درمان چاقی

درمان چاقی

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان چاقی
 •  

  درمان چاقی

  درمان چاقی در طب سنتی به روش آبشار درمانی

  تخمین زده شده است که در آغاز قرن جاری میزان مرگ و میر ناشی از مشکلات مرتبط با چاقی بیش از مرگ‌های ناشی از بی غذایی باشد. تناقض در وضعیت تغذیه در جهان، به خصوص در کشورهای در حال توسعه، نکتۀ قابل توجه و مهمی است. در حالی که کشورهای در حال توسعه در تلاش برای کاهش سوء تغذیه و گرسنگی هستند، از سوی دیگر با مشکلی پیچیده تر به نام چاقی و اضافه وزن مواجه می‌شوند.

  افزایش میزان مبتلایان به چاقی در سال‌های اخیر به حدی شده است که شمار آنان در این کشورها از شمار افراد مبتلا به کمبود تغذیه فراتر رفته و این امر نه به معنای بهبود وضعیت تغذیه بلکه به معنای بروز مشکلات قابل توجه در آینده است.

  از سوی دیگر، بروز پدیدۀ افزایش وزن و چاقی به شکلی گمراه کنند موجب غفلت از کمبود ویتامین‌ها و ریز مغذی‌ها می‌شود و این امر باعث ایجاد کلاف سردرگمی از مشکل عمدۀ بهداشتی در جهان یعنی گرسنگی، چاقی و کمبود ویتامین‌ها و ریز مغذی‌ها می شود که هر سه آنها راه حل مشترکی به نام تغذیه مناسب دارند.

  طب سنتی ایران علاوه بر چاقی سیستمیک برای چاقی موضعی نیز تعریف دارد و علاوه بر تحلیل چگونگی پیدایش آن، درمان مقتضی را نیز ارائه می‌دهد.

  بر اساس دیدگاه طب سنتی ایران، معمولاً غذاهای گرم مزاج می‌توانند لاغر کننده باشند ولی غذاهای سرد مزاج مانند ماست، دوغ، سوپ جو، و شیر برنج می توانند چاق کننده باشند.

  اگر یک شخص سرد مزاج غمگین شده و غصه بخورد چاق می‌شود و در همان شخص زمانی که شاداب است، لاغرتر می‌شود. یعنی در روش طب سنتی درمان چاقی معانی دیگری هم می‌دهد و آن عبارت است از: درمان کم کاری تیروئید، درمان کیست تخمدان، درمان کبد چرب، درمان نزله، درمان اخلاط ریوی، درمان نازایی، درمان آلرژی پوستی، درمان فشار خون، درمان دیابت و زیرا ما در طب سنتی هدف از درمان، اصلاح طبع است و به همین دلیل وقتی طبع اصلاحی شد، چاقی و لاغری هم اصلاح می شود؛ بیماری‌های همراه و بیمار‌ی‌های زمینه ای هم تا حدود خیلی زیادی اصلاح می‌شود.

  در حالیکه در طب نوین این اهداف خیلی مد نظر نیست، اگر هم مد نظر باشد، ابزار کار خیلی ضعیف است، مثلاً شما می‌خواهید چاقی را درمان کنید تا دیابت هم درمان شود، به فرض چاقی هم برطرف شود می‌بینید که گاه حتی دیابت بدتر از قبل هم شده است و بیمار ترجیح می‌دهد همچنان چاق باقی بماند ولی تعداد قرص‌های قندش را زیادتر نکند! مثال دیگر اینکه چاقی از بین می‌رود ولی مریض دچار تاری دید هم می‌شود و از حالا به بعد باید عینک هم بزند!

  به طور خلاصه اینکه درمان چاقی و لاغری در روش طب سنتی مثل یک آبشار درمانی است، عیوب بیمار یکی یکی برطرف می‌شود و با کمال تعجب و ناباوری مریضی که خود را به پزشک مجرب طب سنتی سپرده هر روز شاهد معجزه ای جدید و ناخواسته درمانی خواهد بود.

  وضعیت اقتصادی – اجتماعی بالا و پایین، هر دو می توانند با چاقی همراه باشند، ولی علت چاقی در آنها متفاوت است. وضعیت اقتصادی – اجتماعی بالا می‌تواند همراه با دستیابی به غذاهای دارای کالری بیشتر و عدم تحرک ناشی از استفاده از وسایل و امکانات رفاهی بیشتر باشد، که منجر به چاقی و اضافه وزن می شود و چاقی در افراد دارای وضعیت اقتصادی – اجتماعی پایین بیشتر ناشی از سوء تغذیه است نه پرخوری.

  تغییر عادات رفتاری می تواند در بسیاری از بیماران باعث کاهش وزن کافی برای بهبود سلامت شود، اما اغلب به تدریج دوباره افزایش وزن روی می دهد. گرچه برای بسیاری از مردم کاهش وزن مشکل است، اما حفظ کاهش وزن از آن هم دشوارتر است.

  سید مرتضی صفوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم می‌گوید: پیروی از یک الگوی غذایی صحیح در طول زندگی از کودکی تا بزرگسالی راهکاری ساده و ارزان در پیشگیری از اضافه وزن و چاقی و متعاقب آن بروز بیماری های مزمن است که با آموزش و فرهنگ سازی صحیح می توان به آن دست یافت.

