درمان حالت تهوع

درمان حالت تهوع

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان حالت تهوع
 •  

  درمان حالت تهوع با داروهای گیاهی

  درمان حالت تهوع

  حالت تهوع فرقی ندارد در دوران بارداری و یا در حالات دیگر را می توانید با خوردنی های گیاهی و طبیعی درمان کنید.هنگامی که احساس حالت تهوع دارید احتمالاً آخرین چیزی که شما می خواهید به آن فکر کنید در مورد نوشیدن و خوردن است. با این حال، شما به منظور حفظ سلامتی و دریافت بهبودی از بیماری، نیاز به تغذیه مناسب دارید. در حالی که برخی از مواد غذایی می تواند تهوع را بدتر کند.

  برخی غذاهای دیگر وجود دارد که شما می توانید با خیال راحت بدون داشتن احساس بدتر بخورید تغذیه و هیدراتاسیون هنگام داشتن حالت تهوع به بهبودی شما کمک خواهد کرد. در این جا 10 تا از بهترین گزینه ها و نکات ضروریبرا کاهش حالت تهوع آورده می شود.
  زمانی که حالت تهوع دارید چه چیزی باید بخورید

  هنگامی که شما حالت تهوع دارید چیزهایی هستند که شما می توانید بخورید تا به داشتن احساس بهتر و تسکین ناراحتی معده شما کمک کند این شامل موارد زیر است :

  درمان حالت تهوع با خوردن زنجبیل

  زنجبیل به منظور کاهش تهوع می تواند خورده شود شما باید در حدود 1 گرم زنجبیل را برای کنترل تهوع بخورید می توانید تا چهار گرم در روز بخورید اگر شما باردار هستید با دکتر خود قبل از خوردن زنجبیل مشورت نمایید در دوران بارداری، دوز زنجبیل مصرفی هیچ گاه نباید بالاتر از یک گرم شود.

  زنجبیل می تواند در مواد غذایی و میان وعده های مختلف بدون مصرف بالاتر از مقدار توصیه شده گنجانیده شود شما می توانید زنجبیل را با خوردن یک چای زنجبیل تازه و یا جویدن زنجبیل متبلور شده مصرف کنید.

  درمان حالت تهوع با داروهای گیاهی

  برای درمان حالت تهوع سعی کنید رژیم غذایی بارات را مصرف نمایید

  بارات رژیم غذایی موز، برنج، سیب و یا نان تست است و برای افراد با حالت تهوع و یا اسهال خوب و بسیار ملایم است توصیه می شود تنها زمانی که شما حداقل 6 ساعت بدون استفراغ هستید از این رژیم غذایی پیروی نمایید. رژیم غذایی بارات درمان خوبی برای حالت تهوع است با این حال، به یاد داشته باشید که رژیم غذایی بارات یک رژیم غذایی کوتاه مدت است و شما باید پس از 24 تا 48 ساعت مواد غذایی روتین را مصرف نمایید اگر شما هنوز هم استفراغ دارید با این حال، شما باید فقط یک رژیم غذایی مایع شفاف داشته باشید و یا به دنبال کمک های پزشکی باشید.

  برای درمان حالت تهوع مقداری نعناع مصرف کنید

  به نظر می رسد نعناع یک انتخاب خوب برای برخی از مردم با حالت تهوع باشد اگر چه پزشکان و دانشمندان مفید بودن آن را قبول ندارند حتی آن می تواند برای افراد با سوء هاضمه و سوزش سر دل مفید باشد اما آن به کسانی که حالت تهوع دارند نیز کمک می کند ممکن است در متوقف کردن اسپاسم معده همراه با استفراغ مفید باشد. شما می توانید نعناع را با خوردن تیک تاکس و یا منتوس بدست آورید اما دقت کنید که قند موجود در آنها می تواند شما را بیمار کند یکی دیگر از گزینه ها آدامس های بدون قند با نعناع در آن است با این حال، جویدن می تواند باعث بلع هوا و ورود به معده شود که می تواند به نفخ ناراحت کننده منجر شود همچنین شما می توانید چای نعناع بنوشید.

