سرکه

مجموعه: خواص مواد غذایی

سرکه

سرکه

مایع ترشی اســت کــه از اکسید شدن اتانول موجود در آب سیب؛ آبجو و موادی از ایــن قبیل بــه دست می‌آید. معمولاً ۳ تــا ۵ درصد از حجم سرکه‌ها؛ اسید استیک می‌باشد. سرکه‌های طبیعی؛ اسید تاتاریک و جوهر لیموی کمتری دارند.

سرکه معمولی افزون بر داشتن آنتی بیوتیکهای طبیعی؛ پــس از تخمیر دارای اسید آمینه های بیولوژیک می شود؛ در صورتی کــه در سرکه مصنوعی ایــن ماده مهم وجود ندارد.

سرکه طبیعی ناظم متابولیسم بدن می باشد؛ چــون ترشح بزاق را زیاد می کند؛ ترشح بزاق از نظر علم بیوشیمی؛ دارای مقدار زیادی مواد پروتئینی (آلبومین) اســت کــه غذا را بهتر حل و هضم می کند. همچنین اختلاط سرکه بــا بزاق دهان؛ از دندانها در برابر فساد دفاع می کند.

محرک بدن اســت و بــرای پاره ای از داروها؛ مانند آتروپینف ضدتریاک محسوب می شود. مدتها پیش سرکه را عامل سرطان زا می دانستند؛ ولــی هم اکنون تــا اندازه ای آنرا عامل مبارزه بــا مواد تولید کننده سرطان (کانسروژن) بــه حساب می آورند.

در رژیم نمک (زیان نمک و نخوردن آن) خوردن سرکه مناسب است؛ چــون سرکه نمک موجود در میوه ها را تحریک و زیاد نموده و از راه عرق کردن بدن خارج می نماید. در رژیم گوشت نــیــز همین گونه عمل می نماید؛ و تنها بــرای مبتلایان بــه بیماری کبد مناسب نیست. سرکه بــرای جلوگیری از چاقی و لاغری و همچنین در رژیم ضد دیابت بسیار سودمند است.

در رژیم روماتیسم بایستی سرکه را بــا انگور فرنگی سبز Cassis و عسل مخلوط کرده و میل نمایند؛ سرکه بــا داشتن مواد معدنی بسیار نافع است.

 

فواید سرکه

 

فواید سرکه

 

از جمله فرآورده‌های طبیعی اســت کــه مصرف خوراکی و دارویی داشته و بیشترین کاربرد را در تهیه انواع ترشیجات دارد.

یک لیوان از آن 33 ‌کالری انرژی دارد و سرشار از ویتامین‌ها و املاح معدنی است.

مصرف آن در انواع ترشی ‌ها؛ شورها و سالادهای فصل باعث خوشمزگی؛ طعم‌دهندگی؛ تحریک اشتها و ترشح بیشتر شیره گوارشی شده و هضم غذا را بهتر می ‌کند.

از ســوی دیگر؛ سالادهایی کــه بــا ترشیجاتی نظیر سرکه طعم می‌گیرند؛ سالم‌ترین و مغذی‌ترین نوع سالاد هستند؛ زیــرا ایــن طعم‌ها سبب جذب بیشتر مواد ویتامینی و پروتئینی موجود در مواد سالاد مثل کاهو؛ هویج؛ خیار و گوجه‌فرنگی می‌شوند. از ایــن رو استفاده از آن در تهیه سالادهای فصل توصیه می‌شود.

فواید :

– استفاده از آن در کنار وعده‌های غذایی باعث رقیق شدن خون شده و بــه تجزیه چربی‌ها و دفع سموم کمک کرده و سبب کاهش چربی و کلسترول بد خون می‌شود.

– اسید سیتریک موجود در آن؛ هضم و جذب کلسیم و سایر موادغذایی را آسان می‌کند و در سوخت ‌و ساز بدن موثر است.

– می ‌تواند باکتری‌های مضر سیستم گوارشی را از بین ببرد؛ بنابراین افرادی کــه در سیستم گوارش خود بــا مشکلاتی نظیر: یبوست؛ نفخ؛ اسهال؛ دل درد و دفع نامرتب مزاج مواجهند؛ می‌توانند بــا مصرف سرکه بــه رفع ایــن مشکل بپردازند.

