درمان سردرد

درمان سردرد

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان سردرد
 •  

  درمان سردرد سریع

  درمان سردرد بدون مصرف قرص

  نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند سردرد شما را تسکین دهد. چای گیاهی هم در تسکین سردرد بسیار موثر است. انواع چای مانند نعناع و بابونه از مواردی است که در تسکین سردرد موثر است.

  چند حرکت ورزشی مثل آهسته دویدن، پیاده روی تند، شنا و غیره می تواند گردش خون را تقویت و در غلبه بر سردرد تاثیرگذار باشد.

  استفاده از کمپرس سرد نیز بسیار مفید است. یک تکه پارچه نرم را با آب سرد مرطوب و آن را بر روی پیشانی خود بگذارید این راهی برای تسکین درد است.

  خنده درمانی هم می تواند در از بین رفتن سردرد موثر باشد. تماشای فیلم کمدی و خواندن کتاب های طنز نیز بسیار مفید است.

  استراحت و خواب کافی هم در این موارد بسیار موثر است. متخصصان به افرادی که دچار سردرد می شوند توصیه به داشتن خواب کافی می کنند که می تواند در کاهش استرس هم مفید باشد.

  همچنین علاوه بر موارد فوق سعی کنید از غذاهایی که منیزیم و کلسیم بالا دارند استفاده کنید که این دو مواد معدنی در کاهش علائم و نشانه های تنش و استرس مرتبط با سردرد مفید هستند. مواد غذایی مانند کلم بروکلی، لوبیا، شیر سویا، آجیل، اسفناج و غیره سرشار از منیزیم هستند.

  درمان سردرد میگرنی

  می‌خواهیم ببینیم که سردرد میگرنی از کجا می‌آید؟ دردی کورکننده و پرفشار که زندگی را برای ما تیره و تار می‌سازد. دردی تحمل‌ناپذیر همراه با فشار شدید به شقیقه‌ها و کاسهٔ چشم از درون، سردردی همراه با تهوع و بی‌میلی شدید به غذا، سردردی که موجب حساس‌تر شدن ما به تمام عامل‌های بیرونی از قبیل نور، صدا و حرف و حدیث‌ها گشته و اغلب ما را وادار می‌کند تا ساعت‌ها و یا حتی روزها به گوشهٔ دنج و تاریکی پناه ببریم. دردی که کلافه‌مان می‌کند و بسیار آزاردهنده است.

  در بیشتر موارد، سردردهای میگرنی به‌دلیل یک فشار روحی، روانی و یا محیطی آغاز می‌گردند و اغلب به دنبال این فشار، فشار خون بالا رفته و خون، گرم و غلیظ و پرفشار می‌گردد. حال اگر این خون گرم و غلیظ و پرفشار، به مغز برسد، به‌دلیل گرم و غلیظ و پرفشار بودن، به‌طور حتم به سلول‌ها و عروق مغز آسیب خواهد رسایند (درست مانند آنکه پای یک گلدان گل، آب جوش بریزیم)، سلول‌های مغزی می‌سوزند، می‌میرند و یا این خون گرم و پرفشار، عروق مغزی را متلاشی کرده و سبب خونریزی مغزی می‌گردد یا به‌دلیل غلیظ بودن، لخته شده و در یکی از عروق مغزی و یا عروق دیگر بدن، انسداد ایجاد کرده و سبب سکته در آن قسمت از مغز یا بدن می‌گردد. مانند سکتهٔ مغزی، سکتهٔ قلبی، سکتهٔ روده،سکتهٔ چشم، سکته گوش و … .

  (سکته‌ها به‌طور معمول به‌دلیل انسداد یک رگ تنگ شده توسط یک لختهٔ خون یا یک ذرهٔ چوبی و یا یک ذرهٔ کلسیم ایجاد می‌گردند و از آنجائی که خونرسانی به آن قسمت از اندام قطع می‌گردد، سلول‌های آن قسمت، مرده و از کار می‌افتند، در نتیجه، آن قسمت از بدن یا مغز از کار می‌افتد).

