درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان ریزش مو
 •  

  درمان ریزش مو

  درمان ریزش مو

  علل و راه های درمان ریزش مو

  آیا شما هم از آن دسته هستید که ریزش مو دارید و دلیل و راه درمان آن را نمی دانید؟آیا به پزشک هم مراجعه کرده اید؟یا گمان برده اید ریزش موی شما ارثی است و به آن توجه نکرده اید؟قصد داریم تا در این مطلب به ریزش مو، علل آن و راههای درمان ریزش مو بپردازم.

  سیکل طبیعی رشد مو :

  در هر زمانی ۱۰% موهای سر شما در فاز استراحت هستند.بعد از گذشت ۲ تا ۳ ماه، موهای در فاز استراحت می ریزند و موهای جدید به جای آنها می رویند.این رویش حدود ۲ تا ۶ سال بعد تمام می شود.در این فاز، هر تار مو، ماهیانه ۱ سانتیمتر رشد می کند.

  بنابراین ریزش چند تار مو در هر روز به عنوان بخشی از این سیکل طبیعی است.اما بعضی افراد بیش از حد طبیعی ریزش مو دارند که این ریزش مو می تواند در کودکان، مردان و زنان باشد.

  علل ریزش مو :

  علل متفاوتی می توانند سبب ریزش مو شوند.از آن جمله می توان به این دلائل اشاره کرد :

  بیماری یا جراحی بزرگ :

  یکی از عوامل ریزش مو بیماری یا انجام جراحی است.ممکن است حدود ۳ یا ۴ ماه پس از یک بیماری یا جراحی بزرگ، به طور ناگهانی تعداد زیادی از موهای خود را ازدست دهید که به علت، استرس بیماری یا جراحی است و این ریزش مو موقتی می باشد.

  اختلالات هورمونی :

  از عوامل دیگر ریزش مو اختلالات هورمونی است.اگر مشکل تیروئیدی داشته باشید،چه پرکاری و چه کم کاری،می تواند باعث ریزش مو شود،که برای درمان ریزش مو باید مشکل تیروئید حل می شود.ممکن است هورمونهای زنانه( استروژن) یا مردانه( آندروژن) دچار عدم تعادل شده باشند که باز می تواند از علل ریزش مو باشد.متعادل کردن این هورمونها نیز باعث درمان ریزش مو می شود.

  هورمون مردانه :

  هورمون مردانه(تستسترون) که می تواند به دی هیدروتستسترون(DHT) تبدیل شود، یکی از دلائل اصلی ریزش مو است.این هورمون هچنین می تواند توسط آدرنال و پوست سر هم ساخته شود.

  چربی پوست سر :

  از دیگر عواملی که سبب ریزش مو میشود،چربی زیاد پوست سر است،اگر پوست سر چرب باشد، ریزش مو بیشتر خواهد بود.

  ارتباط ریزش مو با تغذیه :

  مهمترین عامل ریزش مو، می تواند رژیم غذایی نامتعادل باشد.هنگامی که تغذیه فولیکول مو بطور کامل باشد، موی سالم ایجاد می‌شود ولی هنگام تغذیه ناقص این بخش ، سلولهای این ناحیه دچار سوء‌ تغذیه شده و به تدریج می‌میرند و یا وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهند. کاهش نمک مصرفی ،‌ حذف یا محدود کردن مصرف اسید چرب اشباع ، کاهش مصرف آجیل ، شکلات ، غذاهای سرخ کردنی و پرادویه و مصرف فراوان آب ، سبزی و میوه تازه می‌تواند در جلوگیری از سفید شدن مو و ریزش آن ، ابتلا به شوره سر و شکنندگی مو مفید باشد.رژیم غذایی باید حاوی انواع مواد غذایی باشد.برای کاهش و درمان ریزش مو، غذای پر پروتئین و آهن کافی، لازم است.همچنین مصرف میوه ها، سبزی های تازه، سالادها و…نیاز است.

