خرافات درباره خوش شانسی

خرافات درباره خوش شانسی

مجموعه: فرهنگ زندگی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خرافات درباره خوش شانسی
 •  

  خرافات درباره خوش شانسی

  خرافات درباره خوش شانسی

   

  همه مردم در همه جاهای دنیا گرفتار انواع خرافات در زمینه های مختلف هستند. یکی از خرافات مردم اروپا و آمریکا در زمینه خوش شانسی و اقبال در سال جدید است. آنها نیز همچون ما در جشن سال نوی خود به مسایلی فکر می کنند که نسل به نسل تکرار شده است. به طور مثال، ما اعتقاد داریم اولین عیدی که از فردی می گیریم تعیین کننده وضع مالی ما در سال آینده خواهد بود. به خوب یا بد بودن دست طرف اعتقاد داریم. مردم دیگر نقاط جهان هم خرافه های خاص خود را دارند، از شکستن ظرف گرفته تا پریدن از روی موج دریا مواردی هستند که فکر می کنند باعث اقبال در سال جدید خواهد شد.

  دانمارک: شکستن ظرف
  مردم دانمارک عموما سال نوی خود را با شکستن بشقاب در مقابل خانه دوستانشان آغاز می کنند. هر چه بشقاب های بیشتری در مقابل خانه شما شکسته شود نشان دهنده این است دوستان بیشتری دارید. دانمارکی ها رسم دیگری هم دارند. اینکه روی صندلی بایستند و نیمه شب پایین بپرند تا ارواح خبیثه و شیطانی را از خانه و زندگی خود دور کنند و با شانس بیشتری وارد سال جدید شوند.

  اسکاتلند: مهمان ویژه
  اسکاتلندی ها اعتقاد دارند، نخستین فردی که نیمه شب از جلوی خانه شما عبور کنند، تعیین کننده شانس و موفقیت شما در سال جدید خواهد بود. امروز این رسم را جشن می گیرند و به آن “اولین قدم” می گویند. آنها به بازدید یکدیگر می روند و غذا، خوراکی یا هدایای کوچکی برای یکدیگر می برند تا سال آینده را با شادی و خوش اقبالی آغاز کنند.

  در شهر استونهاون، یکی از شهرهای کشور اسکاتلند، مردهای کیلت پوشیده (دامن های پشمی مردانه اسکاتلند)، در خیابان ها رژه می روند و توپ های آتشین به تیر و دیوارهای پرتاب می کنند تا روح شیطان را بسوزانند تا با آنها وارد سال جدید نشود.

  اسپانیا: جادوی میوه ها
  در اسپانیا و پرتقال مردم نیمه شب، ۱۲ عدد انگور را روی اعداد ساعت قرار می دهند تا به رسم ۱۲ ماه سال، برکت و شادابی بر زندگی آنها جاری باشد.

  برزیل: پریدن از روی موج
  در برزیل، مردمی که آمدن سال نو را جشن می گیرند، پس از نیمه شب به دریا می روند و از روی ۷ موج دریا یا اقیانوس می پرند و در هر مرتبه، آرزوی خود برای سال آینده را بیان می کنند. اعتقاد دارند با این کار رویاهای آنها محقق خواهد شد.

  روسیه: نوشتن و سوزاندن
  روس ها بزرگ ترین آرزوهای خود را روی کاغذ می نویسند. هنگامی که ساعت ۱۲ نیمه شب را نشان داد، آن کاغذ را با شمع می سوزانند و خاکستر آن را داخل لیوان شامپاین خود می ریزند و می نوشند. با این کار اعتقاد دارند آرزوهایشان برآورده خواهد شد.

  آلمان: فلز سخت
  سنت خرافی آلمانی ها برای اقبال در سال جدید، ذوب کردن سرب است. آنها سرب را در یک قاشق غذاخوری روی شعله مستقیم آتش ذوب می کنند و آن را داخل سطلی پر از آب می ریزند. وقتی فلز سرد شد و شکل گرفت، آن را خارج می کنند و شکل آن را به شانس و اقبال سال آینده خود تشبیه می کنند. شکل قلب یا حلقه نشان دهنده ازدواج هستند. شکل گوسفند نشان دهنده سفر و توپ یا دایره نشانه خوش شانسی است.

