ساره بیات

ساره بیات

مجموعه: اختصاصی, بازیگران
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • ساره بیات
 •  

  ساره بیات

  ساره بیات

   

  ساره بیات متولد ۱۵ فروردین ۱۳۵۱ در تهران است ، از سال ۱۳۸۰ وارد تئاتر شد و در جشنواره پلیس در اولین کارش، جایزه بهترین بازیگری را به همراه دیپلم افتخار کسب کرد. بعد از اخذ مدرک بازیگری از موسسه “کارنامه” به مجموعه یک مشت پر عقاب دعوت شد و بعد از اتمام آن با فیلم سینمایی مقلد شیطان وارد سینما شد که با بازی در این کار نیز نامزد دریافت جایزه هم شد.

   

  بیوگرافی ساره بیات

   

  بیوگرافی ساره بیات

   

  فیلم‌شناسی ساره بیات

  سینما
  جدایی نادر از سیمین (۱۳۸۹) مهمترین فیلم ساره بیات
  مقلد شیطان (۱۳۸۵)

  تلویزیون

  یک مشت پر عقاب (۱۳۸۶-۱۳۸۴)
  بی‌گناهان
  بانو
  مرگ یک شاعر
  ریسمان سبز
  تباهی
  ترانه پائیزی
  شیفت شب

  جوایز ساره بیات

  خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن بطور مشترک با لیلا حاتمی و سارینا فرهادی از جشنواره فیلم برلین (۲۰۱۰) برای جدایی نادر از سیمین

  دیپلم افتخار بهترین بازیگر مکمل زن از بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر برای جدایی نادر از سیمین

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : استخاره

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  مصاحبه با ساره بیات

  درباره سوابق بازیگری‌تان و کم‌وکیف این تجربه‌ها برای خود بفرمایید.

  از سال ۱۳۸۰ وارد تئاتر شدم و در جشنواره پلیس در اولین کارم، جایزه بهترین بازیگری را به همراه دیپلم افتخار کسب کردم. بعد از اخذ مدرک بازیگری از موسسه “کارنامه” به مجموعه یک مشت پر عقاب دعوت شدم و بعد از اتمام آن با فیلم سینمایی مقلد شیطان وارد سینما شدم که با بازی در این کار نیز نامزد دریافت جایزه شدم. مجموعه بی‌گناهان و سریال تاریخی بانو را قبل از جدایی نادر از سیمین تجربه کردم.

  به نظر می‌رسد با مجموعه بی‌گناهان بیشتر دیده شدید. درست است؟

  تا آن زمان تجربه کاری زیادی نداشتم؛ یک سریال بود و یک فیلم سینمایی که تا چهار سال بعد هم اکران نشد. من برای تمام کارهایم و تمام عواملی که در خدمت‌شان بودم احترام ویژه‌ای قائلم. تمام تلاشم در این عرصه برای درست بودن است. امیدوارم توانسته باشم تأثیرم را در تمام کارهایم گذاشته باشم که البته بی‌گناهان نیز جزو کارهایی است که بازی در آن را دوست داشتم و امیدوارم در اجرای آن موفق بوده باشم.

  خانم ساره بیات چگونه برای نقش راضیه در جدایی نادر از سیمین انتخاب شدید؟

  مثل سایر بازیگران به دفتر آقای فرهادی رفتم. ایشان تست‌های فراوانی را انجام دادند، مدت بسیاری تمرین کردیم و در نهایت به پیشنهاد خانم بخت‌آور و با لطف خدا از میان تعداد زیادی از دوستان توسط آقای فرهادی برای این نقش انتخاب شدم.

