طرز تهیه شربت سکنجبین

مجموعه: آشپزی

طرز تهیه شربت سکنجبین

طرز تهیه شربت سکنجبین

مواد لازم

شکر
2/5 کیلو

سرکه سفید
نیم لیتر

نعناع تازه
چند شاخه

طرز تهیه شربت سکنجبین

7 لیوان آب را بــا شکر مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم تــا شکر در آب حل شــود و همانطور کــه روی حرارت اســت نعناع تمیز شده را بــا نخ می بندیم و در شکر و آب می گذاریم تــا شربت قوام آید.

بعد سرکه را داحل شربت می ریزیم چند جوش کــه زد شربت را از روی حرارت بر می داریم؛ بعد از اینکه شربت سرد شد؛ آن را صاف می کنیم؟ در شیشه ریخته و در جای خنک نگهداری می کنیم.

طرز تهیه شربت سکنجبین بــا عسل

روش اول :

مواد لازم :

سرکه طبیعی 2 واحد؛ عسل زنبوری چند گیاهی 5 واحد؛ آب سالم بدون کلر 4 واحد؛ یــا آنقدر کــه لازم باشد بــا توجه بــه غلظتی کــه مورد نظر است.

طرز تهیه :

ابتدا هــر سه جزء را مخلوط کرده بجوشانید و کف آن را بگیرید تــا بــه یک چهارم برسد و بــه قوام آید و عده‌ای معتقدند آنقدر بجوشد تــا یک پنجم مخلوط باقی بماند.

نکته :

در تهیه سکنجبین می‌توان عرق نعناع یــا خود نعناع را نــیــز استفاده کــرد تــا از عطر و خواص آن بهره مند شد.

تذکر :

هر جا مصرف سکنجبین (سرکه انگبین) توصیه شده اســت ؛ منظور سکنجبینی اســت کــه بــا سرکه طبیعی؛ عسل زنبوری چند گیاهی و عرق یــا خود نعناع در ظرف مسی بــا آب سالم بدون کلر تهیه شده باشد.

قابل توجه اســت کــه در صورت نبود عسل می توان از شکر سرخ هم استفاده کرد.

روش دوم :

مواد لازم :

عرق نعنا ( 2 لیوان ) + سرکه (1 لیوان ) + آب ( 1 لیوان ) + عسل ( 4 لیوان ) بــه مدت 10 دقیقه جوشانده شــود .
ضمنا بجای واحد لیوان از واحدهای کوچکتر استکان هم میتوانید استفاده کنید.

طرز تهیه شربت سکنجبین سنتی

خواص شربت سکنجبین :

سکنجبین از عسل و سرکه ساخته می‌شود کــه مصرف آن نفوذ غذا بــه سلول‌های بدن از جمله سلول‌های کبد را افزایش می‌دهد.
محققان می‌گویند مصرف آب بــرای افراد گرم مزاج و کسانی کــه معده گرمی دارند مانند کودکان مفید اســت ولــی کسانی کــه سرد مزاج هستند مصرف آب همراه بــا غذا موجب افزایش سردی معده آنها می‌شود.
کارشناسان تغذیه می‌گویند مصرف زیاد آب همراه بــا غذا موجب افزایش سردی معده می‌شود و اگــر ایــن اصول رعایت نشود سبب آسیب بــه معده می‌شود.
به گفته‌ی کارشناسان تغذیه مصرف آب همراه بــا غذا موجب اختلال در هضم غذا می‌شود همچنین بــایــد 2 ساعت قبل از غذا آب مصرف کــرد تــا در هضم غذا اختلالی ایجاد نشود.
شربت سکنجبین یکی از بهترین نوشیدنی‌ها در “طب سنتی” اســت کــه دافع صفراست و صفرای اضافی بدن را خارج می کــنــد سکنجبین از عسل و سرکه ساخته می‌شود کــه نفوذ غذا را بــه سلول‌های بدن افزایش می‌دهد.

طرز تهیه شربت سکنجبین سنتی

طرز تهیه شربت سکنجبین بــا خیار

مواد لازم :
خیار 2 عدد
لیموترش یک عدد
سکنجبین یــا عسل نصف فنجان
عرق نعنا یــا گلاب نصف فنجان

طرز تهیه

پیش از هرچیز لیمو ترش را پوست بگیرید و فیله آن را جدا کرده و همراه عرق نعناع درون پارچ مخلوط کن بریزید.پس از آن خیار را خوب شسته و آن را بــا پوست داخل پارچ اضافه کرده و آنها را بــا هم مخلوط کنید. بــرای مخلوط کردن ایــن مواد تنها کافی اســت بــا سرعت بالا بــه مدت یک دقیقه دستگاه را روشن کنید. توجه داشته باشید بــرای هــر لیوان احتیاج بــه یک خیار متوسط دارید. بعد از مخلوط شدن ایــن مواد؛ آنها را درون لیوان بریزید و متناسب بــا ذائقه خود و مهمان تان سکنجبین بــه لیوان ها اضافه کنید. می توانید بــا کم و زیاد کردن میزان سکنجبین یک شربت سکنجبین خیار شیرین یــا کم شیرین تهیه کنید.بهترین روش بــرای تزیین ایــن نوشیدنی خوش آب و رنگ آن اســت کــه پــس از اضافه کردن چند قطعه یخ بــه داخل لیوان؛ 6 تــا 7 برش نازک از یک خیار متوسط را درون آن بریزید و بــا یک برش نازک از لیموترش آن را تزیین کنید.

روش دیگر آن اســت کــه از برگ های تازه نعناع بــرای تزیین استفاده کنید. در ایــن حالت می توانید چند برگ از نعنای تازه را ساطوری کرده و آن را بــه شربت خیار و سکنجبین اضافه کنید و بــه جای برش لیمو یک برگ نعناع را روی لیوان قرار دهید.برای تهیه ایــن شربت می توانید بــه جای سکنجبین از عسل نــیــز بــرای شیرین کردن طعم آن استفاده کنید.

نکات تکمیلی در مورد شربت سکنجبین و خیار

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 5 دقیقه اســت .
توجه نـمـایـیـد مقدار مواد اولیه و دستور تهیه بــرای 2 نفر مناسب میباشد .

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “طرز تهیه شربت سکنجبین”

دیدگاه ها بسته شده اند.