  به گفته وی اضافه وزن و چاقی یکی از مهم ترین عوامل خطر در بروز بیماری های مزمن غیر واگیر است که همراهی آن با کم تحرکی، بالا بودن کلسترول خون، مصرف دخانیات، فشار خون بالا، استرس های روحی و عادات غذایی نادرست (مصرف کم سبزی، میوه، مصرف زیاد چربی های اشباع ) می تواند در بروز زود هنگام بیماری های غیر واگیر اثر گذار باشد.

  این متخصص تغذیه می‌افزاید: گزارشات حاکی از چهره هشدار دهنده شیوع چاقی و بیماری های غیر واگیر دار در جهان است. بیماری های غیر واگیر مسئول 52 درصد همه مرگ و میرها و 47 درصد بار بیماری ها در سال 2005 میلادی بودند که احتمال می رود به 60% در سال 2020 هم برسد. در گزارش منتشر شده سازمان بهداشت جهانی در سال 2005 در جمعیت منطقه خاور میانه شرقی جمعیت 20 سال به بالا، میزان شیوع اضافه وزن و چاقی 65 درصد و عدم فعالیت بدنی 77 درصد اعلام شده است.

  صفوی ادامه می‌دهد: داده های جمع آوری شده از گروه سنی 15 سال به بالا در 16 کشور منطقه بالاترین سطح اضافه وزن را در کشور کویت، مصر، ایالات متحده عربی، عربستان سعودی، اردن و بحرین از 74درصد تا 86درصد در زنان و از 69درصد تا 77 درصد در مردان نشان داده است.

  سید جواد علوی درباره شیوه درمان چاقی در طب سنتی و مزیت آن نسبت به طب نوین می‌گوید:رژیم‌های لاغری که در طب مدرن به افراد تجویز می‌شود عمدتا بر پایه کالری حساب می‌شود و برای تمام افراد بدون در نظر گرفتن مزاج آنها رژیم ارائه می‌شود. بسیاری از کسانی که از این نوع رژیم ها پیروی می‌کنند پس از مدتی دچار ناراحتی‌های اعصاب و افسردگی می‌شوند.

  به گفته وی این رژیم ها معمولا به شکست مواجه می‌شوند به طور مثال اگر به فرد بلغمی گفته شود که برای لاغری باید سالاد کاهو مصرف کنی می بینی که پس از مدتی این فرد لاغر نشده بلکه اضافه وزن نیز پیدا کرده چرا که کاهو دارای طبیعت سرد و تر است و مزاج بلغم نیز سرد و تر بوده که مصرف کاهو موجب افزایش رطوبت و چاقی می‌شود.

  این کارشناس طب سنتی ادامه می‌دهد: افراد ممکن است بعد از مدتی رعایت رژیم های سخت خسته شوند و اگرچه ممکن است کاهش وزن زیادی هم داشته باشند اما باکنارگذاشتن رژیم، ولع زیادی برای خوردن پیدا می‌کنند که خود موجب بازگشت دوباره وزن از دست رفته می‌شود.

  علوی عنوان می‌کند: در رژیم های لاغری افراد چاق در طب مدرن حذف شام خود معضلی است که موجب ضعف قوای افراد می‌شود و در بسیاری از روایات آمده که حذف شام باعث ضعف بدن می شود.

  وی می‌گوید: بسیاری از افرادی که با مشکلاتی مانند ریزش مو یا ضعف قوای عمومی به پزشک طب سنتی مراجعه می‌کنند  افرادی هستند که در دوره ای رژیم های غذایی سخت رعایت کرده‌اند که موجب بروز ضعف  اعصاب و ضعف بدن شده‌اند.

  این کارشناس طب سنتی می‌افزاید: اضافه کردن تعداد وعده‌های غذایی نیز خود به نوعی مشکل است چرا که معده درگیر هضم غذاست و هنوز غذا هضم نشده است که فرد دوباره غذا می‌خورد که خود موجب فساد هضم و ناراحتی‌های گوارش می‌شود.

  علوی اضافه می‌کند: در طب سنتی گفته می شود که فرد 3 وعده غذایی را مصرف کند ولی هر وعده را غذای خوب با کیفیت مصرف کند و به خوبی بجود آب مابین غذا مصرف نکند که همین جویدن زیاد غذا و مصرف نکردن آب ما بین غذا خود عاملی برای لاغر شدن افراد است.

  وی یاداور می‌شود: رژیم های تک خوری یعنی اینکه فرد از یم نوع غذا در 3 وعده در مدت طولانی مصرف کند به عنوان مثال مصرف آب به مدت 40 روز که خود این عامل بروز بسیاری از بیماری‌هاست و عوارض جدی به دن تحمیل می‌کند.

  عثمتی درباره شیوه درمان چاقی در طب سنتی و مزیت آن نسبت به طب نوین می‌گوید: مبنای علمی اصلی تمام رژیم های چاقی و لاغری، در طب نوین بر اساس کالری است و اگر کسی بیش از حد کالری مصرف کند چربی بدنش زیاد و چاق می‌شود ولی باید گفت که در طب سنتی افراد چاق دارای طبیعتی سرد و تر(این افراد بدنشان از چربی انباشته شده است) ، گرم و تر ( که این افراد بدنشان از گوشت انباشته شده است) البته لاغر کردن این 2 طیف با هم تفاوت دارد.