  مقدار زیادی مایعات بنوشید تا حالت تهوع رفع شود

  روزانه حدود 8 تا 10 لیوان آب یا مایعات سالم شفاف دیگر را مصرف کنید زمانی که شما در حالت تهوع هستند اگر شما استفراغ همراه با تهوع دارید سعی کنید با خوردن مایعات زلال هیدراته بمانید شما می توانید نوشابه های انرژی زا و نوشیدنی هایی ورزشی حاوی مایعات و الکترولیتها استفاده نمایید اگر شما حالت تهوع دارید در صورت مصرف نوشیدنی ورزشی سالم شما باید مصرف آب را 1/2 یا ¼ کاهش دهید.

  در درمان حالت تهوع نوشابه خنک می تواند کمک کند

  وقتی شما نمی توانید چیزی مصرف کنید نوشابه خنک می تواند به شما کمک کند ولی نوشابه قند بالایی دارد اما اگر شما برای تسکین معده می نوشید قبل از هر بار مصرف تکان دهید تا گاز آن خارج شود.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  لیمو مصرف کنید تا حالت تهوع درمان شود

  به عنوان درمان معمول مورد استفاده برای بیماری صبحگاهی، به نظر می رسد لیمو توانایی جلوگیری از حات تهوع را داشته باشد شما می توانید آن را به طور مستقیم یا در مواد غذایی مصرف کنید و گاهی حتی با بو و عطر لیمو بهبودی پیدا کنید همچنین مکیدن آب نبات لیمو می تواند به رفع حالت تهوع کمک کند غذاهای مشابه لیمو، مانند غذاهای ترش و لیموترش گزینه های خوب برای افراد با حالت تهوع است.

  در درمان حالت تهوع از مواد غذایی راحت استفاده کنید

  مواد غذایی با بوی قوی که حاوی مقدار زیادی چربی باشد می تواند تهوع را بدتر کند این به این معنی است که شما باید از غذاهای راحتی مانند سیب زمینی له شده، رشته فرنگی، برنج سفید استفاده کنید و این به هضم آسان و آرام کردن معده کمک می کند.

  برای درمان حالت تهوع غذاهای سرد بخورید

  پزشکان تعیین کرده اند که تهوع به سیستم عصبی مرکزی مرتبط است عوامل بسیاری است که به احساس و شدت تهوع کمک می کند به نظر می رسد که دمای مواد غذایی نیز نقش مهمی را در تهوع ایفا کند وقتی که شما غذاهای خنک، مانند سالاد، بستنی یخی، ساندویچ سرد مصرف می کنید تهوع شما کاهش خواهد یافت و شما در غذا خوردن احساس بهتری پیدا می کنید.

  سعی کنید چوب شور نمکی و کراکر بخورید تا حالت تهوع قطع شود

  اگر شما هنوز هم در مورد آنچه می خورید در داشتن حالت تهوع نگران هستید سعی کنید مقداری از کراکر بخورید هنگامی که شما حالت تهوع درست پس از برخواستن از خواب در صبح دارید سعی کنید قبل از بلند شدن از خواب مقداری نوشابه را به صورت جرعه جرعه بنوشید و یا کراکر بخورید چیزهایی مثل کراکر شور، نان تست خشک، چوب شور خشک، غلات خشک همه اگر به آرامی در طول روز خورده شوند می توانند به کنترل تهوع کمک کنند.

  سریعترین راه درمان حالت تهوع

  سریعترین راه درمان حالت تهوع

  سعی کنید مقداری فلفل چیلی (قرمز و تند) مصرف نمایید

  معمولا غذاهای ادویه دار تهوع را بدتر می کنند و استثناء مهم فلفل تند است فلفل تند حاوی ماده ای شناخته شده به عنوان کپسایسین است که باعث تحریک ماده P که درست مثل یک دارو برای تهوع عمل می کند بسیاری از غذاها که حاوی فلفل تند هستند می توانند برای سرکوب کردن حالت تهوع مورد استفاده قرار گیرد.

