درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان زود انزالی
 •  

  درمان زود انزالی

  درمان زود انزالی

   

  انـزال زودرس (زود انزالی) چیست ؟

  انـزال زودرس (زودانزالی) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد.

  این روزها عده زیادی از مردان به کلینیک سلامت خانواده و ناتوانی جنسی مراجعه می‌کنند تا درباره یکی از مشکلات خود در زمینه ارتباط زناشویی با همسرشان مشاوره کنند. موضوع به این سادگی نیست چون با ایجاد افسردگی و اضطراب در زوجین، موجب اختلال در سلامت روان و رفتار آنان و در برخی موارد پرخاشگری هر دو نفر می‌شود.

  پژوهشگرانى که روى بیمارى زود انزالی کار می کنند، اعلام کردند که می توانند این اختلال را تعریف کنند. به گفته آنها انزال در مبتلایلان به زود انزالی در کمتر از 118 ثانیه از شروع مقاربت صورت میگیرد.

  از طرفی زود انزالی یا انزال زودرس به حالتی گفته می‌شود که فرد زودتر از زمانی که می خواهد به انزال برسد و یا اینکه به حدی زود به انزال برسد که همسرش از ارتباط زناشویی لذت کافی نبرد البته باید انتظارات، واقعگرایانه باشند. این تعریفی است که مورد تایید اکثر متخصصان مسایل جنسی یا سکسولوژی است.

  زمان استاندارد انزال در مردان

  زمان استانداردی برای رسیدن به انزال در نظر گرفته نشده است. با وجود اینکه طبق نظر اکثریت افرادی که در مطالعات شرکت داشته‌اند یک سری زمان‌هایی پیشنهاد شده اما هیچ کدام قطعی نیستند چون این زمان بسته به نظر و رضایت افراد از رابطه زناشویی‌شان از هر زوج تا زوج دیگر متفاوت است اما پیشنهاد شده که اگر در 50 درصد یا بیشتر موارد ارتباط زناشویی انزال زمانی اتفاق افتاد که فرد و یا همسرش راضی نبودند یعنی فرد مشکوک به این اختلال هست و می‌توان وی را مورد تشخیص و درمان قرار داد.

  در ضمن این مهم است که اول ببینید چه زمانی متوجه شدید که اختلال زود انزالی را دارید و از کجا متوجه شدید. آیا خودتان ناراحتید؟ همسرتان از روش رابطه راضی نیست، معمولا گرفتن شرح حال دقیق از زوجین جزو سنجش‌های اولی‌‌ است که برای تشخیص و درمان اختلال زود انزالی انجام می‌شود، چون رابطه زوج‌ها در ایجاد و یا دامن زدن به مشکل زود انزالی نقش به سزایی دارد.

  دلایل و عواقب زود انزالی مردان

  نشانه اصلی زود انزالی مردان، انزالی غیر قابل کنترل است که قبل از انجام گرفتن رابطه زناشویی و یا مدت زمان بسیار کمی پس از آن با میزان تحریک کم و خلاف میل فرد اتفاق بیفتد.

  مساله زود انزالی می‌تواند باعث نارضایتی جنسی در هر دو طرف شده و اضطراب ناشی از این مشکل را بیشتر کند. زود انزالی یکی از متداولترین اختلال فعالیت زناشویی در مردان است و ممکن است برای هر مردی در بعضی از مراحل زندگی رخ دهد.

  اکثر موارد زود انزالی فاقد عامل یا دلیل خاص است. عوامل روانی مثل اضطراب، احساس گناه یا افسردگی نیز ممکن است به زود انزالی منجر شوند. در برخی موارد، زود انزالی ممکن است به خاطر عوامل پزشکی مثل مشکلات هورمونی، آسیب‌های جسمی و یا عوارض جانبی بعضی داروها باشد.

  ابتلا به عارضه زود انزالی منجر به بروز اختلالات روان مانند اضطراب، افسردگی و سردی روابط زوجین می‌شود و بر روان آنان تاثیر می‌گذارد و به همین علت، بسیار مهم است که درباره عارضه زود انزالی بیشتر بدانیم و به موقع به مشاور مراجعه کنیم.

  متخصص و پزشک مربوطه سابقه فعالیت زناشویی و پزشکی شما را بررسی خواهد کرد و آزمایش کلی را انجام خواهد داد. ممکن است پزشک بخواهد با همسر شما نیز صحبت کند چون زود انزالی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. پزشک، آزمایش لازم را انجام می‌دهد تا مشکلات پزشکی فرد را بررسی کند.

