طرز تهیه رولت خامه ای

طرز تهیه رولت خامه ای

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز تهیه رولت خامه ای
 •  

  طرز تهیه رولت خامه ای

  طرز تهیه رولت خامه ای

   

  مواد لازم

  بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
  آرد 9 قاشق غذاخوری
  خامه شیرین شده 200 گرم
  شکر 9 قاشق غذاخوری
  تخم مرغ 7 عدد
  وانیل 1/4 قاشق غداخوری
  کاغذ روغنی 1 عدد
  پودرقند به میزان لازم

  طرز تهیه رولت خامه ای

  آرد و بکینگ پودر رو باهم مخلوط میکنیم و سه بار الک میکنیم.

  تخم و مرغ و شکر و وانیل رو با همزن برقی انقدر میزنیم تا سفت و کرم رنگ بشه و بعد آرد و بکینگ پودر الک شده رو بهش اضافه میکنیم و با همزن دستی میزنیم.

  کاغذ روغنی رو روی سینی فر یا ظرف مخصوص میدازیم و یکم روغن میریزیم که کمی چرب شه.

  مواد بدست اومده رو تو سینی فر 180 درجه سانتی گراد 10 تا 20 دقیقه قرار میدیم تا خوب بپزه.

  بعد از پخت کیک آماده شده رو دور پارچه ای میپیچیم تا خنک بشه.

  وقتی خنک شد روی پارچه پودر قند میریزیم و خمیر رو روی اون قرار میدیم و روی خمیرم پودر قند میپاشیم و دوباره پارچه رو دورش میپیچیم تا هوا نخوره و خنک تر بشه.

  وقتی خنک شد با کمک یه کاغذروغنی رولش میکنیم و باکاغذ 20 تا 30 دقیقه تو یخچال میذاریم.

  وقتی از یخچال دروردیم رول رو باز میکنیم و روی اون خامه میریزیم و دوباره مرتب رول میکنیم.

  روی رول رو با خامه و شکلات تزیین میکنیم.

  طرز تهیه رولت خامه ای بدون فر

  آماده سازی در : 35 دقیقه

  مواد لازم جهت تهیه رولت خامه ای بدون فر :

  تخم مرغ     2 عدد

  آرد     50 گرم

  شکر     50 گرم

  وانیل      1/4 قاشق چایخوری

  بکینگ پودر     1/2 قاشق چایخوری

  خامه     1 عدد

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه رولت خامه ای بدون فر

  تخم مرغ و وانیل و شکر را انقدر با همزن زده تا پوک و سبک شود حجم مواد به دو برابر برسد.

  سپس آرد و بکینگ پودر را سه بار الک کرده به مواد اضافه کرده با لیسک آرام هم زده تا مخلوط شود.

  سپس تابه دو طرفه را با مقدار روغن چرب کرده روی حرارت گذاشته تا داغ شود. مواد رولت را ریخته صاف می کنیم.

  حرارت باید کم رو به بالا یعنی ملایم باشد. سپس ده دقیقه یک طرف و پنج دقیقه طرف دوم. سپس روی حوله نمناکی کاغذ روغنی گذاشته نان رولت را درون آن قرار داده و به آرامی رول می کنیم.

  می گذاریم کنار تا سرد شود. سپس بازکرده خامه کشی می کنیم از مغزیجات و موز و شکلات به دلخواه استفاده کرده باز رول می کنیم و درون کاغذ روغنی در یخچال گذاشته و بعد برش زده و میل می کنیم.

  آموزش انواع رولت ، طرز تهیه رولت ساده

  آموزش انواع رولت

  طرز تهیه رولت خامه ای طرح دار با شابلون

   

  مواد لازم

  آرد سفید 100 گرم

  تخم‌مرغ 4 عدد

  شکر 100 گرم

  آب گرم 1/8 پیمانه

  وانیل 1/8 قاشق چای‌خوری

  عسل 1 قاشق چای‌خوری

  خامه فرمی 250 گرم

  آرد 40 گرم

  پودر قند 30 گرم

  سفیده تخم‌مرغ 1 عدد

  رنگ خوراکی به میزان لازم

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه خمیر دکور :

  ابتدا سفیده تخم‌مرغ و پودر قند را بزنید تا از حالت لزجی خارج شود. آرد را الک کرده و به آرامی به تخم‌مرغ اضافه کنید. میزان مناسبی از رنگ خوراکی را به مخلوط اضافه کنید و خوب هم بزنید.

  خمیر را درون قیف ساده ریخته و طرح مورد نظرتان را روی کاغذ روغنی که از قبل به کمک قلم مو چرب شده است بکشید. پس از کشیدن طرح مورد نظر قالب را به مدت یک ساعت در فریزر استراحت دهید. توجه داشته باشید که برای طرح‌های چند رنگ بهتر است بین هر رنگ فاصله‌ای چند دقیقه‌ای در فریزر قایل شوید تا رنگ‌ها با هم تداخل پیدا نکنند.

