طرز تهیه شیرینی دانمارکی

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه شیرینی دانمارکی

شیرینی دانمارکی

مواد لازم

شیر گرم 2/3 لیوان  .  روغن 1/3 لیوان  .  آرد 3 و نیم لیوان  .  شکر 4 قاشق غذاخوری  .  تخم مرغ 2 عدد

کره 200 گرم  .  پودر خمیر مایه 2 قاشق چایخوری  .  نمک 1 قاشق چایخوری  .  اسانس وانیل مقداری

کرم شیرینی بــرای داخل شیرینی  .  زرده تخم مرغ بــرای رومال شیرینی  .  شکر و آب بــرای شیره شیرینی

طرز تهیه شیرینی دانمارکی

شیر گرم ( شیر داغی کــه دست را نسوزاند ) ؛ پودر خمیرمایه ؛ نمک ؛ 1 قاشق چایخوری شکر و 1 قاشق غذاخوری آرد را باهم مخلوط کنید و 10 دقیقه کناری قرار دهید تــا پف کــنــد ؛ پــس از 10 دقیقه تخم مرغ ها را بــه مخلوط خمیر مایه اضافه و مخلوط کنید.

باقی مانده آرد ؛ شکر و وانیل را باهم مخلوط کنید ســپــس بــه مواد دیگر اضافه کنید و خوب مخلوط نـمـایـیـد ؛ روغن را نــیــز در آخر اضافه کنید ســپــس ورز دهید تــا خمیر لطیفی بدست بیاید کــه بــه دست نچسبد ؛ خمیر را داخل کاسه ای کــه چرب شده قرار دهید و روی آن را بپوشانید ســپــس بــه مدت 1 ساعت در جای گرمی قرار دهید تــا حجم آن دو برابر شود.

پس از اینکه حجم خمیر دو برابر شــد از کاسه خارج کنید ؛ روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را بــا وردنه پهن کنید ؛ کره نرم شده را روی سطح خمیر پخش کنید و خمیر را لوله کنید ســپــس بــا وردنه خمیر را صاف کنید و روی آن را بــا کیسه فریزر بپوشانید و 10 دقیقه استراحت دهید ؛ 3 بار دیگر ایــن کار را تکرار کنید ( لوله کنید ؛ صاف کنید و 10 دقیقه استراحت دهید ؛ ایــن کار بــرای ترد شدن شیرینی میباشد ).

پس از انــجـام مراحل بالا خمیر شیرینی را بــا وردنه نازک پهن کنید و بصورت دایره بزرگی اطراف ان را ببرید ســپــس ایــن دایره بــا بــه 8 قسمت مساوی برش بزنید ؛ داخل هــر تکه خمیر کمی پودر قند و 1 قاشق غذاخوری کرم مخصوص شیرینی دانمارکی بریزید و همانند شکل شیرینی را بپیچید.

ته سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و خمیرها را بــا فاصله روی آن قرار دهید ؛ 30 دقیقه بگذارید خمیرها استراحت کـنـنـد ســپــس 1 زرده تخم مرغ زده شده را روی خمیرها بمالید ؛ سینی را داخل فری کــه از قبل بــا دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده اســت بــه مدت 15 – 20 دقیقه قرار دهید تــا روی شیرینی ها طلایی شود.

در ایــن فاصله کــه شیرینی ها میپزد شیره را آماده کنید ؛ نصف لیوان شکر را بــا 1/3 لیوان آب و 1 قاشق چایخوری آبلیمو مخلوط کنید و داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تــا بجوشد و غلیظ شــود ؛ شیرینی ها را پــس از پخت از فر خارج کنید و بــا قلمو شیره را روی سطح شیرینی بزنید و پــس از اینکه شیرینی ها خنک شدند سرو کنید.

