طرز تهیه شربت سکنجبین

طرز تهیه شربت سکنجبین

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • طرز تهیه شربت سکنجبین
 •  

  طرز تهیه شربت سکنجبین

  طرز تهیه شربت سکنجبین

  مواد لازم

  شکر
  2/5 کیلو

  سرکه سفید
  نیم لیتر

  نعناع تازه
  چند شاخه

  طرز تهیه شربت سکنجبین

  7 لیوان آب را با شکر مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم تا شکر در آب حل شود و همانطور که روی حرارت است نعناع تمیز شده را با نخ می بندیم و در شکر و آب می گذاریم تا شربت قوام آید.

  بعد سرکه را داحل شربت می ریزیم چند جوش که زد شربت را از روی حرارت بر می داریم، بعد از اینکه شربت سرد شد، آن را صاف می کنیم؟ در شیشه ریخته و در جای خنک نگهداری می کنیم.

  طرز تهیه شربت سکنجبین با عسل

  روش اول :

  مواد لازم :

  سرکه طبیعی 2 واحد، عسل زنبوری چند گیاهی 5 واحد، آب سالم بدون کلر 4 واحد، یا آنقدر که لازم باشد با توجه به غلظتی که مورد نظر است.

  طرز تهیه :

  ابتدا هر سه جزء را مخلوط کرده بجوشانید و کف آن را بگیرید تا به یک چهارم برسد و به قوام آید و عده‌ای معتقدند آنقدر بجوشد تا یک پنجم مخلوط باقی بماند.

  نکته :

  در تهیه سکنجبین می‌توان عرق نعناع یا خود نعناع را نیز استفاده کرد تا از عطر و خواص آن بهره مند شد.

  تذکر :

  هر جا مصرف سکنجبین (سرکه انگبین) توصیه شده است ، منظور سکنجبینی است که با سرکه طبیعی، عسل زنبوری چند گیاهی و عرق یا خود نعناع در ظرف مسی با آب سالم بدون کلر تهیه شده باشد.

  قابل توجه است که در صورت نبود عسل می توان از شکر سرخ هم استفاده کرد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  روش دوم :

  مواد لازم :

  عرق نعنا ( 2 لیوان ) + سرکه (1 لیوان ) + آب ( 1 لیوان ) + عسل ( 4 لیوان ) به مدت 10 دقیقه جوشانده شود .
  ضمنا بجای واحد لیوان از واحدهای کوچکتر استکان هم میتوانید استفاده کنید.

  طرز تهیه شربت سکنجبین سنتی

  خواص شربت سکنجبین :

  سکنجبین از عسل و سرکه ساخته می‌شود که مصرف آن نفوذ غذا به سلول‌های بدن از جمله سلول‌های کبد را افزایش می‌دهد.
  محققان می‌گویند مصرف آب برای افراد گرم مزاج و کسانی که معده گرمی دارند مانند کودکان مفید است ولی کسانی که سرد مزاج هستند مصرف آب همراه با غذا موجب افزایش سردی معده آنها می‌شود.
  کارشناسان تغذیه می‌گویند مصرف زیاد آب همراه با غذا موجب افزایش سردی معده می‌شود و اگر این اصول رعایت نشود سبب آسیب به معده می‌شود.
  به گفته‌ی کارشناسان تغذیه مصرف آب همراه با غذا موجب اختلال در هضم غذا می‌شود همچنین باید 2 ساعت قبل از غذا آب مصرف کرد تا در هضم غذا اختلالی ایجاد نشود.
  شربت سکنجبین یکی از بهترین نوشیدنی‌ها در “طب سنتی” است که دافع صفراست و صفرای اضافی بدن را خارج می کند سکنجبین از عسل و سرکه ساخته می‌شود که نفوذ غذا را به سلول‌های بدن افزایش می‌دهد.

  طرز تهیه شربت سکنجبین سنتی

  طرز تهیه شربت سکنجبین با خیار

  مواد لازم :
  خیار 2 عدد
  لیموترش یک عدد
  سکنجبین یا عسل نصف فنجان
  عرق نعنا یا گلاب نصف فنجان

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه

  پیش از هرچیز لیمو ترش را پوست بگیرید و فیله آن را جدا کرده و همراه عرق نعناع درون پارچ مخلوط کن بریزید.پس از آن خیار را خوب شسته و آن را با پوست داخل پارچ اضافه کرده و آنها را با هم مخلوط کنید. برای مخلوط کردن این مواد تنها کافی است با سرعت بالا به مدت یک دقیقه دستگاه را روشن کنید. توجه داشته باشید برای هر لیوان احتیاج به یک خیار متوسط دارید. بعد از مخلوط شدن این مواد، آنها را درون لیوان بریزید و متناسب با ذائقه خود و مهمان تان سکنجبین به لیوان ها اضافه کنید. می توانید با کم و زیاد کردن میزان سکنجبین یک شربت سکنجبین خیار شیرین یا کم شیرین تهیه کنید.بهترین روش برای تزیین این نوشیدنی خوش آب و رنگ آن است که پس از اضافه کردن چند قطعه یخ به داخل لیوان، 6 تا 7 برش نازک از یک خیار متوسط را درون آن بریزید و با یک برش نازک از لیموترش آن را تزیین کنید.

  روش دیگر آن است که از برگ های تازه نعناع برای تزیین استفاده کنید. در این حالت می توانید چند برگ از نعنای تازه را ساطوری کرده و آن را به شربت خیار و سکنجبین اضافه کنید و به جای برش لیمو یک برگ نعناع را روی لیوان قرار دهید.برای تهیه این شربت می توانید به جای سکنجبین از عسل نیز برای شیرین کردن طعم آن استفاده کنید.

  نکات تکمیلی در مورد شربت سکنجبین و خیار

  زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 5 دقیقه است .
  توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 2 نفر مناسب میباشد .

   

  کلمات کلیدی : از توجه خیار ضمنا ( (سرکه ) + ، آب آسیب آماده آن آنقدر آنها آید آید بعد ابتدا احتیاج اختلال اختلالی از است است استفاده استکان اصول اضافه اضافی افراد افزایش انبیا انگبین) اول اولیه اگر ایجاد این اینکه با بازدید باشد باشد قابل باشید باقی بالا باید بجای بجوشانید بجوشد بدن بدون بر برای برسد برش برگ بریزید بریزیدپس بعد بماند بندیم به بهترین بهره بگیرید تا تاروت تازه تازه چند تان تذکر ترش تزیین تغذیه تمیز تنها تهیه تهیه توان توانید توجه توصیه تکمیلی جا جای جدا جزء جمله جوش جوشانده حالت حدودا حرارت حل خارج خنک خواص خوب خود خوش خیار خیار داحل داخل دارند دارید داریم، داشته دافع در درون دستور دستگاه دقیقه دهیدبرای دوم دیگر ذائقه را رعایت رنگ روش روشن روی ریخته ریزیم زد زمان زنبوری زیاد ساخته سازی ساطوری ساعت سالم سبب سرخ سرد سردی سرعت سرکه سفید نیم سلول‌های سنتی سنتی” سه سکنجبین سکنجبین سکنجبینی شاخه شد شد، شدن شده شربت شسته شود شکر شیرین شیشه صاف صفحات صفراست صفرای صورت طبیعی طبیعی، طرز طعم ظرف عدد سکنجبین عدد لیموترش عده‌ای عرق عسل عسل عطر غذا غلظتی فال فرمائید فنجان فنجان عرق فیله قبل قرار قطعه قوام لازم لازم شکر لیتر لیمو لیموترش لیوان لیوان، مانند مایحتاج متناسب متوسط مخلوط مدت مزاج مسی مصرف معتقدند معده مفید مقدار مناسب مند منظور مهمان مواد مواد، موجب مورد می میباشد میتوانید میزان می‌توان می‌دهد می‌دهد محققان می‌شود می‌شود به می‌شود کارشناسان می‌گویند نازک نبود نخ نشود نشود شربت نصف نظر نعنا نعناع نعنای نفر نفوذ نمایید نوشیدنی نوشیدنی‌ها نکات نکته نگهداری نیز ها های هر هرچیز هستند هضم هم همانطور همراه همچنین و واحد واحد، واحدهای ولی پارچ پس پنجم پوست پیش چند چهارم کارشناسان کافی کبد کرد کرد کردن کرده کسانی کف کلر کم کن کند کنید کنید کنیدبهترین کنیم کنیم؟ که کودکان کوچکتر کیلو سرکه گذاریم گرم گرمی گفته‌ی گلاب گیاهی یا یخ یک یکی “طب

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “طرز تهیه شربت سکنجبین”

  دیدگاه ها بسته شده اند.