تره

مجموعه: خواص مواد غذایی

تره

تره

تره یــا گندنا کوچکترین هموند خانواده پیازهای خوراکی اســت کــه در آسیا(از جمله ایران)؛ اروپا و امریکای شمالی می‌روید. در آشپزی برگ آن بدلیل طعم ملایمتر از سیر و پیاز؛ کاربرد بیشتری دارد.

این گیاه در آشپزی اروپا چندان شناخته شده نـیـسـت و حــتـی برخی ایرانیان اروپا آن را بــا پیازچه یکی می‌انگارند.اما در ایران بسیار استفاده می شود.

 

خواص سبزی تره

 

خواص سبزی تره

 

درمان تمامی عفونت ها؛تره از جمله سبزی های معروف و خوردنی اســت کــه ساقه ندارد و برکهای آن دراز و تــا خورده اســت و بــه نام«گندزدا» نــیــز خوانده می شود.

ـ ناراحتی طحال را برطرف می کند.

ـ از نظر خواص غذا و شفا و درمان شبیه سیر وپیاز است؛ ولــی طعم و بوی آن ملایم تر از آْنهاست و دهان را خوشبو می کند.

ـ مصرف تازه بــرای رفع یبوست دائمی؛ ترش کردن غذا و سوء هاضمه؛ رفع چاقی و تسکین درد مفاصل و نقرس مفید است.

ـ مصرف سوپ یــا شربت تره بــرای معالجه تمام بیماری های حاد و مزمن دستگاه تنفس اثر شفا بخش دارد؛ مثلاً در گریپ؛ گلو درد؛ گرفتگی صدا و سیاه سرفه مفید بوده و اثر خلط آور دارد و در ایــن مواد اضافه کردن کمی عسل بــه آن مفید تر است.

ـ از سبزی های مدر(ادرار آور) اســت و لذا خوردن سوپ یــا شربت آن و یــا جوشانده 4 گرم تخم تره در یک لیتر آب بــرای حبس البول؛ آب آوردن بافت ها؛ دفع سنگ کلیه و تسکین قولنج مفید است.

ـ خوردن تره کــه در سکه پرورده شده باشد؛ بــرای دفع سنگ کیسه صفرا وتورم طحال مفید است.

ـ تره پخته و نیم گرم را چـنـانـچه در محل بوا سیر قرار دهند اثر شفا بخش دارد؛ همچنین خوردن 15 گرم آب تره خام؛ خونریزی بوا سیر را قطع می کند.

ـ مالیدن آب یــا له کرده آن بر روی پوست بــرای درمان کهیر و رفع خارش مخصوصاً اگــر بــا سماق مخلوط شــود مؤثر است.

ـ مخلوط آب تره بــا سماق را چـنـانـچه بر روی زگیل بمالند اثر شفا بخش دارد.

ـ ملین؛ مقوی هاضمه و پیشاب آور است.

ـ دارای مقدار زیادی آهن اســت و ویتامین«ث» بــه مقدار زیادی در برگ های سبز آن وجود دارد مخصوصاً در هنگام تابستان ویتامین های ب1 ـ ب2 در تره یافت می شــود و دارای کاراتین نــیــز است.

ـ بــه واسطه داشتن سلولز؛ نفخ آور است. لذا بــرای اشخاصی کــه مبتلا بــه اختلالات روده هستند چندان خوب نیست.

ـ جوشانده تره در رفع ذات الریه و رسوبات ادرای کمک زیادی می کند.

ـ مصرف جوشانده و شربت تره؛ در موارد گرفتگی صدا؛ زکام؛ سرفه؛ برونشیت و تمامی اختلالات حاد دستگاه تنفشی مؤثر است.

ـ فشار خون را پایین می آورد و خوردن آن بــرای معالجه تمامی عفونت ها مفید است.

ـ در کاربرد خارجی؛ اگــر بــه صورت له شده بر روی محل گزیدگی زنبور قرار گیرد؛ باعث تسکین درد می شود.

ـ خوردن 9 گرم تخم تره بو داده در روز؛ بــرای درمان اسهال مزمن و نفخ شکم مفید است.

ـ بــرای بند آمدن خونریزی بینی؛ چند قطره مخلوط از آب تره بــا سرکه را دربینی بچکانید. در ایــن موقع متوجه خواهید شــد کــه خونریزی بینی بند می آید.

ـ ضماد (مرهم) تخم تره؛ بــرای معالجه کک و مک؛ معالجه پیسی و تسکین دردهای عصبی و تحریکات جلدی اثر شفا بخش دارد.

