درمان واریس

درمان واریس

مجموعه: اختصاصی, پزشکی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • درمان واریس
 •  

  درمان واریس

  درمان واریس

  درمان واریس پا با گوجه فرنگی سبز !

  درمان واریس پا با استفاده از حلقه های گوجه فرنگی سبز با تکرار و مداومت در انجام ممکن خواهد بود.

  واریس سیاهرگ یکی از شایع ترین مشکلاتی است که افراد زیادی درگیر آن بوده و از آن رنج می برند. ممکن است شما راههای درمانی زیادی را برای این مشکل شنیده باشید، اما در اینجا به روشی محلی اشاره می شود که توسط گوجه فرنگی انجام شده و بسیار تاثیرگذار است. گفتنی است که افراد به خوبی از خواص گوجه فرنگی آگاهی دارند، اما از خواص درمانی آن در واریس سیاهرگ بی اطلاع هستند.

  راه درمان خانگی واریس پا با گوجه فرنگی سبز :

  چند گوجه فرنگی سبز را شسته و حلقه حلقه کنید. سپس حلقه ها را در مکان جوش و لکه ها (شبکه مویرگی، محلی که دچار واریس شده است) قرار دهید.

  می توانید حلقه ها را به وسیله باند بسته و تا زمان احساس سوزش صبر کنید.سپس مکان مورد نظر را با آب سرد بشویید و این کار را 5بار در روز انجام دهید. (در زمانهای مشخص در روز انجام دهید) اگر این روش را به طور ثابت دنبال کنید، پس از گذشت دو هفته شاهد نتایج شگفت انگیز آن خواهید بود، به طوری که درد و تورم این مشکل به طور عجیبی از بین خواهد رفت.

  درمان رگهای واریسی با گوجه فرنگی رسیده :

  این روش نیز مشابه روند قبلی، گوجه فرنگی های رسیده را شسته و حلقه حلقه می کنید. بعد بر روی مکان مورد نظر گذاشته و تا 4 ساعت با باند ببندید. برای چندین بار حلقه های جدیدی از گوجه را جایگزین کنید.گفتنی است که برای نتیجه دادن بهتر می توانید این دو روش را به طور ترکیبی انجام دهید.

  باید گفت که خواص شفابخش گوجه فرنگی از دانه های آن نشأت می گیرد. این دانه ها حاوی ماده اسیدی می باشند که مانند آسپرین بوده و خون را رقیق می کند. ( به عنوان ضد انعقاد عمل می کند) همچنین فلانوئیدهای موجود در گوجه قدرت شگفتی را به رگ های خونی می دهند.

  اگر رگها ریز باشند شبی 1 قاشق مربا خوری اسپند خوراکی با 1 لیوان آب  خورده شود به مدت 40 شب ( اسپند را نباید اصلا جوید باید قورت داده شود ) .

  اگر پیشرفت داشته و رگها درشت شده اند بعد از خوردن 40 شب اسپند باید 3 مرحله هر 2 هفته یک بار بین رگهای واریسی زالو انداخته شود .

  توجه : در این مدت 40 شب بهتر است غذاهای سرد کمتر خورده شود .

  درمان واریس پا

  اغلب افراد وقتی که رگ های پا متورم می شود و به رنگ آبی تمایل پیدا می کند، در حالی که ظاهری رگ ها پیچیده می شود, واریس پا را تشخیص می دهند. اگر فکر می کنید دارای علایم واریس پا می باشید، این علایم به صورت خفیف و ملایم هستند و شامل موارد زیر می شوند :

  اغلب یک درد کسل کننده، سوزش و یا سنگینی در پاها احساس می شود. این علایم در اواخر روز و یا بعد از نشستن و  زمانی که برای مدت طولانی بایستید، بیشتر قابل توجه است.

  ورم ملایم رگ ها که معمولا در قسمت مچ پا و پاها است.

  رگ یا ورید واریسی دچار خارش شدید می شود.

  درمان واریس با گیاهان دارویی ، درمان واریس پا

  علایم و نشانه های شدیدتر بیماری واریس پا

  افزایش تجمع مایع و ورم کردن پا
  درد و تورم قابل توجه پشت ساق پا بعد از هر بار نشستن و ایستادن به مدت طولانی
  تغییر رنگ پوست که بیشتر در اطراف مچ پا و ساق پا قابل مشاهده است.
  خارش، خشک شدن، تورم، کشیدگی و یا پوسته پوسته شدن پوست
  ترومبوفلبیت سطحی : هنگامی اتفاق می افتد که در نزدیکی سطح پوست،در یک ورید یا رگ کوچک, یک لخته خون یا التهابی ایجاد شود.
  زخم برداشتن
  خونریزی یا کبودی پس از یک آسیب جزئی

  همچنین در زنان علایم واریس پا ممکن است چند روز قبل از دوره قاعدگی و در طول آن نیز شدیدتر شود.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت دلار

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  در درمان واریس پا هدف کاهش علایم و جلوگیری از عوارض می باشد. برخی افراد تنها هدف شان از درمان واریس پا, بهبود یافتن علایم ظاهری آن می باشد. درمانی هایی از قبیل ورزش و پوشیدن جوراب های ساق بلند, از اولین و اغلب بهترین روش های درمانی محسوب می شود.

