواد لازم

  شیر
  3 پیمانه

  برنج
  یک پیمانه یا 200 گرم

  گلاب
  نصف پیمانه

  طرز تهیه شیر برنج

  برنج را از پیش به مدت چند ساعت خیس کنید، سپس آب برنج را خالی کرده و به همراه 2 پیمانه آب یا یک پیمانه آب و یک پیمانه شیر داخل قابلمه ای بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا کمی پخته و نرم شود، سپس شیر را به آن اضافه کنید و همچنان روی شعله ملایم اجاق گاز قرار دهید و مرتب هم بزنید تا کاملا پخته و غلیظ شود.

  برای این منظور معمولا 15 الی 20 دقیقه زمان کافی است.حالا گلاب را به آن اضافه کنید.بعد از گذشت یکی دو دقیقه، قابلمه را از روی اجاق گاز بردارید و شیربرنج را در ظرف مورد نظر بکشید و پس از تزئین روی آن با دارچین، با مربا یا عسل، شکر یا شیره میل کنید.

  نکته :

  بعضی ها شکر را مانند فرنی به همراه شیر و گلاب در مراحل پخت به شیربرنج اضافه می کنند.

  طرز تهیه شیر برنج با مایکروفر

  مواد لازم

  برنج  100 گرم
  شکر  4 قاشق سوپخوری
  شیر هموژنیزه  1 لیتر
  کره  25 گرم
  گلاب  0.25 فنجان
  آب  3 فنجان

  طرز تهیه شیر برنج با مایکروفر

  ابتدا برنج را بشویی و مدت 2 الی 3 ساعت با آب داغ خیس کنید . سپس آن را در یک ظرف پیرکس گود ( به حجم حداقل 2 لیتر ) بریزید و یک لیوان آب به آن اپافه کنید و 15-10 دقیقه با قدرت 100% بدون درب داخل مایکروفر قرار دهید . در این فاصله آن را یکبار هم بزنید. سپس شیر را به آن اضافه کنید و به مدت 20 دقیقه با قدرت 100% بدون درب داخل مایکروفر قرار دهید.

  پس از این زمان شکر و کره را به ظرف اضافه کرده و ان را مجددا به مدت 20-15 دقیقه با قدرت 100% ( بدون درب) داخل مایکروفر قرار دهید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  توجه :

  در صورتیکه در این مرحله برنج کاملا پخته شده است ولی غذا جا افتاده بنظر نمی رسد ، می توانید یک قاشق غذاخوری آرد برنج را با کمی شیر سرد حل کرده و همراه گلاب به غذا اضافه کنید و آن را خوب هم زده به مدت 4-3 دقیقه با قدرت 100% داخل مایکروفر قرار دهید. ( در این فاصله یکبار غذا را هم بزنید ).

  طرز تهیه شیر برنج مجلسی

  طرز تهیه شیر برنج مجلسی

  طرز تهیه شیر برنج با طعم پرتقال

  مواد لازم

  شیر : 1 فنجان + 4/3 فنجان

  برنج : 1 فنجان

  ماست : 240 گرم

  خرما خرد شده : 1 و نیم فنجان

  عسل : 3 قاشق غذاخوری

  دارچین : 2/1 قاشق چای خوری

  آب پرتقال : 1 فنجان

  آب : 1 فنجان

  پوست پرتقال خرد شده : 1 عدد

  کره : 1 قاشق غذاخوری

  خلال بادام : 3/1 فنجان

  خامه : 4/1 فنجان

  اسانس وانیل : 3 قاشق چای خوری

  جوز هندی : 4/1 قاشق چای خوری

  نمک : به میزان لازم

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه شیر برنج با طعم پرتقال

  آب، آب پرتقال و شیر را در ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. بعد از آن وانیل، عسل، دارچین، جوز هندی و نمک را اضافه کنید. بعد از ان حرارت را کم کنید و برنج را اضافه کنید تا برنج بپزد و آب کاملا بخار شود. حرارت را خاموش کنید.

  در ظرف دیگری کره بریزید و بادام را تفت دهید و کنار بگذارید. ماست، خامه، خرما، پوست پرتقال و خلال بادام را در ظرف شیربرنج بریزید و هم بزنید. شیر برنج را در ظرف سرو بریزید و روی آن را با خرما، جوز هندی، دارچین، خلال بادام و پوست پرتقال تزئین کنید.

  شیر برنج پرتقالی شما آماده سرو است.

   

  کلمات کلیدی : از ( ) ) + ، آب آب، آرد آماده آن ابتدا اجاق از است استحالا اضافه افتاده الی ان انبیا اپافه ای این با بادام بازدید بخار بدون بردارید برنج برنج برنج  بریزید بزنید بشویی بعد بعضی بنظر به بپزد بکشید بگذارید بیاید تا تاروت تزئین تفت تهیه توانید توجه جا جوز جوش حجم حداقل حرارت حل خالی خامه، خاموش خرد خرما، خلال خوب خوری آب خوری جوز خوری نمک خیس داخل دارچین، داغ در درب درب) دقیقه دقیقه، دهید دهید دو دیگر دیگری را رسد روی زده زمان ساعت سرد سرو سوپخوری شیر سپس شده شعله شما شود شود برای شود، شکر شیر شیربرنج شیره صفحات صورتیکه طرز طعم ظرف ظرفی عدد کره عسل، غذا غذاخوری غذاخوری خلال غذاخوری دارچین غلیظ فاصله فال فرمائید فرنی فنجان فنجان فنجان آب فنجان اسانس فنجان برنج فنجان خامه فنجان عسل فنجان ماست فنجان پوست فنجان آب  قابلمه قاشق قدرت قرار لازم لازم لازم شیر لازم شیر لیتر لیتر کره  لیوان ماست، مانند مایکروفر مایکروفر مجددا مجلسی مدت مراحل مربا مرتب مرحله معمولا ملایم منظور مواد مورد می میزان میل نرم نظر نمک نمی نکته نیز نیم ها هم همراه هموژنیزه  همچنان هندی هندی، و وانیل وانیل، ولی پخت پخته پرتقال پرتقال پرتقالی پس پوست پیرکس پیش پیمانه پیمانه پیمانه برنج یک چای چند کافی کاملا کرده کره کم کمی کنار کنند کنید کنید کنید، کنیدبعد گاز گذشت گرم خرما گرم گلاب نصف گرم شکر  گرم گلاب  گلاب گود یا یک یکبار یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهیه شیر برنج”

  دیدگاه ها بسته شده اند.