درمان لاغری

درمان لاغری

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان لاغری
 •  

  درمان لاغری ، درمان لاغری سریع

   

  اولین قدم برای درمان لاغری چیست ؟

  یک متخصص تغذیه با اشاره به اینکه اولین گام در درمان لاغری تشخیص علت کمبود وزن است، گفت: بررسی تاریخچه پزشکی، میزان مصرف غذایی فرد، کمبودهای تغذیه‌ای و همچنین عادت غذایی اولین کاری است که باید در خصوص تعیین رژیم غذایی برای این افراد انجام شود.

  دکتر لیلی ناظمی در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: برای تشخیص کمبود وزن در افراد ابتدا باید به BMI یا همان وزن ایده آل که با تقسیم کردن وزن فرد بر قد به دست می‌آید پی ببریم به طوری که اگر BMI بین 20 تا 25 باشد، وزن فرد نرمال، بین 25 تا 30 باشد چاق خفیف، بین 30 تا 40 چاق متوسط و وزن بالاتر از 40 از چاقی مفرط برخوردار است.

  این متخصص تغذیه گفت: از جمله دلایل کمبود وزن می توان به کاهش مقدار انرژی دریافتی نسبت به نیازهای فرد، داشتن فعالیت های زیاد، اختلال در جذب مواد غذایی، ابتلا به بیماری‌های غیرارادی مانند بیماریهای مزمن ریوی، ازدیاد ترشح غده تیروئید و استرس‌های روحی و روانی اشاره کرد.

  وی خاطرنشان کرد: در موارد کمبود وزن افراد باید به صورت تدریجی و بر اساس توانایی در هفته نیم کیلو وزن اضافه کنند تا دچار بیماری‌های معده و اختلال در فعالیت‌های قلبی نشوند.

  ناظمی در ادامه با اشاره به اینکه فقر غذایی فرد دچار کمبود وزن باید از طریق مصرف مواد غذایی پروتئینی و چربی‌های غیراشباع جبران شود، گفت: این افراد باید غذاهایی را که موجب تحریک اشتها می شود مصرف کنند به این صورت با افزایش تدریجی میزان انرژی دریافتی، رژیم غذایی قادر به تامین نیازهای فرد خواهد بود که البته بسته به ارزیابی تغذیه‌ای گروه‌های مختلف افراد متفاوت است.

  دکتر ناظمی با اشاره به اینکه اولین گام در درمان لاغری تشخیص علت کمبود وزن است، گفت: بررسی تاریخچه پزشکی، میزان مصرف غذایی فرد، کمبودهای تغذیه ای و همچنین عادت غذایی اولین کاری است که باید در خصوص تعیین رژیم غذایی برای این افراد انجام شود.

  این متخصص تغذیه افزود: بعد از محاسبه میزان مصرف انرژی روزانه در افراد دچار کمبود وزن نسبت به شرایط فرد از 500 تا 1000 کیلو کالری به مصرف روزانه وی اضافه می کنیم تا باعث افزایش وزن آنها شود. البته 10 تا 15 درصد از این کالری باید از طریق مصرف مواد غذایی پروتئینی و چربی‌های غیراشباع تامین شود.

  وی یادآور شد: فردی که می خواهد در روز 500 کیلو کالری به بدن خود اضافه کند در طول روز باید یک عدد موز، یک لیوان شیر و بستنی، دو برش نان اضافه بر نانی که قبلا مصرف می کرده و 30 گرم پنیر مصرف کند که البته با توجه به ذائقه فرد می توان جایگزین هایی برای هرکدام از این مواد غذایی در نظر گرفت.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال تاروت

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  دکتر ناظمی اظهار داشت: افرادی که در اثر استرس و اضطراب‌های مغزی به کمبود وزن مبتلا می شوند باید در محیطی که کاملا آرام و به دور از دغدغه فکری است به مصرف مواد غذایی مبادرت ورزند.

  این متخصص تغذیه در پایان خاطرنشان کرد: مصرف داروها و پودرهایی که به منظور رسیدن به وزن ایده آل از داروخانه یا عطاری‌ها تهیه می‌شود باید کاملا بر اساس تحقیقات و اصول علمی صورت بگیرد، در غیر این صورت عوارض و عواقبی را در کوتاه یا بلندمدت در پی خواهد داشت.

