طرز تهیه ترشی

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه ترشی

ترشی یکی از مخلفات خوشمزه و دلخواه بــرای انواع غذاهای ما ایرانیان است؛ کــه انواع مختلفی دارد و قومیتهای مختلف بنا بــه ذائقه و موادی کــه در دسترسشان بوده و اصولا بــرای نگهداری از مواد غذایی و استفاده از آنها در غیر فصل رویش اقدام بــه تهیه ی ترشی می کرده اند. البته هــمــه ی اقوام و ملیتهای مختلف در سراسر جهان ترشی های مخصوص خودشان را دارند.

مواد لازم بــرای ترشی مخلوط

گل کلم     1/5 کیلوگرم
برگ کلم      0/5 کیلوگرم
سبزی معطر پاک کرده      0/5 کیلوگرم
فلفل دلمه ای متوسط     3 عدد
کرفس خرد شده     0/5 کیلوگرم
لوبیا سبز خرد شده     250 گرم
هویج خرد شده     0/5 کیلوگرم
سیر     2 بوته
فلفل سبز تند     3 یــا 4 عدد
بادمجان     1 کیلوگرم
پیاز ریز     0/5 کیلوگرم
موسیر خشک     100 گرم
سیب زمینی ترشی     0/5 کیلوگرم
نعنای خشک     1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل     به اندازه لازم
زردچوبه     1 قاشق غذاخوری
ادویه ترشی     2 قاشق غذاخوری
سرکه     به اندازه لازم

مواد لازم بــرای ادویه ترشی

پودر گلپر     100 گرم
پودر تخم گشنیز     50 گرم
پودر زیره سبز     50 گرم
ریشه جوز بویا ( پودر شده)     25 گرم
جوز رنده شده     2 عدد
دارچین     یک قاشق سوپخوری
فلفل سیاه     یک قاشق سوپخوری
فلفل سبز     یک قاشق سوپخوری
پودر رازیانه     50 گرم

طرز تهیه ترشی مخلوط خانگی

استفاده از هــمــه ی سبزیجاتی کــه بــه عــنــوان مواد لازم در ابتدا آورده ایم یــا کم و زیاد کردن هــر کدام بــه سلیقه و ذائقه ی شما بستگی دارد. مثلا شاید شما از سیب زمینی ترشی؛ فلفل دلمه ای؛ لوبیا سبز یــا برگ کلم در ترشی استفاده نکنید و دوست داشته باشید مقدار بادمجان و هویج در ترشی شما بیشتر باشد. البته توصیه ی ما بــرای استفاده از کرفس نــیــز بــرای ایــن مقدار مواد در حد یکی دو ساقه و صرفا بــرای دادن عطر بــه ترشی است.

‎ هــمــه ی موادی را کــه بــرای استفاده در ترشی تدارک دیده اید تمیز بشویید.

در شستن گل کلم دقت و وسواس کافی بــه خرج دهید چــون مــمــکن اســت لا بــه لای ساقه ها و زیر گلهای زیبای آن کرم وجود داشته باشد.

همه ی مواد را کــه شسته اید در سبد قرار دهید تــا آب اضافه ی آن برود.

‎ اگــر نتوانستید پیاز ریز تهیه کنید می توانید پیاز های معمولی را خرد کرده و در ترشی استفاده کنید امــا پیاز ریز ترشی شما را زیباتر می کند. بــرای اینکه پوست پیازهای ریز راحتتر کنده شــود آنها را مدت کوتاهی در آب بخیسانید.

‎ تمام مواد جز پیاز ریز را در اندازه های دلخواه خرد کنید. هــر قدر اندازه ها کوچکتر باشند ترشی سریعتر می رسد.

مواد را در دستمالهای تمیز و در مکان مناسب کــه دور از گرد و غبار و دیگر آلودگی ها باشد کاملا پهن کنید تــا خشک شوند.

‎ از آنجایی کــه بادمجان طعمی تلخی دارد بــرای اینکه طعم ترشی شما بهتر شــود بعد از خرد کردن بادمجانها (نیازی بــه کندن پوست بادمجان نیست) آنها را در سرکه بجوشانید. نیازی بــه استفاده از سرکه ی طبیعی نـیـسـت چــون بعد از جوشاندن بادمجان ها بــایــد سرکه را دور بریزید.

