درمان دیابت

درمان دیابت

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان دیابت
 •  

  درمان دیابت

  درمان دیابت

  دیابت بر اثر قطع تولید انسولین و یا عدم کارکرد مناسب آن در بدن به وجود می آید. انسولین هورمونی است که مواد غذایی قندی و نشاسته و… را در بدن به انرژی تبدیل می نماید. تاکنون علت بروز این بیماری کشف نشده است ولی گمان می رود که زمینه مساعد ژنتیکی و عوامل محیطی همچون چاقی و بی تحرکی در ابتلا به این بیماری نقش موثری داشته باشد.

  دیابت یا بیماری قند، یک اختلال متابولیک (سوخت و سازی) در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد. نقش اصلی انسولین پایین آوردن قند خون توسط مکانیزم های مختلفی است. دیابت دو نوع اصلی دارد. در دیابت نوع یک تخریب سلولهای بتا در پانکراس منجر به نقص تولید انسولین می شود و در نوع دو مقاوت پیشرونده بدن به انسولین وجود دارد که در نهایت ممکن است به تخریب سلول های بتای پانکراس و نقص کامل تولید انسولین منجر شود. در دیابت نوع دو مشخص است که عوامل ژنتیکی، چاقی و کم تحرکی نقش مهمی در ابتلای فرد دارند.

  در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز کاهش می یابد از این رو میزان قند خون افزایش یافته که به آن هایپرگلیسمی می گویند. وقتی این افزایش قند در دراز مدت در بدن وجود داشته باشد عوارض میکروواسکولار دیابت یا تخریب رگ های بسیار ریز در بدن ایجاد می شوند که می توانند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب را درگیر کنند. همچنین دیابت با افزایش ریسک بیماری های قلبی عروقی ارتباط مستقیمی دارد. لذا غربالگری و تشخیص زودرس این بیماری در افراد با ریسک بالا می تواند در پیشگیری از این عوارض موثر باشد. تشخیص و همچنین غربالگری دیابت با انجام آزمایش قند خون میسر است.

  گیاهان مفید برای بیماران دیابتی

  امروزه دیابت یکی از شایع ترین بیماری ها در جهان است که نیمی از جمعیت جهان به آن مبتلا هستند. به گزارش سایت «Readers Digest» در بیماری دیابت به علت ترشح ناکافی انسولین که یکی از مهم ترین هورمون های بدن به حساب می آید، میزان قند خون از حد طبیعی خارج می شود.

  این بیماری با ایجاد مشکلات و اختلالاتی مانند بیماری قلبی عروقی، حمله قلبی، آسیب به اعصاب و قانقاریا می تواند زندگی فرد را به خطر اندازد. بنابراین برای داشتن زندگی بهتر و سالم تر، باید از بدن خود خوب مراقبت و برای پیش گیری از این بیماری مهلک میزان متعادل قند خون را حفظ کنیم.از زمان قدیم، گیاهان متفاوتی برای درمان این بیماری به کار می رفت که از نظر علمی نیز تاثیر آن ها ثابت شده است. در این مطلب به تعدادی از این گیاهان اشاره خواهیم کرد.

  ● آلوئه ورا؛ آلوئه ورا به عنوان گیاه شفابخش شناخته شده است. شیره خشک شده و ژل که از قسمت داخل برگ ها به دست می آید در کاهش میزان گلوکز خون بسیار موثر است.

  ● دارچین؛ این ادویه دسترسی سلول های چربی را به انسولین آسان تر می کند و تبدیل گلوکز به انرژی را چند برابر افزایش می دهد. علاوه بر آن دارچین مانع ایجاد رادیکال های آزادخطرناک می شود.

  ● پیاز؛ این گیاه تاثیر قابل ملاحظه ای در کاهش قند خون دارد. پیاز روی سوخت و ساز گلوکز در کبد تاثیر می گذارد و باعث افزایش ترشح انسولین می شود.

  ● سیر؛ این گیاه بهترین درمان برای کاهش مستقیم قند خون، بازسازی سلول های لوزالمعده و تحرک آن برای تولید انسولین به حساب می آید.

  ● برگ های انبه؛ برگ های انبه درمان موثری برای بیماری دیابت است. کافی است برگ های انبه را به مدت ۲۴ ساعت در آب خیس کنید. سپس برگ ها را بفشارید و آب به دست آمده را بخورید یا برگ های انبه را خشک و سپس آسیاب کنید و روزی ۲ بار با آب مصرف کنید. این ۲ روش عوارض دیابت را از بین می برد.