  استرس :

  از دیگر عوامل مهم ریزش مو، استرس، اضطراب، نگرانی و شوک ناگهانی است ،که کاهش و کنترل استرس میتوانید سبب درمان ریزش مو شود.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  حاملگی :

  بسیاری از زنان بعد از گذشت ۳ ماه از بچه دار شدن خود متوجه ریزش موی شدید در خود می شوند.این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که در زمان حاملگی افزایش مقدار هورمونهای زنانه سبب می شود تا بدن موهایی را که باید می ریختند نگاه دارد و پس از حاملگی که سطح هورمونها نرمال می شوند، موهای اضافه ریزش پیدا می کنند.

  داروها :

  بعضی داروها باعث ایجاد ریزش مو می شوند.داروهایی مانند:داروهای ضد انعقاد خون( وارفارین، هپارین و…)، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد نقرس، شیمی درمانی که برای سرطانها استفاده می شود، استفاده بیش از حد از ویتامین A و قرصهای ضد حاملگی.قطع این داروها به کاهش ریزش مو و درمان ریزش مو بسیار کمک کننده است.

  عفونت :

  بعضی از عفونتها مانند عفونتهای قارچی باعث ریزش مو می شوند که با درمان عفونتها با داروهای ضد قارچ، می توان از ریزش مو جلوگیری کرد.

  بیماری :

  ریزش مو در بعضی از بیماریها می تواند روی دهد از جمله در لوپوس یا دیابت.ریزش مو می تواند از علائم بعضی از بیماریها باشد.بنابراین تشخیص و درمان  ریزش مو می تواند سبب کشف بیماری و درمان به موقع آن شود.در بعضی از بیماریهای مزمن هم ممکن است ریزشمو دیده شود.مانند: سیفلیس، تیفوس، آنفلوآنزا، سرماخوردگی مزمن و کم خونی.

  مراقبت نا مناسب :

  کشش بیش از حد موها از علل مهم ریزش مو است.

  درمان قطعی ریزش مو ، درمان ریزش مو با طب سنتی

  درمان قطعی ریزش مو

  درمان ریزش مو بر اساس علت آن می‌باشد در صورت وجود علل زمینه‌ای،اینها باید برطرف شود. یکسری درمان کلی هم بصورت تجربی در همه موارد استفاده می‌شود از جمله قرص ویتامین E ، ویتامین ب- کمپلکس و قرصهای آهن و هماتینیک.

  درمان طاسی مردانه

  به صورت اختصاصی در مورد طاسی مردانه در حال حاضر محلول ماینوکسیدیل تنها درمان دارویی پذیرفته شده است.در مردانی که دارای نواحی کوچکی از ریزش موی ناکامل در ورتکس هستند، بهترین جواب را می‌دهد. اثر آن بر روی موی نواحی فرونتال و شقیقه هنوز شناخته نشده است. اثر آن به صورت کم کردن ریزش مو و حتی تحریک رویش موی جدید است. رشد مو 8 تا 12 ماه بعد واضح می‌گردد.محلول را باید بطور مداوم استفاده کرد تا رشد مو حفظ شود. با قطع ماینوکسیدیل موهای جدید می‌ریزد. تقریبا در 3/1 اینها مو به اندازه‌ای رشد می‌کند که به اندازه کافی برای کوتاه یا شانه شدن بلند باشد. از این دارو 1 سی‌سی (15 قطره) ‌از محلول 2 درصد روی ناحیه خشک مالیده می‌شود و تا یک ساعت نباید آن ناحیه خیس شود، ماساژ هم داده نشود.

  درمان ریزش مو زنانه

  در صورتی که بررسیهای آزمایشگاهی طبیعی باشد، درمان مانند طاسی آندروژنیک مردانه است. با این تفاوت که در اینجا می‌توان از داروهای آنتی‌آندروژنیک سیستمیک استفاده کرد. در صورتیکه آزمایشات علت دیگری را مطرح کند، درمان علت زمینه‌ای لازم است.

  درمان ریزش مو منطقه ای

  از درمانهای مورد استفاده برای این نوع ریزش مو ، تزریق داخل ضایعه و یا تزریق وریدی استروئید ، آنترالن ، فتوکموتراپی ، آلرژنهای موضعی و ماینوکسیدیل می‌باشد.

  درمان تریکوتیلوماینا

  برای درمان تریکوتیلوماینا درمان اختلالات روانی همراه و روان درمانی کمک کننده است و کلومیپرامین و فلوکستین به عنوان درمان دارویی در کنترل این رفتار موثر هستند.