طرز تهیه خمیر دانمارکی

مواد لازم

750 گرم
آرد کاملا سفید

250 گرم
آرد ذرت یــا نشاسته پودر شده

250 گرم
کره

2 عدد
تخم مرغ

3 قاشق سوپخوری
روغن مایع

2 قاشق سوپخوری
شکر

یک قاشق سوپخوری
مایع خمیر ترش

یک قاشق چایخوری
نمک

به مقدار لازم
آب ولرم

طرز تهیه

یک قاشق چایخوری شکر را در یک فنجان شیر گرم یــا آب حل کرده و مایع خمیر را اضافه می کنیم و می گذاریم مایع خمیر پف کند.

در ظرف بزرگی آرد؛ نمک و شکر را الک کرده؛ ســپــس وسط آرد را گود می کنیم. مایع خمیر پف کرده؛ روغن مایع و تخم مرغ ها را بــا چنگال خوب بــه هم می زنیم. بعد آنها را بــا آرد مخلوط کرده و آب ولرم را کم کم اضافه می کنیم تــا خمیر صاف یک دستی تهیه شود. خمیر را کمی ورز داده و روی آن را می پوشانیم و در جای تقریباً گرمی قرار می دهیم تــا خمیر15 دقیقه مانده و کمی جا بیفتد.

سپس روی میز کمی آرد می پاشیم و خمیر را بــه قطر 2 سانتی متر بازکرده و کره را در وسط آن قرار داده و بــا چهار قسمت خمیر روی کره را می پوشانیم و بــا وردنه ضربه های آرامی روی خمیر وارد کرده تــا کره نرم شده و در خمیر کمی پهن شود. بعد خمیر را بــه قطر یک سانتی متر باز کرده و آن را 6 تــا 5 لا زده و آن را در جای خنک و یــا در یخچال قرار می دهیم ... 20 دقیقه بعد خمیر را یک بار از طول و یک بار از عرض باز و بسته کرده و آن را 6-5 بار تــا می زنیم و هــر بار20 دقیقه درجای خنک نگه می داریم و بعد از 6 دفعه؛ باز و بسته کردن خمیر در مرحله آخر آن را بــه قطر یک سانتی متر پهن کرده و شیرینی هایی از قبیل مدل صدفی؛ لوله ای ؛ نیمه ماه؛ گوشی؛ فرفره و مدل کراسان تهیه می کنیم.

 

کرم دانمارکی

مواد لازم

2 قاشق سوپخوری
آرد ذرت یــا آرد گندم

5/1 فنجان
شیر

یک عدد
زرده تخم مرغ

نصف فنجان
شکر

50 گرم
کره

به مقدار کم
وانیل یــا پوست رنده شده لیمو

روش تهیه

زرده تخم مرغ و 50 گرم از شکر را بــا وانیل خوب مخلوط می کنیم. بقیه شکر را بــا کره مخلوط کرده  و آن را هم می زنیم تــا نرم و سفید شود. ســپــس شیر و آرد ذرت را مخلوط کرده و ظرف را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تــا غلیظ شــود ... ســپــس زرده زده شده را ا ضافه کرده و بــه هم می زنیم. در نهایت کره را افزوده و کرم آماده شده را مورد مصرف قرار می دهیم.

برای تزئین روی شیرینی ها و داخل شیرینی ها از مواد زیر استفاده می کنیم.

برای داخل شیرینی ها :

کرم دانمارکی + دارچین یک قاشق مرباخوری + شکر یک سوم پیمانه.

برای تزئین روی شیرینی ها :

یک عدد تخم مرغ + یک قاشق سوپخوری شربت کارامل( شکر را روی حرارت بخار آب ذوب می کنیم)

دستور پخت شیرینی دانمارکی یــا گل محمدی

دستور پخت شیرینی دانمارکی صدفی بــا خمیر دانمارکی

خمیر دانمارکی را نسبتاً نازک تر باز کرده و روی خمیر کمی دارچین و شکر می پاشیم و آن را لوله کرده و وقتی بــه قسمت آخر رسیدیم؛ بــا قلم مو کمی تخم مرغ بر روی آن می مالیم کــه دو قسمت بــه هم بچسبد.

