طرز تهیه چلو گوشت

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه چلو گوشت

طرز تهیه چلو گوشت مجلسی

چلو گوشت یکی از غذاهای بسیار پرطرفدار و لذیذ اســت کــه بــه راحتی می توایند آن را در منزل بپزید. قصد داریم در ایــن مقاله طرز تهیه چلو گوشت مجلسی بــا طعمی بی نظیر و عالی را آموزش دهیم کــه می تواند غذای اصلی مهمانی شما باشد.

مواد لازم

گردن گوسفند : یک عدد

رب گوجه فرنگی : یک قاشق سوپ خوری

پیاز : دو عدد

ادویه : بــه مقدار دلخواه

روغن بــرای سرخ کردن

طرز تهیه چلو گوشت خوشمزه

پیاز ها را بعد از پوست گرفتن خرد نـمـایـیـد و بــا کمی روغن داخل قابمه مناسب بریزید و کمی تفت دهید؛ ســپــس گوشت را اضافه نـمـایـیـد و دوباره تفت دهید. رب گوجه فرنگی را نــیــز اضافه نموده و گوشت ها را سرخ نمایید؛ در ایــن مرحله از پخت چلو گوشت زعفران آب کرده را اضافه نـمـایـیـد و ســپــس نمک را بــه اندازه دلخواه و مناسب بــه آن اضافه نمایید. کمی آب داخل قابلمه ریخته صبر کنید تــا گوشت ها کامل بپزند. توجه داشته باشید کــه چلو گوشت نیاز بــه ادویه دیگری ندارد و علاوه بر نمک کــه در مراحل اولیه اضافه نمودیم؛ بــه مقدار دارچین بــرای طعم بهتر غذا احتیاج داریم کــه بهتر اســت آن را ده دقیقه قبل از سرو غذا اضافه نمایید؛ بعد از گذشت ایــن زمان شعله گاز را خاموش نـمـایـیـد و چلو گوشت را در ظرف مناسب کشیده و سرو نمایید.

طرز تهیه چلو گوشت مجلسی خوشمزه

نکات مهم بــرای پخت چلو گوشت

با طرز تهیه چلو گوشت مجلسی و خوش طعم آشنا شدید؛ امــا بــایــد توجه داشته باشید کــه بهتر اســت بــرای نتیجه گیری بهتر بــه چند نکته مهم و کاربردی توجه نمایید.

این غذا همراه بــا پلو سرو می شــود و می توانید آن را بــا پلو ساده و سفید و یــا باقالی پلو نوش جان فرمایید.

ادویه مخصوص چلو گوشت دارچین؛ نمک و زعفران اســت کــه بهتر اســت آنها را بــه اندازه دلخواه استفاده نمایید.

احتیاجی نـیـسـت ایــن غذا خیلی آبدار باشد؛ در صورت تمایل در مرحله آخر شعله را زیاد نموده تــا آب آن گرفته شود.

در برخی از مناطق کشور بــه جای گردن از دست گوسفند استفاده می شــود کــه طعم دلچسبی نــیــز بــه غذا می بخشد.

در صورت تمایل می توانید گوشت های پخته شده را لابلای برنج در حال دم کشیدن قرار دهید و ســپــس بــا هم سرو نمایید.

طرز تهیه چلو گوشت سمنانی

مواد لازم

گردن گوسفند      ۱ عدد
پیاز خرد شده      ۲ عدد متوسط
رب گوجه فرنگی      ۱ قاشق غذاخوری
ادویه ( دارچین و نمک و زعفران )      مقداری
روغن     برای سرخ کردن

طرز تهیه چلو گوشت سمنانی

پیاز را خرد کرده و سرخ می کنیم ... گردن گوسفند را داخل پیاز سرخ می کنیم بعد از کمی تفت دادن رب گوجه فرنگی را بــه مواد اضافه می کنیم و سرخ می کنیم ... زعفران آب شده و نمک را بــه مواد اضافه می کنیم. آب داخل مواد می ریزیم بعد از پخت گوشت مقداری دارچین بــه مواد اضافه می کنیم بــه مدت ۱۰ دقیقه می گذاریم بــا دارچین بپزد ... ایــن غذا بــا برنج سرو می شــود .

سمنانیها از دست گوسفند بــرای چلو گوشت استفاده می کـنـنـد آنها در ابتدا برنج را جوشانده و کمی خام برمیدارند ســپــس گوشت را ادویه زده و بصورت خام لای برنج دم کرده و حدود دوساعت بــا شعله کم دم میکنند. گوشت داخل برنج بــا بخار برنج کاملاً میپزد و آب درون گوشت بــه ته دیگ رفته مجدداً بخار میگردد تــا زمانیکه گوشت کاملاً بپزد. بجای گوشت میتوان از مرغ یــا جوجه بــا زعفران و کره نــیــز استفاده نمود.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه چلو گوشت”

دیدگاه ها بسته شده اند.