  درمان قطعی زود انزالی

  روش درمان زود انزالی در مردان

  -در بسیاری از موارد، زود انزالی خود به خود درمان می شود. انجام تمرینات ریلکسیشن و آرام سازی و استفاده از متدهای منحرف کردن حواس می‌تواند در به تاخیر انداختن انزال کمک کند.

  -در بعضی مردها ترک مصرف دخانیات و مواد مخدر در درمان زود انزالی کمک کننده خواهد بود.

  -متخصص از شما و همسرتان می‌خواهد که روی متدهایی برای به تاخیر انداختن انزال کار کنید. این تکنیک‌ها تشخیص و کنترل احساساتی است که باعث انزال زود رس می‌شود.

  -در سایر موارد برای کاهش حساسیت در آلت تناسلی، استفاده از کاندوم توصیه می‌شود.

  -مشاوره‌ها و رفتار درمانی خط اول درمان عارضه زود انزالی به شمار می‌رود و می‌تواند اضطراب ناشی از این مساله را کاهش دهد. مرحله بعدی، استفاده از کاندوم است.کاندوم سبب کاهش تحریک پذیری می‌شود. در صورتی که یک کاندوم قادر به این کار نباشد از دو کاندوم می‌توان استفاده کرد ضمن اینکه کاندوم سبب جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی و بارداری هم می‌شود.

  -استفاده از دارو، گام سوم در درمان زود انزالی است. این داروها به این دلیل استفاده می‌شوند که یکی از عوارض جانبی این گونه داروها، جلوگیری از ارگاسم است که باعث به تاخیر انداختن انزال می‌شود.

  -استفاده از شیوه ماستر و جانسون

  این شیوه، در چهارمین مرحله از درمان افراد مبتلا به زود انزالی انجام می‌گیرد که به همکاری خود فرد و همسرش نیاز مبرم دارد. این روش شامل یادگیری تشخیص و کنترل احساسی است که به ارگاسم منجر می‌شود. این روش نیاز به اراده و تمرین دارد ولی بسیار موثر است. برای آموزش و تمرین این روش باید به مشاوران و متخصصان سلامت جنسی در کلنیک‌های سلامت خانواده مراجعه شود تا با آموزش خصوصی در این باره، کار به نحو موثر صورت گیرد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  درمان‌های موضعی زود انزالی در مردان

  استفاده از کرم‌ها و اسپری‌های کاهش‌دهنده حس سطحی دستگاه تناسلی نیز سبب کاهش احتمال زود انزالی می‌شود.

  به یاد داشته باشید که قبل از آغاز فعالیت زناشویی، موضع را با صابون شستشو دهید تا از بیحسی بیشتر آلت جلوگیری شود. متاسفانه از این روش به صورت خودسرانه و بسیار معمول استفاده شده که عوارض زیادی را در پی دارد. استفاده از بی‌حس‌کننده‌های موضعی، در آخرین مرحله از درمان افراد مبتلا به انزال زودرس قرار دارد و به هیچ‌وجه نباید در ابتدای کار از آن استفاده کرد. استفاده از روش‌های موضعی باید با تشخیص و صلاحدید پزشک و براساس سیر درمان و بهبودی باشد.

  درمان قطعی زود انزالی ، درمان انزال زودرس مردان

  درمان انزال زودرس مردان

  داروی زود انزالی

  درمان پزشکی برای انزال زودرس (زود) شامل گزینه های مختلف است. هر بیماری جدی اولیه پزشکی (به عنوان مثال، آنژین صدری) باید درمان شود برای رسیدن به بهترین نتیجه، شریک زن باید به طور کامل در جلسات مشاوره و درمان جای داده شود.

  در بسیاری از موارد انزال زودرس در طول زمان بدون نیاز به درمان پزشکی خود به خود برطرف می شود. تمرین تکنیک های تمدد اعصاب و یا استفاده از روش انحراف فکر ممکن است به شما در به تاخیر انداختن انزال کمک کند. برای برخی از مردان، توقف در استفاده از الکل، تنباکو و یا مواد مخدر ممکن است توانایی کنترل انزال را بهبود بخشد.

  دکتر شما ممکن است که شما و شریک زندگی تان را به تکنیک های خاصی برای کمک به تاخیر انزال توصیه کنند. این تکنیک ممکن است شامل شناسایی و کنترل احساسات منجر به انزال، به منظور کاهش سرعت یا توقف تحریک می باشد.

