طرز تهیه فرنی

طرز تهیه فرنی

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز تهیه فرنی
 •  

  طرز تهیه فرنی

  طرز تهیه فرنی با آرد برنج

  مواد لازم

  شیر           2  لیوان
  آرد برنج       2 قاشق غذاخوری سرپر
  شکر          4 قاشق غذاخوری
  آب             0.5 استکان
  گلاب          1 قاشق غذاخوری
  کاکائو         1 قاشق مرباخوری برای تزیین

  طرز تهیه فرنی

  ابتدا شیر سرد را با لیوان های دسته دار که در تمامی خانه ها یافت می شود در قابلمه مورد نظر بریزید. سپس آرد برنج و آب را اضافه کنید و کاملاً هم زنید تا آرد در شیر سرد حل شود روی حرارت گذاشته و مرتباً هم زنید اگر لحظاتی هم زدن را متوقف کنید، باعث می شود آرد برنج در شیر گلوله گلوله شود. پس مرتباً به هم زنید تا کمی غلیظ شود بعد از روی حرارت کنار گذاشته و شکر و گلاب را اضافه کنید.

  دوباره روی حرارت گذارید و هم زنید تا قوام لازم برای فرنی بدست آید فرنی را بایستی سریعاً در کاسه های کوچکی که از قبل آماده چیده اید، بریزید دقت داشته باشید که در هنگام سرد شدن کمی سفت تر می شود پس وقتی از روی حرارت برمی دارید نه سفت و نه شل باشد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  روش تزئین فرنی

  برای تزئین فرنی کاکائو را در چند قطره آب حل کنید تا عصاره غلیظی بدست آید و با نوک قاشق یا قطره چکان روی فرنی هایی که در کاسه ها کمی سرد شده و خود را گرفته، تزئین کنید.

  آموزش فرنی با آرد برنج

  آموزش فرنی با آرد برنج

  نکات تکمیلی در مورد فرنی با آرد برنج

  فرنی با آرد برنج جزو دسرهای ایرانی میباشد
  زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 5 دقیقه است
  و زمان پخت و انتظار آن در حدود 20 دقیقه میباشد .
  فرنی با آرد برنج را می توانید در وعده صبحانه – میان وعده – دسر – سرو کنید .
  توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 2 نفر مناسب میباشد .

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  خواص فرنی

  فرنی از ارزش غذایی بالایی برخوردار است.

  فرنی ارزش غذایی بالایی دارد و موادترکیبی آن حاوی ویتامین ب و مفید برای بدن هستند اگر به جای شکر در آن عسل بریزید تبدیل به یک معجون لاغری بی نظیر می شود. یکی از وعده‌های خوراکی بسیار خوشمزه که در گذشته به عنوان یک خوراکی چاق کننده شناخته می‌شد بر اساس پژوهش‌ های جدید برای تناسب اندام بسیار مفید است.

  فرنی باید در حد اعتدال مصرف شود زیرا زیاده‌روی و یا به موقع مصرف نکردن‌ آن می‌تواند زیان‌بار باشد. مصرف آن بعد از وعده غذایی اصلی توصیه نمی‌ شود زیرا به خاطر کالری بالا باعث افزایش وزن و بالا رفتن تری‌گلیسیرید می‌شود.

   

  کلمات کلیدی : از توجه فرنی   آب آرد آماده آموزش آن آید ابتدا ارزش از اساس است است و استکان گلاب          اصلی اضافه اعتدال افزایش انبیا انتظار اندام اولیه اگر اید، ایرانی ب با بازدید باشد باشد باشید باعث بالا بالایی باید بایستی بدست بدن بر برای برخوردار برمی برنج برنج برنج       بریزید بسیار بعد به بی تا تاروت تبدیل تر تری‌گلیسیرید تزئین تزیین تمامی تناسب تهیه توانید توصیه تکمیلی جای جدید جزو حاوی حد حدود حدودا حرارت حل خاطر خانه خواص خود خوراکی خوشمزه دار دارد دارید داشته در دسته دستور دسر دسرهای دقت دقیقه دوباره دیگر را رفتن روش روی زدن زمان زنید زیاده‌روی زیان‌بار زیرا سازی سرد سرو سرپر شکر          سریعاً سفت سپس شدن شده شل شناخته شود شکر شیر شیر           صبحانه صفحات طرز عسل عصاره عنوان غذاخوری غذاخوری آب             غذاخوری کاکائو         غذایی غلیظ غلیظی فال فرمائید فرنی فرنی قابلمه قاشق قبل قطره قوام لازم لازم لاغری لحظاتی لیوان لیوان آرد مایحتاج متوقف مرباخوری مرتباً مصرف معجون مفید مقدار مناسب مواد موادترکیبی مورد موقع می میان میباشد میباشد زمان می‌تواند می‌شد می‌شود نظر نظیر نفر نمایید نمی‌ نه نوک نکات نکردن‌ نیز ها های هایی هستند هم هنگام و وزن وعده وعده‌های وقتی ویتامین پخت پس پژوهش‌ چاق چند چکان چیده کاسه کالری کاملاً کاکائو کمی کنار کننده کنید کنید کنید، که کوچکی گذارید گذاشته گذشته گرفته، گلاب گلوله یا یافت یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهیه فرنی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.