  شناخت‌تان از راضیه بر پایه چه روشی بود؟

  دنیای کار با آقای فرهادی دنیای شگفت‌انگیزی است و البته متفاوت. در کار با ایشان آن‌قدر تجربیات متعدد و هیجان‌انگیز وجود دارد که خود را فراموش می‌کنی. این‌که با چه روشی وارد شوی، چیزی است که ایشان قبل از فیلم‌برداری با تمرین‌های متعدد تو را به اندازه کافی به آن شخصیت نزدیک می‌کند و تو خودِ نقش می‌شوی. بین تو و شخصیت داستان راه زیادی وجود دارد که ایشان به تبدیل این فرآیند به تو کمک می‌کنند و تو را از خود و از هر چه تا حالا بودی جدا می‌سازند. من نیز برای این نقش مابه‌ازای بیرونی داشتم و سعی می‌کردم برای بعضی از حرکات حسی و فیزیکی از قشر مشابه راضیه استفاده کنم. از آن‌چه در جامعه بسیار دیده بودم باید به لحاظ رفتاری الگوبرداری می‌کردم.

  یکی از شخصیت‌های محوری فیلم، راضیه است که در پیشبرد داستان نقش اساسی دارد. نقشی که به بازیگرش مجال می‌دهد که بازی پرنکته و پر از جزئیاتی را ایفا کند. برای درآمدن این جزئیات، چه کردید؟

  قبل از شروع فیلم‌برداری برای پرداختن به شخصیت داستان خیلی کار داری و راهی که در مقابل توست، راه دشواری‌ست که اگر به آن‌چه ایشان می‌گویند توجه داشت باشی، بخش اعظمی از کارت آسان می‌شود. به عنوان مثال خواندن قرآن در مسجد یا خواندن نماز جماعت جزو تمرین‌هایی بود که توسط ایشان از من خواسته شده بود. همچنین رفتن به محله‌های پایین شهر، سوار شدن به مترو، اتوبوس و سایر وسایل نقلیه و استفاده نکردن از خودروی شخصی. من در طول این تمام تمرین‌ها با لباس و چادر و کفش راضیه حضور پیدا می‌کردم. تمام زیورآلات از جمله ساعت و دستبند و انگشتر، البته به‌جز انگشتری که برای راضیه توافق کرده بودیم از دستانم باز شد. حتی خاطرم است روزها درون کیفم را خالی از پول می‌گذاشتم تا توان خرید هیچ‌چیز را نداشته باشم. چیزهایی که دوست داشتم باید نمی‌خریدم تا از حالِ راضیه باخبر می‌شدم.

  خانم بیات متوسط برداشت پلان‌های بازی‌تان چند بود؟

  در طول کار آن‌قدر مسئولیت‌های سنگین داشتم و آن‌قدر باید کارهای زیاد و مهمی انجام می‌دادم که هرگز به تعداد برداشت‌ها توجهی نداشتم. من در فضایی که آقای فرهادی به وجود آورده بود زندگی می‌کردم. دوربین در زندگیِ من با من همراه بود. اصلاً متوجه تعدد و تکرار برداشت‌ها نبودم.

  با توجه به دوربین عمدتا متحرک و روی دست، تداوم حسی پلان‌ها را چگونه حفظ کردید؟

  حفظ راکوردها و تداوم حسی جزو وظایف یک بازیگر محسوب می‌شود. این تنها کاری است که می‌شود کرد. ما قبل از گرفتن پلان‌ها تمام سکانس را تمرین می‌کردیم. باید در طول تمرین همه‌چیز را به ذهن می‌سپردم، در واقع کل سکانس را. از دستیاران آقای فرهادی کمک می‌خواستم تا حرکاتم را کنترل کنند. حرکات در طول سکانس کاملاً کنترل‌شده بود. میزان تمرین‌ها آن‌قدر زیاد بود که همه‌چیز ملکه ذهنم می‌شد. در طول تمرین‌ها ایشان به نکات فراوانی اشاره می‌کردند که حفظ راکورد، کم‌ترین آن بود.