  ولی، هرگز نگران نباشید زیرا خداوند رحمان، مکانیسمی را در بدن ما تعبیه کرده است تا هرگاه به خون ما پرفشار و غلیظ و گرم شد و خواست از عروق مغزی عبور کند، رگ‌های مغز به سرعت تنگ شوند و این تنگی عروق مغزی است که موجب سردرد میگرنی می‌گردد.
  حال با اینکه خون، گرم و غلیظ و پرفشار است، اما دیگر به‌دلیل تنگ شدن رگ‌های مغزی نمی‌تواند با همان شدت عبور کند. پس آسیب‌رسانی به مغز کاهش یافته و یا به‌طور کلی مرتفع می‌گردد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  حال می‌بینیم که این سردرد کورکننده و فلج‌کننده یکی از نعمت‌های خداوند در زندگی ما است و اگر این تنگ شدن عروق مغزی که به دنبال خود، سردرد میگرنی را ایجاد می‌کند؛ نبود، احتمال داشت تا چه حد آسیب به سلول‌ها و عروق مغزی و یا حتی سلول‌ها و عروق دیگر بدن وارد گردد.

  تمام مسائل و سختی‌های زندگی نیز، چنین هستند. زمانی‌که وارد زندگی ما می‌گردند، همه درد و رنج هستند، اما ما نمی‌دانیم که در پس این درد و رنج و این همه مصیبت، همه چیز در عالی‌ترین شکل خود و به نفع ما است. گذر زمان، این را به ما ثابت می‌کند که این سختی‌ها و مشکل‌ها فقط آمده‌اند تا به ما چیزی بیاموزند و یا برای ما چیزهای خوبی بیاورند. سال‌ها بعد که به آن بیماری، گرفتاری و یا مصیبت می‌اندیشیم، می‌بینیم که همگی به نفع ما بوده و برای ما رشدی شگفت‌انگیز و اتصالی کم یا زیاد را به همراه داشته است.

  همهٔ ما دیده‌ایم آنان که بیشتر مصیبت کشیده‌اند، بسیار قوی‌تر و در ضمن، متصل‌تر به معنویات هستند تا افراد عادی، ضمن آنکه می‌دانیم هیچگاه امتحان دبیرستان را از یک محصل دوره ابتدائی و امتحان دانشگاه را از یک دانش‌آموز دبیرستانی نمی‌گیرند. پس هرگاه مشکل و یا مسئله‌ای پیش آمد؛ هر چه قدر بزرگتر و سهمگین‌تر بود، بیشتر خدا را شکر می‌کنیم. زیرا که روح ما نیز آنقدر بزرگ شده است که امتحان‌های دورهٔ دکترا و فوق‌دکترا را پس بدهد. حواسمان باشد هر آنچه که وارد زندگی ما می‌گردد، از ثروت، مقام، خوشبختی و … تا بدبختی، گرفتاری، بیماری، تنگدستی و … همه و همه وسیله‌ای برای امتحان ما است تا به کلاس بالاتر رویم و باز حواسمان باشد که ما می‌توانیم و باید در این امتحان‌ها قبول شویم و به درجه‌های بالاتری دست یابیم. پس با پروژه‌های زندگی که هر یک از آنها سردرد میگرنی است، صبورانه و با تعمق، برخورد کنیم و ببینیم که چه می‌خواهند به ما بگویند و یا بیاموزند.

  درمان سردرد بدون مصرف قرص

  ● سردرد میگرنی می‌خواهد به ما چه بگوید ؟

  می‌خواهد بگوید که حساس هستی؛ خوب به خود تسلط نداری؛ نمی‌توانی در هر شرایطی خودت را آرام نگاه داری؛ پذیرش تو از زندگی و شرایط آدم‌های اطرافت، کم است. نمی‌توانی به خود بگوئی این آدم و این شرایط زندگی من، همین است که هست، من باید آن را همان‌طوری که هست، بپذیرم و با آن کنار بیایم، زیرا اگر قرار بود طور دیگری باشد، خداوند رحمان خودش خوب بلد بود که شرایط را طور دیگری بسازد. پس حال که نساخته، این نیست که بلد نبوده، بلکه این است که آن شخص و یا آن شرایط می‌خواهد چیزی به من بگوید و یا چیزی به من بیاموزد. حال با بالا بردن سطح پذیرش خود، می‌توانی با آن فرد و یا آن شرایط، راحت کناب بیائی، بدون آنکه به جسم و روح عزیزت آسیب برسانی. گاهی نیز می‌توانی بگوئی که هیچ‌کس و یا هیچ چیزی در این دنیا ارزش آن را ندارد که من بخواهم جان و روح عزیزم را به خاطر آن، آسیب بدهم و این سردرد فقط آمده است تا به من بگوید که تو باید روی خودت کار کنی و خودت را تغییر دهی نه هیچ کس یا هیچ چیز دیگری را.

