خورشت قیمه

مجموعه: آشپزی

خورشت قیمه

طرز تهیه خورشت قیمه

قیمه از پرطرفدار ترین غذاهای ایرانی اســت کــه بسیار لذیذ و خوشمزه می باشد و در کنار برنج استفاده می شود. ایــن غذا بــه روشهای مختلفی طبخ می شود. گوشت قیمه معمولاً از راسته یــا مغز ران گوسفند یــا گوساله تهیه می شود. در گذشته گوشت قیمه را بسیار ریز خرد می کردند؛ بــه طوری کــه از عدس قرمز (دال عدس ) کوچک تر بود کــه بــه آن قیمه سرموری می گفتند. امروزه گوشت قیمه را بــه صورت چهارگوش کوچک در می آورند.

مواد لازم خورشت قیمه

گوشت خورشتی
5/0 کیلو

پیاز
2 عدد

سیب زمینی
400 گرم

لپه
200 گرم

لیمو عمانی
5 عدد

رب گوجه فرنگی
2 قاشق غذاخوری

نمک؛ فلفل و زردچوبه
به مقدار لازم

روغن
به مقدار لازم

دستور تهیه خورش قیمه

پیاز  را ریز خرد کنید و بــا مقداری روغن در قابلمه یــا زودپز تفت دهید. لپه را بشویید. گوشت را قطعه قطعه خرد کنید و بــا پیاز و لپه شسته شده تفت دهید. در موقع تفت دادن بــه مقدار کافی فلفل و زردچوبه هم بــه مواد اضافه کنید.  همین کــه رنگ گوشت عوض شد؛ مقداری آب روی آن بریزید و بگذاریید بــا شعله ملایم بپزد.

بعد از یک ساعت؛ لیمو عمانی ها را بــا چنگال سوراخ کرده و بــه خورش اضافه کنید. ســپــس حرارت شعله را کم کنید تــا خورش بــه آرامی بپزد و جا بیفتد. در انتهای پخت خورش ؛ نمک و رب گوجه فرنگی  را بــه آن اضافه کنید. وقتی خورش بــه روغن افتاد و مواد خورش کاملاً پخت؛ شعله را خاموش کنید.

سیب زمینی  ها را پوست بکنید و خلال کنید و بــا روغن داغ در ماهیتابه سرخ کنید. بعد از اینکه خورش را در ظرف کشیدید؛ سیب زمینی های سرخ شده را روی آن بریزید ( یــا می توانید قبل از ریختن خورش در ظرف ؛ سیب زمینی ها را در آن بریزید و هم بزنید ).در صورت تمایل می توانید.

مقدار خیلی کم هم دارچین روی ظرف خورش بریزید کــه البته بستگی بــه ذائقه شما دارد. همچنین می توانید بــرای تزئین خورش در میهمانی ها ؛ مقداری از سیب زمینی را مطابق تصویر بالا بــه صورت گل ببرید و سرخ کنید.امیدواریم بــا تهیه ایــن غذای بسیار خوشمزه؛ لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

طرز تهیه خورش قیمه ؛ نحوه پخت قیمه

طرز تهیه خورش قیمه بادمجان مجلسی

خورش قیمه بادمجون؛ از غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانیست کــه درست کردن آن کمی قلق دارد.

مواد لازم

گوشت گوسفند بــا استخوان                        1کیلو

لپه                                                      4 قاشق غذاخوری

بادمجان قلمی                                         8 عدد

گوجه‌فرنگی                                            10 عدد

رب گوجه‌فرنگی                                      1 قاشق غذاخوری

غوره                                                   بــه میزان لازم

پیاز                                                        1 عدد

روعن مایع گیاهی                                      بــه میزان لازم

دارچین                                                   بــه میزان لازم

نمک و فلفل                                            بــه میزان لازم

 

طرز تهیه

قبل از هرکاری بادمجان‌ها را پوست گرفته و نیم ساعت در آب نمک غلیظ می‌خوابانیم؛ ســپــس آنها را شسته و در آبکش می‌گذاریم تــا آبش برود و خشک شود.

