درمان موخوره

درمان موخوره

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان موخوره
 •  

  درمان موخوره

   

  درمان موخوره

  موخوره آسیبى است که برس و سشوار به موى سر وارد مى کنند. در این آسیب لایه و سطح محافظ مو در انتهاى فیبرهاى مویى نوک مو از بین مى رود. موخوره بیشتر در موهاى خشک و شکننده به وجود مى آید. وقتى سطح محافظت کننده مو از بین مى رود و امکان جایگزینى آن به وجود نمى آید، سر ِ مو چند شاخه مى شود. هرچند سال ها قبل زنان براى مبارزه با موخوره نوک موهاى خود را مى سوزاندند ولى این کار باعث مى شود، سلول هاى بیشترى نابود شود.در هر حال این مشکل بسیار رایج است.

  شامپوهاى اسیدى یا قلیایى، فرهاى دائمى، رنگ کردن زیاد، دکلره کردن بیش از حد، استفاده از برس هاى نایلونى و فلزى و شانه هایى که دندانه هایى نوک تیز دارند در به وجود آمدن و تشدید موخوره مؤثر هستند.

  درمان موخوره

  راه هاى متفاوتى براى درمان موخوره وجود دارد :

  – یک لیوان شیرین بیان را در سه لیوان آب جوشیده بریزید و بگذارید 10 دقیقه بجوشد و آرام آرام دم بکشد. بعد از این که سرد شد، آن را صاف کنید و هر روز از این مایع به موى سرتان بمالید. پس از مدت کوتاهى متوجه خواهید شد موخوره تان درمان شده است.

  – ریشه کنجد را در آب جوش خیس کنید و بگذارید 15 دقیقه به همین حالت بماند. بعد از آن ریشه کنجد را به مدت 30 دقیقه در آب جوش، بجوشانید؛ مایع صاف شده را به موهایتان بمالید.

  – موهایتان را در آب ِ جوشانده تخم پیاز قرار دهید.

  – استفاده از جوشانده گل بابونه و گل ختمى به صورت ماهى یکبار، براى درمان موخوره مفید است.

  – در یک لگن آب چند قطره آمونیاک بریزید و موهایتان را با آن بشویید.

  به مقدار مساوى قهوه خام، نخود خام، روناس و زرده تخم مرغ را مخلوط کنید و به صورت خمیر در آورید و به موهایتان بمالید. صبح موهایتان را بشویید و با روغن زیتون چرب کنید.

  – گل ریواس، شاه تره و سدر را به میزان مساوى در آب خیس کنید و پس از این که 24 ساعت ماند، مایع صاف شده آن را به سر بمالید.

  – نیم کیلو آرد نخود خام را با 200 گرم برگ مورد و نیم کیلو حنا مخلوط کنید، سپس آن را به پنج قسمت تقسیم کنید و پنج شب پشت سر هم با زرده تخم مرغ به سر بمالید.

  – روغن بادام و بنفشه و کتیرا براى درمان موخوره مفید است.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت دلار

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

   

  درمان موخوره بدون کوتاهی

  درمان موخوره بدون کوتاهی

  غیر از درمان هاى گیاهى ذکر شده براى معالجه موخوره ، به موارد زیر توجه کنید :

  – نوک موها را چند سانتیمتر کوتاه کنید.

  – از برس ها و شانه هایى از جنس مواد طبیعى ( چوب و …) استفاده کنید.

  – از روغن هاى گیاهى به موهایتان بمالید.

  – از شامپو هاى طبیعى که اسیدى و قلیایى نیستند استفاده کنید.

  – هنگام شست و شوى موها از آب خیلى گرم استفاده نکنید.

  – کمتر از سشوار استفاده کنید.

  – گاهى موهایتان را ببافید.

  درمان موخوره با سرکه

  ماسک روغن زیتون و سرکه سیب برای مو خوره

  موخوره بیشتر در موهای خشک یا شکننده دیده می‌شود و زیبایی و سلامت موها را هدف قرار می‌دهد. بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل این است که هر از گاهی نوک موهایتان را بزنید تا مو خوره‌ها از بین بروند. استفاده از ماسک‌های خانگی و طبیعی می‌تواند موثر باشد و شما را از شر این مزاحم‌ها خلاص کند. برای این کار به سه قاشق غذاخوری روغن زیتون، دو قاشق غذا خوری سرکه سیب، سه قاشق غذاخوری عسل و دو قطره افشره خوراکی رزماری نیاز دارید. ترکیبات ذکر شده را داخل ظرف کوچکی مخلوط کنید. ماسک تهیه شده را روی موهایتان بگذارید و کمی ماساژ دهید سپس موهای‌تان را با یک حوله یا دستمال ببندید. اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند سپس موهای‌تان را شست‌وشو دهید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت سکه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–
  سرکه سیب در خدمت تقویت موها