  در درمان واریس پا اگر درمان های خانگی کمکی در بهبود بیماری اعمال نکرد, روش ها و جراحی هایی موجود است که واریس پا را درمان می کند که شامل موارد زیر می باشد.

  اسکلروتراپی : یک ماده شیمیایی به نام Endovenous از یک فیبر لیزری درون رگ استفاده می کند. این فیبر نیز رگ واریسی را می سوزاند و سبب بسته شدن رگ می شود.

  درمان با فرکانس رادیویی: در این روش از انرژی فرکانس رادیویی به جای اشعه لیزر در داخل رگ واریسی استفاده می شود و آن را از بین می برد. از این روش می توان برای بستن رگ های واریسی بزرگ در ناحیه پا استفاده کرد.

  Phlebectomy : در این روش چند برش کوچک بر روی پوست ایجاد شده تا از آن طریق رگ واریسی برداشته شود.

  بستن و زدودن : در این روش درمان واریس پا, برش پوست بر روی رگ واریسی ایجاد می شود, و رگ را گره می زنند و آن را می بندند و از این طریق آن را حذف می کنند.

  در درمان واریس پا ممکن است به از بین بردن رگ های آسیب دیده, درمان بروز عوارض و یا اصلاح یک مشکل اساسی نیاز باشد که واریس را سبب شده است. اندازه رگ های مبتلا به واریس در انتخاب گزینه های درمان تاثیر زیادی دارد. به طور کلی رگ های واریسی بزرگ با بستن و زدودن رگ, لیزر درمانی و فرکانس های رادیویی درمان می شوند و گاهی ترکیب چند روش از این روش ها در درمان واریس پا بهتر است. این در حالی است که معمولا رگ های کوچک واریسی با اسکلروتراپی و لیزر بر روی پوست خارجی, درمان می شوند.

  درمان واریس با گیاهان دارویی

  بهتر است برای درمان واریس هر صبح ناشتا هم یک حبه سیر را بجوید و بخورید و بعد از آن صبحانه میل کنید (در صورت داشتن معده قوی).

  هربار 60 گرم گل بنفشه فرنگى را در یک لیتر آب بجوشانید و آب صاف‏کرده‏ى آن را به مرور بنوشید تا واریس شما درمان شود.

  هر روز آب 10 تا 15 عدد لیمو را بگیرید و بنوشید و مقدارى از آن را هم روى پا مالش دهید ت واریس درمان شود.

  جهت درمان واریس با گباه دارویی, سى گرم گل‏هاى تیول را در یک لیتر آب جوش 10 دقیقه دم کنید، بعد آب آن را صاف و با عسل شیرین سازید و صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک فنجان از آن را بنوشید.

  جهت درمان واریس زیاد به حمام بروید و همیشه هنگام خوابیدن یک عدد بالش زیر پاها قرار دهید که پاها بالاتر از سطح بدن قرار گیرند و نیز کفش راحت بپوشید.

  براى درمان واریس ضمن پوشیدن جوراب مخصوص واریس (به‏طور مرتب) و پرهیز از خوردن کلم و گوشت گاو و همچنین پرهیز از کارهاى سرپایى و بالا رفتن از پله و کوه‏نوردى، باید از خوراکى‏هایى مانند :

  آب‏لیمو و پیاز بسیار استفاده کنید.

  جهت درمان ورم واریس :

  براى درمان ورم واریس، مقدارى گل ارمنى را با آب چغندر پخته مخلوط کنید و تا گرم است روى آن بمالید و این عمل را چندین مرتبه تکرار کنید.

  و نیز از جوراب واریس استفاده کنید.

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  از صفحات دیگر نیز بازدید فرمائید : قیمت سکه

  —– —– —– —– —– —– —– —– —– —–

  درمان زخم واریس :

  براى درمان زخم واریس باید هربار یک مشت برگ‏هاى تازه‏ى بارهنگ را تمیز کرده و روى پا ضماد گذارید و این کار را روزى دو مرتبه تکرار کنید.