بهتر اســت بادمجانها را در ایــن مرحله در آفتاب بگذاریم تــا زودتر خشک شــونــد و تلخی آنها هم گرفته شــود در غیراینصورت بــایــد مدت طولانی‌تری باقی بماند تــا خشک شود. خشک شدن بادمجان علاوه بر گرفتن تلخی آن باعث می‌شود در هنگام سرخ‌شدن کمتر روغن بــه خود بگیرد.

سپس بادمجانها را سرخ کنید.

پیاز را خرد کرده و درون قابلمه مناسب می‌ریزیم؛ کمی روغن اضافه کرده و روی شعله متوسط سرخ می‌کنیم تــا سبک شود.

پیاز کــه سرخ شد؛ گوشت گوسفند بــا استخوان را کــه به‌صورت تکه‌های درشت خردشده اضافه می‌کنیم و تفت می‌دهیم در ایــن زمان نمک و فلفل را بــه گوشت اضافه می‌کنیم کــه همزمان بــا تفت خوردن گوشت بوی عطر آنها بلند شود.

وقتی گوشت تفت خورد؛ لپه پاک‌شده و شسته را بــه قابلمه اضافه کرده و هم‌می‌زنیم. بــا تفت دادن لپه از وا رفتن آن در خورش جلوگیری می‌کنیم.

رب گوجه‌فرنگی را بــه قابلمه اضافه کرده و هم می‌زنیم تــا کمی تفت بخورد و رنگ آن شفافتر شود. توجه داشته باشید کــه از اضافه کردن رب زیاد بــه غذاها بپرهیزید.

چون مزه خورشت را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

حال بــایــد بــه مواد درون قابلمه آب اضافه کــرد تــا بــه آهستگی بپزند. در ایــن مرحله 5 عدد از گوجه‌فرنگی ها را رنده کرده و همراه آب بــه قابلمه اضافه می‌کنیم.

گوجه‌فرنگی رنده شده بــه خورشت غلظت بیشتر و طعمی عالی می‌دهد.

شعله را زیاد می‌کنیم تــا آب خورشت جوش بیاید؛ بعد شعله را کم کرده و در قابلمه را می‌بندیم تــا بــه آرامی گوشت و لپه بپزند.

قتی خورشت کامل پخت؛ نمک آن را اضافه می‌کنیم. توجه داشته باشید کــه اگــر نمک را زودتر اضافه کنید باعث دیرپز شدن گوشت می‌شود.

در ایــن مرحله خورشت کاملا آبدار اســت بادمجانهای سرخ شده را بــه آرامی درون قابلمه می‌چینیم؛ گوجه‌های باقی‌مانده را دو نیم کرده و روی بادمجانها چیده و در آخر غوره‌ها و پودر دارچین را روی آنها می‌پاشیم. غوره ترشی خورشت شما را کنترل می‌کند و دارچین عطر آن را کامل می‌کند.

در ایــن مرحله خورشت فــقــط بــه 30 دقیقه زمان نیاز دارد تــا بادمجانها و گوجه‌ها پخته شــونــد و ترشی غوره وارد آب خورشت شود. حواستان باشد کــه بادمجانها زیاده از حد نپزد وگرنه له می‌شود.

اگر از خورشت غلیظ خوشتان نمی‌آید؛ بادمجانهای سرخ‌شده را در یک تابه چیده؛ گوجه‌های دونیم شده را روی آن بچینید و بــا اضافه کردن کمی زردچوبه و فلفل و آب بگذارید جدا بپزند و در هنگام سرو غذا ؛ بادمجانها را در ظرف سرو چیده و خورشت را روی آن بریزید.

خورشت قیمه بادمجان را بــا پلو نوش جان کنید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “خورشت قیمه”

دیدگاه ها بسته شده اند.