عجیب ترین رسم های ازدواج دنیا

عجیب ترین رسم های ازدواج دنیا

مجموعه: فرهنگ زندگی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • عجیب ترین رسم های ازدواج دنیا
 •  

  عجیب ترین رسم های ازدواج دنیا

  عجیب ترین رسم های ازدواج دنیا

   

  مردم سراسر دنیا در ازدواج‌های خود آداب و رسوم بی‌شماری را رعایت می‌‌کنند که ریشه در نسل‌ها دارند. اغلب، این رسم و رسوم دارای معانی با ارزش و جالبی هستند اما برخی از آنها کاملاً بی‌معنی بوده و جایی در فرهنگ امروز انسان‌ها ندارند. در اینجا سعی داریم برخی از این آداب و رسوم عجیب را که گاه باعث شگفتی دیگران می‌‌شود معرفی کنیم.

  قلب، دوست داشتن، عشق، محبت

  سکه‌های کفش عروس در سوئد

  یک رسم کهن در سوئد این است که عروس سکه‌هایی را در کفش خود حمل می‌‌کند. یک سکه نقره از طرف پدر عروس در کفش چپ او قرار می‌‌گیرد و یک سکه طلا از طرف مادرش در کفش راست عروس گذاشته می‌‌شود و او باید در تمام مدت مراسم این سکه‌ها را در جای خود نگه دارد. این کار نشانه احترام همیشگی عروس به پدر و مادرش و حمایت پدر و مادر از اوست.

  سیاه کردن عروس در اسکاتلند

  در اسکاتلند یکی از رسمهای قبل از مراسم اصلی ازدواج آن است که باید عروس را سیاه کرد. طبق این رسم؛ اطرافیان باید عروس را غافلگیر کرده و بدون این‌ که خبر داشته باشد، روی سرش مواد کثیف‌ کننده‌ای همچون آب کثیف، تخم‌مرغ، سس‌های مختلف، پر و موادی از این قبیل بریزند. سپس عروس آینده که کاملاً کثیف شده، توسط همان اطرافیان دور شهر چرخانده می‌‌شود و حتی او را به چند قهوه‌خانه و رستوران شلوغ هم می‌‌برند که همه او را ببینند.
  قلب، دوست داشتن، عشق، محبت

  ظروف شکسته، ربودن عروس و اره کردن درخت در آلمان

  یکی از جالب‌ترین رسمهای قدیمی آلمان این است که فامیل عروس و داماد قبل از مراسم، تعداد زیادی ظرف و ظروف را می‌‌شکنند و بعد عروس و داماد را مجبور می‌‌کنند تا آنها را جمع کنند. طبق آداب مردم آلمان وقتی عروس و داماد با کمک یکدیگر این ظرفهای شکسته را که با تلاش بسیار اطرافیان پخش شده‌ جمع می‌‌کنند، در حقیقت خود را آماده می‌‌سازند که در کنار یکدیگر به جنگ مشکلات زندگی بروند و این کار برای عروس و داماد خوش‌یمن است.

  در بسیاری از دهکده‌های آلمان دوستان عروس یا داماد، عروس را می‌‌دزدند و در جایی پنهان می‌‌کنند. سپس داماد باید عروس خود را پیدا کند. البته این جستجو همیشه از یک قهوه‌خانه شروع می‌‌شود و داماد، حاضرین در قهوه‌خانه را دعوت می‌‌کند تا پس از نوشیدن یک نوشیدنی به خرج او، در پیدا کردن عروس، وی را یاری دهند.

