طرز تهیه شیرینی کشمشی

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه شیرینی کشمشی

طرز تهیه شیرینی کشمشی

مواد لازم

آرد 1 و 2/3 لیوان  .  پودر قند 1 و 1/3 لیوان  .  کره 150 گرم  .  تخم مرغ 2 عدد

کشمش پلویی 1/2 لیوان  .  اسانس وانیل 1/2 قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی کشمشی

فر را بــا دمای 160 درجه سانتیگراد روشن کنید تــا گرم شــود ؛ کره و تخم مرغ را 30 دقیقه پیش از کار از یخچال خارج کنید تــا بــه دمای محیط برسند.

کره نرم شده را داخل کاسه ای بریزید و پودر قند و وانیل را اضافه نـمـایـیـد ؛ مواد را بــا همزن بزنید تــا کرمی و یکدست شــود ســپــس تخم مرغ ها را بــه نوبت اضافه کنید ( یکی را اضافه کنید و هم بزنید ســپــس دیگری را اضافه کنید ).

کشمش ها را بــه مایه شیرینی اضافه کنید و در ادامه آرد را کم کم روی مواد الک کنید و بــا لیسک مخلوط نـمـایـیـد ؛ داخل سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و بــا قاشق از مایه شیرینی بردارید و بــا فاصله مناسب داخل سینی قرار دهید ( شیرینی ها در زمان پخت پهن و نازک میشوند ).

سینی را داخل فری کــه از قبل روشن کرده اید و گرم شده اســت بــه مدت 10 – 15 دقیقه قرار دهید ( زمانی کــه لبه های شیرینی طلایی شــد یعنی آماده اســت ) ؛ اجازه دهید شیرینی ها خنک شــونــد ســپــس از کاغذ جدا کنید.

طرز تهیه شیرینی کشمشی بــا شکلات

زمان آماده سازی ۱۵ دقیقه
زمان پختن ۲۰ دقیقه
مناسب بــرای ۴ نفر

۱ پیمانه
آرد

۱ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر

۱ پیمانه
کره

۱ پیمانه
شکر

۱ عدد
تخم مرغ

۱ قاشق چای خوری
وانیل

۱ پیمانه
گردو

۱ پیمانه
کشمش

۵۰ گرم
شکلات ساده

طرز تهیه شیرینی کشمشی بــا شکلات

برای تهیه ایــن نوع شیرینی می بایست ابتدا کره و شکر را خوب بــا همزن برقی؛ هم بزنید. ســپــس تخم مرغ و وانیل را بــه آن اضافه کرده و دوباره هم بزنید تــا کاملا نرم و یکنواخت شوند.

آرد و بیکینگ پودر و نمک را باهم مخلوط کرده و پــس از دوبار الک کردن بــه مخلوط آماده شده اضافه کنید و بــا قاشق هم بزنید تــا خوب مخلوط شوند. گردوی خرد شده؛ کشمش و خرده شکلات ها را نــیــز اضافه کرده و مخلوط کنید تــا موادتان بــه شکل یک دست در بیاید.

با قاشق غذاخوری از موادتان برداشته و بر روی ورقه های شیرینی پزی روغنی و چرب شده بریزید. در نهایت شیرینی ها را در فر بــا درجه حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد بــه مدت ۱۲ الی ۱۵ دقیقه در طبقه وسط بگذارید تــا شیرینی لذیذ شما پخته شود.

دستور تهیه شیرینی کشمشی

دستور تهیه شیرینی کشمشی بــا بادام

مواد لازم

آرد: 750 گرم

مخمر خشک: 70 گرم

شکر: 100 گرم

شیر نیمگرم: ⅛ لیتر

کره: 400 گرم

پودر وانیل: 20 گرم

نمک و پودر هل: هــر کدام 1 قاشق چایخوری

مغز بادام (پوست گرفته و خرد شده): 150 گرم

برگه زردآلو (خرد شده): 125 گرم

پوست رنده شده و آب 1 لیموترش

کشمش: 700 گرم

کمی کره یــا مارگارین بــرای چرب کردن قالب

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی بــا بادام

سینی فر و یک قالب مستطیل را بــا کره یــا مارگارین چرب کنید.

آرد را در کاسه ای الک کنید. وسط آرد چاله ای تعبیه کنید. مخمر؛ شکر و شیر را داخل چاله بریزید. آهسته هم بزنید. کمی هم آرد روی مواد داخل حفره بریزید. روی کاسه را پوشانده و 20 دقیقه در جایی گرم بگذارید.

کره را آب کرده و بــا وانیل؛ ذره ای نمک و پودر هل آنقدر هم بزنید تــا حالت کرِم  پیدا کند. ســپــس کرِم را داخل کاسه ی حاوی آرد ریخته و مواد را خوب مخلوط کنید و ورزد دهید. مغز بادام؛ برگه؛ آب و پوست لیمو و کشمش را بــه خمیر اضافه کرده و دوباره ورز دهید. روی ظرف را پوشانده و خمیر را 40 دقیقه استراحت دهید. خمیر را دو قسمت کنید. یک قسمت را در قالب ریخته؛ رویش را صاف کرده و 15 دقیقه استراحت دهید. پــس از ایــن مدت بــایــد خمیر خوب ورآمده باشد.

فر را روی 220 درجه سانتیگراد روشن کنید. قالب را (روی صفحه مشبک فر) در طبقه ی زیرین قرار داده و خمیر را 70- 65 دقیقه بپزید. پیش از بیرون آوردن از فر یک خلال چوبی را داخل نان فروکرده؛ بیرون آورید. اگــر بــه خلال خمیر چسبیده باشد؛ یعنی هنوز کامل پخته نشد. 5 دقیقه دیگر در فر نگاه دارید و دوباره امتخان کنید تــا زمانی کــه دیگر بــه چوب خمیر نچسبد. البته هــر بار بــایــد خلال جدید و خشک اسنفاده کنید. پــس از پخته شدن؛ نان شیرینی را کنار بگذارید تــا خنک شود. فر را خاموش نکنید.

قسمت دوم خمیر را مانندن نان (استوانه) فرم داده و روی سینی فر بگذارید. 15 دقیقه خمیر را استراحت دهید. ســپــس سینی را در طبقه ی دوم (از پایین) گذاشته و خمیر را 70- 65 دقیقه بپزید. پــس از اتمام پخت؛ کمی صبر کرده؛ ســپــس نان شیرینی را برش دهید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه شیرینی کشمشی”

دیدگاه ها بسته شده اند.