 

فواید تره فرنگی

 

فواید تره فرنگی

 

تره فرنگی؛ برگ های سبز تیره و گردنی سفید رنگ دارد. یک تره فرنگی خوب نباید زردرنگ و پلاسیده و پیاز آن شکسته و ضرب دیده باشد. تره فرنگی پخته شده اگرچه زود فاسد می شود؛ می توان آن را بــرای دو روز در یخچال نگه داشت. تره فرنگی را می شــود بــرای سه ماه در فریزر نگه داری کرد.

تره فرنگی بــا طعمی بهتر و شیرین تر از پیاز؛ طعم غذا را بدون ایــن کــه طعم خود را قالب کند؛ بهتر می سازد. تره فرنگی از خانواده ی پیاز؛ موسیر و پیازچه است. مزه و طعم آن مانند موسیر و کمی شیرین تر و خوش طعم تر است.

مصری ها؛ یونانی ها و رومی های باستان از تره فرنگی بــه خاطر خواص دارویی اش استفاده می کردند. ایــن گیاه بــرای بهبود و تسکین مشکلات تنفسی؛ خواص ادرارآور و تصفیه گر آن بسیار مورد استفاده بود. تره فرنگی قدرت زیادی در دفع اسید اوریک دارد و از ایــن جهت بــرای افرادی کــه بــه نقرس یــا آرتریت مبتلا هستند؛ مفید است.

خواص تغذیه ای و درمانی

این سبزی در هنگام پخته شدن از خود لعاب لزجی تراوش می کــنــد کــه بــه همراه تار و پود سلولزی اش می تواند بقایای مدفوع و سموم روده را بــه خارج دفع کند. لذا بــرای مبتلایان بــه یبوست و بواسیر بسیار مفید است. تمام برگ های سبز تره فرنگی بــه دلیل دارا بودن مواد گوگردی ضدعفونی کننده ی قوی بوده و موجب تقویت دستگاه ریوی می شوند. ایــن مواد از طریق خون وارد ریه ها شده و عفونت های مجاری تنفس و ورم گلو را التیام می بخشد و از لحاظ خاصیت ادرارآوری در درجه ی اول قرار دارد. خوردن خام تره فرنگی بــه صورت سالاد؛ بعد از غذا؛ مانع از ترش کردن می شــود و خلط آور خوبی است. تره فرنگی سرشار از املاح معدنی بسیاری مهمی اســت کــه بــرای سلامتی مفید هستند: آهن: مفید بــرای گلبول های قرمز خون؛ منیزیم: ضد سرطان و مفید بــرای اعصاب و تعادل عمومی بدن؛ گوگرد: بــرای مقابله بــا عفونت ها؛ سیلیس: بــرای انعطاف و نرمی استخوان ها و پوست؛ منگنز: بــرای هضم و جذب بهتر غذا؛ اسید فسفریک: تقویت کننده ی سیستم عصبی؛ و کلسیم بــرای استخوان ها و متابولیسم عمومی بدن.

این گیاه دارای ویتامین های B و C؛ موسیلاژ و سلولز اســت و بــرای همین تأثیر خوبی در روده ها دارد؛ بــه ایــن ترتیب کــه آن ها را تمیز و لیز می کند. تره فرنگی تأثیر مثبتی روی خلق و خو دارد. ایــن خاصیت بــه خاطر وجود فلاوونوئید و آنتی اکسیدانی بــه نام کامپوفرول است. ایــن دو ناقل عصبی بــا استرس مقابله کرده و احساس آرامش ایجاد می کنند. ایــن گیاه؛ کلسترول بد خون را کاهش می دهد؛ در حالی کــه هم زمان بــا آن کلسترول خوب را نــیــز افزایش می دهد. ایــن فعالیت؛ بــرای جلوگیری از پیش رفت و افزایش پلاک های خونی کــه منجر بــه گرفتگی رگ ها و بیماری های قلبی در بیماران دیابتی می شود؛ بسیار مهم است. اگــر ایــن پلاک ها بدون توقف رشد کنند؛ باعث حمله ی قلبی یــا سکته می شوند.

سوپ تره فرنگی

تره فرنگی را شسته و قسمت های اضافه و ریشه ی آن را جدا کنید و بــه صورت حلقه های مساوی ببرید. بعد آن را در روغن تفت دهید. آرد را در یک ظرف کوچک بــا آب سرد حل کنید و روی تره ها بریزید. بعد آبِ گوشت یــا مرغ را بــه آن اضافه کنید و بگذارید چند جوش بخورد تــا بوی خامی آرد هم برود. ســپــس نمک و فلفل را اضافه کنید. در موقع کشیدن؛ زرده ی تخم مرغ را بــا خامه ی ترش و چند قطره آبلیمو مخلوط کرده و بــه سوپ اضافه کنید. روی سوپ را می توانید بــا نان خشک سرخ شده تزیین کنید.

