خورشت کرفس

مجموعه: آشپزی

خورشت کرفس

مواد لازم بــرای تهیه خورشت کرفس

گوشت گوسفند ٢٠٠ گرم
کرفس شسته شده و خرد شده ۴٠٠ گرم
پیاز داغ دو قاشق غذاخوری
نعنا؛ تره؛ جعفری ١۵٠ گرم
نمک و فلفل و زردچوبه بــه میزان لازم
آبغوره یک استکان کوچک
4 لیوان آب بــرای پخت خورشت

طرز تهیه خورشت کرفس

گوشت را بــه اندازه های مناسب خرد کنید. کرفس خوب و جوان تهیه کنید و بعد از شستن بــه اندازه یک بند انگشت خرد کنید و در مقداری روغن تفت بدید تــا کمی طلایی بشه. ســپــس کمی از برگهای نازک کرفس و تره و جعفری و نعنا را ریز خرد کنید و در باقیمانده روغن کــه کرفس را سرخ کردید سبزی ها را هم سرخ کنید.

سپس یک عدد پیاز درشت را خرد کرده در یک قابلمه سرخ کنید. وقتی نیمه سرخ شــد گوشت را بــه آن اضافه کنید. من اینجا هــمــه چیز رو آماده در فریزر داشتم و بخاطر همین اول گوشت را در مقداری روغن تفت دادم بعد پیاز سرخ شده زردچوبه و کرفس سرخ شده وسبزی سرخ شده را بــا گوشت مقداری تفت دادم.

بعد مقداری آب داخل قابلمه میریزیم تــا مواد خورشت کرفس پخته شود. بعد از جا افتادن و پختن گوشت؛ نمک و آبغوره را بــه خورشت اضافه میکنیم و یه ده دقیقه ایی هم میگذاریم تــا خورشت کرفس مزه دار بشه. خورشت کرفس کــه بــه روغن افتاد و جا افتاد در ظرف کشیده بــا برنج زعفرانی سرو میکنیم.

نکات تهیه خورشت کرفس

بعضی از کرفس ها موقع خرد کردن نخ هایی دارند. اون نخ ها رو از بالای کرفس بکشید تــا خارج بشن موقع نوش جان کردن زیر دندان سفت نباشد.

حتما از کرفسهایی کــه نازک و جوان هستند بــرای خورشت استفاده کنید. بعضی کرفسها سبز و سفت هستند کــه مناسب خورش کرفس نمیباشد.

اگر از گوشت گوسفند استفاده میکنید کرفس را بعد سرخ کردن بــه همراه گوشت اضافه کنید امــا اگــر از گوشت گوساله استفاده میکنید حتما یکساعتی بگذارید از پخت گوشت و سبزی سرخ شده بگذره و بعد کرفس سرخ شده را بــه خورشت اضافه کنید تــا کرفس ها له نشوند.

طرز تهیه خورش کرفس مرحله بــه مرحله

استفاده از کنگر و ریواس در خورش کرفس

شما در ایــن خورشت میتوانید از کنگر و ریواس هم استفاده کنید. کنگر را مانند کرفس بــه اندازه یک بند انگشت خرد کنید کمی تفت دهید و بــا کرفس و گوشت و سبزی مخلوط کنید تــا جا بیافتند و در ده دقیقه پایانی کار ریواس را هم شسته و بــه اندازه یک بند انگشت خرد کنید (ولی سرخ نکنید) و بــه خورشت اضافه کنید. بــرای پخت ریواس پنج دقیقه کافیه انقدر ریواس لطیفه کــه سریع آب میشه و هیچ اثری ازش باقی نمیمونه. پــس در انتها بــه خورشت اضافه کنید و از مقدار آبغوره بــا وجود ریواس کم کنید زیــرا ریواس خودش ترش هست و ترشی خورشت زیاد میشه. ایــن خورشت مخلوط کرفس کنگر و ریواس خیلی خوشمزه میشه امتحان کنید و لذت ببرید.

بعضی ها خورش کرفس را طوری دیگر درست میکنند بــه ایــن ترتیب از گوشت؛ کرفس؛ رب و مقداری کم فــقــط از برگهای کرفس تهیه میکنند و چاشنی اش را آب لیمو میزنند در هــر صورت و هــر طور کــه دوست دارید کرفس را نوش جان کنید بسته بــه ذائقه و سلیقه خودتون.

دستور تهیه خورشت کرفس و لوبیا

مواد لازم

گوشت خورشتی 300 گرم  .  کرفس 500 گرم  .  برگ کرفس خرد شده 1 لیوان  .  لوبیا 1 لیوان

جعفری خرد شده 1 لیوان  .  نعنا خشک 1 قاشق چایخوری  .  پیاز 2 عدد  .  رب انار 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه خورش کرفس و لوبیا

ساقه های کرفس را بشویید و خرد کنید ؛ داخل قابلمه کمی روغن بریزید و کرفس های خرد شده را 10 دقیقه بــا حرارت ملایم تفت دهید تــا نرم شــونــد ســپــس جعفری خرد شده و نعنا را اضافه کنید و 5 دقیقه تقت دهید و از روی حرارت بردارید.

پیاز را خرد کنید و بــا مقداری روغن تفت دهید تــا نرم شــود ســپــس گوشت خورشتی خرد شده ؛ زردچوبه و فلفل اضافه کنید و 5 دقیقه بــا حرارت متوسط تفت دهید تــا رنگ گوشت تغییر کند.

لوبیاهای نیم پز شده را بــه گوشت اضافه کنید ( لوبیا را از شب قبل خیس دهید ســپــس لوبیا را بــا مقداری آب بپزید تــا نیم پز شــود ) ؛ کمی تفت دهید ســپــس مخلوط کرفس و سبزی های سرخ شده را اضافه و مخلوط کنید.

پس از مخلوط شدن مواد 3 لیوان آب بــه خورش اضافه کنید و حدود 3 ساعت اجازه دهید بــا حرارت ملایم خورش بپزد ؛ در 15 دقیقه آخر پخت نمک و رب انار را بــه خورش اضافه کنید و پــس از اینکه خورش جا افتاد همراه بــا برنج سرو کنید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “خورشت کرفس”

دیدگاه ها بسته شده اند.