  از غذاهای فرآوری شده، غذاهای چرب و یا شور مانند دونات، شیرینی، همبرگر، چیپس، کنسرو، شیرینی، نان سفید و مواد غذایی سرخ شده اجتناب نمایید.

  از مواد غذایی با بوی قوی و مواد غذایی تند دوری کنید.

  از نوشیدنی های گازدار، الکل و کافئین اجتناب کنید.

  اطلاعات بیشتر برای کمک به رفع حالت تهوع

  علاوه بر این همچنین شما باید به دنبال راهنمایی بیشتر برای کاهش احساس حالت تهوع باشید.

  از بودن هوای سرد و تازه در اتاق خود مطمئن شوید اگر هوا کهنه باشد ممکن است شما دچار احساس تهوع بیشتری شوید.

  وعده های غذایی کوچک و مکرر داشته باشید. هدف شما برای 6 – 8 وعده کوچک در روز و یک میان وعده قبل از رفتن به رختخواب باشد.

  از یک دهانشویه قبل از غذا خوردن و بعد از غذا خوردن برای از بین بردن طعم و مزه بد در دهان استفاده کنید.

  تا یک ساعت پس از هر وعده غذایی نخوابید این روش تهوع را کاهش می دهد.

  چه هنگامی در داشتن حالت تهوع به دکتر مراجعه کنید

  علائمی که شما باید به دکتر مراجعه کنید عبارتند از :

  استفراغ بیش از سه بار در روز.

  شما نمی توانید هر چیزی جامد یا مایع را پایین نگه دارید.

  تهوع شما بیش از 2 روز طول بکشد.

  داشتن احساس ضعف.

  داشتن درد شکم.

  داشتن یک دمای بالا.

  عدم داشتن ادرار برای مدت 8 ساعت.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  درمان حالت تهوع با عسل

  تهوع اغلب با ترشح بیش از حد بزاق دهان و برخی اوقات گرفتگی عضلات معده همراه است…در این مطلب به نقل از «prevention» به چند  درمان  خانگی برای پیش گیری از تهوع و استفراغ اشاره شده است.

  * کمی نمک و فلفل روی تکه ای لیمو بپاشید و بمکید.

  *مصرف چای نعناع اول صبح در رفع این حالت موثر است.

  * هر بار که حالت تهوع به شما دست داد، برگ نعناع بجوید.

  * مخلوطی از پودر گشنیز، پودر زنجبیل خشک و عسل در پیش گیری از استفراغ موثر است.

  * کمی پودر فلفل را به برگ های نعناع اضافه کنید و بجوید تا حالت استفراغ ناشی از سوءهاضمه از بین برود.

  * برای جلوگیری از این حالت، خرما بخورید. * پودر زیره به ماست اضافه و میل کنید.

  * برگ مرکبات مانند لیمو، پرتقال و … را استنشاق کنید.

  * مصرف چای زنجبیل با مقدار کمی شکر در برطرف کردن این حالت موثر است.

  * لیموناد سرد نیز در پیش گیری از حالت تهوع موثر است.

   

