طرز تهیه بامیه

طرز تهیه بامیه

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز تهیه بامیه
 •  

  طرز تهیه بامیه

  طرز تهیه بامیه خانگی

  بامیه

  آرد 1 لیوان  .  آب 1 لیوان  .  تخم مرغ درشت 2 عدد  .  کره 50 گرم  .  شکر 2 قاشق غذاخوری

  شربت بامیه

  شکر 2 لیوان . آب 1 لیوان . گلاب 1/2 لیوان . زعفران دمکرده 2 قاشق غذاخوری . آبلیمو 1 قاشق چایخوری

  طرز تهیه شربت بامیه :

  آب و شکر را مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا به جوش بیاید و تمام شکر حل شود سپس زعفران ، گلاب و آبلیمو را اضافه کنید و پس از 10 دقیقه که جوشید شربت را از روی حرارت بردارید ( در زمان افزودن بامیه شربت باید ولرم باشد ) .

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه بامیه :

  آب و کره را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید سپس آرد و شکر را اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا خمیر جمع شود در ادامه 2 قاشق غذاخوری شربت به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کامل به خورد خمیر برود.

  حدود 10 دقیقه خمیر را با حرارت ملایم تفت دهید تا خمیر بپزد سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و پس از اینکه خمیر خنک شد تخم مرغ ها را به نوبت اضافه و خوب مخلوط کنید تا خمیری نرم و لطیف بدست بیاید.

  داخل قابلمه مقدار زیادی روغن بریزید ، خمیر را داخل قیف با سر ماسوره دار بریزید و در روغن قیچی کنید سپس روی حرارت ملایم قرار دهید ؛ بامیه ها را در حین سرخ شدن مرتب به هم بزنید تا به هم نچسبند و یک دست سرخ شوند.

  بامیه ها را به همان صورت داغ به شربت ولرم اضافه کنید تا شربت را به خود جذب کنند ( حدود 3 دقیقه قرار دادن بامیه در شربت کافی میباشد ) .

  آموزش شیرینی بامیه

  نکته ها :

  در زمان ریختن بامیه داغ داخل شربت دمای شربت باید ولرم رو به سرد باشد ، در زمان بریدن بامیه سر قیچی را چرب کنید تا خمیر بامیه به قیچی نچسبد .

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

   

  کلمات کلیدی : از ( )   ، ؛ آب آبلیمو آرد آموزش آن ادامه از اضافه افزودن انبیا اینکه با بازدید باشد بامیه بامیه باید بجوش بدست بردارید برود حدود بریدن بریزید بزنید به بپزد بیاید بیاید داخل تا تاروت تخم تفت تمام تهیه جذب جمع جوش جوشید حدود حرارت حل حین خانگی خمیر خمیری خنک خوب خود خورد داخل دادن دار داغ در درشت دست دقیقه دمای دمکرده دهید دیگر را رو روغن روی ریختن زعفران زمان زیادی سر سرخ سرد سپس شد شدن شربت شود شوند بامیه شکر شیرینی صفحات صورت طرز عدد  غذاخوری غذاخوری فال فرمائید قابلمه قاشق قرار قیف قیچی لطیف لیوان لیوان  ماسوره مخلوط مرتب مرغ مقدار ملایم میباشد نرم نوبت نچسبد نچسبند نکته نیز ها هم همان و ولرم پس چایخوری چرب کافی کامل کرده کره کنند کنید که گرم  گلاب یک

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهیه بامیه”

  دیدگاه ها بسته شده اند.