درمان آفت دهان

درمان آفت دهان

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان آفت دهان
 •  

  درمان آفت دهان

  درمان آفت دهان با روش های خانگی و گیاهی

  برگ ریحان :

  برگ ریحان تازه را بجوید. این کار را دوبار در روز تکرارکنید، هر بار می‌توانید ۳ تا ۵ برگ ریحان را بجوید. این روش را تا درمان آفت ادامه دهید.

  پیاز :

  پیاز را به شکل خام بخورید. می‌توانید همراه غذا و به عنوان چاشنی از آن استفاده کنید. پیاز به دلیل داشتن سولفور در درمان آفت دهان بسیار مؤثر است.

  گوجه فرنگی :

  می‌توانید در سالاد از آن استفده کنید یا بطور جداگانه بطور روزانه مصرف کنید. روش دیگر قرقره کردن آب گوجه‌فرنگی است. دو تا سه بار در روز این کار را انجام دهید و تا درمان آفت ادامه دهید.

  دمنوش مریم گلی :

  می‌توانید به صورت دهان شویه نیز این دمنوش را قرقره کنید. برای تهیه دمنوش کمی از گیاه خشک را در آب بجوشانید. برای دهان شویه صبر کنید دمنوش سرد شود و پس از آن قرقره کنید.

  پودر زردچوبه :

  کمی پودر زردچوبه را با یک قاشق غذاخوری گلیسیرین مخلوط کنید تا به شکل خمیری درآید. این خمیر را مستقیماً بر روی زخم بگذارید. می‌توانید به جای گلیسیرین از آب استفاده کنید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  روغن نعناع :

  روغن نعناع را مستقیماً بر روی زخم‌ها استفاده کنید تا درد آن کاهش یابد. می‌توانید دوباردر روز این کار را انجام دهید. سعی کنید روغن نعناع حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی زخم‌ها باقی بماند، سپس دهان را با آب شستشو دهید.

  ماست و پنیر محلی :

  ماست درمان مؤثری برای آفت دهان است. خوردن ماست دوبار در روز یا خوردن ترکیب موز و ماست برای صبحانه در بهبود آفت مفید است. پنیر محلی نیز مفید است.

  آب پرتقال :

  خوردن آب پرتقال تازه (۳ تا ۴ نوبت در روز) می‌تواند به درمان زخم آفت کمک کند. جالب است بدانید که یکی از دلایل بروز آفت دهان، کمبود ویتامین C‌ است. آب پرتقال تازه سرشار از ویتامین C است و استفاده روزانه‌ی آن، ویتامین C‌ مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند.

  شیرِ نارگیل :

  از شیرِ نارگیل به عنوان دهان شویه، ۳ تا ۴ بار در روز استفاده کنید و تا بهبودی زخم‌ها ادامه دهید. می‌توانید مقدار کمی عسل را با شیرِنارگیل مخلوط کنید و از آن برای دهان‌شویه استفاده کنید.

  دوغ :

  به طور روزانه مصرف کنید. دوغ یکی از مؤثرترین روش‌های درمان آفت است.

  درمان آفت دهان با روش های گیاهی

  آب :

  به طور متناوب با آب سرد و گرم دهان را شستشو دهید. هر بار دو فنجان آب کافی است (یکی سرد، دیگری گرم). این درمان بسیار ساده و در دسترس است.

  شاه‌ توت :

  خوردن آب شاه‌توت، راه درمانی دیگری است که باعث کاهش درد و تحریک زخم‌های دهانی می‌شود.

  تخم گشنیز :

  یک قاشق از تخم گشنیز را در مقداری آب بجوشانید، پس از سرد شدن محلول، به عنوان دهان شویه از آن استفاده کنید. این کار را ۳ تا ۴ بار و تا بهبود زخم‌ها ادامه دهید.

  آلوئه ورا :

  آب آلوئه ورا را ۲ تا ۳ بار در روز قرقره کنید و تا بهبودی زخم ها ادامه دهید.

  روغن درخت چای :

  این روغن را مستقیما بر روی زخم‌ها قراردهید. مهم است که این کار را پیش از خواب در شب انجام دهید. راه دیگر این است که ۳ تا ۴ بار در روز آن را در محل زخم‌ها قراردهید. می‌توانید روغن درخت چای را با آب گرم و نمک مخلوط کنید و مخلوط را به عنوان دهان شویه استفاده کنید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  دارچین :

  مقداری پودر دارچین را با آب گرم مخلوط کنید و به عنوان دهان شویه تا درمان آفت استفاده کنید. بهتر است این محلول را صبح‌ها استفاده کنید.

  پاپایا :

  خوردن میوه‌ی پاپایا به بهبود زخم‌ها کمک می‌کند. افرادی که مبتلا به آفت هستند نباید از غذاهای تند و پرادویه استفاده کنند. خوردن آب و کاهش استرس در بهبود سریع‌تر زخم‌ها مؤثر است.

  درمان آفت دهان با روش های خانگی

  درمان آفت دهان با روش های خانگی و گیاهی

  درمان آفت دهان با جوش شیرین

  کمی جوش شیرین + کمی نمک رو در نصفه لیوان آب ولرم حل کنید. سی ثانیه داخل دهانتون نگه دارید.بعد بیرون بریزید.
  این کارو 2/3 بار در روز وقتی داخل دهان تمیزه انجام بدید و تا چند ساعت بعدش چیزی نخورید.
  قرص ویتامین و آهن هم خیلی کمک می کنه در پیشگیری

  درمان آفت دهان با رب انار

  کارشناس ارشد تغذیه و رژیم‌درمانی بیمارستان امام سجاد(ع)، گفت: “تانن” موجود در انار خواص ضدباکتریایی و ضدعفونی کننده دارد و برای رفع آفت‌ دهان موثر است.

