درمان واریس

مجموعه: پزشکی

درمان واریس

درمان واریس

درمان واریس پا بــا گوجه فرنگی سبز !

درمان واریس پا بــا استفاده از حلقه های گوجه فرنگی سبز بــا تکرار و مداومت در انــجـام مــمــکن خواهد بود.

واریس سیاهرگ یکی از شایع ترین مشکلاتی اســت کــه افراد زیادی درگیر آن بوده و از آن رنج می برند. مــمــکن اســت شما راههای درمانی زیادی را بــرای ایــن مشکل شنیده باشید؛ امــا در اینجا بــه روشی محلی اشاره می شــود کــه توسط گوجه فرنگی انــجـام شده و بسیار تاثیرگذار است. گفتنی اســت کــه افراد بــه خوبی از خواص گوجه فرنگی آگاهی دارند؛ امــا از خواص درمانی آن در واریس سیاهرگ بی اطلاع هستند.

راه درمان خانگی واریس پا بــا گوجه فرنگی سبز :

چند گوجه فرنگی سبز را شسته و حلقه حلقه کنید. ســپــس حلقه ها را در مکان جوش و لکه ها (شبکه مویرگی؛ محلی کــه دچار واریس شده است) قرار دهید.

می توانید حلقه ها را بــه وسیله باند بسته و تــا زمان احساس سوزش صبر کنید.سپس مکان مورد نظر را بــا آب سرد بشویید و ایــن کار را 5بار در روز انــجـام دهید. (در زمانهای مشخص در روز انــجـام دهید) اگــر ایــن روش را بــه طور ثابت دنبال کنید؛ پــس از گذشت دو هفته شاهد نتایج شگفت انگیز آن خواهید بود؛ بــه طوری کــه درد و تورم ایــن مشکل بــه طور عجیبی از بین خواهد رفت.

درمان رگهای واریسی بــا گوجه فرنگی رسیده :

این روش نــیــز مشابه روند قبلی؛ گوجه فرنگی های رسیده را شسته و حلقه حلقه می کنید. بعد بر روی مکان مورد نظر گذاشته و تــا 4 ساعت بــا باند ببندید. بــرای چندین بار حلقه های جدیدی از گوجه را جایگزین کنید.گفتنی اســت کــه بــرای نتیجه دادن بهتر می توانید ایــن دو روش را بــه طور ترکیبی انــجـام دهید.

باید گــفــت کــه خواص شفابخش گوجه فرنگی از دانه های آن نشأت می گیرد. ایــن دانه ها حاوی ماده اسیدی می باشند کــه مانند آسپرین بوده و خون را رقیق می کند. ( بــه عــنــوان ضد انعقاد عمل می کند) همچنین فلانوئیدهای موجود در گوجه قدرت شگفتی را بــه رگ های خونی می دهند.

اگر رگها ریز باشند شبی 1 قاشق مربا خوری اسپند خوراکی بــا 1 لیوان آب  خورده شــود بــه مدت 40 شب ( اسپند را نباید اصلا جوید بــایــد قورت داده شــود ) .

اگر پیشرفت داشته و رگها درشت شده اند بعد از خوردن 40 شب اسپند بــایــد 3 مرحله هــر 2 هفته یک بار بین رگهای واریسی زالو انداخته شــود .

توجه : در ایــن مدت 40 شب بهتر اســت غذاهای سرد کمتر خورده شــود .

درمان واریس پا

اغلب افراد وقتی کــه رگ های پا متورم می شــود و بــه رنگ آبی تمایل پیدا می کند؛ در حالی کــه ظاهری رگ ها پیچیده می شود, واریس پا را تشخیص می دهند. اگــر فکر می کنید دارای علایم واریس پا می باشید؛ ایــن علایم بــه صورت خفیف و ملایم هستند و شامل موارد زیر می شــونــد :

اغلب یک درد کسل کننده؛ سوزش و یــا سنگینی در پاها احساس می شود. ایــن علایم در اواخر روز و یــا بعد از نشستن و  زمانی کــه بــرای مدت طولانی بایستید؛ بیشتر قابل توجه است.

ورم ملایم رگ ها کــه معمولا در قسمت مچ پا و پاها است.

رگ یــا ورید واریسی دچار خارش شدید می شود.

درمان واریس بــا گیاهان دارویی ؛ درمان واریس پا

علایم و نشانه های شدیدتر بیماری واریس پا

افزایش تجمع مایع و ورم کردن پا
درد و تورم قابل توجه پشت ساق پا بعد از هــر بار نشستن و ایستادن بــه مدت طولانی
تغییر رنگ پوست کــه بیشتر در اطراف مچ پا و ساق پا قابل مشاهده است.
خارش؛ خشک شدن؛ تورم؛ کشیدگی و یــا پوسته پوسته شدن پوست
ترومبوفلبیت سطحی : هنگامی اتفاق می افتد کــه در نزدیکی سطح پوست؛در یک ورید یــا رگ کوچک, یک لخته خون یــا التهابی ایجاد شود.
زخم برداشتن
خونریزی یــا کبودی پــس از یک آسیب جزئی

همچنین در زنان علایم واریس پا مــمــکن اســت چند روز قبل از دوره قاعدگی و در طول آن نــیــز شدیدتر شود.