  برای پیشگیری از ریزش مو سرتان را شیرین کنید

  شاید باورتان نشود اما عسل خواص فراوانی در جلوگیری از ریزش مو دارد. قندی که در عسل وجود دارد آب مو را نگه داشته و باعث حفظ رطوبت مو می‌شود. می‌توانید قبل از استحمام مقداری عسل را با روغن زیتون مخلوط کرده و نیم‌ساعت روی موها بمالید. همچنین می‌توانید روغن بادام تلخ و عسل را با هم مخلوط کنید و روی سرتان بمالید. به این ترتیب موهای‌تان پرپشت می‌شود.

  این گیاه را مثل آب نبات بخورید تا از ریزش مو در امان بمانید

  هلیله سیاه، گیاهی است معروف به اکسیر طول عمر که بومی کشور هند است و برای درمان بیماری‌های مختلف از جمله ریزش مو استفاده می‌شود. این گیاه مانع از سفید شدن موها هم می‌شود. می‌توانید یک دانه هلیله کابلی را زیر زبان گذاشته و مانند آب نبات آن را استفاده کنید. روغن هلیله را هم می‌توان روی موها مالید و بعد استحمام کرد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  سرتان را گرم کنید تا ریزش مو نگیرید

  یکی از گیاهانی که در کتب طب سنتی به تاثیر آن در پیشگیری از ریزش مو اشاره شده، مصطکی است. این گیاه برای تقویت مو بسیار خوب است. از نظر طبیعت این صمغ گرم و خشک، محلل و مقوی است. می‌توانید پودر مصطکی را با مورد یا حنا مخلوط کرده و روی سر استفاده کنید. مصطکی روغن‌هایی هم دارد که می‌توان روی سر گذاشت و بعد از چند ساعت سر را شست. علاوه بر این گیاه، پوسته سبز گردو را هم می‌توان به‌تنهایی و هم داخل حنا یا مورد استفاده کرد. جالب اینجاست که پوسته گردو، گاهی اوقات رنگ مشکی هم به مو می‌دهد. کافی است پودر آن را با آب مخلوط کنید و روی سر قرار دهید.

  برای پیشگیری از ریزش مو ریشه را سفت کنید

  برای جلوگیری از ریزش مو می‌توان از ترکیب حنا، مورد و سدر استفاده کرد که ریشه مو را محکم می‌کند. حنا، مورد و سدر را به صورت ترکیبی می‌توان استفاده کرد اما برای اینکه حنا به سر رنگ ندهد بهتر است 50 گرم حنا را با 150 گرم سدر و 150 گرم مورد ترکیب کرد. به این ترتیب در صورتی که موهای سفید داشته باشید این میزان استفاده از حنا آنها را قرمز نمی‌کند. این سه گیاه اثر ضدالتهابی دارند و از آنجا که افرادی که ریزش مو دارند معمولا پوست سرشان ملتهب است، این گیاهان در کاهش این التهاب موثر است.

  درمان ریزش مو با طب سنتی

  حنا در پیشگیری از ریزش مو معجزه می کند

  حنا و روغن حنا از جمله مواد گیاهی است که می‌تواند در تقویت مو بسیار موثر باشد. برگ‌های این گیاه خنک و تقویت‌کننده مو و پوست است. حنا ریشه مو را سفت می‌کند. روش استفاده از حنا به صورت موضعی است البته هنگام استفاده از حنا باید به جنس مو توجه شود چون ممکن است این ماده گیاهی مو را خشک کند. برای جلوگیری از خشکی مو می‌توان آن را با مواد دیگری مانند روغن بنفشه و روغن بادام یا روغن زیتون مخلوط کرد. بسته به‌شدت و ضعف و خشکی و چربی مو می‌توان حنا را هفته‌ای یک تا دو بار استفاده کرد.