  طرز تهیه رولت ساده :

  فر را تا دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید.

  در فاصله ای که قالب در یخچال قرار دارد، ابتدا زرده و سفیده تخم‌مرغ را از هم جدا کنید. آرد را 3 مرتبه الک کنید. زرده، شکر و وانیل را باهم خوب هم بزنید. آب داغ و عسل را بیفزایید و به هم زدن ادامه دهید. سفیده را بزنید تا از کاسه برنگردد. زرده، آرد و سفیده را در 3 مرحله به صورت متناوب با یکدیگر زیر و رو کنید و خیلی هم نزنید.

  سینی رولت را از فریزر خارج کنید و مواد رولت را روی آن بریزید و به طور یکنواخت در سطح قالب پخش کنید. سینی را درون فر به مدت 15 تا 20 دقیقه قرار دهید.

  اجازه دهید رولت پس از خارج کردن از فر به طور کامل خنک شود. سپس خامه کشی و رول کنید. بهتر است رولت 24 ساعت در یخچال استراحت کند و بعد برش دهید.

  نکته :

  در تهیه رولت طرح دار و کلیه کیک‌هایی که در ساختار آن از سفیده و زرده به صورت جداگانه استفاده می‌شود، هنگام جدا کردن زرده و سفیده به هیچ عنوان نباید زرده درون سفیده وجود داشته باشد در غیر این صورت سفیده پف نخواهد کرد.

  بهتر است یک قاشق شکر به سفیده بزنید، در این صورت پف سفیده نخواهد خوابید و خطای هم زدن به حداقل خواهد رسید. همچنین می‌توانید از 1/8 کرم تارتار و یا آب لیمو‌تازه به سفیده بزنید تا سفیده پف بهتری داشته باشد.

  می توانید از میوه خرد شده یا مربا در مغز رولت استفاده کنید.

   

  کلمات کلیدی : از      آب آرام آرامی آرد آماده آموزش آن ابتدا ادامه از است استراحت استفاده اضافه الک انبیا انقدر انواع اومده اون ای ای ای این با بار باز بازدید بازکرده باشد باشد باشید بالا باهم باکاغذ باید بدست بدون برابر برای برسد سپس برش برقی برنگردد بریزید بزنید بزنید بزنید، بشه بشه بعد به بهتر بهتری بهش بپزه بکشید بکینگ بیفزایید بین تا تابه تارتار تاروت تخم تخم‌مرغ تداخل تر تزیین تهیه تو توانید توجه جدا جداگانه جهت حالت حجم حداقل حرارت حوله خارج خامه خرد خطای خمیر خمیرم خنک خوابید خواهد خوب خوراکی خیلی داده دار دارد، داشته داغ در درجه دروردیم درون دستی دقیقه دقیقه دقیقه‌ای دلخواه دمای ده دهید دهید دهید اجازه دو دوباره دور دورش دوم دکور دیگر را رسید رنگ رنگ‌ها رو روغن روغنی رول رولت رولت رولش روی ریخته زدن زده زرده زرده، زیر ساختار ساده سازی ساعت سانتی سبک سرد سطح سفت سفید سفیده سه سپس سینی شابلون شد شده شه شود شود سپس شوید شکر شکلات شیرین صاف صفحات صورت طرح طرح‌های طرز طرف طرفه طور ظرف عدد عدد وانیل عدد پودرقند عسل عنوان غداخوری کاغذ غذاخوری تخم غذاخوری خامه غیر فاصله فاصله‌ای فال فر فر فرمائید فرمی فریزر قاشق قالب قایل قبل قرار قلم قند قیف لازم لازم لازم لازم آرد لزجی لیسک لیمو‌تازه متناوب مخصوص مخلوط مدت مربا مرتب مرتبه مرحله مرغ مغز مغزیجات مقدار ملایم مناسبی مو مواد مورد موز می میدازیم میدیم میذاریم میریزیم میزان میزنیم میزنیم میل میوه میپاشیم میپیچیم میکنیم میکنیم میکنیم می‌توانید می‌شود، نان نباید نخواهد نخوره نزنید نظر نظرتان نمناکی نکته نکنند نیز هر هم همزن همچنین هنگام هوا هیچ و وانیل وجود وقتی پارچه پخت پخش پس پف پنج پودر پوک پیدا پیمانه چایخوری چایخوری آرد چای‌خوری چرب چند کاسه کاغذ کاغذروغنی کامل کرد کردن کرده کرم کشی کشیدن کلیه کم کمک کمی کنار کند کنید کنید در کنیم کنیم کنیم حرارت کنیم می که کیک کیک‌هایی گذاریم گذاشته گراد گرم گرم گرم شکر یا یخچال یعنی یه یک یکدیگر یکم یکنواخت

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهیه رولت خامه ای”

  دیدگاه ها بسته شده اند.