درمان گوش درد

درمان گوش درد

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان گوش درد
 •  

  درمان گوش درد

  درمان گوش درد

  دکتر نظام نحرینی متخصص طب سنتی و مدرس جهاد دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:در طب سنتی با توجه به نوع مزاج افراد درمان آن هم متفاوت است.

  اگر گوش درد از نوع گوش دردهای گرم باشد باید برای درمان آن از سردی ها استفاده شود و اگر درد گوش از سردی یا سرمازدگی باشد باید برای درمان آن از گرمی ها استفاده کرد.

  به عنوان مثال برای درمان گوش درد های ناشی از سرمازدگی می توان عسل جوشانده شده را با آب غرغره کرد. همچنین ادویه هایی مثل  دارچین و هل و میخک و زنجبیل را می توان جوشاند و با پنبه بر گوش گذاشت.

  این متخصص طب سنتی گفت:دم برگ گل سوسن سفید اگر در روغن فندق خیسانده شود به بهبود انواع درد گوش کمک می کند علاوه بر این می توان برای رفع گوش درد  جعفری نمک زده با روغن زیتون را در سوراخ گوش گذاشت.

  برای درمان گوش دردهایی  که عامل گرمی دارند استفاده از سرکه در داخل سوراخ گوش و یا به صورت مالشی در سطح و داخل گوش بسیار مؤثر است.استفاده از سرکه از طریق بویایی نیز روش مؤثری برای تسکین گوش دردهای گرم است.

  از دیگر روش های گیاهی موثر در درمان گوش درد استفاده از گیاه درمنه است. درمنه یا آرتمیس، گیاهی است از خانواده کاسنی ها که به دلیل خواص چندجانبه اش، کاربرد زیادی در طب گیاهی دارد. این گیاه گل های ریز زردرنگی داشته و از آن برای تهیه اسانس نیز استفاده می شود.

  دم کرده درمنه گوش درد را کاهش می دهد و بسیار موثر است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  گیاه دیگری که در درمان درد گوش توصیه شده است گل همیشه بهار نام دارد که در مناطق شمال آمریکا و اروپا می روید. در قدیم هندی ها و عرب ها از آن استفاده دارویی می کردند.

  مالیدن روغن آن، گوش درد را کاهش می دهد. وبرای برطرف کردن عفونت گوش، هم می توانید چای همیشه بهار بخورید.

  در طب سنتی قدیمی گفته شده  برای درمان گوش درد می توان از روغن کدو یا روغن بنفشه استفاده کرد به این شکل که بر سر مالیده شود. همچنین روغن گل همیشه بهار را با سرکه می توان در گوش چکاند یا پنبه را با گلاب خیس کرد و در گوش گذاشت.

  روغن زیتون، روغنی غیر اشباع است که با پوست بسیار سازگار بوده و برای از بین بردن جرم گوش استفاده می شود. چکاندن 1 تا 2 قطره روغن زیتون گرم در گوش، 2 بار در روز، به مدت یک هفته یا بیشتر، موجب مرطوب شدن پوست داخلی گوش می شود.

  این شیوه درمانی برای از بین بردن جرم گوش بسیار موثر بوده و در عرض 5 تا 10 دقیقه اثر می کند اما باید این را در نظر داشت که این روش برای عفونت و دردهای خفیف مورد استفاده قرار می گیرد و برای درد ها و عفونت های شدید حتما باید به پزشک مراجعه کرد.

  وی افزود:روغن زیتون به عنوان مسکنی طبیعی برای درمان عفونت گوش استفاده می شود، روغن زیتون دیواره گوش خارجی را تسکین داده و لایه ای برای حفاظت در برابر عفونت های باکتریایی فراهم می سازد.