  روش توقف و شروع

  این تکنیک شامل تحریک جنسی مرد تا زمانی که احساس رسیدن به ارگاسم می کند سپس توقف تحریک برای حدود 30 ثانیه و سپس دوباره آن را شروع کند و تکرار این الگو تا زمانی که مرد می خواهد به انزال برسد و آخرین بار، ادامه دادن تحریک تا زمانیکه مرد به اوج لذت جنسی برسد.

  گزینه های دیگر شامل استفاده از کاندوم به منظور کاهش احساس برای مرد و یا تلاش در موقعیت های مختلف ( مانند خوابیدن به پشت ) در طول مقاربت است.

  مشاوره و رفتاردرمانی ممکن است به کاهش اضطراب مربوط به انزال زودرس کمک کند.

  تکنیک فشار

  این تکنیک شامل تحریک جنسی مرد تا زمانی که او زمان انزال را تشخیص دهد در این موقع، مرد و یا شریک زندگی او به آرامی فشاری به سر آلت تناسلی برای چند ثانیه وارد می کند و سپس توقف تحریک جنسی برای حدود 30 ثانیه، و سپس دوباره شروع نماید شخص یا زوج ممکن است این الگو را تا زمانی که مرد می خواهد به انزال برسد تکرار کند و در آخر، ادامه تحریک تا مرد به اوج لذت جنسی برسد.

  درمان دارویی ممکن است شامل موارد زیر است :

  بی حسی موضعی و کاندوم

  استفاده از بی حس کننده های موضعی مانند لیدوکایین یا پریلوکائین می تواند مفید باشد ولی می تواند به مهبل ( واژن ) منتقل شده و جذب شود و باعث کاهش احساس شود. کاندوم نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد و نیز موثر می باشد به خصوص هنگامی که با بی حسی موضعی ترکیب شود

  درمان با مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI). مانند (به عنوان مثال، سرترالین، پاروکستین، فلوکستین، سیتالوپرام یا  داپوگزتین) و متناوب از یک عامل SSRI با اثرات مشابه استفاده شود.

  عوارض جانبی شایع SSRI ها عبارتند از :
  خستگی، احساس بیماری و بیمار بودن، اسهال، تعریق بیش از حد

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  داپوگزتین

  داپوگزتین Dapoxetine بسیار سریع تر ازSSRI ها عمل می کند اگر برای شما داپوگزتین تجویز شده، معمولا توصیه می شود آن را یک تا سه ساعت قبل از رابطه جنسی و حداکثر یک بار در روز استفاده کنید.

  داپوگزتین برای تمام مردان مبتلا به انزال زودرس مناسب تشخیص داده نشده است به عنوان مثال، برای برخی از مردان با مشکلات قلب، کلیه و کبد توصیه نمی شود.

  داپوگزتین همچنین می تواند با داروهای ضد افسردگی دیگر تداخل نماید.

  عوارض جانبی شایع داپوگزتین شامل سردرد، سرگیجه و احساس بیماری است.

  درمان با مهارکننده های نوع فسفودی استراز 5 (PDE5). به عنوان مثال، سیلدنافیل، تادالافیل و یا احتمالاً واردنافیل

  عوامل دیگر ( به عنوان مثال، پیندولول یا ترامادول )

  درمان جراحی توصیه نمی شود.

  ارزیابی توسط یک درمانگر جنسی، روانشناس، روانپزشک ممکن است به برخی از زوج ها کمک کند.

   

