طرز تهیه استیک

طرز تهیه استیک

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز تهیه استیک
 •  

  طرز تهیه استیک

  طرز تهیه استیک گوشت روش اول :

  مواد لازم استیک گوشت برای 4 نفر :

  گوشت راسته گوساله
  ۴۰۰ گرم

  روغن زیتون
  ۲ قاشق غذاخوری

  سس خردل
  ۲ قاشق غذاخوری

  سس باربیکیو
  ۲ قاشق غذاخوری

  سس سویا
  ۲ قاشق غذاخوری

  فلفل سیاه و نمک
  به میزان دلخواه

  روغن مخصوص سرخ کردن
  ۴ قاشق غذاخوری

  مـواد لازم سس قارچ برای ۴ نفر :

  قارچ ورقه شده
  ۲ لیوان

  شیر
  ۱ لیوان

  آرد
  ۱ قاشق غذاخوری

  عصاره گوشت گوساله
  ۱ عدد

  فلفل سیاه
  به میزان دلخواه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه استیک گوشت :

  ابتدا تکه ای از راسته گوساله را بردارید و به اندازه کف دست و با ضخامت یک بند انگشت برش بزنید. شکل برش ها بهتر است از یک سمت پهن و از سمت دیگر باریک باشد. تکه های برش خورده گوشت را روی تخته گوشت بگذارید.

  روی آنها کیسه فریزر بکشید سپس آنها را با گوشتکوب بکوبید تا پهن شوند. سپس برش های گوشت را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در مخلوط روغن زیتون، سس خردل، باربیکیو و سس سویا و نمک و فلفل سیاه قرار دهید تا مزه دار شوند.

  بعد این برش ها را در تابه ای چدنی سرخ و به صورت گرم سرو کنید. برای تهیه سس قارچ ابتدا پیاز را در روغن تفت دهید تا طلایی شود. سپس قارچ ها را به آن بیفزایید و بگذارید کمی با هم حرارت ببینند. مخلوط عصاره گوشت گوساله، شیر، آرد و فلفل سیاه را به آنها بیفزایید.

  بگذارید تا سس روی حرارت کمی غلیظ شود و حباب بزند. در این مرحله می توانید در صورت تمایل به آن کمی خامه یا کره بزنید و روی استیک های آماده شده از این سس بریزید و آنها را میل کنید.

  طرز تهیه استیک گوشت و استیک اروپایی

  طرز تهیه استیک گوشت روش دوم :

  مواد لازم استیک گوشت :

  گوشت فیله گوساله
  هر نفر 150 گرم

  پیاز
  یک عدد خرد شده

  نمک و فلفل
  به اندازه

  پودر سیر
  به مقدار لازم

  روغن مایع یا زیتون
  دو قاشق غذا خوری

  طرز تهیه استیک گوشت :

  تکه های گوشت فیله گوساله رابا بیفتک خوب میکوبیم تا باریک و به ضخامت یک سانتی دربیاد . سپس در مایه مارینه مزه دارش میکنیم و در ظرف در دار 3 ساعتی داخل یخچال میگذاریم تا بمونه . سپس در ماهیتابه چدنی داغ شده با مقدار بسیار کمی روغن تفت میدهیم. تک تک داخل ماهیتابه میاندازیم.

  تا با حرارت متوسط یک طرفش تفت داده بشه . بعدطرف دیگه را تفت میدهیم . مقدار سرخ شدن استیک به ذایقه شما بستگی داره . برخی آبدار دوست دانر که زیاد سرخ نمی کنن و برخی کاملا سرخ شده می پسندن و برای همین زیاد سرخ میکنن . بعد باسس قرمز و یا سس قارچ و سبزیجات سرو کنید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه استیک اروپایی

  برای 4 نفر :

  ١ قطعه بیف تقریبا ٢۰۰ تا ٢۵۰ گرم برای هر نفر-١۵۰ گرم قارچ
  ١ عدد پیاز-٢ پر سیر-مقداری جعفری و ریحان- ٢ دسی لیتر خامه مایع یا کرم فرش
  روغن زیتون به اندازه نیاز

  طرز تهیه :

  ضخامت استیک یا بیف‌ها نباید از ١٫۵ تا ۲ سانتیمتر بیشتر باشد. استیک‌ها را با چکش استیک یا اگر ندارید با کف دست خوب بکوبید تا ماهیچه‌ها از هم باز شوند. این کار باعث می‌شود که ماهیچه ها از هم باز شوند و گوشت راحت تر سرخ شود و سفت نشود. ماهی تابه یا صفحه مخصوص استیک را روی حرارت بگذارید و خوب گرم کنید، ماهیتابه باید خیلی داغ باشد، دلیل این است که بیف در حقیقت باید توی ماهی تابه کباب شود. مقدار بسیار کمی روغن داخل ماهی تابه بریزید و بگذارید روغ خوب داغ شود وقتی داغ شد، گوشت را داخل آن قرار بدهید. معمولا استیک یا بیف را سه مدل تهیه می‌کنند، یا بمدت بسیار کم سرخ می‌کنند که به آن به زبان فرانسوی “سنیان” یعنی خونی می‌گویند، یا مدت سرخ کردن متوسط است یا طولانی. اینکه می‌گویم طولانی منظور چند دقیقه است نه بیشتر. دقت کنید استیک هیچوقت نباید زیاد سرخ شود در غیر این صورت خشک می‌شود و زیاد مطبوع نخواهد بود. من استیک را متوسط دوست دارم یعنی تقریبا ۲ دقیقه برای هر طرف آن، حتی طرف دوم آنرا می‌توانید کمتر سرخ کنید. فراموش نکنید که حرارت ماهی تابه بسیار بالاست در نتیجه مدت زیادی برای سرخ کردن نیاز نیست. مخصوصا دقت کنید استیک آب نیندازد در غیر اینصورت پخته می‌شود و خوب نیست.