  خانم ساره بیات تعریف‌تان از تکنیک در بازیگری چیست؟

  بهره‌گیری از چارچوب‌های به اثبات رسیده فن بازیگری، رعایت اصول بازیگری، بدعت و نوآوری، خلاقیت، درک صحیح از شخصیت داستان، ایجاد فضای مناسب برای حل شدن در نقش و آموخته‌های ما. حتی به نظرم کار روی بدن، بیان و رفتار صحیح در طول کار، تمام این‌ها می‌توانند برای بازیگر تکنیک محسوب شود که البته تعداد این تکنیک‌ها به اندازه روزهای تجربه بازیگری‌ام هستند.

  صحنه‌های پایانی دعوای حجت و راضیه در آشپزخانه از جمله صحنه‌های پرتنش فیلم است که دیگر از قالب آرام قبلی بیرون می‌آیید. این، منافاتی با شخصیت طراحی‌شده از سوی شما نداشت؟

  راضیه انسان بود، انسان هم چندبعدی است و دارای احساسات متفاوت و دارای حالت‌های متعدد. انسان همیشه یکسان نیست. او به‌شدت مدافع حق پایمال‌شده‌اش بود. او در صحنه دعوا با نادر ایستاد و مقاومت کرد تا حقش را بگیرد. زمانی که به حکم شرع نگذاشت تا دست نامحرم بنا به اعتقاداتش با او برخورد کند، فریاد کشید. زمانی که در اتوبوس از پا افتاد، خستگی‌اش را پنهان نکرد. این رفتار در تعامل با راضیه بود، نه در تقابل با او.

  نظرتان درباره بازیگران مقابل‌تان در این فیلم چیست؟

  شاید حتی نشود گفت بازیگران مقابل. آن‌ها در مقابل من نبودند، در کنار من بودند. متحد بودیم و وفادار به نقش. همه از همه بودیم، یک‌دست و هم‌عهد و پیمان. از تمام نکاتی که در کنارشان آموختم، سپاسگزارم.

  فکر می‌کردید بازی‌تان این‌قدر مورد توجه قرار بگیرد؟

  بله، به‌جرأت، چون به خلق اثر ایمان داشتم و خودم را نیز به‌درستی می‌شناختم.

  نظرتان درباره جایزه خرس نقره‌ای جشنواره برلین چیست؟

  من از لحظه‌ای که توسط آقای فرهادی برای این نقش انتخاب شدم، جایزه‌ام را دریافت کردم. هرگز به فکر این‌که در آینده قرار است چه اتفاقاتی بیفتد یا چه جایزه‌ای دریافت کنم نبودم. عطش آموختن از او آن‌قدر در من زیاد بود که فرصتی برای افکار دیگر نبود. متمرکز به نقش بودم و آن‌چه او می‌گفت، اما از این‌که این رسالت را داشتم که به نمایندگی از کشورم برای خاکم هدیه‌ای به ارمغان بیاورم، از خداوند سپاسگذارم و قدردان.

  استقبال مطبوعات و تماشاگران در آلمان چگونه بود؟

  فوق‌العاده و غیرقابل باور. گویی در شهر هیچ اتفاقی به‌جز جدایی نادر از سیمین نیفتاده بود. مطبوعات و مخاطبان در اطراف ما از هیچ‌چیز جز عشق به این کار سخن نگفتند. عکس‌های مراسم افتتاحیه بر روی جلد اکثر نشریات چاپ شده بود و استقبال باشکوهی که از فیلم شد و همچنین تشویق‌های طولانی‌مدت آن‌ها حیرت‌آور بود. هیچ‌کس بعد از اتمام کار سر از پا نمی‌شناخت و دنیا کار را تشویق کرد، چرا که مخاطبان و هیأت داوران از سراسر دنیا به آن‌جا آمده بودند و بزرگانی که در عرصه سینما از نام‌آوران بودند متحیر بودند. دیگر من چه بگویم؟

  و حرف آخر ساره بیات؟

  از خدا ممنونم، از فرهادیِ بزرگ و از اعتمادش به من ممنوم. مرا در آزمون بزرگی قرار داد. از حمایت خانواده مهربانم سپاسگزارم و از تمامی هنرمندان فرهیخته و دست‌اندرکاران این پروژه قدردانی می‌کنم. امیدوارم در آینده بتوانم منشاء خدمات مفیدتری باشم.