  کلمات کلیدی : از خستگی، ( () (به (زود (زود) (زودانزالی) ) ) ؟ آخر، آخرین آرام آرامی آزمایش آسیب‌های آغاز آلت آموزش آن آنان آنها آنژین آیا ابتدای ابتلا اتفاق اثرات احتمال احتمالاً احساس احساسات احساساتی احساسی اختلال اختلالات ادامه اراده ارتباط ارزیابی ارگاسم از است است است استاندارد استانداردی استراز استفاده استکاندوم اسهال، اسپری‌های اصلی اضطراب اضطراب، اعصاب اعلام افتاد افراد افرادی افسردگی البته الکل، الگو اما انبیا انتخابی انتظارات، انجام انحراف انداختن انزال انزال، انزالی انزالی انزالی انزالی) انـجـام انـزال انـزالی او اوج اول اولیه اولی‌‌ اکثر اکثریت اگر ایجاد این اینکه با بار بار، بارداری باره، بازجذب بازدید باشد باشد باشند باشید باعث باید ببینید بخشد بخواهد بدانیم بدون بر براساس برای برخی بررسی برسد برسد برطرف بروز بسته بسـیـار بسیار بسیاری بعدی، بعضی بـا بـه به بهبود بهبودی بهترین بود بودن، بی بیحسی بیش بیشتر بیفتد بیمار بیمارى بیماری بیماری‌های بی‌حس‌کننده‌های تا تاثیر تاخیر تادالافیل تاروت تان تایید تجویز تحریک تداخل تر ترامادول ترک ترکیب تشخیص تعریف تعریفی تعریق تلاش تمام تمدد تمرین تمرینات تناسلی تناسلی، تنباکو توانایی تواند توانند توسط توصیه توقف تکرار تکنیک تکنیک‌ها ثانیه ثانیه، جانبی جانسون این جای جدی جذب جراحی جزو جسمی جلسات جلوگیری جنسی جنسی، حال حالتی حد حداکثر حدود حدی حس حساسیت حسی حواس خاص خاصی خاطر خانواده خصوص خصوصی خط خلاف خوابیدن خواهد خود خودتان خودسرانه داد داد دادن داده دارد دارد دارو، داروها داروها، داروهای داروی دارویی دارید داشته داشته‌اند دامن داپوگزتین داپوگزتین داپوگزتین) دخانیات در درباره درصد درمان درمانگر درمانی درمان‌های دستگاه دقیق دلایل دلیل دهد دهد دهید دو دوباره دکتر دیگر را رابطه راضی رخ رس رسیدن رضایت رفتار رفتاردرمانی روابط روان روانشناس، روانپزشک روانی روز روزها روش روش‌های روى روی ریلکسیشن زدن زمان زمانی زمانیکه زمان‌هایی زمینه زن زناشویی زناشویی، زناشویی‌شان زندگی زوج زوجین زوجین، زوج‌ها زود زودتر زودرس زیادی زیر سابقه سادگی سازی ساعت سایر سبب سر سرترالین، سردرد، سردی سرعت سروتونین سرگیجه سری سریع سزایی سطحی سلامت سنجش‌های سه سوم سپس سکسولوژی سیتالوپرام سیر سیلدنافیل، شامل شایع شخص شده شده، شدید شرح شروع شروع شرکت شریک شستشو شما شمار شناسایی شود شود شوند شیوه شیوه، صابون صحبت صدری) صفحات صلاحدید صورت صورتی ضد ضمن طبق طرف طرفی طور طول عارضه عامل عبارتند عده علت، عمل عنوان عوارض عواقب عوامل غیر فاقد فال فرد فرمائید فسفودی فشار فشاری فعالیت فـرد فلوکستین، فکر قابل قادر قبل قرار قطعی قـبـل قلب، لازم لذت لیدوکایین ماستر مانند مبتلا مبتلایلان مبرم متاسفانه متخصص متخصصان متداولترین متدهای متدهایی متفاوت متناوب متوجه مثال، مثل مختلف مخدر مدت مراجعه مراحل مربوط مربوطه مرحله مرد مردان مردان مردان، مردها مردی مساله مسایل مشابه مشاور مشاوران مشاوره مشاوره‌ها مشکل مشکلات مشکوک مصرف مطالعات معمول معمولا مفید مقاربت مقاربتی ممکن مناسب منتقل منجر منحرف منظور مهارکننده مهبل مهم مواد موارد موارد، موثر موجب مورد موضع موضعی موضعی، موضوع موقع موقع، موقعیت می میزان میل میگیرد می‌توان می‌تواند می‌خواهد می‌دهد می‌رود می‌شود می‌شود می‌شود، می‌شوند می‌کنند می‌گذارد می‌گیرد ناتوانی ناراحتید؟ نارضایتی ناشی نباشد نباید نبرد نبودند نتیجه، نحو نشانه نشده نظر نـزدیـکـی نفر نقش نماید نماید نمی نوع نیاز نیز نیست نیست، نیستند ها های هر هست هم همسر همسرتان همسرش همسرشان همچنین همکاری همین هنگامی هورمونی، هیچ هیچ‌وجه و وارد واردنافیل واقعگرایانه واژن وجود ولی وی پاروکستین، پذیری پرخاشگری پریلوکائین پزشک پزشک، پزشکی پس پشت پـس پژوهشگرانى پی پیشنهاد پیندولول چند چه چهارمین چون چیست کار کافی کامل کاندوم کاندوم کاهش کاهش‌دهنده کبد کجا کدام کرد کردن کردند کرم‌ها کـمـی کلنیک‌های کلی کلینیک کلیه کم کمتر کمک کمی کنترل کند کند کند کنند کنند، کننده کنید کنید کنیم که گام گرفتن گرفته گزینه گفته گناه گونه گیرد گیرد گیـرد ی یا یا  یاد یادگیری یعنی یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان زود انزالی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.