   

  درمان لاغری تضمینی

  درمان لاغری سریع

  درمان لاغری

  رژیم چاقی برای کسانیکه خیلی لاغر هستند اگر خیلی ضعیف هستید خودتان را بدین وسیله فربه کنید .گرچه اغلب دوشیزگان و بانوان مقید هستند که لاغر شوند که از مد روز نیافتند و آنقدر به خود گرسنگی میدهند تا اینکه ویتامینهای بدنشان کاسته شده و خود را مستعد ابتلا به هر گونه امراض می کنند . چنانچه عقیده شان بر این قرار گرفت که مجددا فربه و قوی گردند . بدستورات زیر عمل کنند .

  اول – استفاده از مواد نشاسته ای و خوردن نان خامه ای روی غذای چرب .

  دوم – استعمال عطرهای موافق

  سوم – خوردن غذاهائی که از آن خون صالح تولید می شود از قبیل خوردن یونجه با شکر و مداومت با آن

  چهارم – خوردن گوشت بره بریان کرده و حلیم و نخود آب گوشت کبک و مرغ و گوشت بزغال شیر ماست دوغ تازه نان و انگور سفید ( انگور را روی غذای گوشتی چرب نخورند ناشتا میل کنند )

  پنجم – استحمام یکروز در میان ، بدن را چاق و گوشت تازه می رویاند و رافع بلغم و صفرا هم می باشد و با معده خالی و پر هم حمام رفتن مضر است بایستی اندک چیزی در معده باشد و از آب سرد خارج شدن درد بدن را زایل و اعصاب را هم تقویت می کند .

  ششم – پنیر با مغز گردو بدن را فربه و پوست را لطیف و نرم و معده را تقویت می نماید .

  هفتم – چهار عمل است که قلب را شادمان  و جسم را فربه می سازد : الف – استشمام  بوی خوش  ب- پوشیدن لباس نو نرم از کتان در زمستان و در تابستان کتان شسته شده   ج- نوشیدن عسل که معده را سبک می سازد و به پوست بدن و قلب شادابی می بخشد   د- خوردن خربزه شیرین بشرط این که در آن روز از خوردن نمک خودداری کنید .

  هشتم – برگ شنبلیله با آرد گندم و شکر و عسل جهت فربهی بدن مفید است .

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : فال انبیا

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  نهم – انجیر کثیر الغذا تر از سایر میوه ها است لطیف ، محلل و فربه کننده بدن خصوصا چهل روز صبح ناشتا با قدری بادیان رومی مصرف شود .

  مجاری غذا را گشاد و بدن را اق و فربه می سازد و هم چنین بادام با مغز پسته و شیر خورده شود جهت بدنهای ضعیف بسیار مفید است .

  دهم – زنیان با بادیان رومی 15 گرم از هر دو در 412 گرم شیر و 35 گرم قند باعث افراط فربهی است .

  یازدهم –  گوسفند در طبیعت گرم و تر خواص یکساله و دوساله آن که فربه باشد . خصوصا گوشت گردن و شانه و اطراف آن از سایر اعضا سریع الهضم تر و کثیر الغذا تر و مولد خون و مقوی و فربه کننده می باشد و بهتر از همه اعضا داخلی  گوسفند از قبیل : دل جگر و قلوه ، خوش گوسفند ، سیرابی ، شیردان ، است که مقوی دل کبد معده و کلیه ها است و خوردن گوشت مخلوط با سرکه و عسل که مداومت بر خوردن آن و غذا فقط  منحصر به همین باشد خیلی مقوی و فربه کننده بدن است و مانع غشی و رافع طپش قلب و لاغری است و هم چنین تخم مرغ با اندک کندر و انزروت جهت چاقی بی نظیر است .

  درمان لاغری تضمینی

  درمان لاغری با عرق یونجه

  برای درمان لاغری یونجه را با شکر بخورید یا عرق یونجه را با شکر مخلوط کرده، بنوشید 10 صبح و 5 بعدازظهر.