  اول سس را درست می‌کنیم، چون بیف نباید بماند و سرد شود، هیچ چیز بدتر از بیف یا استیک سرد شده نیست و حتی پیشنهاد می‌کنم قبل از سرو کردن، بشقاب مورد استفاده را گرم کنید تا وقتی بیف را در آن می‌گذارید گرم باشد و باعث شود بیف دیرتر سرد شود.برای درست کردن سس اول ریحان و جعفری را پاک کنید و آب بکشید و خوب خورد کنید، سیر را هم خورد کنید. قارچ ها را هم تمیز و به قطعات کوچک خورد کنید. اینها را کنار بگذارید تا بعد.پیاز را پوست بکنید و خورد کنید با کمی روغن پیازداغ بگیرید وقتی طلایی رنگ شد، قارچ‌های خورد شده را هم به آن بیفزاید و سرخ کنید. کمی قبل از آخر سر هم ریحان و جعفری خورد شده را به آن بیفزاید و کمی سرخ کنید، سیرها را هم در آخر کار به آن بیفزاید و یک چرخ بدهید و بعد خامه مایع یا کرم فرش را به آن بیفزاید بگزارید چند دقیقه بجوشد.

   

  کلمات کلیدی : از آب آبدار آخر آرد آرد آماده آن آن، آنرا آنها ابتدا اروپایی از است استفاده استیک استیک‌ها انبیا اندازه اندازه انگشت اول اگر ای این اینصورت اینها اینکه با باربیکیو باربیکیو باریک باز بازدید باسس باشد باشد، باعث بالاست باید ببینند بجوشد بدتر بدهید برای برخی بردارید برش بریزید بزند بزنید بستگی بسیار بشقاب بشه بعد بعدطرف بعدپیاز بماند بمدت بمونه بند به بهتر بود بکشید بکنید بکوبید بگذارید بگذارید روی بگزارید بگیرید بیشتر بیف بیفتک بیفزاید بیفزایید بیفزایید بگذارید بیف‌ها تا تابه تاروت تخته تر تفت تقریبا تمایل تمیز تهیه توانید توی تک تکه جعفری حباب حتی حرارت حقیقت خامه خرد خردل خردل، خشک خوب خورد خورده خوری خونی خیلی داخل داده دار دارش دارم داره داغ دانر در دربیاد درست دست دسی دقت دقیقه دلخواه دلیل دهید دوست دوم دیرتر دیگر دیگه ذایقه را رابا راحت راسته رنگ روش روغ روغن روی ریحان زبان زیاد زیادی زیتون زیتون زیتون دو زیتون، ساعتی سانتی سانتیمتر سبزیجات سر سرخ سرد سرو سس سفت سمت سنیان سه سویا سویا سپس سیاه سیاه به سیر سیر به سیرمقداری سیرها شد، شدن شده شده شما شود شود، شودبرای شوند شوند بعد شکل شیر شیر، صفحات صفحه صورت ضخامت طرز طرف طرفش طلایی طولانی ظرف عدد عدد عصاره غذا غذاخوری غلیظ غیر فال فراموش فرانسوی فرش فرش روغن فرمائید فریزر فلفل فلفل به فیله قارچ قارچ ١ قارچ‌های قاشق قبل قرار قرمز قطعات قطعه لازم لازم لیتر لیوان مارینه ماهی ماهیتابه ماهیچه ماهیچه‌ها مایع مایه متوسط مخصوص مخصوصا مخلوط مدت مدل مرحله مزه مطبوع معمولا مـواد مقدار من منظور مواد مورد می میاندازیم تا میدهیم میزان میل میکنن میکنیم میکوبیم میگذاریم می‌توانید می‌شود می‌کنم می‌کنند می‌کنند، می‌کنیم، می‌گذارید می‌گویم می‌گویند، نباید نتیجه نخواهد ندارید نشود نفر نفر١ نمک نمک به نمی نه نکنید نیاز نیاز نیز نیست نیست اول نیندازد ها های هر هم همین هیچ هیچوقت و ورقه وقتی ١ ١٫ ٢ پاک پخته پر پسندن پهن پودر پوست پیاز پیاز یک پیازداغ پیاز٢ پیشنهاد چدنی چرخ چند چون چکش چیز کار کاملا کباب کردن کردن کردن، کرم کره کف کم کمتر کمی کنار کنن کنید کنید کنید کنید، که کوچک کیسه گرم گرم گوساله گوساله گوساله هر گوساله، گوشت گوشتکوب یا یخچال یعنی یک

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهیه استیک”

  دیدگاه ها بسته شده اند.