خورشت فسنجان

خورشت فسنجان

مجموعه: آشپزی, اختصاصی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خورشت فسنجان
 •  

  خورشت فسنجان

  طرز تهیه خورشت فسنجان با مرغ

  مواد لازم

  گردو 400 گرم
  مرغ 4 تکه
  پیاز 1 عدد
  برگ بو 2 عدد
  رب انار 5 قاشق غذاخوری
  شکر 3 قاشق غذاخوری
  نمک ، فلفل ، زردچوبه به مقدار لازم

  طرز تهیه

  گردوها را چرخ کنید ، درون قابلمه مقداری آب سرد بریزید و گردوها را اضافه کنید؛ سپس حرارت را زیاد کنید تا آب بجوش بیاید. پس از اینکه آب جوش آمد حرارت را کم کنید و اجازه دهید به مدت 2 – 3 ساعت گردوها با آب بجوشد تا کاملا به روغن بیافتد.

  پیاز را ریز کنید و بهمراه تکه های مرغ درون قابلمه ای جداگانه بریزید. کمی روغن بریزید ، فلفل ، نمک ، زردچوبه و برگ بوها را اضافه کنید و با حرارت ملایم تفت دهید. پس از اینکه مرغ کمی سرخ شد 2 لیوان اب اضافه کنید و 1 ساعت با حرارت ملایم بگذارید مرغ نیم پز شود.

  پس از پخت گردوها و زمانی که به روغن افتاد میتوانید رب انار را اضافه کنید ( رنگ تیره خورش از پخت گردو بدست میاید و رب انار برای ایجاد طعم ترش و ملس به غذا کاربرد دارد ) سپس شکر ، کمی نمک و مرغ پخته را اضافه کنید و حدود 2 ساعت بگذارید مرغ درون فسنجان با حرارت ملایم بجوشد. پس از این مدت زمان فسنجان را در ظرف بریزید و همراه با برنج سرو کنید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  نکته ها

  حتما گردوها را با اب بسیار سرد مخلوط کنید تا به گردوها شوک وارد شده و روغن درون گردوها ازاد شود. اب را از همان ابتدای کار زیاد نریزید بلکه کم کم و در طی مراحل پخت اضافه کنید ؛ مقدار استفاده از رب انار و شکر در فسنجان سلیقه ای میباشد و میتوانید بنابر ذائقه تان از رب انار و شکر کمتر یا بیشتر استفاده کنید. فسنجان نیاز به روغن خاصی ندارد و روغنی که در انتهای پخت ایجاد میشود همان روغن گردوست.

  میتوانید بجای مرغ از گوشت چرخ کرده قلقلی شده استفاده کنید. در اینصورت در انتهای پخت فسنجان و در زمان کشیدن در ظرف گوشت قلقلی را با خورش سرو کنید. در صورت تمایل میتوانید به جای برگ بو از 1 قاشق چایخوری دارچین در زمان قرار دادن مرغ در مایه فسنجان به خورش تان اضافه کنید.

  طرز تهیه خورش فسنجان ، آموزش فسنجون

  طرز تهیه خورش فسنجان با گوشت

  گردو 500 گرم  .  گوشت چرخ کرده 300 گرم  .  پیاز 1 عدد  .  دارچین 3 قاشق چایخوری

  رب انار 5 قاشق غذاخوری  .  شکر 2 قاشق غذاخوری  .  نمک و فلفل مقدار لازم

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  طرز تهیه

  پیاز را ریز رنده کنید و با گوشت چرخ کرده ، نمک ، فلفل و یک قاشق چایخوری دارچین مخلوط کنید تا مواد چسبندگی مناسبی پیدا کنند سپس با دست کوفته های کوچکی از این مواد درست کنید و داخل روغن سرخ نمائید و کنار بگذارید.

  گردوها را چرخ کنید ، درون قابلمه 2 لیوان اب بسیار سرد بریزید و گردوها را اضافه کنید سپس حرارت را زیاد کنید تا اب جوش بیاید ، پس از اینکه اب جوش امد حرارت را کم کنید و اجازه دهید به مدت 3 ساعت گردوها با اب بجوشند و کاملا به روغن بیافتند.

  پس از پختن گردوها باید رب انار و دو قاشق چایخوری دارچین اضافه کنید ( رنگ تیره خورشت از پخت گردو بدست میاید و رب انار برای طعم ترش و ملس کاربرد دارد ) ، شکر و کمی نمک اضافه کنید سپس به مقدار لازم آب بریزید و چاشنی غذا را تنظیم نمائید.

  گوشت های قلقلی که از قبل اماده کرده بودید به خورشت اضافه کنید و حدود ۱ ساعت دیگر بگذارید گوشت های قلقلی درون فسنجان با حرارت کم بجوشند ، پس از این مدت فسنجان آماده سرو میباشد.

  آموزش فسنجون

  نکته ها

  در ابتدای کار گردوها را با اب بسیار سرد مخلوط کنید تا به گردوها شوک وارد شده و روغن درون گردوها ازاد شود ؛ مقدار استفاده از رب انار و شکر در فسنجان سلیقه ای میباشد ؛ فسنجان نیاز به روغن خاصی ندارد و روغنی که در انتهای پخت ایجاد میشود همان روغن گردوست.

   

  کلمات کلیدی : از ( )   ، ؛ آب آماده آمد آموزش اب ابتدای اجازه از ازاد استفاده اضافه افتاد اماده امد انار انبیا انتهای ای ایجاد این اینصورت اینکه با بازدید باید بجای بجوش بجوشد بجوشند بدست برای برنج برگ بریزید بسیار بلکه بنابر به بهمراه بو بودید بوها بگذارید بگذارید گردوها بیافتد پیاز بیافتند پس بیاید بیشتر تا تاروت تان ترش تفت تمایل تنظیم تهیه تهیه تکه تکه پیاز تیره جای جداگانه جوش حتما حدود حرارت خاصی خورش خورشت داخل دادن دارد دارچین در درست درون دست دهید دو دیگر ذائقه را رب رنده رنگ روغن روغنی ریز زردچوبه زمان زمانی زیاد ساعت سرخ سرد سرو سلیقه سپس شد شده شود شود پس شوک شکر صفحات صورت طرز طعم طی ظرف عدد برگ عدد رب عدد  غذا غذاخوری شکر غذاخوری نمک غذاخوری  فال فرمائید فسنجان فسنجون فلفل قابلمه قاشق قبل قرار قلقلی لازم لازم لازم لیوان مایه مخلوط مدت مراحل مرغ مرغ مقدار مقداری ملایم ملس مناسبی مواد میاید میباشد میباشد میتوانید میشود ندارد نریزید نمائید نمائید گوشت نمک نکته نیاز نیز نیم ها های همان همراه و وارد پخت پختن پخته پز پس پیاز پیدا چاشنی چایخوری چایخوری رب چرخ چسبندگی کار کاربرد کاملا کرده کشیدن کم کمتر کمی کنار کنند کنید کنید کنید کنید؛ که کوفته کوچکی گردو گردوست گردوست گردوها گرم مرغ گرم  گوشت گوشت یا یک –

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خورشت فسنجان”

  دیدگاه ها بسته شده اند.