   

  کلمات کلیدی : از اول دهم دوم دکتر ششم مجاری نهم هشتم هفتم یازدهم ( ) پنجم   ، ؟ یک آب آرام آرد آل آن آن چهارم آنقدر آنها ابتدا ابتلا اثر اختلال ادامه ارزیابی از ازدیاد اساس است است این است دکتر است، استحمام استرس استرس‌های استشمام  استعمال استفاده اشاره اشتها اصول اضافه اضطراب‌های اطراف اظهار اعصاب اعضا اغلب افراد افرادی افراط افزایش افزود اق البته الغذا الف الهضم امراض انبیا انجام انجیر اندک انرژی انزروت انگور اولین اگر ای ایده ایسنا این اینکه ب با بادام بادیان بازدید باشد باشد، باعث بالاتر بانوان باید بایستی ببریم بخشد   بخورید بدستورات بدن بدنشان بدنهای بدین بر برای برخوردار بررسی برش بره برگ بریان بزغال بستنی، بسته بسیار بشرط بعد بعدازظهر بلغم بلندمدت بنوشید به بهتر بود بوی بگیرد، بی بیماریهای بیماری‌های بین تا تابستان تاروت تاریخچه تازه تامین تحریک تحقیقات تخم تدریجی تر ترشح تشخیص تضمینی تعیین تغذیه تغذیه‌ای تقسیم تقویت تهران، تهیه توان توانایی توجه تولید تیروئید ج جایگزین جبران جذب جسم جمله جهت جگر حلیم حمام خارج خاطرنشان خالی خامه خبرنگار خربزه خصوص خصوصا خفیف، خواص خواهد خود خودتان خودداری خوردن خورده خوش خوش  خون خیلی د داخلی  داروخانه داروها داشت داشت داشتن دانشگاه در درد درصد درمان دریافتی دریافتی، دست دغدغه دل دلایل دو دور دوساله دوشیزگان دوغ دچار دیگر ذائقه را رافع رسیدن رفتن روانی روحی روز روزانه رومی روی رویاند رژیم ریوی، زایل زمستان زنیان زیاد، زیر سازد سایر سبک سرد سرکه سریع سریع سفید سلامت سیرابی شادابی شادمان  شان شانه شد شدن شده شده   شرایط شسته شنبلیله شود شود این شود دکتر شود وی شود، شوند شکر شیر شیردان شیرین صالح صبح صفحات صفرا صورت ضعیف طبیعت طریق طوری طول طپش عادت عدد عرق عسل عطاری‌ها عطرهای عقیده علت علمی علوم عمل عوارض عواقبی غده غذا غذاهائی غذاهایی غذای غذایی غذایی، غشی غیر غیرارادی غیراشباع فال فربه فربهی فرد فرد، فردی فرمائید فعالیت فعالیت‌های فقر فقط  فکری قادر قبلا قبیل قد قدری قدم قرار قلب قلبی قلوه قند قوی لاغر لاغری لاغری رژیم لباس لطیف لیلی لیوان ماست مانع مانند مبادرت مبتلا متخصص متفاوت متوسط مجددا محاسبه محلل محیطی مختلف مخلوط مد مداومت مرغ مزمن مستعد مصرف مضر معده مغز مغزی مفرط مفید مقدار مقوی مقید منحصر منطقه منظور مواد موارد موافق سوم موجب موز، مولد می میان میدهند میزان میل میوه می‌آید می‌شود ناشتا ناظمی نان نانی نخود نخورند نرم نرمال، نسبت نشاسته نشوند ناظمی نظر نظیر نماید نمک نو نوشیدن نیازهای نیافتند نیز نیم ها های هایی هر هرکدام هستند هستید هفته هم همان همه همچنین همین و ورزند این وزن وسیله وی ویتامینهای پایان پر پروتئینی پزشکی پزشکی، پسته پنیر پودرهایی پوست پوشیدن پی چاق چاقی چرب چربی‌های چنانچه چنین چهار چهل چیزی چیست کاری کاسته کالری کاملا کاهش کبد کبک کتان کثیر کرد کرد وی کردن کرده کرده، کسانیکه کلیه کمبود کمبودهای کند کندر کنند کننده کنید کنیم که کوتاه کیلو گام گردن گردند گردو گرسنگی گرفت گرفت گرم گروه‌های گرچه گشاد گفت گندم گو گوسفند گوشت گوشتی گونه یا یادآور یونجه یونجه برای یک یکروز یکساله –

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان لاغری”

  دیدگاه ها بسته شده اند.