  اره کردن کُنده درخت هم یکی دیگر از رسوم آلمانی است که به نظر می‌‌رسد به منظور ارزیابی مهارت‌های جسمانی عروس و داماد طراحی شده است. پس از انجام مراسم عقد، عروس و داماد باید یک کنده بزرگ را دو نفری اره کنند و البته باید این کار را تنها با دست راست‌شان انجام دهند. اگر آنها این کار را به خوبی و با همکاری یکدیگر انجام دهند، معلوم می‌‌شود که زندگی زناشویی خوبی خواهند داشت ولی اگر نتوانند از پس آن برآیند، حتماً کارشان به مشکل برخورد خواهد کرد.
  عشق

  پرش عروس و داماد در بین سیاهپوستان

  عروس و دامادهای سیاهپوست آمریکایی رسم جالبی برای خود دارند. منشا این رسم مشخص نیست ولی معنای جالبی دارد. پرش عروس و داماد پس از عقد انجام می‌‌گیرد و در آن عروس و داماد باید با یک پرش، زندگی تازه را آغاز کنند. این پرش بدان معناست که آنها تمام مشکلات و نگرانی‌های زندگی مجردی را رها می‌‌کنند و با یک جهش بلند پا به زندگی زناشویی و ماجراهای تازه آن می‌‌گذارند. این پرش باید جلوی چشم خانواده‌های عروس و داماد انجام گیرد.

   

  کلمات کلیدی : آب آداب آغاز آلمان آلمان یکی آلمانی آماده آمریکایی آن آنها آینده احترام ارزش ارزیابی اره از ازدواج ازدواج‌های است است در اسکاتلند اسکاتلند در اصلی اطرافیان اغلب، البته اما امروز انجام انسان‌ها او او، اوست سیاه اگر این اینجا این‌ با باشد، باعث باید ببینند قلب، بدان بدون برآیند، برای برخورد برخی بروند بریزند بزرگ بسیار بسیاری بعد بلند به بوده بین بی‌شماری بی‌معنی تا تازه تخم‌مرغ، ترین تعداد تلاش تمام تنها توسط جالبی جالب‌ترین جای جایی جستجو جسمانی جلوی جمع جنگ جهش حاضرین حتماً حتی حقیقت حمایت حمل خانواده‌های خبر خرج خواهد خواهند خوبی خود خوش‌یمن دارای دارد دارند داریم داشت داشتن، داشته داماد داماد، دامادهای در درخت دست دعوت دنیا دنیا دهند دهند اره دهند، دهکده‌های دو دور دوست دوستان دیگر دیگران را راست راست‌شان ربودن رستوران رسم رسم؛ رسمهای رسوم رعایت رها روی ریشه زناشویی زندگی زیادی سراسر سرش سس‌های سعی سوئد سوئد یک سپس سکه سکه‌ها سکه‌هایی سیاه سیاهپوست سیاهپوستان عروس شده شده، شده‌ شروع شلوغ شهر شکسته شکسته، شگفتی طبق طراحی طرف طلا ظرف ظرفهای ظروف عجیب عروس عروس، عشق، عقد عقد، غافلگیر فامیل فرهنگ قبل قبیل قدیمی قرار قهوه‌خانه ماجراهای مادر مادرش مجبور مجردی محبت سکه‌های محبت ظروف مختلف، مدت مراسم مراسم، مردم مشخص مشکل مشکلات معانی معرفی معلوم معناست معنای منشا منظور مهارت‌های مواد موادی می‌‌برند می‌‌دزدند می‌‌رسد می‌‌سازند می‌‌شود می‌‌شکنند می‌‌کند می‌‌کنند می‌‌کنند، می‌‌گذارند می‌‌گیرد نتوانند ندارند نسل‌ها نشانه نظر نفری نقره نوشیدن نوشیدنی نگرانی‌های نگه نیست های هستند هم همان همه همچون همکاری همیشه همیشگی و وقتی ولی وی پا پخش پدر پر پرش پرش، پس پنهان پیدا چرخانده چشم چند چپ کار کارشان کاملاً کثیف کثیف، کثیف‌ کرد کرد عشق پرش کردن کرده کفش کمک کنار کند کنده کنند کننده‌ای کنیم قلب، که کهن کُنده گاه گذاشته گیرد یا یاری یک یکدیگر یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “عجیب ترین رسم های ازدواج دنیا”

  دیدگاه ها بسته شده اند.