  برای مبارزه با ریزش مو از هندی‌ها کمک بگیرید

  آمله یا آملا گیاهی هندی است که خواص بی‌شماری دارد. این میوه به صورت خوراکی هم موجود است و از مربای آن می‌توان استفاده کنید. اگر آمله را به ریشه موها بمالید پیاز مو تقویت شده و تار موها سالم می‌ماند، ضمن آنکه از زود سفید شدن موها هم جلوگیری می‌کند. می‌توانید پودر آمله را با حنا مخلوط کنید و پس از خیساندن در حمام روی موها بمالید و بعد از چند ساعت بشویید. آملا به صورت شامپو هم در بازار وجود دارد و می توانید به راحتی آن را تهیه کنید.

  مورد بزنید تا ریزش مو نگیرید

  مورد یکی دیگر از گیاهانی است که می‌توان برای جلوگیری از ریزش مو استفاده کرد. دانه مورد را هم می‌توان پودر و با مواد دیگری مانند حنا مخلوط کرد و به شکل موضعی استفاده کرد. یکی دیگر از روش‌های استفاده از مورد، مصرف روغن آن همراه حناست. به نسبت مساوی می‌توان مورد را پودر کرده و داخل روغن کنجد ریخت تا حالت خمیری به دست بیاید. قبل از استحمام می‌تو‌ان این خمیر را چند ساعت روی سر نگه داشت و بعد استحمام کرد.

  درمان ریزش مو با آب پیاز

  چرا عصاره ی پیاز برای رشد مو موثر است ؟

  در پیاز گوگرد وجود داره هنگامی که اونو روی پوست سر خودتون ماساژ میدین باعث بهبود گردش خون در پوست شما میشه .گوگرد شناخته شده در پیاز به تولید کلاژن که به نوبه ی خود برای سلامت موهای شما سودمنده کمک میکنه . عصاره ی پیاز دارای خواص ضد باکتریاییه که در جلوگیری از عفونت در پوست سر موثره .استفاده ی منظم از آن به ضخیم شدن تار موها کمک کرده و با انواع مشکلات پوست سر که از عوامل ریزش مو و نازک شدن تار مو هستن مبارزه میکنه .عفونت های قارچی ، آکنه پوست سر و شوره ی سر با مصرف طولانی مدت عصاره ی پیاز درمان میشه .عصاره ی پیاز هم برای پوست خشک و هم برای پوست چرب به طور یکسان مناسبه.

  چگونه از عصاره ی پیاز استفاده کنیم ؟

  روشی بسیار ساده برای استفاده از عصاره ی پیاز رو براتون توضیح میدم .پوست 3 یا 4 عدد پیاز رو بگیرین و پیازها رو شسته و به تکه های کوچک تر برش بزنین و سپس در آبمیوه گیری یا مخلوط کن بریزین تا آب خود را پس دهد . عصاره یا آب پیاز را روی پوست سر خود به آرامی ماساژ دهید و دقت کنید تا ریشه ی مو و پوست سر را بیشتر با آن درگیر کنید .حداقل یک ساعت صبر کنید و سپس با استفاده از آب و یه شامپوی ملایم سرتون رو شستشو بدین .البته قابل ذکره که در این روش باید کمی صبر و تحمل داشته باشین چرا که نتایج یک شبه بدست نمیاد و حداقل به مدت یک ماه باید به طور منظم این روش رو انجام بدین تا به نتیجه برسین.

  سه دستورالعمل ساده برای استفاده از عصاره ی پیاز برای بهبود رشد موها

  عصاره ی پیاز خام یا آب پیاز خام

  این ساده ترین راه برای بدست آوردن مزایای گوگرد از پیازه .فقط در این روش آب پیاز رو گرفته و به مدت حداقل 30 دقیقه روی پوست خود قرار دهید و بعد با یه شامپوی معمولی موهاتونو بشورین .این روش را حداقل سه بار در هفته انجام دهید و برای نتیجه ی بهتر یک تا دو ماه صبر کنید زیرا که این یه درمان طبیعیه.

  عصاره ی پیاز به همراه عسل

  یک قاشق غذاخوری عسل را با 1/4 فنجان آب پیاز مخلوط کنید و آنرا بصورت خوراکی هرروز میل کنید و همزمان از این مخلول برای ماساژ پوست سر خود نیز استفاده کنید.