سپس آن را مانند رولت بــه قطر 5/1 سانتی متر می بریم. شیرینی ها را در سینی چیده؛ مدت 30 دقیقه در وسط پنجره فر بــا حرارت 350 درجه قرار می دهیم تــا پخته و طلایی شــونــد و بعد از کمی خنک شدن روی آنها بــا الک پودر قند می پاشیم.

شیرینی لوله ای بــا خمیر دانمارکی

خمیر دانمارکی را بــه قطر 4-3 میلیمتر و بــه طول 15 سانتیمتر و بــه عرض دلخواه کرم می مالیم ... ســپــس خمیر را لوله کرده و بــه انتهای لوله کــه رسیدیم بــا قلم مو روی خمیر را کمی تخم مرغ می مالیم تــا دو قسمت بــه هم بچسبد. بعد خمیر را بــه اندازه های 6-5 سانتی متر می بریم و در سینی چرب آنها را چیده و بــه مدت 30 دقیقه می گذاریم پخته شوند.

شیرینی نیمه ماه دانمارکی بــا خمیر دانمارکی

خمیر را بــه قطر 5-4 میلیمتر پهن کرده و بــا قالب گرد خمیر را قالب می زنیم و توسط قیف یــا بــا قاشق مرباخوری مقداری کرم در وسط خمیر می گذاریم و خمیر را بــه صورت نیمه ماه روی هم آورده و دور آن را بــا چنگال میوه خوری فشرده و فرم می دهیم. ســپــس روی آنها از مخلوط تخم مرغ و شربت کارامل می مالیم و بعد روی آن کمی شکر پاشیده؛ در سینی چرب می چینیم. ســپــس بــرای مدت 30 دقیقه در پنجره وسط فر بــا درجه حرارت 350 قرار می دهیم تــا شیرینی ها بپزند.

مدل گوشی دانمارکی بــا خمیر دانمارکی

خمیر را بــه قطر 4-3 میلی متر پهن کرده؛ بــه اندازه 30×15 می بریم و در وسط خمیر یک نقطه مرکز قرار داده و روی آن شکر و دارچین می پاشیم. بعد خمیر را از دو طرف بــه نقطه مرکز لوله کرده و خمیر را بــه صورت ورقه های 5/1 سانتی متری می بریم و در سینی چرب شده می چینیم. ســپــس در فر داغ بــا درجه حرارت 400 فارنهایت مدت 12-10 دقیقه می گذاریم تــا شیرینی ها طلایی شوند.

شیرینی مدل فرفره بــا خمیر دانمارکی

خمیر را بــه قطر یک سانتی متر و طول و عرض 25×25 سانتی متر باز می کنیم. بعد 5×5 خمیر را بریده و چهارگوش خمیر را برش می دهیم. وسط خمیر بــه اندازه یک عدد فندق کرم می گذاریم و بــه شکل فرفره می پیچیم. بــا قلم مو روی آن از مخلوط شربت کارامل و تخم مرغ مالیده؛ آنها را در سینی فر چرب شده می چینیم و در پنجره وسط فر قرار می دهیم ... مدت 25-20 دقیقه صبر می کنیم تــا شیرینی ها بــا حرارت 400 درجه طلایی شوند. ایــن شیرینی ها را می توان بــه پودر قند نــیــز آغشته نمود. در ایــن صورت نیازی بــه مالیدن کارامل تخم مرغی نمی باشد.

مواد لازم بــرای تهیه مایه خمیر ترش

خمیر ترش             1/4  پیمانه سرخالی
شکر                     1 قاشق سوپخوری
آب گرم                    1 پیمانه سرخالی

مواد لازم بــرای تهیه خمیر

آرد    ( بــه میزانی کــه خمیر بــه دست نچسبد )
روغن صاف قنادی            1/2 و1 پیمانه
روغن مایع                      1/3  پیمانه
نمک                  1/8  قاشق چایخوری
جوهر لیمو             1/4  قاشق چایخوری
شیر                               1 پیمانه
شکر                           1/2  پیمانه
تخم مرغ                             2 عدد
تقویت کننده آرد            1 قاشق چایخوری

روش تهیه تهیه مایع خمیر ترش

خمیر ترش را بــا شکر و آب گرم بــا هم مخلوط کرده بــه مدت 4 الی 5 دقیقه در هوای گرم قرار داده تــا پف کــنــد .

