طرز تهیه شیرینی نارگیلی

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی

مواد لازم

شکر
۲۵۰ گرم

پودر نارگیل پُرچرب
۱۲۵ گرم

روغن مایع
۷۵ گرم

سفیده تخم مرغ
۳ عدد بزرگ

آب لیموترش
یک دوم قاشق چایخوری

وانیل
یک هشتم قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

ابتدا شکر؛ پودر نارگیل؛ نیمی از سفیده تخم مرغ؛ نیمی از روغن مایع و وانیل را بــا هم مخلوط کنید. ایــن مخلوط را دو بار از چرخ گوشت رد کنید. در صورت در دسترس نداشتن چرخ گوشت؛ می توانید از غذاساز کمک بگیرید و خوب مواد را مخلوط کنید.

سپس مایه بــه دست آمده را در یک قابلمه مناسب بریزید و روی حرارت؛ مرتب هم بزنید تــا کمی گرم شود. در ایــن مدت؛ مواد را بــا قاشق چوبی هم بزنید. در ایــن مرحله آب لیموترش را همراه بقیه سفیده تخم مرغ و باقیمانده روغن مایع بــا هم مخلوط کنید و بــه مواد داخل قابلمه بیفزایید و سریع هم بزنید. مواد را تــا زمانی روی حرارت نگه دارید کــه کاملاً داغ شــود اما؛ مواظب باشید قُل نزند. بــه محض اینکه مواد داغ شد؛ قابلمه را از روی حرارت بردارید و مواد را بــه کاسه ای دیگر منتقل کنید و اجازه دهید در دمای آشپزخانه کاملاً مواد سرد شود.

کف یک سینی فر را کاغذ روغنی بیندازید و پــس از اینکه مواد خنک شد؛ آن را در قیف ریخته و بــا فاصله روی کاغذ روغنی بریزید.

بعد سینی را در طبقه وسط فری کــه از قبل بــا دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد یــا ۳۵۰ درجه فارنهایت یــا شماره ۴ گرم کرده اید یک ربع قرار دهید. زمانی کــه روی شیرینی تَرَک های ریز خورد و کمی طلایی شد؛ بهترین موقع بــرای بیرون آوردن شیرینی از فر است. در صورت تمایل؛ می توانید روی هــر شیرینی کمی پودر پسته بپاشید و دوباره داخل فر قرار دهید.

توجه داشته باشید بــرای اینکه شیرینی بهتری بــه دست آورید؛ بــایــد اندازه ها دقیق باشد؛ داغ زدن مناسب باشد یعنی گرمای مواد بــه حدی باشد کــه وقتی انگشت را داخل مواد می زنید دست شما احساس داغی زیادی بکند؛ بــه هیچ وجه مواد را بعد از داغ شدن در یخچال قرار ندهید و اجازه دهید در دمای محیط؛ سرد شود. در یخچال گذاشتن مواد؛ سبب خراب شدن شیرینی می شود؛ در صورتی کــه مواد بعد از سرد شدن خیلی سفت بود می توانید نصف یک عدد سفیده تخم مرغ را اضافه کنید و اگــر مواد شُل بود یک قاشق سوپخوری آرد برنج بیفزایید؛ حتماً قبل از اینکه هــمــه مواد را در سینی بریزید؛ یک عدد شیرینی را در فر امتحان کنید و در صورتی کــه در پخت مشکلی نداشت؛ بقیه را در سینی بریزید.

 

آموزش شیرینی نارگیلی نرم و خوشمزه

طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی

بعضی وقتها نمی دونید بــا سفیده تخم مرغها چیکار کنید ... ایــن دستوری هست کــه فــقــط بــا سفیده تخم مرغ درست می شه و زرده در اون دخیل نیست. ایــن یه شیرینی بسیار تردی هست کــه فــقــط یه چایی کنارش کم داره .

مواد لازم

پودر نارگیل      150 گرم
پودر قند     250 گرم
سفیده تخم مرغ      4 عدد
پودر هل      1 قاشق مرباخوری
خلال پسته      جهت تزیین

آموزش شیرینی نارگیلی پفکی

سفیده تخم مرغ رو بــا همزن هم می زنید .

بعد قاشق قاشق پودر قند اضافه کرده و هم بزنید .

در نهایت پودر هل رو بریزید .

سپس ظرف حاوی سفیده رو روی قابلمه ای کــه آبجوش داخل اون هست و بــا حرارت ملایم در حال جوش هست ؛ قرار می دیم  و بــه هم زدن ادامه می دیم .

سفیده رو انقدر هم می زنیم تــا زمانیکه همزن رو وقتی بــه سمت بالا می کشیم فرم گرفته بمونه .

بعد از روی حرارت برداشته و پودر نارگیل رو اضافه کرده و مخلوط می کنیم .

داخل قیف و ماسوره ریخته و روی سینی بــا کمی فاصله می ریزیم .

بعد روی هــر کدام یه دونه خلال پسته قرار می دیم .

سپس داخل فری کــه بــا دمای 160 درجه سانتیگراد گرم شده بمدت 7 – 10 دقیه قرار می دیم .

نکته :

مدت زمان بسته بــه دمای فرتون ممکنه کم یــا زیاد بشه کافیه زیر شیرینی کمی رنگ بگیره و قرار نـیـسـت شیرینی ها تغییر رنگ بدنن بـلـکـه بــایــد بــه همون صورت سفید بمونن .

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه شیرینی نارگیلی”

دیدگاه ها بسته شده اند.