  ● قره قاط؛ این میوه اختلالات پرخطر دیابت مانند آسیب های چشمی و آب مروارید را کاهش می دهد.

  ● جینکو بیلوبا؛ عصاره این گیاه برای پیش گیری و درمان مراحل اولیه ناراحتی عصبی ناشی از دیابت موثر است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  ● شنبلیله؛ شنبلیله یکی از پرمصرف ترین گیاهان برای کنترل بیماری دیابت به حساب می آید. شنبلیله مقاومت انسولین را در بدن کاهش می دهد و با افزایش تعداد گیرنده های انسولین در گلبول های قرمز، میزان قند خون را کنترل می کند. این گیاه با به کارگیری گلوکز در بافت های پیرامونی، میزان گلوکز خون را کاهش می دهد. کافی است دانه های شنبلیله را یک شب کامل در یک لیوان آب خیس کنید و روز بعد آب آن را بخورید و دانه ها را بجوید.

  ● اسفرزه؛ این گیاه خاصیت کاهش دهنده کلسترول و قند خون را داراست. فیبر بالای موجود در آن، یبوست را از بین می برد و با کاهش کلسترول، خطر بیماری قلبی را نیز کاهش می دهد.

  ● ریحان؛ این گیاه، روند ترشح انسولین را آسان تر می کند. به طور عمومی هر گیاهی که لوزالمعده و کبد را تقویت کند، در درمان دیابت مفید است. اما اگر دیابتی هستید و دارویی برای کنترل میزان خون مصرف می کنید، بهتر است با پزشک مشورت و به طور منظم میزان قند خون خود را کنترل کنید تا با افت ناگهانی قند خون مواجه نشوید.

  درمان دیابت با طب سنتی ، کنترل قند خون

  درمان دیابت با طب سنتی

  درمان دیابت با بامیه

  یکی ازمشکلات گسترده مردم جهان، ابتلا به بیماری دیابت است که روز به‌روز به آمار آن افزوده می‌شود.ازمهم‌ترین علل افزایش آمار ابتلا به دیابت ، تغذیه غلط و نداشتن تحرک است، اما می‌توان برای مقابله با این بیماری، با تصحیح نوع تغذیه و رعایت رژیم غذایی و داشتن تحرک کافی ، تا حد بسیار زیادی عوارض جانبی و عواقب آن را بطور چشمگیری کاهش داد.

  درمان قطعی و معجزه آسای بیماری دیابت نوع دو .
  به تازگی یک دانشمند امریکایی با استفاده از پنج عدد گیاه بامیه بیماری دیابت نوع دو ،١١۵ نفر را درمان قطعی کرد .

  طرز تهیه : پنج عدد بامیه را از وسط نصف کنید ساعت ۶ بعدازظهر درون یک لیوان آب سرد تمیز قرار دهید و تا فردا ۶ صبح درون آب بماند و صبح مایع درون لیوان (که ژله‌ای مانند می‌باشد) را ناشتا ،نیم ساعت قبل از صبحانه با شکم خالی میل نمایید و بعد از ظهر یک قاشق چایخوری پودر دارچین را در آب جوش حل کرده ،سرد که شد نوش جان کنید ، این کار را به مدت ده روز حتما بی وقفه انجام دهید تا بطور کلی بیماری دیابت نوع دو درمان شود.

  ترکیبات بامیه ..
  ترکیبات موجود در صد گرم بامیه شامل 90 درصد آب، 869/1 گرم پروتئین، 3/0- 175/0 گرم چربی، 3/63 میلی گرم کلسیم، 56 میلی گرم فسفر، 45/0 میلی گرم آهن، 55/0 میلی گرم روی، 9/321 میلی گرم پتاسیم، 5 میلی گرم سدیم، 57 میلی گرم منیزیم، 188/7 گرم کربوهیدرات، و 25/1 گرم فیبر خوراکی است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  درمان دیابت نوع 2

  روزنامه” کوریره دلاسرا” روز پنجشنبه با درج ‌این خبر به‌نقل از این پژوهشگر ایتالیایی نوشت : ‪ ۸۰‬درصد بیماران مبتلا به دیابت ، چاق هستند و یا اضافه وزن دارند ، در این افراد ظاهرا عضلات بدن از چربی‌های اضافی برای تولید انرژی بجای قند استفاده می‌کنند.