   

  کلمات کلیدی : از ( (به‏طور (در (شبکه ) آب آب  آبی آب‏لیمو آسپرین آسیب آن آگاهی اتفاق احساس ارمنى از اساسی است است است خارش، است) استفاده اسپند اسکلروتراپی اسیدی اشاره اشعه اصلا اصلاح اطراف اطلاع اعمال اغلب افتد افراد افزایش التهابی اما انتخاب انجام اند انداخته اندازه انرژی انعقاد انگیز اواخر اولین اگر ایجاد ایستادن این اینجا با بار بارهنگ بازدید باشد باشد باشند باشید، بالا بالاتر بالش باند باید بایستید، ببندید بجوشانید بجوید بخورید بدن بر براى برای برخی برد برداشتن خونریزی برداشته بردن برش برند بروز بروید برگ‏هاى بزرگ بستن بسته بسیار بشویید بعد بلند, بمالید بندند بنفشه بنوشید بنوشید جهت به بهبود بهتر بهترین بود بود، بوده بپوشید براى بگیرید بی بیشتر بیماری بین ت تا تاثیر تاثیرگذار تازه‏ى تجمع ترکیب ترکیبی ترین تشخیص تمایل تمیز تنها توان توانید توجه تورم تورم، توسط تکرار تیول ثابت جای جایگزین جدیدی جراحی جزئی جلوگیری جهت جوراب جوش جوید حالی حاوی حبه حذف حلقه حمام خارجی, خارش خانگی خشک خفیف خوابیدن خواص خواهد خواهید خوبی خوراکى‏هایى خوراکی خوردن خورده خوری خون خونی داخل دادن داده دارای دارد دارند، دارویی دارویی, داشتن داشته دانه در درد درشت درمان درمانی درون درگیر دقیقه دلار دم دنبال دهند دهند دهید دهید دهید) دو دوره دچار دیده, دیگر را راحت رادیویی راه راههای رسیده رفت رفتن رقیق رنج رنگ روز روزى روش روشی روند روى روی رگ رگ, رگها رگهای ریز زالو زخم زدودن زمان زمانهای زمانی زنان زنند زیاد زیادی زیر سازید ساعت ساق سبب سبز سرد سرپایى سطح سطحی سنگینی سوزاند سوزش سى سپس سکه سیاهرگ سیر شامل شان شاهد شایع شب شبی شدن شدن، شده شدید شدیدتر شسته شفابخش شما شنیده شود شود شود جهت شود زخم شود هر شود, شوند شوند شگفت شگفتی شیرین شیمیایی صاف صاف‏کرده‏ى صبح صبح، صبحانه صبر صفحات صورت ضد ضماد ضمن طریق طور طوری طول طولانی طولانی تغییر ظاهری ظهر عجیبی عدد عسل علایم عمل عنوان عوارض غذاهای فرمائید فرنگى فرنگی فرکانس فلانوئیدهای فنجان فکر فیبر قابل قاشق قاعدگی قبل قبلی، قبیل قدرت قرار قسمت قورت قوی) قیمت لخته لکه لیتر لیزر لیزری لیمو لیوان ماده مالش مانند مایع مبتلا متورم محسوب محلی مخصوص مخلوط مداومت مدت مربا مرتب) مرتبه مرحله مرور مشابه مشاهده مشت مشخص مشکل مشکلاتی معده معمولا مقدارى ملایم ممکن موارد موجود مورد مویرگی، مچ مکان می میل ناحیه ناشتا نام نباید نتایج نتیجه نزدیکی نشأت نشانه نشستن نظر نکرد, نیاز نیز ها های هایی هدف هر هربار هستند هستند هفته هم همچنین همیشه هنگام هنگامی و و  واریس واریس واریس، واریسی ورزش ورم ورید وسیله وقتی پا پا پا درد پا, پاها پخته پرهیز پس پشت پله پوست پوست ترومبوفلبیت پوست،در پوسته پوشیدن پیاز پیدا پیشرفت پیچیده چغندر چند چندین کار کارهاى کاهش کبودی کرد کردن کرده کسل کشیدگی کفش کلم کلی کمتر کمکی کند کند) کند، کنند کننده، کنید کنید کنید، کنیدسپس کنیدگفتنی که کوه‏نوردى، کوچک کوچک, گاهی گاو گباه گذارید گذاشته گذشت گرم گره گزینه گفت گفتنی گل گل‏هاى گوجه گوشت گیاهان گیرد گیرند یا یافتن یک یکی

   

 • تو بیا
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

  مطالب مرتبط

  دیدگاه ها

  نظر شما برای “درمان واریس”

  دیدگاه ها بسته شده اند.