  حال که متوجه شدیم که این سردرد برای چه آمده است، باید کمی هم مراقب سلامت، استراحت، نوع تغذیه و حتی تفریح خود باشیم و علاوه بر اینها، ورزش و پیاده‌روی را فراموش نکنیم به‌خصوص ورزش‌های ریلکس شدن را که در مبحث‌های قبلی مرور کردیم تا تعادل و توازن خوبی در روح و روان و جسم خود برقرار سازیم و به امید خدا به سلامتی کامل روحی، روانی، جسمی، عاطفی، ذهنی و فکری برسیم.

  ● درمان سردرد میگرنی

  گفتیم که درد میگرن به‌دلیل گرم و غلیظ و پرفشار شدن خون از یک طرف و تنگ شدن عروق مغزی از طرف دیگر، اتفاق می‌افتد. پس اگر بتوانیم خون خود را خنک و کم‌فشار و رقیق سازیم، سردرد قطع می‌گردد. چگونه می‌توانیم خون خود را خنک کنیم؟

  برای دوستانی که رفتن به حالت ”آلفا“ را می‌دانند، بهتر است تا این تکنیک را در حالت ”آلفا“ روزانه انجام دهند تا به آن شرطی شوند و خدای ناکرده موقعی که سردرد شروع شد، بدون رفتن به حالت ”آلفا“ نیز از آن استفاده کنند ولی کسانی که رفتن به ”آلفا“ را بلد نیستند، نیز می‌توانند همین تمرین‌ها را در موقع بروز سردردهای میگرنی انجام دهند. در هر دو حالت، نتیجه خواهیم گرفت ولی با درصدی از تفاوت.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  دو کاسهٔ یخ برمی‌داریم. در جائی ساکت و آرام قرار می‌گیریم. دو کاسهٔ یخ را در ظرف خود قرار داده و دست‌هایمان را در این دو کاسه فرو می‌بریم. چشم‌ها را بسته به خود پیام می‌دهیم که این یخ‌ها دارند دست‌های من را خنک می‌کنند. دست‌های من خنک و خنک‌تر می‌شوند. کف دست‌هیم به‌طور کامل خنک شده از دست‌هایم بالا می‌رود و وارد سیستم گردش خون من شده است و حالا با گردش خون به طرف قلب من می‌رود. حال خون خنک شده در سیستم گردش خون من و در قلب من جریان دارد. این بار خون خنک از قلب من به طرف مغزم جاری می‌گردد و حال خون خنک و سالم وارد عروق مغزی و سلول‌های مغز من می‌گردد و چندین بار خون خنک را در مغز می‌چرخانیم، کم کم عروق مغزی نیز به شکل و اندازهٔ طبیعی و سالم خود بازمی‌گردند.

  همان‌گونه که گفتیم، اگر این تمرین را روزانه در وضعیت آلفا، زمانی که درد نداریم، انجام دهیم، به آن شرطی می‌شویم و با انجام آن در زمانی‌که درد داریم، حتی بدون ”آلفا“ رفتن نیز می‌توانیم سردرد را قطع کنیم ضمن آنکه از آسیب رساندن به تمام بدن و به‌خصوص مغز خود جلوگیری کرده‌ایم. دوستانی که رفتن به وضعیت آلفا را می‌دانند، فقط در موقع درد، این تمرین را انجام دهند ولی در مدتی طولانی‌تر، تا سردردشان قطع گردد.

  اما کار بهتر، آن است که با انجام ورزش‌های ریلکس شدن و مدیتیشن که در گذشته آموخته‌ایم، همیشه خود را در وضعیت آرام و آرامش نگاه داریم تا هر چیزی نتواند فشار خون ما را بالا ببرد و مشکل‌های بعدی را ایجاد کند

  درمان سردرد سریع عصبی

  چای گل زیرفون که از ترکیب یک قاشق غذاخوری گل آن در ۲۵۰ میلی لیتر آب جوش و پس از مدت ۱۰ دقیقه تهیه می شود، خواص درمانی فراوانی داشته و به خصوص هنگام سرماخوردگی باعث کاهش علائمی چون سرفه، تب و تنگی نفس می شود.

