درمان گوش درد

مجموعه: پزشکی

درمان گوش درد

درمان گوش درد

دکتر نظام نحرینی متخصص طب سنتی و مدرس جهاد دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:در طب سنتی ba توجه be نوع مزاج افراد درمان آن هم متفاوت است.

اگر گوش درد az نوع گوش دردهای گرم باشد باید برای درمان آن az سردی ها استفاده شود و agar درد گوش az سردی ya سرمازدگی باشد باید برای درمان آن az گرمی ها استفاده کرد.

به عنوان مثال برای درمان گوش درد های ناشی az سرمازدگی می توان عسل جوشانده شده ra ba آب غرغره کرد. همچنین ادویه هایی مثل  دارچین و هل و میخک و زنجبیل ra می توان جوشاند و ba پنبه بر گوش گذاشت.

این متخصص طب سنتی گفت:دم برگ گل سوسن سفید agar در روغن فندق خیسانده شود be بهبود انواع درد گوش کمک می کند علاوه بر in می توان برای رفع گوش درد  جعفری نمک زده ba روغن زیتون ra در سوراخ گوش گذاشت.

برای درمان گوش دردهایی  ke عامل گرمی دارند استفاده az سرکه در داخل سوراخ گوش و ya be صورت مالشی در سطح و داخل گوش بسیار مؤثر است.استفاده az سرکه az طریق بویایی niz روش مؤثری برای تسکین گوش دردهای گرم است.

از دیگر روش های گیاهی موثر در درمان گوش درد استفاده az گیاه درمنه است. درمنه ya آرتمیس، گیاهی است az خانواده کاسنی ها ke be دلیل خواص چندجانبه اش، کاربرد زیادی در طب گیاهی دارد. in گیاه گل های ریز زردرنگی داشته و az آن برای تهیه اسانس niz استفاده می شود.

دم کرده درمنه گوش درد ra کاهش می دهد و بسیار موثر است.

گیاه دیگری ke در درمان درد گوش توصیه شده است گل همیشه بهار نام دارد ke در مناطق شمال آمریکا و اروپا می روید. در قدیم هندی ها و عرب ها az آن استفاده دارویی می کردند.

مالیدن روغن آن، گوش درد ra کاهش می دهد. وبرای برطرف کردن عفونت گوش، هم می توانید چای همیشه بهار بخورید.

در طب سنتی قدیمی گفته شده  برای درمان گوش درد می توان az روغن کدو ya روغن بنفشه استفاده کرد be in شکل ke بر سر مالیده شود. همچنین روغن گل همیشه بهار ra ba سرکه می توان در گوش چکاند ya پنبه ra ba گلاب خیس کرد و در گوش گذاشت.

روغن زیتون، روغنی غیر اشباع است ke ba پوست بسیار سازگار بوده و برای az بین بردن جرم گوش استفاده می شود. چکاندن 1 ta 2 قطره روغن زیتون گرم در گوش، 2 بار در روز، be مدت یک هفته ya بیشتر، موجب مرطوب شدن پوست داخلی گوش می شود.

این شیوه درمانی برای az بین بردن جرم گوش بسیار موثر بوده و در عرض 5 ta 10 دقیقه اثر می کند amma باید in ra در نظر داشت ke in روش برای عفونت و دردهای خفیف مورد استفاده قرار می گیرد و برای درد ها و عفونت های شدید حتما باید be پزشک مراجعه کرد.

وی افزود:روغن زیتون be عنوان مسکنی طبیعی برای درمان عفونت گوش استفاده می شود، روغن زیتون دیواره گوش خارجی ra تسکین داده و لایه ای برای حفاظت در برابر عفونت های باکتریایی فراهم می سازد.

درمان درد گوش

درمان درد گوش ba پیاز

برای درمان درد گوش پیاز پخته ra ke در فر پخته شده باشد ba کمی گره مخلوط کرده داخل یک پارچه بگذارید و پارچه ra در سوراخ گوش قرار دهید pas az ساکت شدن درد پارچه ra بیرون آورید.

درمان گوش درد ba عسل

عسل مانع فساد در اخلاط بدن و حتی مالیدن آن بر جسد اموات مانع az سرعت فساد آنهاست.

کاربردهای عسل در بیماریهای سر و گردن، ناحیه دهان و حلق خصوصاً غرغره کردن آب عسل برای تورم ها و عفونت حلق و استفاده az آن در بیماریهای چشم و چکاندن قطره عسل در گوش برای رطوبات سایله ( عفونتها ) و تسکین درد گوش و کاربردهای آن در احشاء، استفاده واژینال (حمول) آن در زنان برای بیماریهای زنان (به ویژه بیماریهای رحم) و استفاده az پانسمان عسل برای زخم ها و نهایتاً کاربرد آن در مسمومیتها بحث شده است. be نظر می رسد تامل در in منبع و دهها منبع بزرگ طب سنتی ایران نشان می دهد ke بزرگان ما ta che حد be in موضوع وقوف داشته اند و آنچه ما انجام می دهیم be تبعیت az منابع اصلی ماست.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “درمان گوش درد”

دیدگاه ها بسته شده اند.