  منبع مصاحبه :ماهنامه صنعت سینما

   

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : هواشناسی

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

   

  عکس ساره بیات

   

  عکس ساره بیات

   

  همسر ساره بیات

   

  (عکس زیر تکذیب شده و صحت ندارد)

   

  همسر ساره بیات

   

   

  کلمات کلیدی : از مصاحبه () () تلویزیون یک () بی‌گناهان بانو مرگ ، آخر آرام آزمون آسان آشپزخانه آقای آلمان آمده آموختم، آموختن آموخته‌های آن آن‌جا آن‌قدر آن‌ها آن‌چه آورده آینده اتفاقاتی اتفاقی اتمام اتوبوس اثبات اثر اجرای احترام احساسات اخذ ارمغان از اساسی است است؟ تا استخاره استفاده استقبال اشاره اصلاً اصول اطراف اعتقاداتش اعتمادش اعظمی افتاد، افتتاحیه افتخار افکار البته الگوبرداری اما امیدوارم انتخاب انجام اندازه انسان انگشتر، انگشتری او او نظرتان اولین اکثر اکران اگر ایجاد ایستاد ایشان ایفا ایمان این این، این‌قدر این‌ها این‌که با باخبر باز بازدید بازی بازیگر بازیگران بازیگرش بازیگری بازیگری، بازیگری‌ام بازیگری‌تان بازی‌تان باشم باشم خانم باشم منبع باشکوهی باشی، بانو باور باید بتوانم بخت‌آور بخش بدعت بدن، بر برای برخورد برداشت برداشت‌ها برلین بزرگ بزرگانی بزرگی بسیار بسیاری بطور بعد بعضی بفرمایید از بنا به بهترین به‌جرأت، به‌جز به‌درستی به‌شدت بود بود خانم بود، بود؟ در بود؟ دنیای بود؟ فوق‌العاده بودم بودن بودند بوده بودی بودیم بودیم، بگویم؟ و بگیرد بگیرد؟ بله، بیات بیات بیات (عکس بیات ساره بیات فیلم‌شناسی بیات خرس بیات درباره بیات سینما جدایی بیات مقلد بیات؟ از بیان بیاورم، بیرون بیرونی بیست بیشتر بیفتد بین بیوگرافی بی‌گناهان تأثیرم تئاتر تا تاریخی تبدیل تجربه تجربه‌ها تجربیات تداوم تست‌های تشویق تشویق‌های تعامل تعداد تعدد تعریف‌تان تقابل تلاشم تماشاگران تمام تمامی تمرین تمرین‌ها تمرین‌های تمرین‌هایی تنها تهران تو توافق توان توانسته توجه توجهی توست، توسط تکذیب تکرار تکنیک تکنیک‌ها جامعه جایزه جایزه‌ام جایزه‌ای جدا جدایی جز جزئیات، جزئیاتی جزو جشنواره جلد جماعت جمله حاتمی حالا حالت‌های حالِ حتی حجت حرف حرکات حرکاتم حسی حضور حفظ حق حقش حل حمایت حکم حیرت‌آور خاطرم خالی خانم خانواده خاکم خدا خداوند خدمات خدمت‌شان خرس خرید خستگی‌اش خلاقیت، خلق خواسته خواندن خود خودروی خودم خودِ خیلی داد دادند، دارای دارد داری داستان داستان، داشت داشتم داوران در درآمدن درباره درست درون درک دریافت دست دست، دستانم دستبند دستیاران دست‌اندرکاران دشواری‌ست دعوا دعوای دعوت دفتر دنیا دنیای دوربین دوست دوستان دیده دیپلم دیگر ذهن ذهنم را راضیه راه راهی راکورد، راکوردها رسالت رسیده رعایت رفتار رفتاری رفتم رفتن روزها روزهای روشی روی زمان زمانی زن زندگی زندگیِ زیاد زیادی زیر زیورآلات ساره سارینا ساعت سال سایر سبز تباهی ترانه سخن سر سراسر سریال سعی سنگین سوابق سوار سوی سپاسگذارم سپاسگزارم سپاسگزارم فکر سکانس سیمین سیمین سیمین دیپلم سینما سینما سینمایی شاعر ریسمان شب جوایز شخصی شخصیت شخصیت‌های شد شد شدم شدم شناخت‌تان شدم، شدن شده شدید شدید؟ مثل شرع شروع شما شهر شهر، شود شوی، شگفت‌انگیزی شیطان صحت صحنه صحنه‌های صحیح صفحات صنعت طراحی‌شده طول طولانی‌مدت عرصه عشق عطش عقاب عمدتا عنوان عواملی عکس عکس‌های غیرقابل فجر فرآیند فراموش فراوانی فرصتی فرمائید فرهادی فرهادیِ فرهیخته فروردین فریاد فضای فضایی فن فکر فیزیکی فیلم فیلم، فیلم‌برداری قائلم قالب قبل قبلی قدردان استقبال قدردانی قرآن قرار قشر لباس لحاظ لحظه‌ای لطف لیلا ما مابه‌ازای ماهنامه متحد متحرک متحیر مترو، متعدد متفاوت متمرکز متوجه متوسط متولد مثال مجال مجموعه محسوب محله‌های محوری مخاطبان مدافع مدت مدرک مرا مراسم مسئولیت‌های مسجد مشابه مشت مشترک مصاحبه مطبوعات مفیدتری مقابل مقابل‌تان مقاومت مقلد ملکه ممنوم ممنونم، من مناسب منافاتی منشاء مهربانم مهمترین مهمی مورد موسسه موفق مکمل میان میزان می‌آیید می‌توانند می‌خواستم می‌دادم می‌دهد می‌رسد می‌سازند می‌سپردم، می‌شد می‌شدم خانم می‌شناختم نظرتان می‌شود می‌شوی می‌کردم می‌کردم یکی می‌کردند می‌کردید می‌کردیم می‌کند می‌کنم می‌کنند می‌کنی می‌گذاشتم می‌گفت، می‌گویند نادر نامحرم نامزد نام‌آوران نبود نبودم نبودم با نبودند، ندارد) نداشت؟ راضیه نداشتم نداشتم؛ نداشته نزدیک نشد نشریات نشود نظر نظرم نقره‌ای نقش نقشی نقلیه نماز نمایندگی نمی‌خریدم نمی‌شناخت نه نهایت نهمین نوآوری، نکات نکاتی نکرد نکردن نگذاشت نگفتند نیز نیست نیفتاده هدیه‌ای هر هرگز هستند صحنه‌های هم همراه همسر همه همه‌چیز همچنین همیشه هم‌عهد هنرمندان هواشناسی هیأت هیجان‌انگیز هیچ هیچ‌چیز هیچ‌کس و وارد واقع وجود وسایل وظایف وفادار ویژه‌ای پا پائیزی شیفت پایانی پایمال‌شده‌اش پایه پایین پر پرتنش پرداختن پرنکته پروژه پلان‌ها پلان‌های پلیس پنهان پول پیدا پیشبرد پیشنهاد پیمان چادر چارچوب‌های چاپ چرا چند چندبعدی چه چهار چون چگونه چیزهایی چیزی چیست؟ بهره‌گیری چیست؟ شاید چیست؟ من کار کار، کارت کارش، کارم، کارنامه کارهای کارهایم کارهایی کاری کافی کاملاً کرد کرد، کردم کردم به کرده کردید؟ حفظ کردید؟ قبل کردیم کسب کشورم کشید کفش کل کمک کم‌ترین کم‌وکیف کنار کنارشان کنترل کنترل‌شده کند کند، کنم کنند که کیفم گذاشته گرفتن گفت گویی یا یک یکسان یک‌دست

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “ساره بیات”

  دیدگاه ها بسته شده اند.