  اگر به دنبال راهی برای تقویت موهای‌تان می‌گردید، این ماسک را تهیه کنید. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب، دو عدد تخم‌مرغ، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری گلیسیرین نیاز دارید. تخم‌مرغ‌ها را بشکنید و داخل یک ظرف بریزید. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری گلیسیرین به آن اضافه کنید. پنج دقیقه صبر کنید؛ سپس یک قاشق غذاخوری سرکه سیب به مواد قبلی اضافه کنید. مواد را با یک قاشق هم بزنید. موها را با شامپوی خود شست‌وشو دهید و ماسک را روی موهای‌تان بگذارید. اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی موهای‌تان بماند؛ سپس آنها را شست‌وشو دهید.
  سرکه سیب برای مقابله با شوره سر

  سرکه سیب یک ضدشوره طبیعی و موثر است. دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با دو فنجان آب ولرم مخلوط کنید. محلولی را که درست کرده‌اید به موهایتان بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا محلول به خورد موها و پوست سرتان برود. این محلول باید یک شب کامل روی موهایتان بماند. صبح موهایتان را با شامپو شست‌وشو دهید. اسیدها و آنزیم‌های موجود در سرکه سیب باعث از بین رفتن عواملی می‌شود که باعث بروز مشکلاتی مانند شوره، خارش و ریزش مو می‌شوند.

  نکته : نگران بوی سرکه سیب نباشید زیرا زمانی که موهای‌تان را سشوار می‌زنید بوی آن نیز از بین خواهد رفت.

   

  کلمات کلیدی : از ( ) ، آب آرام آرامی آرد آسیب آسیبى آمدن آمونیاک آن آنزیم‌های آنها آورید آید آید، اجازه از است است است شامپوهاى استفاده اسیدها اسیدى اضافه افشره امکان انتهاى این با بابونه بادام بازدید باشد باعث باید ببافید ببندید بجوشانید؛ بجوشد بدون براى برای برس برود بروز بروند برگ بریزید بزنید بسیار بشویید بشویید به بشکنید بعد بمالید بمالید بماند بماند؛ بنفشه به بهترین بوی بکشد بگذارید بیان بیش بیشتر بیشترى بین تا تان تخم تخم‌مرغ، تخم‌مرغ‌ها تره ترکیبات تشدید تقسیم تقویت تهیه توجه تیز جایگزینى جنس جوش جوش، جوشانده جوشیده حال حالت حد، حنا حوله خارش خام خام، خانگی ختمى خدمت خشک خلاص خمیر خواهد خواهید خود خوراکی خورد خوره موخوره خوره‌ها خوری خیس خیلى دائمى، داخل دارد دارند دارید در درست درمان دستمال دقیقه دلار دم دنبال دندانه دهید دهید دهید دو دکلره دیده دیگر ذکر را راهی راه‌حل رایج رزماری رفت رفتن رفع رنگ رود روز روغن روناس روی ریزش ریشه ریواس، زرده زمانی زنان زیاد، زیبایی زیتون زیتون، زیر زیرا ساعت سال سانتیمتر سدر سر سر سرکه سرتان سرد سرکه سرکه سشوار سطح سلامت سلول سه سوزاندند سپس سکه سیب سیب، شاخه شامپو شامپوی شانه شاه شب شد شد، شده شر شست شست‌وشو شما شود شود، شوددر شوره شوره، شوى شکننده شیرین صاف صبح صبر صفحات صورت ضدشوره طبیعى طبیعی ظرف عدد عسل عواملی غذا غذاخوری غیر فرمائید فرهاى فلزى فنجان فیبرهاى قاشق قبل قبلی قرار قسمت قطره قلیایى قلیایى، قهوه قیمت لایه لگن لیوان مؤثر ماساژ ماسک ماسک‌های ماند، مانند ماهى مایع مبارزه متفاوتى متوجه محافظ محافظت محلول محلولی مخلوط مدت مرغ مزاحم‌ها مساوى مشکل مشکلاتی معالجه مفید مقابله مقدار مو مواد موارد موثر موجود موخوره موخوره راه موخوره موخوره مورد موها موها اگر موهاى موهای موهایتان موهای‌تان موى مویى مى میزان می‌تواند می‌دهد می‌زنید می‌شود می‌شوند نکته می‌گردید، نابود نایلونى نباشید نخود نمى نوک نکنید نگران نیاز نیز نیستند نیم ها هاى هایى هدف هر هرچند هستند هم همین هنگام و وارد وجود وقتى ولرم ولى ِ پس پشت پنج پوست پیاز چرب چند چوب کار کامل کتیرا کردن کرده‌اید کمتر کمی کنجد کند کنند کننده کنید کنید کنید، کنید؛ که کوتاه کوتاهى کوتاهی کوچکی کیلو گاهى گاهی گرم گل گلیسیرین گیاهى یا یک یکبار،

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان موخوره”

  دیدگاه ها بسته شده اند.