یادتان باشد یکی دو جوش کافی اســت و گرنه بادمجانها متلاشی شده و خراب می شوند. بادمجانها را پــس از جوشاندن در سبدی کــه کاملا خشک و تمیز باشد ریخته و روی آن سینی و وسیله ی نسبتا سنگینی قرار دهید تــا طی حدود 12 تــا 24 ساعت آب اضافی آن خارج شود.

استفاده از سیر را در ترشی توصیه نمی کنیم امــا موسیر عطر بهتری دارد.

برای استفاده از موسیر؛ موسیرها را در مقدار زیادی آب خیس کنید و طی 24 ساعت حداقل 3 مرتبه آب آن را عوض کنید و اگــر نیاز بــه پاک کردن دارند آنها را پاک کنید. وقتی آب موسیرها در آبکش رفت آنها را در پارچه ی تمیزی پهن کنید تــا خشک شوند.

اگر سبزی خشک در دسترس دارید استفاده از آن ایده آل اســت و بهتر نــیــز در ترشی پخش می شــود ولــی اگــر از سبزی تازه استفاده می کنید دقت کنید کاملا تمیز و خشک باشند.

سبزی ترشی معمولا سبزیجات معطری مانند ترخان؛ مرزه و نعناع می باشد.

وقتی هــمــه ی مواد کاملا خشک شدند زمان ریختن ترشی فرا رسیده است.

برای اینکه هــمــه ی مواد مخلوط شــونــد از یک ظرف یــا پارچه ی تمیز و بزرگ استفاده کنید. یــا بــه تدریج و لایه لایه مواد را داخل ظرف مورد نظرتان بریزید.

وقتی مواد را در ظروف مورد نظرتان ریختید شروع بــه ریختن سرکه کنید تــا جایی کــه سرکه کامل روی مواد را بگیرد.

توجه کنید در روزها و دو هفته ی اول بــه ترشی سر بزنید و اگــر روی آن خالی شده بود دوباره سرکه بریزید تــا مواد رویی خشک نمانند زیــرا سرکه جذب سبزیجات می شــود و سطح آن در ظرف پایین می آید.

اگر سرکه ی طبیعی در اختیار دارید بــه خاطر خواص درمانی و طعم خوب آن حتما استفاده کنید امــا توصیه می شــود قبل از مصرف آن را بجوشانید تــا مطمئن شوید آب ندارد.

طرز تهیه ترشی مخلوط خوشمزه

نکات :

* سعی کنید بــرای ریختن و نگهداری ترشی از ظروف شیشه ای استفاده کنید؛ و اگــر مقدور اســت ظروف شیشه ای تیره رنگ. زیــرا طعم ترشی در ظروف پلاستیکی بــا مرور زمان عوض می شــود و خوشایند نیست.

* اگــر مایل بــه استفاده از ادویه در ترشی هستید آن را در مرحله ی آخر اضافه کنید؛ امــا چــون ادویه رنگ ترشی را تیره می کــنــد توصیه می کنیم وقتی ترشی رسید ظرف کوچکی از آن را بــرای استفاده کنار بگذارید و ادویه را بــه آن اضافه کنید تــا در دراز مدت رنگ ترشی تان تیره نشود.

* ظروف ترشی را در محلی خشک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید.

* توصیه های اکید در مورد خشک و تمیز بودن دستها؛ ظروف و پارچه های مورد استفاده بــرای آن اســت کــه کمترین رطوبت و آلودگی کــه بــه ترشی برسد باعث کپک زدن ترشی و هدر رفتن هــمــه ی زحماتتان می شود. در همین راستا هنگام استفاده از ترشی ها نــیــز بــرای کشیدن آنها از ظرف اصلی از قاشق تمیز و خشک استفاده کنید و اگــر مطمئن نیستید کــه هیچ آلودگی ای وارد ظرف ترشی کــه سر سفره آورده اید و مقداری ترشی در آن باقی مانده نشده؛ باقی مانده ی ترشی را بــه ظرف اصلی باز نگردانید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه ترشی”

دیدگاه ها بسته شده اند.