  کلمات کلیدی : از استفراغ (قرمز «» ¼ آب آخرین آدامس آرام آرامی آسان آن آنها آنچه آورده آورید اتاق اجتناب احتمالاً احساس ادرار ادویه از است است است استثناء استدر استفاده استفراغ استنشاق اسهال اسپاسم اشاره اضافه اطلاعات اغلب افراد الکترولیتها الکل اما انبیا انتخاب اند انرژی اوقات اول اگر ای ایفا این با بار بارات باردار بارداری بارداری، بازدید باشد باشد از باشید باشید باشید از باعث بالا عدم بالاتر بالایی باید بجوید بجوید بخورید بخورید بخورید هنگامی بد بدتر بدست بدون بر برای برخواستن برخی بردن برطرف برنج برنج، برود برگ بزاق بستنی بسیار بسیاری بعد بلع بلند بمانید بمکید مصرف بنوشید بنوشید به بهبودی بهتر بهتری بهترین بو بودن بوی بپاشید بکشد داشتن بیش بیشتر بیشتری بیمار بیماری بیماری، بین تا تاروت تازه تاکس تحریک ترش ترشح تست تسکین تعیین تغذیه تند تند) تنها تهوع تهوع توانایی تواند توانند توانید توصیه تکان تکه تیک جا جامد جرعه جلوگیری جویدن حات حال، حالات حالت حالت، حالی حاوی حتی حد حداقل حدود حفظ خارج خانگی خرما خشک خشک، خنک خنک، خواب خواهد خواهید خوب خوبی خود خوردن خوردنی خورده خورید خیال داد، دار دارد دارند دارو داروهای دارید دارید تهوع داشتن داشته دانشمندان در درد درست درمان درمان  دریافت دست دقت دل دمای دنبال دهان دهانشویه دهد دهید دهید دوران دوری دوز دونات، دچار دکتر دیگر را راحت راحتی راه راهنمایی رختخواب رسد رشته رفتن رفع روتین روز روز شما روزانه روش روی رژیم زا زلال زمانی زمینی زنجبیل زنجبیل زیادی زیر زیره ساعت ساعت سالاد، سالم ساندویچ سر سرخ سرد سرکوب سریعترین سعی سفید سلامتی سه سوء سوءهاضمه سوزش سیب سیستم شامل شدت شدن شده شده، شفاف شما شناخته شود شود شود زمانی شود زنجبیل شور شور، شوند شوید شوید وعده شکر شکم داشتن شیرینی، صبح صبحگاهی، صفحات صورت ضروریبرا ضعف داشتن طبیعی طعم طور طول عبارتند عسل عسل عصبی عضلات عطر علائمی علاوه عمل عنوان عوامل غذا غذاها غذاهای غذایی غلات فال فرآوری فرقی فرمائید فرنگی، فقط فلفل فکر قبل قبول قرار قطع قند قوی له لیمو لیمو، لیموترش لیموناد لیوان ماده ماست مانند مایع مایعات متبلور متوقف مثل مختلف مخلوطی مدت مراجعه مرتبط مردم مرکبات مرکزی مزه مستقیم مشابه مشورت مصرف مصرفی مطلب مطمئن معده معمول معمولا معنی مفید مقدار مقداری ملایم ممکن مناسب منتوس منجر منظور مهم مهمی مواد موارد موثر موجود مورد موز، مکرر مکیدن می میان میل ناراحت ناراحتی ناشی نان نبات نباید نخوابید ندارد ندارند نظر نعناع نفخ نقش نقل نمایید نمایید نمک نمکی نمی نوشابه نوشید نوشیدن نوشیدنی نکات نگران نگه نیاز نیز ها هاضمه های هایی هدف هر هستند هستید هضم هم همبرگر، همراه همه همچنین هنوز هنگام هنگامی هوا هوای هیدراتاسیون هیدراته هیچ و وجود ورزشی ورود وعده وقتی ولی پایین پرتقال پزشکان پزشکی پس پودر پیدا پیروی پیش چای چرب چربی چند  چه چهار چوب چیزهایی چیزی چیلی چیپس، کافئین کاهش کراکر کرد کردن کرده کسانی کمک کمی کنترل کند کند کند کند برخی کنسرو، کنند کنند کننده کنید کنید کنید کنید تا کنیدهنگامی که کهنه کوتاه کوچک کپسایسین گاز گازدار، گاه گاهی گرفتگی گرم گزینه گشنیز، گنجانیده گیاهی گیاهی گیرد از گیری یا یاد یافت یخی، یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان حالت تهوع”

  دیدگاه ها بسته شده اند.