طرز تهیه فرنی

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه فرنی

طرز تهیه فرنی بــا آرد برنج

مواد لازم

شیر           2  لیوان
آرد برنج       2 قاشق غذاخوری سرپر
شکر          4 قاشق غذاخوری
آب             0.5 استکان
گلاب          1 قاشق غذاخوری
کاکائو         1 قاشق مرباخوری بــرای تزیین

طرز تهیه فرنی

ابتدا شیر سرد را بــا لیوان های دسته دار کــه در تمامی خانه ها یافت می شــود در قابلمه مورد نظر بریزید. ســپــس آرد برنج و آب را اضافه کنید و کاملاً هم زنید تــا آرد در شیر سرد حل شــود روی حرارت گذاشته و مرتباً هم زنید اگــر لحظاتی هم زدن را متوقف کنید؛ باعث می شــود آرد برنج در شیر گلوله گلوله شود. پــس مرتباً بــه هم زنید تــا کمی غلیظ شــود بعد از روی حرارت کنار گذاشته و شکر و گلاب را اضافه کنید.

دوباره روی حرارت گذارید و هم زنید تــا قوام لازم بــرای فرنی بدست آید فرنی را بایستی سریعاً در کاسه های کوچکی کــه از قبل آماده چیده اید؛ بریزید دقت داشته باشید کــه در هنگام سرد شدن کمی سفت تر می شــود پــس وقتی از روی حرارت برمی دارید نه سفت و نه شل باشد.

روش تزئین فرنی

برای تزئین فرنی کاکائو را در چند قطره آب حل کنید تــا عصاره غلیظی بدست آید و بــا نوک قاشق یــا قطره چکان روی فرنی هایی کــه در کاسه ها کمی سرد شده و خود را گرفته؛ تزئین کنید.

آموزش فرنی بــا آرد برنج

آموزش فرنی بــا آرد برنج

نکات تکمیلی در مورد فرنی بــا آرد برنج

فرنی بــا آرد برنج جزو دسرهای ایرانی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 5 دقیقه است
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 20 دقیقه میباشد .
فرنی بــا آرد برنج را می توانید در وعده صبحانه – میان وعده – دسر – سرو کنید .
توجه نـمـایـیـد مقدار مواد اولیه و دستور تهیه بــرای 2 نفر مناسب میباشد .

خواص فرنی

فرنی از ارزش غذایی بالایی برخوردار است.

فرنی ارزش غذایی بالایی دارد و موادترکیبی آن حاوی ویتامین ب و مفید بــرای بدن هستند اگــر بــه جای شکر در آن عسل بریزید تبدیل بــه یک معجون لاغری بی نظیر می شود. یکی از وعده‌های خوراکی بسیار خوشمزه کــه در گذشته بــه عــنــوان یک خوراکی چاق کننده شناخته می‌شد بر اساس پژوهش‌ های جدید بــرای تناسب اندام بسیار مفید است.

فرنی بــایــد در حد اعتدال مصرف شــود زیــرا زیاده‌روی و یــا بــه موقع مصرف نکردن‌ آن می‌تواند زیان‌بار باشد. مصرف آن بعد از وعده غذایی اصلی توصیه نمی‌ شــود زیــرا بــه خاطر کالری بالا باعث افزایش وزن و بالا رفتن تری‌گلیسیرید می‌شود.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه فرنی”

دیدگاه ها بسته شده اند.