  سمانه عزیزی افزود: رب انار از تغلیظ آب انار جوشانده حاصل می‌شود و در صورت تهیه از انار مرغوب و فرایند بهداشتی، مصرف آن مفید است.

  وی با بیان اینکه در طی تهیه رب انار، میزان ویتامین c موجود در انار کاهش می‌یابد، اظهار کرد: اما “پلی‌فنول‌ها” و “اسید الایژیک” انار در رب‌انار نیز محفوظ می‌ماند.

  این کارشناس تغذیه تصریح کرد: “پلی‌فنول‌های” موجود در انار خواص آنتی‌اکسیدانی داشته و تاثیر زیادی بر کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمن مثل سرطان و بیماری‌های قلبی دارد.

  عزیزی ادامه داد: “اسید الایژیک” موجود در انار نیز که سبب توقف رشد سلول‌های سرطانی می‌شود، در رب‌انار وجود دارد و بنابراین می‌توان گفت رب‌انار خواص ضد سرطانی، محافظت‌کنندگی کبد و آنتی‌اکسیدانی مشترکی با انار دارد.

  کارشناس ارشد تغذیه و رژیم‌درمانی بیمارستان امام سجاد(ع) اظهار داشت: رب‌انار اشتهاآور است و در افراد لاغر برای افزایش اشتها و وزن توصیه می‌شود به صورت چاشنی در غذا استفاده شود.

  وی اضافه کرد: در خانم‌های باردار که دچار ویار هستند، مصرف رب‌انار به کاهش این حالت کمک می‌کند، اما زیاده‌روی در خوردن انار و رب آن نفخ آور است و در بعضی افراد باعث سوزش معده می‌شود.

   

  کلمات کلیدی : از ( (یکی + آب آفت آفت‌ آلوئه آن آن، آنتی‌اکسیدانی آهن آور ابتلا احتمال ادامه ارشد از است است است وی است سمانه استرس استفاده استفده اسید اشتها اشتهاآور اضافه اظهار افراد افرادی افزایش افزود الایژیک اما امام انار انار انار، انبیا انجام این اینکه با بار باردار بازدید باعث باقی بجوشانید بجوشانید، بجوید بخورید بدانید بدن بدید بر برای بروز برگ بریزید این بسیار بطور بعدش بعضی بماند، بنابراین به بهبود بهبودی بهتر بهداشتی، بگذارید بیان بیرون بیمارستان بیماری‌های تأمین تا تاثیر تاروت تازه تانن تحریک تخم ترکیب تصریح تغذیه تغلیظ تمیزه تند تهیه توت توصیه توقف تکرارکنید، ثانیه جالب جای جداگانه جوش جوشانده حاصل حالت حداقل حل خام خانم‌های خانگی خشک خمیر خمیری خواب خواص خوردن خیلی داخل داد دارد دارد عزیزی دارد کارشناس دارچین داریدبعد داشت داشتن داشته در درآید درخت درد درمان درمانی دسترس دقیقه دلایل دلیل دمنوش دهان دهان، دهانتون دهانی دهان‌شویه دهید دهید دو دوبار دوباردر دوغ دچار دیگر دیگری را راه رب رب‌انار رشد رفع رو روز روز) روزانه روزانه‌ی روش روش‌های روغن روی رژیم‌درمانی ریحان زخم زخم‌ها زخم‌های زردچوبه زیاده‌روی زیادی ساده ساعت سالاد سبب سجاد(ع) سجاد(ع)، سرد سرد، سرشار سرطان سرطانی سرطانی، سریع‌تر سعی سلول‌های سه سوزش سولفور سپس سی شاه‌ شاه‌توت، شب شدن شستشو شود شود وی شویه شویه، شکل شیرِ شیرِنارگیل شیرین شیرین صبحانه صبح‌ها صبر صفحات صورت ضد ضدباکتریایی ضدعفونی طور طی عزیزی عسل عنوان غذا غذاخوری غذاهای فال فرایند فرمائید فرنگی فنجان قاشق قراردهید قرقره قلبی لاغر لیوان مؤثر مؤثرترین مؤثری ماست مبتلا متناوب مثل محافظت‌کنندگی محفوظ محل محلول محلول، محلی مخلوط مرغوب مریم مزمن مستقیما مستقیماً مشترکی مصرف معده مفید مقدار مقداری مهم موثر موجود مورد موز می میزان میوه‌ی می‌توان می‌تواند می‌توانید می‌شود می‌شود می‌شود، می‌ماند این می‌کند می‌کند می‌کند، می‌یابد، نارگیل نباید نخورید قرص نصفه نعناع نفخ نمک نوبت نگه نیاز نیز ها های هر هستند هستند، هم همراه و وجود ورا وزن وقتی ولرم ویار ویتامین پاپایا پرادویه پرتقال پس پلی‌فنول‌ها پلی‌فنول‌های پنیر پودر پیاز پیش پیشگیری چاشنی چای چند چیزی کار کارشناس کارو کافی کاهش کبد کرد کردن کمبود کمک کمی کند کنند کننده کنه کنید کنید که گرم گرم) گشنیز گفت گلی گلیسیرین گوجه گوجه‌فرنگی گیاه گیاهی یا یابد یک یکی ‌

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان آفت دهان”

  دیدگاه ها بسته شده اند.