  درمان درد گوش

  درمان درد گوش با پیاز

  برای درمان درد گوش پیاز پخته را که در فر پخته شده باشد با کمی گره مخلوط کرده داخل یک پارچه بگذارید و پارچه را در سوراخ گوش قرار دهید پس از ساکت شدن درد پارچه را بیرون آورید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  درمان گوش درد با عسل

  عسل مانع فساد در اخلاط بدن و حتی مالیدن آن بر جسد اموات مانع از سرعت فساد آنهاست.

  کاربردهای عسل در بیماریهای سر و گردن، ناحیه دهان و حلق خصوصاً غرغره کردن آب عسل برای تورم ها و عفونت حلق و استفاده از آن در بیماریهای چشم و چکاندن قطره عسل در گوش برای رطوبات سایله ( عفونتها ) و تسکین درد گوش و کاربردهای آن در احشاء، استفاده واژینال (حمول) آن در زنان برای بیماریهای زنان (به ویژه بیماریهای رحم) و استفاده از پانسمان عسل برای زخم ها و نهایتاً کاربرد آن در مسمومیتها بحث شده است. به نظر می رسد تامل در این منبع و دهها منبع بزرگ طب سنتی ایران نشان می دهد که بزرگان ما تا چه حد به این موضوع وقوف داشته اند و آنچه ما انجام می دهیم به تبعیت از منابع اصلی ماست.

   

  کلمات کلیدی : از ( (به (حمول) ) آب آرتمیس، آزاد آمریکا آن آن، آنهاست آنچه آورید اثر احشاء، اخلاط ادویه اروپا از اسانس است است است از استاستفاده استفاده اسلامی اش، اشباع اصلی افراد افزودروغن اما اموات انبیا انجام اند انواع اگر ای ایران این با بار بازدید باشد باکتریایی باید بحث بخورید بدن بر برابر برای بردن برطرف برگ بزرگ بزرگان بسیار بنفشه به بهار بهبود بوده بویایی بگذارید بیرون بیشتر، بیماریهای بین تا تاروت تامل تبعیت تسکین تهیه توان توانید توجه تورم توصیه جرم جسد جعفری جهاد جوشاند جوشانده حتما حتی حد حفاظت حلق خارجی خانواده خصوصاً خفیف خواص خیس خیسانده داخل داخلی داده دارد دارند دارویی دارچین داشت داشته دانشگاه دانشگاهی در درد درد درد  دردهای دردهایی  درمان درمانی درمنه دقیقه دلیل دم دهان دهد دهها دهید دهیم دکتر دیواره دیگر دیگری را رحم) رسد رطوبات رفع روز، روش روغن روغنی روید ریز زخم زده زردرنگی زنان زنجبیل زیادی زیتون زیتون، سازد سازگار ساکت سایله سر سردی سرعت سرمازدگی سرکه سطح سفید سنتی سوراخ سوسن شدن شده شده  شدید شمال شود شود شود، شکل شیوه صفحات صورت طب طبیعی طریق عامل عرب عرض عسل عسل عفونت عفونتها علاوه عنوان غرغره غیر فال فر فراهم فرمائید فساد فندق قدیم قدیمی قرار قطره لایه مؤثر مؤثری ما ماست مالشی مالیدن مالیده مانع متخصص متفاوت مثال مثل  مخلوط مدت مدرس مراجعه مرطوب مزاج مسمومیتها مسکنی منابع مناطق منبع موثر موجب مورد موضوع می میخک ناحیه ناشی نام نحرینی نشان نظام نظر نمک نهایتاً نوع نیز ها های هایی هفته هل هم همچنین همیشه هندی و واژینال وبرای وقوف وی ویژه پارچه پانسمان پخته پزشک پس پنبه پوست پیاز پیاز چای چشم چندجانبه چه چکاند چکاندن کاربرد کاربردهای کاسنی کاهش کدو کرد کرد کردن کردند کرده کمک کمی کند که گذاشت گذاشت روغن گردن، گرم گرمی گره گفتدر گفتدم گفته گل گلاب گوش گوش، گیاه گیاهی گیرد یا یک

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان گوش درد”

  دیدگاه ها بسته شده اند.