  عصاره ی پیاز و روغن های نارگیل و زیتون

  مخلوط سه قاشق غذاخوری آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون حداقل هفته ای سه بار روی مو و پوست سر خود ماساژ بدین که تاثیر فوق العاده ای در درمان ریزش مو داره بخصوص برای افرادی که احساس خشکی و خارش در پوست سرشون دارن .استفاده از عصاره ی پیاز در این روش باعث ایجاد کمترین بو در پوست سر میشه.

  یکی از مشکلات اصلی در درمان ریزش مو با استفاده از عصاره ی پیاز بوی نامطبوع و تند اونه که اگه تمایلی به تحمل اون ندارین پس از خیر این درمان بگذرین اما در صورت استفاده مطمئن باشین که به نتیجه میرسین.

   

  کلمات کلیدی : از ( ، ،که ،‌ ؟ آب آبمیوه آجیل آدرنال آرامی آزمایشات آزمایشگاهی آلرژنهای آملا آمله آن آنترالن آنتی‌آندروژنیک آنجا آندروژن) آندروژنیک آنرا آنفلوآنزا، آنها آنکه آهن آوردن آکنه آیا ابتلا اتفاق اثر احساس اختصاصی اختلالات ارتباط ارثی از ازدست اساس است است است است، است،اگر استاما استاگر استاین استحمام استدر استراحت استرس استرس، استروئید استروژن) استفاده استممکن استهمچنین اسید اشاره اشباع اصلی اضافه اضطراب، افتد افراد افرادی افزایش افسردگی، البته التهاب العاده اما امان انبیا انجام اندازه اندازه‌ای انعقاد انواع اوقات اون اونه اونو اکسیر اگر اگه ای ای ایجاد اید اید؟قصد اید؟یا این اینجا اینجاست اینها اینکه ب با بادام بار باز بازار بازدید باشد باشد باشد، باشدبرای باشدبنابراین باشدرژیم باشدمتعادل باشدهنگامی باشند باشید باشید،چه باشین باعث باورتان باکتریاییه باید بخش بخشی بخصوص بخورید بدست بدن بدین بر براتون برای برده بررسیهای برسین برش برطرف برگ‌های بریزین بزرگ بزرگ، بزنید بزنین بسته بسیار بسیاری بشورین بشویید بصورت بطور بعد بعضی بلند بمالید بمانید بنفشه به بهبود بهتر بهترین به‌تنهایی به‌شدت بو بود بومی بوی بپردازم بچه بگذرین بگیرید بگیرین بیاید بیش بیشتر بیماری بیماریها بیماریهای بیماری‌های بی‌شماری تا تاثیر تار تاروت تازه تازه، تبدیل تجربی تحریک تحمل تدریج تر ترتیب ترکیب ترکیبی ترین تریکوتیلوماینا تریکوتیلوماینا تزریق تشخیص تعادل تعداد تغذیه تفاوت تقریبا تقویت تقویت‌کننده تلخ تمام تمایلی تند تنها تهیه توان تواند توانند توانید توجه توسط توضیح تولید تکه تیروئید تیروئیدی تیفوس، جالب جای جدید جراحی جلوگیری جمله جنس جواب حاضر حال حالت حاملگی حاملگیقطع حاوی حتی حد حداقل حدود حذف حفظ حل حمام حنا حنا، حناست خارش خام خام خشک خشک، خشکی خمیر خمیری خنک خواص خواهد خوب خود خودتون خوراکی خون خون( خونی خیر خیس خیساندن داخل داده دار دارای دارد دارن دارند داره دارو داروها داروهای دارویی دارید داریم داشت داشته دانه دانید؟