کوکوی تره فرنگی

هنگام طبخ کوکو بــایــد از شعله ی ملایم استفاده کنید تــا روغن آن نسوزد و محتویات آن از جمله تخم مرغ بــه آرامی مغزپخت شود. در ایــن روش پخت؛ تخریب مواد مغذی بــه حداقل خود می رسد. چــون ویتامین C سبزی ها بــه حرارت حساس اســت و در ضمن پخت از مقدار آن بسیار کاسته می شود. بــا ایــن کوکو از سالاد گوجه فرنگی و خیار استفاده کنید تــا کم بود ویتامین C ایــن غذا جبران شود. جهت مقوی تر شدن و خوش مزه شدن کوکو می توانید از گردو استفاده کنید.

املت تره فرنگی

فلفل دلمه ای را بــه مدت پنج دقیقه تفت دهید و زیره بــه آن اضافه کنید. بعد تره فرنگی ها را بریزید و در تابه را بگذارید تــا تفت خورده و نرم شود. آن گاه مقداری نمک و فلفل روی تره فرنگی بریزید. اسفناج ها را بــه صورت درسته روی تره فرنگی بریزید و در تابه را ببندید تــا بخارپز شود. بعد از چهار دقیقه مواد را هم بزنید. تخم مرغ را بــه همراه نمک؛ فلفل؛ کمی زیره؛ ریحان و جعفری خرد شده خوب هم بزنید و روی مخلوط داخل تابه بریزید و در تابه را ببندید تــا تخم مرغ بــا حرارت ملایم بپزد و سفت شود. در صورت تمایل؛ پنیر رنده شده هم روی املت بپاشید و چند دقیقه در فر بگذارید.

خورشت تره فرنگی

ابتدا تره فرنگی را خرد کرده و تفت داده؛ کنار بگذارید. بعد پیاز را سرخ کرده؛ کمی زردچوبه؛ گوشت؛ نمک و آب را بــه آن اضافه کنید؛ وقتی گوشت کاملاً پخته شــد تره فرنگی را اضافه کرده و بعد از ده دقیقه؛ آبلیمو و زعفران را اضافه کنید و بعد از آماده شدن آن را بــا برنج سرو کنید.

گراتن تره فرنگی

تره فرنگی را خرد کرده در آب و نمک بجوشانید تــا بپزد؛ بعد در صافی بگذارید تــا آب آن گرفته شود. ظرف نسوز کم عمق مناسبی را چرب کنید و مقداری از سس را ته ظرف بریزید؛ کمی پنیر روی آن بپاشید و گل کلم را روی آن بریزید و بــا بقیه ی سس روی آن را بپوشانید و روی آن پنیر بریزید و نیم ساعت در فر بگذارید.

سوپ

معمولاً سوپ تره فرنگی؛ بــه بیماران مبتلا بــه سوءهاضمه و کسانی کــه مبتلا بــه رماتیسم و کم خونی هستند؛ توصیه می شود. ایــن سوپ معده ‎های ضعیف را تقویت می کند.

تره فرنگی نگینی خرد شده را بــا روغن مایع تفت دهید. ســپــس گوجه فرنگی را اضافه کنید و وقتی کــه کمی تفت خورد برنج نیم پز را اضافه کنید تــا بــا هم بجوشد و برنج بپزد. ماست؛ آرد و تخم مرغ را بــا هم مخلوط کرده و کم کم بــه سوپ اضافه کنید و بگذارید جا بیفتد. بعد هم نمک و فلفل را بــه آن اضافه کرده و بــا نان سرو کنید.

سوپ شیر بــا تره فرنگی

تره فرنگی ها را تمیز کرده؛ خرد کنید. ســپــس در آب سرد ریخته و در صافی بریزید. پیاز را پوست کنده؛ شسته و بــه صورت باریک برش دهید. سیب زمینی ها را پوست کنده؛ نازک برش دهید. پیاز و تره فرنگی را تفت دهید و نمک و فلفل را افزوده؛ بــه مدت 8-7 دقیقه حرارت دهید تــا بپزد؛ ولــی رنگ آن ها تغییر نکند. سیب زمینی ها را همراه بــا آب مرغ روی حرارت ملایم بپزید. هــمــه ی مواد را بــا هم مخلوط کرده و بگذارید مقداری خنک شود. ســپــس در مخلوط کن بریزید تــا بــه صورت پوره درآید. مواد را از صافی عبور دهید تــا یک دست شود. در نهایت شیر و خامه را اضافه کنید. توجه داشته باشید کــه بعد از اضافه کردن خامه؛ سوپ نجوشد.