  به گفته وی افرادی که گرم تر هستند و بدنشان انباشته از گوشت است باید مواد غذایی سرد و خشک مخالف طبیعت بدنی خود مصرف کنند و افراد سرد و تر باید مواد غذایی گرم و خشک مصرف کنند که لاغر شوند این در حالی است که در رژیم های غذایی متخصصان تغذیه اغلب از موادغذایی سرد برای لاغرشدن استفاده می‌کنند مانند جوجه کباب، سالد فصل، ماهی و … به کار برده می شود.

  این کارشناس طب سنتی می‌افزاید: متخصصان تغذیه این جمله را که افراد در مراجعه به آنان که آب هم می‌خورم چاق می‌شوم را قبول ندارند ولی از دیدگاه طب سنتی مصرف بیش از حد آب خود موجب ورم اندام ها و ناراحتی‌های مفصلی میکند.

  عثمتی اضافه می‌کند: اگر مدتی خونریزی قاعدگی زنان کم یا قطع شود، حتّی اگر غذای کمتری بخورند، چاق می شوند. یعنی زنی که دچار چنین مشکلی است اگر تحت درمان قرار گیرد و عادت او به طور منظّم بر قرار شود؛ حتّی اگر غذای بیشتری نسبت به قبل بخورد هم لاغر می شود. همچنین اگر افراد مدّتی شکمشان خوب کار نکند و دچار یبوست باشند  اگر بهترین رژیم های لاغری را رعایت کنند لاغر نمی شوند اگر یبوست خود را درمان کنند وزن کم می کند؛

  این کارشناس طب سنتی بیان می‌کند: یک مثال جالب برای فهمیدن افزایش حجم بدن که اگر یک تیکه ابر را در آب بیاندازید دچار افزایش حجم می‌شود و اگر خشک شود دوباره کوچک و کاهش حجم پیدا می کند این اصل به عنوان مهمترین اصول لاغری و چاقی در طب سنتی است.

  عثمتی می‌افزاید: اگر کسی می‌خواهد لاغر شود باید مواد غذایی دارای طبع خشک مانند زیره، آویشن، رازیانه، شوید، و …. به غذایشان اضافه کند و از مصرف زیاد آب پرهیز کنند.

  وی عنوان می‌کند: طب سنتی افراد را به 4 دسته گرم و تر(دموی)، سرد و تر( بلغمی)، سرد و خشک (سوداوی) و گرم و خشک صفراوی تقسیم می‌کند که 2 دسته اول عموما درشت هیکل و دو دسته عموماً لاغر اندام هستند.

  میرسعیدی 47 ساله به خبرنگار تسنیم می‌گوید: برای درمان بیماری دیابتم به متخصص تغذیه مراجعه کردم حدود 20 کیلو اضافه وزن داشتم متخصص تغذیه به من رژیم غذایی پر پروتئین و کربدهیدرات کم ارائه داد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  به گفته وی طبق تجویز این متخصص روزی 8 لیوان آب می‌خوردم و مصرف سالاد کاهو فراوان را به من توصیه کرد پس از گذشت تقریبا سه هفته خودم را وزن کردم، کاهش وزنی مشاهده نکردم با وجود اینکه به توصیه ها توجه کرده بودم و دچار درد های مفصلی شدم و صبح که از خواب بلند می‌شدم بدنم درد می‌کرد و از رژیم غذایی کهاده بودند نفع کمی بردم و نه تنها لاغر نشدم بلکه دچار دردهای مفصلی شدم.

  این معلم آموزش و پرورش عنوان می‌کند: بعد از گذشت چند ماه به توصیه یکی از دوستانم به یکی از متخصان طب سنتی که از طریق تغذیه بیماری را درمان می‌کرد مراجعه کردم. ابتدا حسابی من را دعوا کرد که چرا کاهو و آب زیا مصرف کردم چرا که این من سرد مزاج بودم و این 2 ماده غذایی خیلی بر من تاثیر منفی گذاشته بود.

  میرسعیدی خاطرنشان می‌کند: با توجه به مزاجم غذا تجویز کرد که پس از گذشت 6 ماه 10 کیلو وزن کم کردم و قند خونم کاهش پیدا کرد و الان حدود یک سال است که هیچ داروی شیمیایی مصرف نمی کنم و برای ماهش قند خونم طبق تجویز پزشک از غذاهایی که موجب کاهش قند خون می‌شود استفاده می‌کنم.

   

  درمان چاقی با گیاهان دارویی ، درمان چاقی با طب سوزنی

   

  درمان چاقی با گیاهان دارویی

  مصرف پیاز، چای سبز و عصاره برگ زیتون می تواند به مبارزه با چاقی کمک کند.

  پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج تحقیقات آنان نشان داده است که مصرف پیاز، چای سبز و عصاره برگ زیتون می تواند به مبارزه با چاقی و بیماری های مرتبط با اضافه وزن مانند بیماری قلبی، دیابت، کبد چرب کمک کند.