روش تهیه

تخم مرغ ها و شکر را بــا چنگال بزنید ؛ جوهر لیمو را در شیر حل نموده اضافه  نـمـایـیـد ... نمک و روغن مایع را نــیــز اضافه کنید ... مایع خمیر ترش را بــه ایــن مواد اضافه نـمـایـیـد ... نمک و روغن مایع را نــیــز اضافه کنید ... مایع خمیر ترش را بــه ایــن مواد اضافه  کنید ... تقویت کننده را بــا 2 پیمانه آرد مخلوط نموده و بــه مایع بالا اضافه نما ئید و مخلوط کنید ســپــس آنقدر آرد اضافه کرده و ورز بدهید تــا خمیر بدست نچسبد و سبم شــود ... بعد خمیر را گلوله کرده بگذارید بــه مدت یک ربع در جای گرم بماند تــا خمیر ور بیاید .

بعد خمیر را امتحان کنید یعنی بــا دست از یک گوشه بکشید بعد ول کرده اگــر بــه جای اولش بر نگشت خمیر عمل کرده و آماده بــرای باز شدن می باشد ؛ اگــر بــه جای خود برگشت عمل نکرده و بــایــد مجددا بــه خمیر استراحت دهید و در ایــن فاصله در یک ظرف جداگانه عمل نکرده و بــایــد مجدداً بــه خمیر استراحت دهید و در ایــن فاصله در یک طرف جداگانه کمی آرد پاشیده روغن صاف را از الک مویی رد  نموده و بــه شکل توپ درآورید بعد روی آن کمی آرد پاشیده بــه صورت مستطیل فرم داده بــه طوریکه ضخامت هــر طرف یک سانت باشد .

از هــر طرف ضربه زده و همینطور کــه در حال فرم دادن بــه روغن هستید ؛ بــه هــر طرف روغن صاف آرد بزنید ... طول و عرض روغن صاف حدود 5 در 15 سانت و قطر روغن صاف یک سانتیمتر می باشد ... روی میز کار آرد پاشیده خمیر را بــا وردنه باز نموده بطوریکه وسط خمیر ضخیم تر باشد ولــی اطراف آن نازکتر باشد ... خمیر را آهسته وردنه کشیده بعد روغن صاف را وسط خمیر گذاشته خمیر را مثل بقچه بپیچید ... ســپــس آردهای اضافی خمیر را بــا برس پاک نموده وردنه را آردی کنید .

از طول خمیر را آرام آرام چند ضربه زده بعد بدون اینکه فشاری بــه خمیر بیاورید خمیر را کمی باز کرده بدین ترتیب روغن صاف از خمیر بیرون نمی زند ... خمیر را دور وردنه بپیچید ؛ خمیر را پشت و رو کنید ؛ بــا وردنه خمیر را باز نموده ( اگــر روی خمیر آرد اضافه دارد حتماً بــا برس پاک نمائید ... ) ســپــس خمیر را از طول 4 لا کنید زیرش کمی آرد بپاشید ؛ رویش را بچوشانید تــا 20 دقیقه بماند ... البته ایــن عمل باز کردن خمیر را بــایــد 3 بار انــجـام دهید در تمام مراحل خمیر از طول باز می شــود و از طول باز می شــود و از طول چهادر لا می شــود ... در مرحله آخر بعد از چهار لا نمودن دیگر بیست دقیقه نمی ماند بلافاصله خمیر را باز نموده و بــه اشکال مختلف در آورید .

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه شیرینی دانمارکی”

دیدگاه ها بسته شده اند.