آیا در درستی درصد درمان درمان  درمانهای درمانی درگیر دست دسته دستورالعمل دقت دقیقه دلائل دلیل دهد دهید دهید دو دچار دی دیابتریزش دیده دیگر دیگری ذکره را راحتی راه راههای رشد رطوبت رفتار رنگ رو روان روانی روز روش روشی روش‌های روغن روغن‌هایی روی رویش روینداین رژیم ریخت ریختند ریزش ریزشمو ریزند ریشه زبان زمان زمانی زمینه‌ای زمینه‌ای،اینها زنان زنانه زنانه زنانه( زود زیاد زیادی زیتون زیتون زیر زیرا ساخته ساده ساعت سال سالادها سالم سانتیمتر سبب سبز سبزی سدر سر سرتان سرتون سرخ سرشان سرشون سرطانها سرماخوردگی سطح سفت سفید سلامت سلولهای سنتی سنتی سه سوء‌ سودمنده سپس سیاه، سیستمیک سیفلیس، سیکل سی‌سی شامپو شامپوی شانه شاید شبه شدن شده شده، شدید شست شستشو شسته شقیقه شما شناخته شود شود شود، شود،که شوددر شودمانند شودممکن شوره شوند شوند، شونداز شونداین شوندداروهایی شوک شکل شکلات شکنندگی شیرین شیمی صبر صفحات صمغ صورت صورتی صورتیکه ضایعه ضخیم ضد ضدالتهابی ضعف ضمن طاسی طب طبیعت طبیعی طبیعیه طور طول طولانی عامل عدد عدم عسل عسل عصاره عفونت عفونتها عفونتهای علائم علاوه علت علت، علل عمر عنوان عوامل عواملی غذاخوری غذاهای غذای غذایی فاز فاز، فال فتوکموتراپی فراوان فراوانی فرمائید فرونتال فقط فلوکستین فنجان فوق فولیکول قابل قارچ، قارچی قاشق قبل قرار قرص قرصهای قرمز قطره) قطع قطعی قندی لازم لوپوس ماده ماساژ مالید مالیده مانع مانند مانندداروهای ماه ماه، ماهیانه ماینوکسیدیل مبارزه متفاوتی متوجه مثل محدود محلل محلول محکم مختلف مخلوط مخلول مداوم مدت مراجعه مراقبت مربای مردان مردانه مردانه مردانه( مردانه(تستسترون) مردانی مزایای مزمن مساوی مشکل مشکلات مشکی مصرف مصرفی مصطکی مطرح مطلب مطمئن معجزه معروف معمولا معمولی مفید مقدار مقداری مقوی ملایم ملتهب ممکن مناسب مناسبه منطقه منظم مهم مهمترین مو مو مو، مواد موارد موثر موثره موجود مورد مورد، موضعی موضوع موقتی موقع موها موها موهاتونو موهای موهایی موهای‌تان موی می میتوانید میدم میدین میرسین میزان میشه میشه یکی میشود،چربی میل میوه میکنه می‌باشد می‌باشد می‌توان می‌تواند می‌توانید می‌تو‌ان می‌دهد می‌ریزد می‌شود می‌شود می‌ماند، می‌میرند می‌کند می‌گرددمحلول نا ناحیه نارگیل نازک ناقص نامتعادل نامطبوع ناکامل ناگهانی نبات نباید نتایج نتیجه ندارین ندهد نرمال نسبت نشده نشود نشود نظر نقرس، نمک نمی نمیاد نمی‌دهند نمی‌کند نواحی نوبه نوع نکرده نگاه نگرانی نگه نگیرید نیز نیم‌ساعت ها، های هر هرروز هستن هستند هستند، هستندبعد هستید هفته هفته‌ای هلیله هم هماتینیک همراه همزمان همه همچنین هند هندی هندی‌ها هنوز هنگام هنگامی هورمون هورمونها هورمونهای هورمونی هپارین هچنین هیدروتستسترون() و وارفارین، واضح وجود ورتکس وریدی وظیفه ولی ویتامین و…)، و…نیاز پذیرفته پر پرادویه پروتئین پرپشت پرکاری پزشک پس پودر پوست پوسته پیاز پیاز پیازه پیازها پیدا پیشگیری چرا چرب چربی چند چه چون چگونه کابلی کاری،می کافی کافی، کامل کاهش کتب کرد کرد کرد کردن کردنی کرده کشش کشف کشور کلاژن کلومیپرامین کلی کم کمترین کمپلکس کمک کمی کن کنترل کنجد کند کند کند بنابراین کند، کنند کننده کنید کنید کنید کنیم که کوتاه کودکان، کوچک کوچکی گاهی گذاشت گذاشته گذشت گردش گردو گردو، گرفته گرم گمان گوگرد گیاه گیاه، گیاهان گیاهانی گیاهی گیری ی یا یه یک یکسان یکسری یکی ‌از

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان ریزش مو”

  دیدگاه ها بسته شده اند.