  محققان یک سری از غذاها را بر روی موش هایی که تحت رژیم غذایی ناسالم قندی و چرب قرار داشتند آزمایش کردند.

  آنان عنوان کردند که مصرف بعضی مواد می تواند به هنگامی که فرد از رژیم غذایی پرچرب و دارای کربوهیدارت بالا استفاده می کند نیز موثر واقع شود.

  این دانشمندان دریافتند غذاهای خاصی به پیشگیری از رشد سلول های التهابی در بالشتک های چربی بدن حیوان منجر می شود. این بالشتک ها در شکم قرار دارند و چربی را از جریان خون می گیرد و ذخیره می کند.

  نتایج این تحقیقات که در نشریه تغذیه و زیست فناوری دارویی منتشر شده نشان می دهد که  موش هایی که به آنها پیاز، چای سبز ،عصاره برگ زیتون ، هویج بنفش و دانه های چیا( دانه هایی از خانواده نعنا ) داده می شد دچار کاهش تعداد سلول های چربی شدند و با وجود ادامه رژیم غذایی نامناسب وزنشان تا پایان تحقیق کاهش می یافت.

  پژوهشگران دریافتند عملکرد کبد و قلب در این جوندگان بهتر شد.

  این دانشمندان می گویند پیام اصلی این پژوهش این است که به جای کمتر خوردن باید غذای مناسب و بهتری مصرف کرد.

  پیاز و عصاره برگ زیتون دارای فلاونید خاصی موسوم به روتین هستند که در سیب و چای نیز وجود دارد.

  درمان چاقی با طب سوزنی

  ریشه طب سوزنی حداقل از 5هزار سال پیش با طب چینی آمیخته شده است و در سایر نقاط جهان به‌عنوان بخشی از طب سنتی چین (TCM) یا طب شرقی شناخته می‌شود.

  متخصصان ماهر طب شرقی بعد از گذراندن دوره‌های متفاوت طب چینی با طب سوزنی، گیاهان دارویی، ماساژ، درمان‌های حرکتی و تغذیه‌ای مانند تای‌چی و… آشنا می‌شوند.

  طب سوزنی در غرب بیشتر به‌عنوان روشی برای تسکین درد شناخته شده اما تاثیر آن در درمان بسیاری از ‌مشکلات  دیگر نیز ثابت شده است. در سال 1979/1358 سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، طب سوزنی – به تنهایی یا همزمان با داروهای فعلی- می‌تواند 104 عارضه را درمان کند. این نوع درمان با مدیریت استرس، می‌تواند در پیشگیری از بروز عارضه‌های مختلف سلامت نقش عظیمی بازی کند. به گفته متخصصان طب سوزنی، بسیاری از بیماری‌هایی که  با این روش درمان می‌شوند، به خاطر فشار روانی مزمنی است که سیستم‌های چندگانه بدن، شامل سیستم‌های ایمنی و غدد را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. درمان با طب سوزنی هیچ شباهتی به آمپول زدن ندارد!

  اما از آنجا که مدارک لازم مبنی بر تاثیر صد‌در‌صدی طب سوزنی بر چاقی وجود ندارد، اگر قصد کاهش وزن دارید، بد نیست بدانید که این روش به تنهایی نمی‌تواند کارساز باشد و بهتر است قبل از این کار با چند کارشناس طب مکمل در این خصوص مشورت کنید تا بهترین راه برای کاهش وزن و تغییر سبک زندگی خود را بیابید.

  این روش چطور عمل می کند ؟

  طب سنتی چین بر کیفیت انرژی یا قدرت زندگی در بدن تاکید دارد که متخصص طب سوزنی آن را «چی» می‌خواند و به سلامت ما اشاره دارد. در واقع «چی» در طول مسیرهای انرژی بدن که «کانال‌های انرژی» خوانده می‌شود، منتشر شده و بسیاری از آن به اعضای خاصی مرتبط است. وقتی «چی» مسدود شده و نمی‌تواند آزادانه منتشر شود و در بدن گسترش یابد، بیماری در نقطه‌ای از بدن بروز می‌کند. برای متعادل‌سازی مجدد جریان انرژی و بازگشت سلامت به بدن، متخصص طب سوزنی سوزن‌ها را به نقاط خاصی از بدن فرو می‌کند؛ تعداد این نقاط خاص در بدن در نهایت به 360 نقطه می‌رسد!

  آیا این روش به فرد صدمه می زند ؟

  طب سوزنی اصولا باید بدون درد باشد؛ مگر افراد بسیار حساس که بسته به میزان حساسیت‌شان و مکانی که سوزن در آن فرو می‌رود، سوزش خفیفی را احساس خواهند کرد. وقتی سوزن‌ها سر جای‌شان قرار می‌گیرند، کاملا طبیعی است که احساس سوزش یا خارش جزئی، بی‌حسی و کرختی، گرما یا فشار ملایم احساس شود. اگر این احساس‌ها شدت بگیرند یا احساس ناراحتی در فرد ایجاد کند، باید متخصص طب سوزنی را در جریان بگذارید تا سوزن‌ها را بازنگری کند.

