عرق زنیان

عرق زنیان

مجموعه: اختصاصی, خواص مواد غذایی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • عرق زنیان
 •  

  عرق زنیان

  عرق زنیان

  زنیان ( اجوان، نانخواه ) گیاهی است علفی ، یکساله و بی کرک به ارتفاع ۳۰ تا ۹۰ سانتی متر (کمتر از یک متر ) پر شاخ و برگ ، که به حالت خودرو در نواحی شرقی هند، ایران و مصر می روید.

  علاوه و در نواحی مذکور و نقاط مختلف پرورش می یابد. برگهائی با پهنک منقسم به بریدگی های نازک و ظریف و گل ها با گلبرگ هایی به رنگ سفید و کوچک و همچنین مجتمع به صورت چتر مرکب دارد. اشعه چتر آن کوتاه دارای طول نسبتاً مساوی و منتهی به براکته های باریک در محل اتصال به یکدیگر است میوه اش کوچک بیضوی به رنگ قهوه ای مایل به زرد و دارای بوئی شبیه تیمول و دارای طعمی تند و نافذ که به اندازه و شکل کرفس دارویی بوده ، اما طعم آن متفاوت است و بر روی میوه آن ۵ خط طولی نخی شکل ( نازک ) به رنگ روشن تر و دو نوع تار نازک تک سلولی مشاهده می شود به طوریکه بعضی از آنها کوتاه و مخروطی و برخی دیگر دارای یک قسمت متورم در انتها می باشند قسمت مورد استفاده این گیاه میوه ی آن است که زنیان نیز نامیده می شود. در کتب طب سنتی با نامه های انیسون بری و کمون حبشی آورده شده.

  این گیاه در بلوچستان با نام هندی آن ” اجوان ” و همچنین ” اسپرکال ” می شناسند . توجه شود در برخی مدارک طب سنتی برای گیاه بادیان رومی نیز نام زنیان را می برند که با گیاه زنیان متفاوت می باشد از عرق آن در درمان ناتوانی های جنسی زنان و جبران کمبود هورمون های زنانه استفاده می شود و عسل حاصل از شهد گل های این گیاه برای درمان زخم معده بسیار مفید می باشد.

  خواص عرق زنیان

  زنیان طبیعت گرم دارد

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت دلار

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  خواص درمانی عرق زنیان

  ضد نفخ
  ضد انگل و قارچ
  باد شکن
  ضد ترشی معده
  ضد تهوع
  خلط آور و تقویت معده
  مقوی قوای جنسی
  هضم غذا
  سوء هاضمه
  رفع گرفتگی گوش
  مفید برای ترک اعتیاد مواد مخدر
  ضد تشنج
  سکسکه
  مفید برای بیماریهای عصبی

  خواص عرق زنیان ، فواید عرق زنیان چیست

  فواید عرق زنیان چیست

  توضیحات در مورد درمان آرتروز با عرق زنیان :

  شایـع ترین نـوع تورم مفصل آرتروز است – آرتروز با تغییرات تحلیـل روند مفصـل مشخـص می شودکه موجب دردحساسیت ومحدودیت حرکتـی آن می گـرددکه بیشتـرمفاصـل دست و پا، زانو، شانه،لگن وستون فقرات راگرفتارمی کندکه منجربه تخریب غضروف مفصل می شود.

  مورد احتیاط مصرف عرق زنیان :

  عرق زنیان در زنان باردار – کودکان زیر ۷ سال – اختلالات غده تیروئید با احتیاط مصرف شود

  نسخه درد مفاصل (آرتروز) :

  ۱- عرق زنیان : هر ۸ساعت یک قاشق غذاخوری در یک استکان آب حل کرده بعد از غذامیل شود.
  ۲- عرق اسطوخودوس : روزی ۲ بار یک قاشق غذاخوری در کمی آب حل کرده بعد از غذا میل شود.
  ۳- عرق گل ختمی : هر ۸ ساعت یک قاشق غذاخوری در کمی آب حل کرده بعد از غذا میل شود.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت سکه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  سایر توصیه ها برای درمان آرتروز :

  – استفاده از روغن کتان هر روز یک قاشق غذاخوری
  – استفاده از پودر چهار مغز روزی یک قاشق غذاخوری
  – استفاده از میوه جات و سبزیجات تازه فصل
  – استفاده از کشک در هفته ۲ بار به صورت آش کشک

  روش مصرف

  دو قاشق بعد از هر وعده غذا میل شود

  نکات مهم

  عرق زنیان دارای طعم تیز و تند است ولی با اثر بخشی سریع که دارد این مسئله قابل چشم پوشی خواهد بود

  اشخاصی که طبع گرم دارند همراه با عرق شاتره و کاسنی میل کنند

   

  کلمات کلیدی : از ( (آرتروز) (کمتر ) ، آب آرتروز آش آن آنها آور آورده اتصال اثر اجوان اجوان، احتیاط اختلالات ارتفاع از است استفاده استکان اسطوخودوس اسپرکال اش اشعه اعتیاد اما انتها اندازه انگل انیسون ای ایران این با بادیان بار باردار باریک بازدید باشد باشد باشند بخشی بر براکته برای برخی برند برگ برگهائی بری بریدگی بسیار بعد بعضی بلوچستان به بوئی بود اشخاصی بوده بی بیشتـرمفاصـل بیضوی بیماریهای تا تار تازه تحلیـل تخریب تر ترشی ترک ترین تشنج سکسکه مفید تغییرات تقویت تند تهوع خلط توجه تورم توصیه توضیحات تک تیروئید تیز تیمول جات جبران جنسی جنسی هضم حاصل حالت حبشی حرکتـی حل ختمی خط خواص خواهد خودرو دارای دارد دارد دارند دارویی در درد دردحساسیت درمان درمانی دست دلار دو دیگر را راگرفتارمی رنگ روز روزی روش روشن روغن رومی روند روی روید علاوه زانو، زخم زرد زنان زنانه زنیان زنیان زیر ساعت سال سانتی سایر سبزیجات سریع سفید سلولی سنتی سکه شاتره شاخ شانه،لگن شایـع شبیه شده شرقی شناسند شهد شود شود شودکه شکل شکن ضد صفحات صورت ضد طب طبع طبیعت طعم طعمی طوریکه طول طولی ظریف عرق عسل عصبی علفی غده غذا غذا سوء غذاخوری غذاخوری – غذامیل غضروف فرمائید فصل – فقرات فواید قابل قارچ باد قاشق قسمت قهوه قوای قیمت مایل متر متفاوت متورم مجتمع محل مختلف مخدر ضد مخروطی مدارک مذکور مرکب مسئله مساوی مشاهده مشخـص مصر مصرف مصرف معده معده ضد معده مقوی مغز مفاصل مفصـل مفصل مفید منتهی منجربه منقسم مهم مواد موجب مورد می میل میوه ناتوانی نازک نافذ نام نامه نامیده نانخواه نخی نسبتاً نسخه نـوع نفخ ضد نقاط نواحی نوع نکات نیز ها هاضمه رفع های هایی هر هفته همراه همچنین هند، هندی هورمون و وستون وعده ولی ومحدودیت پا، پر پرورش پهنک پودر پوشی چتر چشم چهار چیست کاسنی کتان کتب کرده کرفس کرک کشک کشک کمبود کمون کمی کندکه کنند که کوتاه کودکان کوچک گرفتگی گرم گـرددکه گل گلبرگ گوش مفید گیاه گیاهی ی یابد یک یکدیگر یکساله –

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “عرق زنیان”

  دیدگاه ها بسته شده اند.