  دم کرده گل زیرفون، آرام بخش بوده و برای افراد مضطرب و پراسترس توصیه می شود. ترکیبات مفید موجود در چای زیرفون، فشار خون را تنظیم کرده، تپش قلب را کاهش داده و از بسیاری بیماری های قلبی پیشگیری می کند.

  این نوشیدنی هضم و جذب موادغذایی را آسان تر کرده و نه تنها از بسیاری عوارض گوارشی پیشگیری می کرده بلکه کمک زیادی به درمان اسهال می کند.

  مخلوطی از چای گل زیرفون همراه جوش شیرین به عنوان شست وشودهنده قوی دهان شناخته شده و برای درمان بسیاری از زخم های مخاط دهان از جمله آفت مفید است.

  متخصصان این نوشیدنی را برای کاهش سردردهای عصبی از جمله میگرن توصیه کرده و مصرف آن را برای افراد با گرفتگی های عضلانی مفید می دانند.

  برونشیت نیز از جمله عوارضی است که با استفاده از مصرف این نوشیدنی بهبود پیدا می کند.

   

  کلمات کلیدی : از (درست (سکته‌ها ؟ آب آجیل، آدم آدم‌های آرام آرامش آزاردهنده آسان آسیب آسیب‌رسانی آغاز آفت آلفا آلفا، آمد؛ آمده آمده‌اند آموخته‌ایم، آن آن، آنان آنجائی آنقدر آنها آنچه آنکه آهسته ابتدائی اتصالی اتفاق احتمال ارزش از است است است، استراحت استراحت، استرس استفاده اسفناج اسهال اطرافت، اغلب افراد افرادی اما امتحان امتحان‌ها امتحان‌های امید انبیا انجام اندازهٔ اندام انسداد انواع اگر ایجاد این اینها، اینکه با بابونه بار باز بازدید بازمی‌گردند باشد باشد باشد، باشیم باعث بالا بالاتر بالاتری باید ببرد ببریم ببینیم بتوانیم بخش بخواهم بدبختی، بدن بدن، بدهد بدهم بدون بر برای برخورد بردن برسانی برسد، برسیم برقرار برمی‌داریم بروز برونشیت بروکلی، بریزیم)، بزرگ بزرگتر بسازد بسته بسیار بسیاری بعد بعدی بلد بلکه به بهبود بهتر بهتر، به‌خصوص به‌دلیل به‌طور بود بود، بودن، بوده بپذیرم بگذارید بگوئی بگوید بگویند بیائی، بیاموزد بیاموزند بیاموزند بیاورند بیایم، بیرونی بیشتر بیماری بیماری، بین بی‌میلی تا تاثیرگذار تار تاروت تاریکی تب تحمل‌ناپذیر تر ترکیب ترکیبات تسلط تسکین تعادل تعبیه تعمق، تغذیه تغییر تفاوت تفریح تقویت تماشای تمام تمرین تمرین‌ها تند، تنش تنظیم تنها تنگ تنگدستی تنگی تهوع تهیه تو توازن تواند توسط توصیه تپش تکنیک تکه تیره ثابت ثروت، جائی جاری جان جذب جریان جسم جسمی، جلوگیری جمله جوش حال حالا حالت حالت، حتم حتی حد حدیث‌ها حرف حرکت حساس حساس‌تر حواسمان خاطر خدا خداوند خدای خصوص خنده خنک خنک‌تر خواب خواست خواص خواندن خواهد خواهیم خوب خوبی خود خود، خودت خودش خوشبختی خون خون، خونرسانی خونریزی داده دارد دارند داری؛ داریم داریم، داشت داشتن داشته دانشگاه دانش‌آموز دانند دبیرستان دبیرستانی در درجه‌های درد درد، دردی درصدی درمان درمانی درون، دست دست‌های دست‌هایم دست‌هایمان دست‌هیم دقیقه دم دنبال دنج دنیا دهان دهد دهند دهی دهیم، دو دوره دورهٔ دوستانی دویدن، دچار دکترا دیده‌ایم دیگر دیگر، دیگری ذرهٔ ذهنی را را راحت راهی رحمان رحمان، رساندن رسایند رشدی رفتن رفته رقیق رنج روان روانی روانی، روح روحی، روده،سکتهٔ روزانه روزها روی رویم رگ رگ‌های ریلکس زخم زمان، زمانی زمانی‌که زندگی زیاد زیادی زیرا زیرفون زیرفون، سازیم سازیم، ساعت‌ها سالم سال‌ها ساکت سبب سختی‌ها سختی‌های سرد سردرد سردردشان سردردهای سردردی سرشار سرعت سرفه، سرماخوردگی سریع سطح سعی سلامت، سلامتی سلول‌ها سلول‌های سهمگین‌تر سویا، سکته سکتهٔ سیستم شخص شد شد، شدت شدن شده شدید شدیم شرایط شرایط، شرایطی شرطی شروع شست شقیقه‌ها شما شنا شناخته شود شود شود، شوند شویم شکر شکل شگفت‌انگیز شیر شیرین صبورانه صدا صفحات ضمن ضمن، طبیعی طرف طنز طور طولانی‌تر، ظرف عادی، عاطفی، عالی‌ترین عامل‌های عبور عروق عزیزت عزیزم عصبی عصبی عضلانی علائم علائمی علاوه عنوان عوارض عوارضی غذا، غذاخوری غذاهایی غذایی غلبه غلیظ غیره فال فراموش فراوانی فرد فرمائید فرو فشار فشار، فقط فلج‌کننده فوق فوق‌دکترا فکری فیلم قاشق قبلی قبول قبیل قدر قرار قرص قسمت قسمت، قطع قلب قلبی قلبی، قوی قوی‌تر لخته لختهٔ لوبیا، لیتر ما مانند مبحث‌های متخصصان متصل‌تر متلاشی متوجه مثل محصل محیطی مخاط مخلوطی مدت مدتی مدیتیشن مراقب مرتبط مرتفع مرده مرطوب مرور مسئله‌ای مسائل مشکل مشکل‌ها مشکل‌های مصرف مصیبت مصیبت، مضطرب معدنی معمول معنویات مغز مغزم مغزی مغزی، مفید مقام، مقدار من من، منیزیم مواد موادغذایی موارد موارد، مواردی موثر موجب موجود موقع موقعی مکانیسمی می میلی میگرن میگرنی میگرنی می‌آید؟ می‌افتد می‌افتد) می‌افتند، می‌اندیشیم، می‌بریم می‌بینیم می‌توانند می‌توانی می‌توانیم می‌خواهد می‌خواهند می‌خواهیم می‌دانند، می‌دانیم می‌دهیم می‌رود می‌سازد می‌سوزند، می‌شوند می‌شویم می‌میرند می‌چرخانیم، می‌کند می‌کند؛ می‌کنند می‌کنیم می‌گردد می‌گردد می‌گردد حال می‌گردد، می‌گردند می‌گردند، می‌گیریم ناکرده نباشید نبود، نبوده، نتواند نتیجه نتیجه، ندارد نداری؛ نداریم، نرم نساخته، نشانه نعمت‌های نعناع نفس نفع نمی‌تواند نمی‌توانی نمی‌دانیم نمی‌گیرند نه نور، نوشیدن نوشیدنی نوع نکنیم نگاه نگران نیز نیز، نیست نیستند، های هر هرگاه هرگز هست، هستند هستند هستند، هستی؛ هضم هم همان همان‌طوری همان‌گونه همراه همه همهٔ همچنین همگی همیشه همین هنگام هیچ هیچگاه هیچ‌کس و وادار وارد ورزش ورزشی ورزش‌های وسیله‌ای وشودهنده وضعیت ولی ولی، پارچه پای پذیرش پراسترس پرفشار پرفشار، پروژه‌های پس پناه پیاده پیاده‌روی پیام پیدا پیش پیشانی پیشگیری چای چشم چشم، چشم‌ها چند چندین چنین چه چوبی چون چگونه چیز چیزهای چیزی کار کاسه کاسهٔ کافی کامل کاهش کتاب کجا کرده کرده، کرده‌ایم کردیم کس کسانی کشیده‌اند، کف کلاس کلافه‌مان کلسیم کلم کلی کم کمدی کمپرس کمک کمی کم‌فشار کناب کنار کند کند کند کند، کنند کنی کنید کنیم کنیم؟ که کورکننده گاهی گذر گذشته گردد گردش گرفت گرفتاری گرفتاری، گرفتگی گرم گشته گفتیم گفتیم، گل گل، گلدان گوارشی گوش گوشهٔ گیاهی یا یابیم یافته یخ یخ‌ها یک یکی ”آلفا“ … ●

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان سردرد”

  دیدگاه ها بسته شده اند.