  در طول جلسه طب سوزنی دقیقا چه اتفاقی می‌افتد ؟

  این جلسه بعد از معاینه اولیه پزشک شامل تعیین ضخامت پوست، شرایط زبان و کیفیت ضربان نبض مچ دست آغاز می‌شود؛ این مشاهدات، کلیاتی را در مورد وضعیت بدن برای پزشک روشن می‌کند و او با آگاهی بیشتر درمان را آغاز می‌کند. بعد از تشخیص مشکل، متخصص طب سوزنی از شما می‌خواهد که روی تخت دراز بکشید و سوزن‌ها را در نقاط کلیدی بدن قرار می‌دهد. در این مرحله شما دیگر لازم نیست کاری انجام دهید و می‌توانید تا پایان جلسه، که ممکن است بیش از 40 دقیقه طول بکشد، استراحت کنید!

  طب سوزنی چطور باعث کاهش وزن می‌شود ؟

  در مکتب طب سنتی چین گفته می‌شود چاقی معمولا به خاطر عملکرد ضعیف دستگاه گوارش و نامتعادل بودن میزان مواد‌غذایی هضم شده که وارد دستگاه گردش خون می‌شوند، ایجاد شده و با بیماری‌هایی چون بالا رفتن قند خون، چربی خون، فشار خون، افزایش اسیداوریک و درد مفاصل خود را نشان می‌دهد. در این روش، نقاط حساس با سوزن‌های مخصوص هدف گرفته می‌شوند تا کانال‌های انرژی تمیز شود و تعادل خون و «چی» تنظیم شده و با تخریب مستقیم سلول‌های چربی، تعداد سلول‌های چربی در بدن کمتر شود و اشتهای فرد کاهش یافته و در نهایت وزن کاهش یابد.

  سوزن‌ها حدود 40 دقیقه در نقاط خاص بدن باقی می‌مانند تا باعث تحریک همان نقاط شده و کانال‌های انرژی فعال شوند و همچنین گردش خون شتاب می‌گیرد و گرمای بدن رها می‌شود تا کاهش وزن اتفاق بیفتد.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  تحقیقات علمی در مورد طب سوزنی چه می‌گویند ؟

  تحقیقات علمی کمی توانسته‌اند تاثیر طب سوزنی بر کاهش وزن را به اثبات برسانند؛ برخی از این مطالعات بر این باورند که طب سوزنی می‌تواند به عنوان تسریع‌کننده لاغری در افراد عمل کند. بر اساس پژوهشی که در سال 2009 در این زمینه منتشر شد، دانشمندان 31 تحقیق را (با مجموع 3 هزار و 13 شرکت‌کننده) تحلیل کردند و به این نتیجه رسیدند که طب سوزنی می‌تواند تاثیر عمده‌ای بر کاهش وزن بدن داشته باشد. البته تمام این تحقیقات چنین نتیجه درخشانی نداشته و بعضی از آن‌ها کیفیت پایینی داشته و تحقیقات مختلف، نتایج مختلفی را در زمینه تاثیر طب سوزنی بر کاهش وزن به اثبات رسانده‌اند. برای مثال، مطالعه‌ای که در سال 1999 بر روی 40 فرد چاق انجام شد، نشان داد که این افراد بعد از 12 جلسه طب سوزنی که به صورت هفتگی انجام می‌شد، وضعیت اعصاب و افسردگی‌شان تا حد زیادی بهبود یافت اما در کاهش وزن‌شان تاثیری نداشت. با این حال تحقیقی که یک سال پیش از آن انجام شده بود، ثابت کرد افرادی که روزی 2 بار، به مدت 4 هفته در جلسات طب سوزنی شرکت داشته‌اند، اشتهایشان از بین رفته و وزن‌شان کم شده است.

  آیا من هم می‌توانم از این روش استفاده کنم ؟

  اگر دوره بارداری خود را سپری می‌کنید، به هیچ‌وجه مجاز به استفاده از این روش نیستید، زیرا در این روش، غیراز تخریب سلول‌های چربی، اشتهای خود را برای خوردن غذا از دست می‌دهید و همین موضوع باعث می‌شود، کمتر از حد معمول غذا میل کنید. این امر در حالت عادی برای شما ضرر ندارد اما در دوران بارداری هم برای شما و هم برای جنین خطرناک است. زیرا جنین مواد مورد نیازش را از بدن مادر تامین می‌کند و درصورتی که شما به اندازه طبیعی غذا نخورید، نه تنها خودتان بلکه جنین هم با فقر مواد‌غذایی، معدنی و املاح مواجه می‌شود.

  طول سوزن‌ها چقدر است و  تا چه عمقی در بدن فرو می‌روند ؟

  این سوزن‌های استیل که ضد‌زنگ هم هستند، معمولا به نازکی موی انسان بوده، استرلیزه و یک‌بار مصرف هستند و طول‌شان بین یک تا 10 سانتی‌متر، متفاوت است. برعکس سوزن‌های توخالی که برای آمپول زدن استفاده می‌شوند، سوزن‌های طب سوزنی تو پر هستند و متخصص طب سوزنی هر کدام از این سوزن‌ها را، با توجه به میزان چربی زیر‌پوستی که سوزن‌ها نیاز دارند در آن فرو می‌برد، در عمق 7 میلی‌متر تا 5/7 سانتی‌متر نقاط مختلف بدن قرار می‌گیرند و بعضی اوقات لازم است که تمام طول سوزن وارد بدن شود.

