سنبل الطیب

مجموعه: خواص مواد غذایی

سنبل الطیب ؛ خواص سنبل الطیب

سنبل الطیب

خواص درمانی سنبل الطیب (علف گربه) سنبل الطیب گیاهی اســت علفی و چند ساله کــه ساقه آن بــه طور عمودی تــا ارتفاع دو متر بالا می رود. ایــن گیاه بــه صورت وحشی در جنگل های کم درخت؛ در حاشیه جویبارها و گودال ها در بیشتر مناطق آسیا و ایران می روید.

سنبل الطیب دارای بویی مطبوع اســت و گربه بوی ایــن گیاه را از فاصل دور تشخیص داده بــه طرف آن می رود و در اطراف آن بــه جست و خیز می پردازد و از بوی آن مست می شود. گلهای سنبل الطیب برنگ سفید یــا صورتی و بــه صورت خوشه ای است.

قسمت مورد استفاده ایــن گیاه ریشه آن اســت و معمولا از ریشه گیاهی کــه بیش از سه سال عمر دارد استفاده می شود. سنبل الطیب پــس از خشک شدن برنگ قهوه ای در می آید. طعم آن تلخ ولــی خوشبو و معطر است. عطر آن پــس از خشک شدن بیشتر می شود.

● ترکیبات شیمیایی

ریشه آن حاوی ۱ درصد اسانس است. ایــن اسانس درریشه تازه بیشتر اســت و بــه تدریج کــه ریشه خشک می شــود مقدار اسانس آن کاهش یافته ولــی بوی آن قوی تر می شود. اسانس تازه برنگ سبز مایل بــه زرد اســت ولــی در اثر ماندن غلیظ می شود. آثار دارویی ریشه تازه آن سه برابر خشک شده آن است. سنبل الطیب بــایــد در حرارت کم خشک شــود و در حرارت بالا تمام اثر دارویی آن از بین می رود.

خواص سنبل الطیب

ریشه آن از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک اســت خواص مهم آن بــه شرح زیر است. اثر ضد تشنج دارد؛ در رفع ناراحتی های عصبی و هیستری مفید است؛ضد اسپاسم و آرام بخش است؛ تب بر است؛ بیخوابی را درمان می کند؛ ضد کرم معده و روده است؛ ضد هیجان است؛ میگرن را برطرف می کند؛ بــرای برطرف کردن دلهره؛ تشویش و نگرانی مفید است؛ در درمان بیماری مالیخولیا اثر مفید دارد؛ در برطرف کردن درد سیاتیک موثر است؛ سکسکه مداوم را از بین می برد؛ درد سینه را برطرف می کند؛ استفراغ را برطرف می کند؛ در معالجه مرض قند موثر است؛ گرد سنبل الطیب را روی زخم ها بپاشید التیام یابند.

● طرز استفاده

۱) گرد سنبل الطیب : ریشه سنبل الطیب را خرد کرده و در حرارت ۴۰ درجه خشک کنید. ســپــس آنرا آسیاب کنید و از الک ریز در کنید. گرد آن بــه عــنــوان ضد تشنج بــه کار می رود. مقدار مصرف آن ۵-۱۰ گرم در روز است.

۲) مخلوط سنبل الطیب : ۴ گرم گرد ریشه سنبل الطیب را بــا ۴ گرم رازیانه و ۴ گرم قند سائیده و مخلوط کنید؛این مخلوط را چهار قسمت کرده و در طول روز بــه فواصل مساوی بخورید.

۳) تنتور والریان : ۱۰۰ گرم ریشه سنبل الطیب را خرد کرده و در نیم لیتر الکل طبی ۶۰ درجه بریزید و بگذارید بماند. هــر روز چند بار آن را بهم بزنید و پــس از ۱۵ روز آنرا صاف کرده و در شیشه دربسته نگهداری کنید .مقدار مصرف آن ۱۰-۳۰ قطره می باشد.

● مضرات

چون بــرای کلیه مضر اســت بــایــد آنرا بــا کتیرا خورد.

فواید عرق سنبل الطیب

فواید عرق سنبل الطیب

مقوی قلب و اعصاب و کاهش دهنده فشار خون است. بــرای رفع بی خوابی هم مفید است.

دارای خواص بسیاری است. کــه از مهمترین خواص آن می توان بــه آرام بخش بودن کاهش دهنده فشار خون و برطرف کننده بی خوابی اشاره کرد.

ضد تشنج و محرک؛ مسکن؛ باد شکن؛ مقوی قلب و اعصاب و کاهش دهنده فشار خون؛ ضد ادرار آوری؛ ضد اسهال و ضد عفونی کننده بدن است.

ضد اضطراب؛ ترک کننده غذا؛ صفرا آور و محافظ کبد است.

گیاهی اســت علفی و چند ساله کــه ساقه آن بــه طور عمودی تــا ارتفاع ۲ متر بالا می رود. ایــن گیاه بــه صورت وحشی در جنگل های کم درخت؛ در حاشیه جویبارها و گودال ها در بیشتر مناطق آسیا و ایران می روید.

دارای بویی مطبوع است.گل های سنبل الطیب بــه رنگ سفید یــا صورتی و بــه صورت خوشه ای است. قسمت مورد استفاده ایــن گیاه ریشه آن اســت و معمولاً از ریشه گیاهی کــه بیش از ۳ سال عمر دارد استفاده می شود. سنبل الطیب پــس از خشک شدن بــه رنگ قهوه ای درمی آید. طعم آن تلخ ولــی خوشبو و معطر اســت و عطر آن پــس از خشک شدن بیشتر می شود.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “سنبل الطیب”

دیدگاه ها بسته شده اند.