طرز تهیه شربت آلبالو

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه شربت آلبالو

طرز تهیه شربت آلبالو

مواد لازم

آلبالو یک کیلو و نیم
شکر دو کیلو
وانیل نصف قاشق چای خوری

شربت آلبالو را اگــر بــا آلبالوی اول فصل کــه هنوز خیلی رسیده نـیـسـت درست کنیم رنگ آن سرخ تند می شــود و مزه اش قدری ترش خواهد بود. بــا آلبالوی رسیده؛ رنگ شربت آلبالویی پخته و ترش بودن آن کمتر خواهد بود.

طرز تهیه شربت آلبالو

شکر را بــا 8 لیوان آب حل می کنیم و روی حرارت کمی جوش می دهیم. ســپــس آن را از صافی رد می کنیم. آلبالو ها را قبلا می شوییم و برگ ها و شاخه هایش را جدا می کنیم. حالا آلبالوها را داخل کیسه ی پارچه ای نازک و تمیزی می ریزیم و آن را می بندیم و در شربت می اندازیم. می گذاریم شربت بــا حرارت ملایم بجوشد و قوام بیاید. بعد وانیل را داخل شربت می ریزیم و می گذاریم تــا یکی دو جوش بزند و آن را از روی حرارت بر می داریم. بسته ی آلبالو را از داخل آن خارج می کنیم و می فشاریم تــا شربتی کــه در آن جمع شده کاملا خارج شود. شربت را پــس از سر شدن داخل بطری می ریزیم و در جای خشک و خنک و بــا در بسته نگهداری می کنیم.

اگر هــر نوع شربتی را کــه می خواهید درست کنید داخل ظرف لعابی درست کنید بی دردسرتر و راحت تر است.

روش دوم تهیه شربت آلبالو

در ایــن روش آب آلبالو ها را می گیریم. 6 لیوان آب آلبالو را بــا دو کیلو شکر مخلوط کرده و می گذاریم مدتی بــه حال خود بماند. ســپــس آن را روی حرارت می گذاریم تــا جوش بیاید و شربت غلیظ شود. حدود بیست دقیقه کافی است؛ بعد وانیل را در آن می ریزیم و می گذاریم کمی جوش بخورد تــا قوام بیاید. شربت را از روی حرارت بر می داریم و صاف می کنیم و داخل بطری می ریزیم. حال می توانید بــا ایــن شربت تابستانی خنک و آلبالوی داشته باشید؛ می توانید آن را روی بستنی یــا فالوده بریزید و از آن لذت ببرید. نوش جان!

نکات مهم بــرای تهیه شربت آلبالو

بهتر اســت شربت آلبالو و هــمــه انواع شربت ها را در درون قابلمه های لعابی تهیه نمایید.
اگــر ترجیح می دهید شربت آلبالو ترش شــود بهتر اســت کــه شربت را بــا آلبالوی اول فصل تهیه نـمـایـیـد ولــی اگــر می خواهید ترشی شربت بــه اندازه و کم باشد بــایــد شربت را بــا آلبالو های رسیده تهیه کنید.
اگــر آلبالو ها ترش باشد می توانید در هنگام تهیه شربت آلبالو میزان شکر را بیشتر نمایید.
اگــر می خواهید در طرز تهیه شربت آلبالو بــرای خوش طعم کردن شربت از وانیل استفاده نـمـایـیـد می توانید ابتدا مقداری شربت را بــا آب سرد بچشید و اگــر از طعم شربت خوشتان نیامد ســپــس وانیل را بــه شربت اضافه نمایید.
از آلبالو های باقی منده در تهیه شربت آلبالو می توانید بــرای تهیه مربای آلبالو استفاده نمایید.
توجه داشته باشد کــه اگــر شربت بــه خوبی قوام نیامد شربت آلبالو ترش می شود.
شربت آلبالو را اگــر بــا حرارت زیاد بجوشانید شکرک می زند.
اگــر شربت را بر روی حرارت زیاد گاز بجوشانید رنگ شربت قهوه ای می شــود و اگــر شربت آلبالو را بر روی حرارت کم گاز تهیه نـمـایـیـد رنگ شربت تیره و بد رنگ می شود.

آموزش شربت آلبالو خانگی

آموزش شربت آلبالو خانگی

طرز تهیه اسموتی آلبالو و توت فرنگی

مواد لازم

توت فرنگی
300 گرم

آب آلبالو
یک لیوان

بستنی وانیلی
یک لیوان

خامه صبحانه
100 گرم

شکر
4 قاشق غذاخوری

آلبالو
نصف لیوان

روش تهیه اسموتی آلبالو و توت فرنگی

ابتدا آلبالوها را هسته گرفته ســپــس تمامی مواد را داخل میکسر می ریزیم و داخل لیوان های تک نفره سرو می کنیم.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه شربت آلبالو”

دیدگاه ها بسته شده اند.