خورشت قارچ و تره فرنگی بــا مرغ بریانی

ابتدا تره فرنگی و فلفل دلمه ای را بــا هم تفت دهید. ســپــس آب بــه آن اضافه کرده تــا سبزی ها کمی بپزد و نرم شود. بعد قارچ و ادویه دلخواه و نمک و کره را بــه آن اضافه کنید. قارچ کــه پخته شــد بــه آن سس سفید اضافه کرده و زیر شعله را کم کنید. قبل از سرو؛ خامه را بــه آن اضافه کرده؛ ســپــس در ظرف مورد نظر ریخته و تکه های مرغ را روی ایــن خورش قراردهید. ایــن خورشت را می توانید بدون مرغ بــا انواع پاستا یــا پوره ی سیب زمینی سرو کنید.

تارت تره فرنگی و پیاز

آرد را بــا کره خوب مخلوط کنید. زرده ی تخم مرغ را هم بزنید و بــا نمک و آب بــه خوبی مخلوط کرده و بعد ایــن مخلوط را بــه کره و آرد اضافه کنید. بگذارید ایــن مخلوط بــرای نیم ساعت در هوای اتاق بماند. ســپــس آن را بــا وردنه نازک کنید و در یخچال قرار دهید. روی خمیر کره مالیده و پیاز خرد شده را بــا تره فرنگی روی آن قرار دهید. ســپــس تخم مرغ را بــا خامه خوب هم بزنید و روی تره فرنگی و پیاز بریزید و پنیرپیتزای رنده شده را روی آن بپاشید. تارت را بــرای نیم ساعت درون فر قرار دهید تــا بپزد.

خوراک مرغ و تره فرنگی

پیاز؛ تره فرنگی؛ نمک؛ فلفل و سیر را تفت دهید. مرغ را قطعه قطعه کرده و بــه آن اضافه کنید. لوبیا؛ ذرت؛ هویج و سیب زمینی را بــا آب جوشیده در قابلمه ریخته و روی حرارت متوسط قرار دهید. بعد گوجه فرنگی را بــه آن اضافه کرده و چند دقیقه ی دیگر روی شعله ی ملایم اجاق گاز قرار دهید.

خوراک سیب؛ تره فرنگی و سیب زمینی

سیب زمینی ها را همراه بــا تره فرنگی بخارپز کنید. ســپــس ظرف مخصوص فر را کمی چرب کنید. نصف سیب زمینی ها را در آن ظرف بچینید و تمام تره فرنگی را بــه صورت یک لایه روی آن بریزید. پوست سیب ها را بکنید و هسته ی آن را درآورده و بــه صورت مکعبی شکل خرد کنید. پیاز؛ کرفس و سیب ها را تفت دهید تــا پیاز و کرفس نرم شود. هم چنین می توانید نشاسته ی ذرت را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. شیر را کم کم اضافه کنید و پخت را ادامه دهید تــا ایــن کــه سس کمی غلیظ شــود و آن را روی سیب زمینی و تره فرنگی ها بریزید. بعد بــا باقی مانده ی تکه های سیب زمینی روی آن را بپوشانید. روغن زیتون را بــا برس روی سیب زمینی ها بمالید. نمک؛ فلفل؛ پودر تخمه ی کدو تنبل و کنجد را بپاشید و در فر بگذارید. وقتی سیب زمینی های روی غذا قهوه ای شد؛ غذا آماده ی خوردن است.

سالاد سیب زمینی و تره فرنگی

سیب زمینی ها را آب پز کنید و پوست آن ها را بگیرید. تره فرنگی ها را ریز خرد کنید. تخم مرغ را خرد کرده و بــا تره فرنگی؛ بــه سیب زمینی ها اضافه کنید. مایونز؛ نمک و فلفل را بــه مخلوط فوق افزوده و هم بزنید. دقت کنید کــه سیب زمینی ها؛ خرد یــا له نشوند ... سالاد آماده را در ظرف مورد نظر بریزید و تــا زمان سرو در یخچال نگه داری کنید. بــه جای یک پیمانه سس مایونز؛ می توانید از مخلوط نصف پیمانه سس مایونز و نصف پیمانه ماست استفاده کنید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “تره”

دیدگاه ها بسته شده اند.