  در مناطقی از بدن که عضله کمی روی استخوان قرار دارد (مثل پیشانی و دست) فقط نوک این سوزن‌ها وارد بدن می‌شود اما در مناطقی که عضله زیاد دارد (مثل کفل‌ها و بالای پا) سوزن تا عمق بیشتری وارد می‌شود. طول مدت زمانی که سوزن در بدن بیمار باقی می‌ماند، بستگی به پزشک و نحوه درمانی دارد که برای بیمار انجام می‌شود؛ گاهی اوقات فقط یک یا 2 ثانیه لازم است که سوزن در بدن بیمار باقی بماند و ممکن است هدف، ایجاد یک سوراخ ریز و خروج یک قطره خون باشد تا از این طریق بدن بتواند خود را از «چی» مهاجم خلاص کند.

  چند جلسه درمان با طب سوزنی لازم است ؟

  در هر دوره درمان چاقی با طب سوزنی، فرد باید 10 جلسه تحت درمان قرار بگیرد و در این مدت بهتر است فرد از رژیم غذایی خاصی نیز پیروی کند تا نتیجه بهتری بگیرد؛ البته رژیم گرفتن همراه با استفاده از طب سوزنی، بسیار راحت‌تر از رژیم گرفتن تنهاست، زیرا طب سوزنی باعث کاهش اشتها شده و میل و رغبت را برای خوردن کمتر می‌کند.

  معمولا یک تا 3 جلسه اول درمان، باید 3 بار در هفته یا بیشتر انجام شود. بعد از 3 جلسه اول، جلسات به‌تدریج کاهش یافته و به 2 بار در هفته و سپس یک‌بار در هفته می‌رسد.

  معمولا در هفته اول تا چهارم طب سوزنی، عکس‌العمل بدن به این درمان ناگهانی است و کاهش وزن خیلی سریع اتفاق می‌افتد. بین 4 تا 12 هفته، بدن به این شیوه عادت می‌کند و وارد فاز سازگاری با طب سوزنی شده و تغییرات وزن بسیار جزئی پیش می‌آید. این روند تا 12 هفته بعد همچنان ادامه دارد و کاهش وزن به کندی پیش می‌رود؛ اما بعد از این مدت کاهش وزن و سایز دوباره شدت می‌گیرد.

  یادتان باشد در حالت طبیعی فرد باید بعد از 4تا6 جلسه متوجه تغییرات کوچکی در شرایط خود شود. اگر هیچ بهبودی حاصل نشود، باید به این نکته هم دقت کنید که کیفیت کار متخصصان طب سوزنی متفاوت است؛ پس قبل از نا‌امید شدن، از یک متخصص طب سوزنی دیگر هم کمک بگیرید.

   