  یونان: سکه در کیک
  یونانی ها در مراسم جشن سال نوی خود و برای خوش اقبالی، کیک ریحان می پزند. یک سکه، منجوق، خنزرپنزر ارزان داخل خمیر آن قرار می دهند. هنگامی که ساعت ۱۲ شب شد، کیک را برش و تکه ای از آن را به هر نفر می دهند. فردی که سکه یا منجوق را پیدا کند، در سال آینده از بقیه خوش شانس تر خواهد بود.

  فیلیپین: دایره اقبال
  در فیلیپین مردم اعتقاد دارند هر چیز گرد و دایره ای شکل نشانه و نماد برکت و بهروزی است. به همین دلیل، فیلیپینی ها در سال نو میز را با انواع خوراکی ها و میوه های گرد تزئین می کنند.

  ژاپن: سوپ نودل سیاه
  در ژاپن مردم سال نوی خود را با خوردن سوپ نودل سوبا (نودلی که از آرد گندم سیاه تهیه می شود) آغاز می کنند. بلند بودن رشته ها نودل نمادی از بلندی زندگی و رونق و روزبهی است. ژاپنی ها اعتقاد دارند باید نودل را از ابتدا تا انتها هورت بکشند و هرگز آن را نجوند یا با دندان نصف نکنند.

   

  کلمات کلیدی : (دامن (نودلی آب آتش آتشین آرد آرزوهای آرزوهایشان آرزوی آغاز آلمانی آمدن آمریکا آن آنها آینده ابتدا ارزان ارواح اروپا از ازدواج است است یونان استونهاون، اسپانیا اسکاتلند)، اسکاتلند، اعتقاد اعداد اقبال اقبال در اقبالی اقبالی، اقیانوس امروز انتها انواع انگور اولین ای این اینکه با بازدید باشد برزیل باعث باید بایستند بد بر برآورده برای برزیل، برش برند برکت بزرگ بسوزانند بشقاب بقیه بلند بلندی به بهروزی بود بود فیلیپین بودن بپرند بکشند بیان بیشتری تا تر ترین تزئین تشبیه تعیین تهیه توپ تکرار تکه تیر جادوی جاری جاهای جدید جدید، جشن جلوی جهان حلقه خارج خاص خانه خاکستر خبیثه خرافات خرافه خرافی خمیر خنزرپنزر خواهد خوب خود خوراکی خوردن خوش خیابان داخل داد، دارند دارند، دارید داریم دانمارک دانمارکی دایره در درباره دریا دست دلیل، دندان دنیا دهند دهنده دور دوستان دوستانشان دیوارهای دیگر دیگری ذوب را رسم رشته روح روزبهی روند رونق روی رویاهای رژه ریحان ریزند زمینه زندگی ساعت سال سال، سخت سنت سرب سرد سطلی سفر سوبا سوزاندن روس سوزانند سوپ سکه سکه، سیاه سیاه در شادابی شادی شامپاین شانس شانسی شانسی شب شب، شد شد آلمان شد روسیه شد دانمارک شد، شده شعله شما شمع شهر شهرهای شود شود) شوند اسکاتلند شکستن شکسته شکل شیطان شیطانی صندلی طرف طور ظرف ظرف مردم عبور عدد عموما عیدی غذا، غذاخوری فردی فلز فکر فیلیپین فیلیپینی قاشق قدم قرار قلب لیوان ما مالی ماه مثال، محقق مختلف مراسم مرتبه، مردانه مردم مردمی مردهای مسایلی مستقیم مقابل منجوق منجوق، مهمان مواردی موج موج در موفقیت می میز میوه نجوند نخستین نسل نشان نشانه نشود اسپانیا نصف نفر نقاط نماد نمادی نو نودل نوشتن نوشند نوی نویسند نکنند نیز نیمه ها ها در های هدایای هر هرگز هستند هم همه همچون همین هنگامی هورت و وارد وضع وقتی ویژه اسکاتلندی پایین پر پرتاب پرتقال پرند پریدن پزند پس پشمی پوشیده پیدا چه چیز ژاپن ژاپنی کار کاغذ کردن کشور کند، کنند کنند در کنند ژاپن کنند، کننده که کوچکی کیلت کیک کیک یونانی گرد گرفت، گرفتار گرفته گندم گوسفند گویند گیرند گیرند، گیریم یا یک یکدیگر یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “خرافات درباره خوش شانسی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.