طرز تهیه شربت آلبالو

طرز تهیه شربت آلبالو

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز تهیه شربت آلبالو
 •  

  طرز تهیه شربت آلبالو

  طرز تهیه شربت آلبالو

  مواد لازم

  آلبالو یک کیلو و نیم
  شکر دو کیلو
  وانیل نصف قاشق چای خوری

  شربت آلبالو را اگر با آلبالوی اول فصل که هنوز خیلی رسیده نیست درست کنیم رنگ آن سرخ تند می شود و مزه اش قدری ترش خواهد بود. با آلبالوی رسیده، رنگ شربت آلبالویی پخته و ترش بودن آن کمتر خواهد بود.

  طرز تهیه شربت آلبالو

  شکر را با 8 لیوان آب حل می کنیم و روی حرارت کمی جوش می دهیم. سپس آن را از صافی رد می کنیم. آلبالو ها را قبلا می شوییم و برگ ها و شاخه هایش را جدا می کنیم. حالا آلبالوها را داخل کیسه ی پارچه ای نازک و تمیزی می ریزیم و آن را می بندیم و در شربت می اندازیم. می گذاریم شربت با حرارت ملایم بجوشد و قوام بیاید. بعد وانیل را داخل شربت می ریزیم و می گذاریم تا یکی دو جوش بزند و آن را از روی حرارت بر می داریم. بسته ی آلبالو را از داخل آن خارج می کنیم و می فشاریم تا شربتی که در آن جمع شده کاملا خارج شود. شربت را پس از سر شدن داخل بطری می ریزیم و در جای خشک و خنک و با در بسته نگهداری می کنیم.

  اگر هر نوع شربتی را که می خواهید درست کنید داخل ظرف لعابی درست کنید بی دردسرتر و راحت تر است.

  روش دوم تهیه شربت آلبالو

  در این روش آب آلبالو ها را می گیریم. 6 لیوان آب آلبالو را با دو کیلو شکر مخلوط کرده و می گذاریم مدتی به حال خود بماند. سپس آن را روی حرارت می گذاریم تا جوش بیاید و شربت غلیظ شود. حدود بیست دقیقه کافی است، بعد وانیل را در آن می ریزیم و می گذاریم کمی جوش بخورد تا قوام بیاید. شربت را از روی حرارت بر می داریم و صاف می کنیم و داخل بطری می ریزیم. حال می توانید با این شربت تابستانی خنک و آلبالوی داشته باشید، می توانید آن را روی بستنی یا فالوده بریزید و از آن لذت ببرید. نوش جان!

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  نکات مهم برای تهیه شربت آلبالو

  بهتر است شربت آلبالو و همه انواع شربت ها را در درون قابلمه های لعابی تهیه نمایید.
  اگر ترجیح می دهید شربت آلبالو ترش شود بهتر است که شربت را با آلبالوی اول فصل تهیه نمایید ولی اگر می خواهید ترشی شربت به اندازه و کم باشد باید شربت را با آلبالو های رسیده تهیه کنید.
  اگر آلبالو ها ترش باشد می توانید در هنگام تهیه شربت آلبالو میزان شکر را بیشتر نمایید.
  اگر می خواهید در طرز تهیه شربت آلبالو برای خوش طعم کردن شربت از وانیل استفاده نمایید می توانید ابتدا مقداری شربت را با آب سرد بچشید و اگر از طعم شربت خوشتان نیامد سپس وانیل را به شربت اضافه نمایید.
  از آلبالو های باقی منده در تهیه شربت آلبالو می توانید برای تهیه مربای آلبالو استفاده نمایید.
  توجه داشته باشد که اگر شربت به خوبی قوام نیامد شربت آلبالو ترش می شود.
  شربت آلبالو را اگر با حرارت زیاد بجوشانید شکرک می زند.
  اگر شربت را بر روی حرارت زیاد گاز بجوشانید رنگ شربت قهوه ای می شود و اگر شربت آلبالو را بر روی حرارت کم گاز تهیه نمایید رنگ شربت تیره و بد رنگ می شود.

  آموزش شربت آلبالو خانگی

  آموزش شربت آلبالو خانگی

  طرز تهیه اسموتی آلبالو و توت فرنگی

  مواد لازم

  توت فرنگی
  300 گرم

  آب آلبالو
  یک لیوان

  بستنی وانیلی
  یک لیوان

  خامه صبحانه
  100 گرم

  شکر
  4 قاشق غذاخوری

  آلبالو
  نصف لیوان

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  روش تهیه اسموتی آلبالو و توت فرنگی

  ابتدا آلبالوها را هسته گرفته سپس تمامی مواد را داخل میکسر می ریزیم و داخل لیوان های تک نفره سرو می کنیم.

   

  کلمات کلیدی : از آب آلبالو آلبالو آلبالو یک آلبالوها آلبالوی آلبالویی آموزش آن ابتدا از است است است، استفاده اسموتی اش اضافه انبیا اندازه اندازیم انواع اول اگر ای این با بازدید باشد باشید، باقی باید ببرید بجوشانید بجوشد بخورد بد بر برای برگ بریزید بزند بستنی بسته بطری بعد بماند بندیم به بهتر بود بود بودن بچشید بی بیاید بیست بیشتر تا تابستانی تاروت تر ترجیح ترش ترشی تمامی تمیزی تند تهیه توانید توت توجه تک تیره جان جای جدا جمع جوش حال حالا حدود حرارت حل خارج خانگی خشک خنک خواهد خواهید خوبی خود خوری شربت خوش خوشتان خیلی داخل داریم داشته در دردسرتر درست درون دقیقه دهید دهیم دو دوم دیگر را راحت رد رسیده رسیده، رنگ روش روی ریزیم زند زیاد سر سرخ سرد سرو سپس شاخه شدن شده شربت شربتی شود شود شوییم شکر شکرک صاف صافی صبحانه صفحات طرز طعم ظرف غذاخوری آلبالو نصف غلیظ فال فالوده فرمائید فرنگی فشاریم فصل قابلمه قاشق قبلا قدری قهوه قوام لازم آلبالو لازم توت لذت لعابی لیوان لیوان لیوان بستنی لیوان خامه مخلوط مدتی مربای مزه مقداری ملایم منده مهم مواد می میزان میکسر نازک نصف نفره نمایید نمایید نوش نوع نکات نگهداری نیامد نیز نیست نیم شکر ها های هایش هر هسته همه هنوز هنگام و وانیل وانیلی یک ولی پارچه پخته پس چای کافی کاملا کردن کرده کم کمتر کمی کنید کنید کنیم کنیم که کیسه کیلو کیلو وانیل گاز گذاریم گرفته گرم آب گرم شکر گیریم ی یا یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهیه شربت آلبالو”

  دیدگاه ها بسته شده اند.