  کلمات کلیدی : از به ( () (با (سوداوی) (مثل (مصرف ) «چی» «کانال‌های ، ،عصاره ؟ ؟ اگر ؟ این ؟ طب آب آبشار آزادانه آزمایش آشنا آغاز آلرژی آمده آموزش آمپول آمیخته آن آن، آنان آنجا آنها آن‌ها آوری آویشن، آگاهی آیا آینده ابتدا ابر ابزار اتفاق اتفاقی اثبات اثر اجتماعی احتمال احساس احساس‌ها اخلاط اخیر ادامه ارائه اردن ارزان از اساس است است است است از است سید است صفوی است وی است) است، است؛ استخوان استراحت استرس استرس، استرلیزه استفاده استیل اسیداوریک اشاره اشباع اشتها اشتهای اشتهایشان اصل اصلاح اصلاحی اصلی اصول اصولا اضافه اعصاب اعضای اعلام اغلب افراد افرادی افزایش افسردگی افسردگی‌شان اقتصادی الان البته التهابی الگوی اما امر املاح امکانات انباشته انبیا انجام اندازه اندام انرژی انرژی» انسان اهداف او اوقات اول اول، اولیه اگر اگرچه ای ایالات ایجاد ایران ایران، ایمنی این اینکه با بار بار، بارداری بازدید بازنگری بازگشت بازی باشد باشد این باشد، باشد؛ باشند باشند اگر باشند  باشند، باعث باقی بالا بالا، بالاترین بالای بالشتک باورند باکنارگذاشتن باید بتواند بجود بحرین بخشی بخورد بخورند، بد بدانید بدتر بدن بدن، بدنش بدنشان بدنم بدنی بدون بر برای برخی بردم برده برسانند؛ برسد برطرف برعکس برنج بروز برگ بزرگسالی بزند بسته بستگی بسیار بسیاری بعد بعضی بلغم بلغمی بلغمی)، بلند بلکه بماند بنفش به بهبود بهبودی بهتر بهتری بهترین بهداشت بهداشتی به‌تدریج به‌عنوان بود میرسعیدی بود وضعیت بود، بودم بودن بودند بوده بوده، بکشد، بکشید بگذارید بگیرد بگیرد؛ بگیرند بگیرید بی بیابید بیان بیاندازید بیش بیشتر بیشتری بیفتد بیمار بیماران بیماری بیماری‌هاست بیماری‌های بیماری‌هایی بیمار‌ی‌های بین بینی بی‌حسی تا تاثیر تاثیری تاروت تاری تامین تاکید تای‌چی تجویز تحت تحت‌تاثیر تحرک تحرکی، تحریک تحقیق تحقیقات تحقیقی تحلیل تحمیل تخت تخریب تخمدان، تخمین تدریج تر تر( تر(این تر(دموی)، ترجیح ترین تسریع‌کننده تسنیم تسکین تشخیص تعادل تعجب تعداد تعریف تعیین تغذیه تغذیه‌ای تغییر تغییرات تفاوت تقریبا تقسیم تلاش تمام تمیز تناقض تنظیم تنها تنهاست، تنهایی تو توان تواند توانسته‌اند توانند توجه توخالی توسعه توسعه، توصیه تک تیروئید، تیکه ثابت ثانیه جاری جالب جای جای‌شان جدی جدید جریان جزئی جزئی، جلسات جلسه جلسه، جمع جمعیت جمله جنین جهان جهان، جهانی جو، جواد جوجه جوندگان جویدن حاصل حال حالا حالت حالی حالیکه حاکی حتّی حتی حجم حد حداقل حدود حدی حذف حرکتی حساب حسابی حساس حساسیت‌شان حفظ حل حیوان خارش خاص خاصی خاطر خاطرنشان خانواده خاور خبرنگار خروج خسته خشک خصوص خطر خطرناک خفیفی خلاص خلاصه خواب خوانده خواهد خواهند خوب خوبی خود خودتان خودم خوردن خوری خون خون، خونریزی خونم خیلی داد داد داده دار دارای دارد دارد دارد به دارند دارند طب داروهای داروی دارویی دارویی دارویی، دارید، داشتم داشتند داشته داشته‌اند، دانشمندان دانه دخانیات، در دراز درباره درخشانی درد دردهای درشت درصد درصورتی درمان درمان، درمانی درمانی درمان‌های درگیر دریافتند دست دست) دسته دستگاه دستیابی دشوارتر دعوا دقت دقیقا دقیقه دلیل دن دهد دهنده دهید دو دوباره دوران دوره دوره‌های دوستانم دوغ، دچار دیابت دیابت، دیابتم دید دیدگاه دیگر دیگر، دیگری ذخیره را را، راحت‌تر رازیانه، راه راهکاری رسانده‌اند رسیدند رشد رطوبت رعایت رغبت رفاهی رفتاری رفتن رفته رها روانی روایات روتین روحی رود روز روزی روش روش، روشن روشی روند روی رژیم رژیم، ریز ریزش ریشه ریوی، زبان زدن زده زمانی زمینه زنان زند زندگی زنی زود زیا زیاد زیادتر زیادی زیتون زیرا زیره، زیر‌پوستی زیست ساده سازمان سازگاری سازی سال سالاد سالد ساله سال‌های سانتی‌متر سانتی‌متر، سایر سایز سبز سبزی، سبک سخت سر سرد سردرگمی سری سریع سطح سعودی، سلامت سلول سلول‌های سنتی سنی سه سوء سوراخ سوزش سوزن سوزنی سوزنی سوزنی، سوزن‌ها سوزن‌های سوپ سوی سپرده سپری سپس سیب سیستمیک سیستم‌های شاداب شام شامل شاهد شباهتی شتاب شخص شد شد شد، شدت شدم شدم این شدن شدن، شدند شده شده‌اند این شرایط شرقی شرکت شرکت‌کننده) شما شمار شناخته شود شود شود شود در شود وی شود، شود؛ شوند شوید، شکست شکلی شکم شکمشان شیر شیمیایی شیوع شیوه صبح صحیح صدمه صد‌در‌صدی صفحات صفراوی صفوی صورت ضخامت