  بنابراین اگر از جذب چربی در روده‌ها جلوگیری شود، پانکراس بطور طبیعی بکار خود ادامه می‌دهد و ترمیم می‌شود.

  این پزشک ایتالیایی که متخصص جراحی چاقی است، این روش را برروی تعدادی از بیماران انجام داد که موفقیت آمیز اعلام شد.

  وی با انجام یک عمل جراحی بر روی بیمار مبتلا به دیابت دو راه از معده به سوی روده‌ها باز می‌کند، یک راه برای غذا و راه دیگر برای ترشح پانکراس که برای هضم لازم است.

  بنابراین جذب چربی در بدن به ‪ ۴۰‬گرم و جذب کالری در مردان به ‪۱۷۰۰‬ کالری و در زنان به ‪ ۱۴۰۰‬کالری کاهش می‌یابد.

  با توجه به نتایج بدست آمده از این روش در مبارزه با دیابت، این روش از تابستان سال آینده در ‪ ۲۰‬بیمارستان ایتالیا بر روی ‪ ۶۰۰‬بیمار انجام خواهد شد.

  در ایتالیا ‪ ۴/۵‬میلیون نفر مبتلا به دیابت هستند و نیمی از آنها باوجود رژیم و دارو نمی‌توانند بطور لازم قند خون خود را کنترل کنند.

  کنترل قند خون

  درمان دیابت نوع 2 با روغن نارگیل

  روغن نارگیل دارای چربی های اشباع است ولی برخلاف روغن های حیوانی دارای زنجیره اسید چرب متوسط است و مستقیماً به انرژی تبدیل می شود. این روغن برای درمان دیابت نوع 2 موثر است.

  مردان میانسال دوبرابر زنان میانسال در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند. دلیل اصلی این امر هنوز کاملاً مشخص نیست ولی پزشکان بر این باورند که ممکن است عوامل ژنتیکی و نحوه زندگی در آن دخیل باشد.

  نوشیدن چای دردرمان دیابت موثر است. البته این موضوع زمانی صادق است که همراه با چای شیرینی یا قند مصرف نشود.

  یکی از مهمترین روش های کنترل دیابت برنامه خواب منظم است. محققان بر این باورند که خوابیدن و برخاستن بیماران دیابتی در یک ساعت مشخص، در کنترل بیماری بسیار اهمیت دارد. به این افراد توصیه می شود که از مصرف کافئین پس از ساعت 2 بامداد به شدت خودداری کنند.

  به گفته محققان ضروری است که افراد مبتلا به دیابت سالی دوبار به متخصص چشم مراجعه کنند و نسبت به بینایی خود حساس باشند. علاوه بر این به این افراد توصیه شده است که میزان استرس را در زندگی خود کاهش دهند و با افراد شاد و سرزنده معاشرت کنند.

   