در درمان واریس پا هدف کاهش علایم و جلوگیری از عوارض می باشد. برخی افراد تنها هدف شان از درمان واریس پا, بهبود یافتن علایم ظاهری آن می باشد. درمانی هایی از قبیل ورزش و پوشیدن جوراب های ساق بلند, از اولین و اغلب بهترین روش های درمانی محسوب می شود.

در درمان واریس پا اگــر درمان های خانگی کمکی در بهبود بیماری اعمال نکرد, روش ها و جراحی هایی موجود اســت کــه واریس پا را درمان می کــنــد کــه شامل موارد زیر می باشد.

اسکلروتراپی : یک ماده شیمیایی بــه نام Endovenous از یک فیبر لیزری درون رگ استفاده می کند. ایــن فیبر نــیــز رگ واریسی را می سوزاند و سبب بسته شدن رگ می شود.

درمان بــا فرکانس رادیویی: در ایــن روش از انرژی فرکانس رادیویی بــه جای اشعه لیزر در داخل رگ واریسی استفاده می شــود و آن را از بین می برد. از ایــن روش می توان بــرای بستن رگ های واریسی بزرگ در ناحیه پا استفاده کرد.

Phlebectomy : در ایــن روش چند برش کوچک بر روی پوست ایجاد شده تــا از آن طریق رگ واریسی برداشته شود.

بستن و زدودن : در ایــن روش درمان واریس پا, برش پوست بر روی رگ واریسی ایجاد می شود, و رگ را گره می زنند و آن را می بندند و از ایــن طریق آن را حذف می کنند.

در درمان واریس پا مــمــکن اســت بــه از بین بردن رگ های آسیب دیده, درمان بروز عوارض و یــا اصلاح یک مشکل اساسی نیاز باشد کــه واریس را سبب شده است. اندازه رگ های مبتلا بــه واریس در انتخاب گزینه های درمان تاثیر زیادی دارد. بــه طور کلی رگ های واریسی بزرگ بــا بستن و زدودن رگ, لیزر درمانی و فرکانس های رادیویی درمان می شــونــد و گاهی ترکیب چند روش از ایــن روش ها در درمان واریس پا بهتر است. ایــن در حالی اســت کــه معمولا رگ های کوچک واریسی بــا اسکلروتراپی و لیزر بر روی پوست خارجی, درمان می شوند.

درمان واریس بــا گیاهان دارویی

بهتر اســت بــرای درمان واریس هــر صبح ناشتا هم یک حبه سیر را بجوید و بخورید و بعد از آن صبحانه میل کنید (در صورت داشتن معده قوی).

هربار 60 گرم گل بنفشه فرنگى را در یک لیتر آب بجوشانید و آب صاف‏کرده‏ى آن را بــه مرور بنوشید تــا واریس شما درمان شود.

هر روز آب 10 تــا 15 عدد لیمو را بگیرید و بنوشید و مقدارى از آن را هم روى پا مالش دهید ت واریس درمان شود.

جهت درمان واریس بــا گباه دارویی, سى گرم گل‏هاى تیول را در یک لیتر آب جوش 10 دقیقه دم کنید؛ بعد آب آن را صاف و بــا عسل شیرین سازید و صبح؛ ظهر و شب و هــر مرتبه یک فنجان از آن را بنوشید.

جهت درمان واریس زیاد بــه حمام بروید و همیشه هنگام خوابیدن یک عدد بالش زیر پاها قرار دهید کــه پاها بالاتر از سطح بدن قرار گیرند و نــیــز کفش راحت بپوشید.

براى درمان واریس ضمن پوشیدن جوراب مخصوص واریس (به‏طور مرتب) و پرهیز از خوردن کلم و گوشت گاو و همچنین پرهیز از کارهاى سرپایى و بالا رفتن از پله و کوه‏نوردى؛ بــایــد از خوراکى‏هایى مانند :

آب‏لیمو و پیاز بسیار استفاده کنید.

جهت درمان ورم واریس :

براى درمان ورم واریس؛ مقدارى گل ارمنى را بــا آب چغندر پخته مخلوط کنید و تــا گرم اســت روى آن بمالید و ایــن عمل را چندین مرتبه تکرار کنید.

و نــیــز از جوراب واریس استفاده کنید.

درمان زخم واریس :

براى درمان زخم واریس بــایــد هربار یک مشت برگ‏هاى تازه‏ى بارهنگ را تمیز کرده و روى پا ضماد گذارید و ایــن کار را روزى دو مرتبه تکرار کنید.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “درمان واریس”

دیدگاه ها بسته شده اند.