ضد‌زنگ ضربان ضرر ضعف ضعف  ضعیف طب طبع طبق طبیعت طبیعتی طبیعی طریق طور طول طولانی طول‌شان طیف عادات عادت عادی عارضه عارضه‌های عامل عاملی عبارت عثمتی عدم عربستان عربی، عصاره عضله عظیمی علاوه علت علمی علوم علوی عمدتا عمده‌ای عمدۀ عمق عمقی عمل عملکرد عموما عموماً عمومی عنوان عوارض عوامل عکس‌العمل عینک عیوب غدد غذا غذاست غذاها غذاهای غذاهایی غذای غذایشان غذایی غرب غصه غفلت غمگین غیر غیراز فاز فال فراتر فراوان فرد فرض فرمائید فرهنگ فرو فساد فشار فصل، فعال فعالیت فعلی فقر فقط فلاونید فناوری فهمیدن قابل قاعدگی قبل قبول قدرت قرار قرص‌های قرن قصد قطره قطع قلب قلبی، قند قندش قندی قوای لازم لاغر لاغرتر لاغرشدن لاغری لاغری، لیوان ما مابین مادر ماده ماساژ، ماست، مانند ماه ماهر ماهش ماهی مبارزه مبتلا مبتلایان مبنای مبنی متحده متخصان متخصص متخصصان متعادل‌سازی متعاقب متفاوت متوجه مثال مثال، مثل مثلاً مجاز مجدد مجرب مجموع محققان مخالف مختلف مختلف، مختلفی مخصوص مد مدارک مدت مدتی مدرن مدّتی مدیریت مراجعه مرتبط مرتضی مرحله مردان مردم مرگ مرگ‌های مریض مریضی مزاج مزاجم مزمن مزمنی مزیت مسئول مستقیم مسدود مسیرهای مشاهدات، مشاهده مشترکی مشورت مشکل مشکل، مشکلات مشکلاتی مشکلی مصر، مصرف مطالعات مطالعه‌ای معانی معاینه معجزه معدنی معده معضلی معلم معمول معمولا معمولاً معنای مغذی‌ها مفاصل مفصلی مقتضی ملایم ممکن من مناسب مناطقی منتشر منجر منطقه منظّم منفی مهاجم مهم مهمترین مهمی مو مواجه مواد موادغذایی مواد‌غذایی مواد‌غذایی، موثر موجب مورد موسوم موش موضعی موضوع موی مچ مکانی مکتب مکمل مگر می میانه میر میرها میزان میل میلادی میلی‌متر میوه، میکند عثمتی می‌آید می‌افتد می‌افزاید می‌برد، می‌بینید می‌تواند می‌توانم می‌توانند می‌توانید می‌خواند می‌خواهد می‌خواهید می‌خورد می‌خوردم می‌خورم می‌دهد می‌دهد بر می‌دهند می‌دهید می‌رسد می‌رسد معمولا می‌رود می‌رود، می‌رود؛ می‌روند می‌شد، می‌شدم می‌شود می‌شود می‌شود می‌شود در می‌شود علوی می‌شود متخصصان می‌شود، می‌شود؛ می‌شوم می‌شوند می‌شوند به می‌شوند طب می‌شوند افزایش می‌شوند، می‌ماند، می‌مانند می‌کرد می‌کند می‌کند عثمتی می‌کند معمولا می‌کند؛ می‌کنم می‌کنند می‌کنند  می‌کنید، می‌گوید می‌گویدرژیم‌های می‌گویند می‌گیرد می‌گیرد یادتان می‌گیرند می‌گیرند، ناباوری ناخواسته نادرست ناراحتی ناراحتی‌های نازایی، نازکی ناسالم ناشی نام نامتعادل نامناسب ناگهانی نا‌امید نبض نتایج نتیجه نحوه نخورید، ندارد ندارد ندارد، ندارند نداشت نداشته نزله، نسبت نشان نشدم نشده نشریه نشود، نظر نعنا نفع نقاط نقش نقطه نقطه‌ای نمی نمی‌تواند نه نهایت نوع نوعی نوک نوین نکته نکتۀ نکردم نکردن نکند نیاز نیازش نیز نیست نیست، نیستید، ها های هایی هدف هدف، هر هزار هستند هستند میرسعیدی هستند، هشدار هضم هفته هفته، هفتگی هم همان همراه همراهی همزمان همه همچنان همچنین همین هنوز هنگام هنگامی هویج هیچ هیچ‌وجه هیکل و و  وارد واقع واگیر وجود ورم وزن وزنشان وزنی وزن‌شان وسایل وضعیت وعده وعده‌های وقتی ولع ولی وی ویتامین‌ها پا) پایان پایه پایین پایین، پایینی پدیدۀ پر پرخوری تغییر پرهیز پروتئین پرورش پرچرب پزشک پزشکی پس پوست، پوستی، پژوهش پژوهشگران پژوهشی پیاز پیاز، پیام پیدا پیدایش پیروی پیش پیشانی پیشگیری پیچیده چاق چاقی چای چرا چرب چرب، چربی چربی، چطور چقدر چند چندگانه چنین چه چهارم چهره چون چگونگی چیا( چین چینی کار کارساز کارشناس کاری کافی کالری کاملا کانال‌های کاهش کاهو کباب، کبد کدام کربدهیدرات کربوهیدارت کرختی، کرد کرد کرد، کردم کردم، کردن کردند کردند کرده کرده‌اند کسانی کسی کشور کشورها کشورهای کفل‌ها کلاف کلسترول کلیاتی کلیدی کم کمال کمبود کمتر کمتری کمک کمی کند کند کند پژوهشگران کند، کند؛ این کندی کنم کنند کنند وی کننده کنی کنید کنید که که  کهاده کودکی کوچک کوچکی کویت، کیست کیفیت کیلو گاه گاهی گذار گذاشته گذراندن گذشت گردش گرسنگی گرسنگی، گرفتن گرفته گرم گرما گرمای گروه گرچه گزارش گزارشات گسترش گفت گفته گفت‌و‌گو گمراه گوارش گوشت گویند گیاهان گیرد یا یابد سوزن‌ها یابد، یاداور یافت یافت یافت به یافته یبوست یعنی یم یک یکی یک‌بار ‌مشکلات  –

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان چاقی”

  دیدگاه ها بسته شده اند.