  کلمات کلیدی : از طرز ● به ترکیبات (سوخت (که « » ، ،سرد ،نیم ،١١ آب آب، آزادخطرناک آزمایش آسان آسای آسیاب آسیب آلوئه آمار آمده آمیز آن آن، آنها آهن، آوردن آید آید ● آید، آینده ابتلا ابتلای اثر اختلال اختلالات اختلالاتی ادامه ادویه ارتباط از ازمشکلات است است است است ● است، استرس استفاده اسفرزه؛ اسید اشاره اشباع اصلی اضافه اضافی اعصاب اعضای اعلام افت افراد افزایش افزوده البته اما امر امروزه امریکایی انبه انبه؛ انبیا انجام اندازد انرژی انسولین اهمیت اولیه اگر ای ایتالیا ایتالیایی ایجاد این با بار باز بازدید بازسازی باشد باشد دیابت باشد نوشیدن باشند باعث بافت بالا بالای بامداد بامیه بامیه باوجود باورند باید بتا بتای بجای بجوید ● بخورید بدست بدن بر برابر برای برخاستن برخلاف برد برد ● برروی برنامه بروز برگ بسیار بطور بعد بعدازظهر بفشارید بماند بنابراین به بهتر بهترین به‌روز به‌نقل بکار بی بیلوبا؛ بیمار بیماران بیماری بیماری، بین بینایی تا تابستان تاثیر تاروت تازگی تاکنون تبدیل تحرک تحرکی تخریب تر تر، ترشح ترمیم ترین تشخیص تصحیح تعداد تعدادی تغذیه تقویت تمیز تهیه توانایی تواند توانند توجه توسط توصیه تولید تولیدی ثابت جان جانبی جذب جراحی جلوگیری جمعیت جهان جهان، جوش جینکو حتما حد حساب حساس حفظ حل حمله حیوانی خارج خاصیت خالی خبر خشک خطر خواب خوابیدن خواهد خواهیم خوب خود خودداری خوراکی خون خون خون، خیس داخل داد داد درمان داراست دارای دارد دارند دارند در دارو دارویی دارچین دارچین؛ داشتن داشته دانشمند دانه دخیل در دراز درج دردرمان درصد درمان درون درگیر دست دسترسی دلاسرا” دلیل ده دهد دهد ● دهند دهنده دهید دو دوبار دوبرابر دیابت دیابت دیابت، دیابتی دیابتی دیگر را رادیکال راه رعایت رفت رو رود روده‌ها روز روزنامه” روزی روش روغن روند روی روی، رژیم رگ ریحان؛ ریز ریسک زمان زمانی زمینه زنان زنجیره زندگی زودرس زیادی ساز سازی) ساعت سال سالم سالی سایت سدیم، سرد سرزنده سرعت سلول سلولهای سنتی سوخت سوی سپس سیر؛ شاد شامل شایع شب شد شد شدت شده شفابخش شناخته شنبلیله شنبلیله؛ شود شود ترکیبات شود ● شود این شود، شوند شکم شیره شیرینی صادق صبح صبحانه صد صفحات ضروری طب طبیعی طور ظاهرا ظهر عدد عدم عروقی عروقی، عصاره عصبی عضلات علاوه علت علل علمی عمل عملکرد عمومی عنوان عوارض عواقب عوامل غذا غذایی غربالگری غلط فال فرد فردا فرمائید فسفر، فیبر قابل قاشق قاط؛ قانقاریا قبل قدیم، قرار قرمز، قره قسمت قطع قطعی قلبی قلبی، قند قند، قندی لازم لذا لوزالمعده لیوان مانع مانند مایع مبارزه مبتلا متابولیک متخصص متعادل متفاوتی متوسط محققان محیطی مختلف مختلفی مدت مراجعه مراحل مراقبت مردان مردم مروارید مساعد مستقیم مستقیماً مستقیمی مشخص مشخص، مشورت مشکلات مصرف مطلب معاشرت معجزه معده معرض مفید مقابله مقاوت مقاوم مقاومت ملاحظه ممکن مناسب منجر منظم منیزیم، مهلک مهم مهمترین مهمی مواجه مواد موثر موثری موجود موضوع موفقیت مکانیزم می میانسال میزان میسر میل میلی میوه میکروواسکولار می‌باشد) می‌توان می‌دهد می‌شود می‌شودازمهم‌ترین می‌کند، می‌کنند می‌یابد ناراحتی نارگیل نارگیل ناشتا ناشی ناکافی ناگهانی نتایج نحوه نداشتن نسبت نشاسته نشده نشود نشوید نصف نظر نفر نقش نقص نماید نمایید نمی نمی‌توانند نهایت نوش نوشت نوع نیز نیست نیمی ها های هایپرگلیسمی هر هستند هستید هضم همراه همچنین همچون هنوز هورمون هورمونی و وجود ورا ورا؛ وزن وسط وقتی وقفه ولی وی و… پانکراس پایین پتاسیم، پرخطر پرمصرف پروتئین، پزشک پزشکان پس پنج پنجشنبه پودر پژوهشگر پیاز پیاز؛ پیرامونی، پیش پیشرونده پیشگیری چاق چاقی چای چایخوری چرب چربی چربی، چربی‌های چشم چشمگیری چشمی چند ژل ژله‌ای ژنتیکی ژنتیکی، کار کارکرد کارگیری کافئین کافی کالری کامل کاملاً کاهش کبد کربوهیدرات، کرد کرد ● کرده کشف کلسترول کلسترول، کلسیم، کلی کلیه، کم کنترل کند کند، کنند کنند کنند کنید کنید، کنیماز که کوریره گذارد گرم گزارش گسترده گفته گلبول گلوکز گمان گویند گیاه گیاه، گیاهان گیاهی گیرنده گیری یا یابد یافته یبوست یک یکی ‌این ‪ ‪‬ ‬بیمار ‬بیمارستان ‬درصد ‬میلیون ‬کالری ‬گرم

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان دیابت”

  دیدگاه ها بسته شده اند.