– می‌تواند ترشح اسید معده را متعادل کرده و از بروز گاز معده جلوگیری کند.

– در رفع جرم دندان و التهاب لثه موثر است. بــه منظور رفع بوی بد دهان و نــیــز سفیدی دندان‌ها؛ هفته‌ای یک بار دندان‌های خود را بــا مسواک آغشته بــه سرکه مسواک بزنید.

– در صورتی سرکه می‌تواند در کاهش وزن تاثیرگذار باشد کــه فرد از رژیم غذایی مناسبی جهت کاهش وزن پیروی کند؛ در غیر ایــن صورت سرکه تاثیری در کاهش وزن نخواهد داشت.

– بُخور سرکه ی رقیق شده در رفع گرفتگی بینی ناشی از سرماخوردگی موثر اســت و سردردی را کــه در اثر بدی هوای محیط؛ بخار حمام و زیادی صفرا باشد؛ معالجه می‌کند.

– در درمان بوی عرق بدن؛ قارچ پا و ورم پا موثر اســت و می‌تواند در رفع احساس گرگرفتگی پاها تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

– ضدعفونی‌کننده قوی اســت و می‌تواند بــه عملکرد سم‌زدایی کبد کمک کرده و صفرا را از بین ببرد.

– دوام آن نامحدود است. حــتـی اگــر بعد از مدتی کدر شــود و رسوب کند؛ همچنان خاصیت دارد.
چــه کسانی نباید سرکه بخورند

برای مبتلایان بــه ضعف اعصاب؛ درد مفاصل و زخم معده مضر است.
نکته ای درباره ی سرکه های صنعتی

سرکه‌ی مصنوعی(صنعتی) در مقایسه بــا سرکه ی طبیعی؛ از خاصیت چندانی برخوردار نیست. رنگ اصلی ایــن سرکه‌ها سفید بوده کــه بــا رنگ مصنوعی کاراملی؛ برخی از آنها را بــه رنگ سرکه‌های خانگی تبدیل می‌کنند.

در ایــن سرکه‌ها بــرای افزایش ماندگاری؛ از مواد نگهدارنده استفاده می‌شود. بنابراین استفاده از سرکه‌های صنعتی بــرای تهیه انواع ترشی توصیه نمی‌شود.

 

خواص سرکه

 

خواص سرکه

 

* بــه غذا طعم خاصی می‌دهد و اشتها را تحریک می‌کند.

* در تحقیقات نشان داده شده اســت کــه مصرف روزانه 20 میلی لیتر سرکه (معادل 2 قاشق غذاخوری) هم بــه تنهایی و هم بــه صورت مخلوط بــا غذاها موجب کاهش اندیس گلیسمی مواد غذایی کربوهیدرات دار می شود. ایــن اثر هم در افراد دیابتی و هم افراد غیر دیابتی دیده می شود. کاهش اندیس گلیسمی موجب می شــود تــا افزایش قند در بدن بــه آهستگی انــجـام شود.

* هضم گوشت را آسان می‌کند.

* اگــر خاکستر گرم را در آن بخیسانند و بر روی ورم غدد متورم قرار دهند؛ آن را درمان می‌کند.

* اگــر سرکه و گلاب را بــه مقدار مساوی مخلوط نموده و بجوشانند و ســپــس یک قطعه پارچه را بــا ایــن محلول خیس نموده بر روی سر بیمار قرار دهند؛ سردردهای ناشی از کبد و صفرا را معالجه می‌کند.

* شستشوی دهان بــا سرکه و گلاب؛ بوی بد دهان را از بین می‌برد.

* بــا چکانیدن چند قطره در گوش؛ حشره یــا کرمی کــه در گوش مانده باشد خارج می‌شود.

* اگــر آن را در محل خارش بدن یــا خونریزی بمالند؛ خارش و خونریزی های کوچک را بند می‌آورد.

* اگــر آن را بــا نمک مخلوط کـنـنـد و در دهانی کــه بــه دلیل کشیدن دندان خونریزی می‌کند؛ نگه دارند و چند بار ایــن کار را تکرار کنند؛ خونریزی را قطع می‌کند.

* مالیدن آن در محل‌هایی کــه سوزش دارد؛ مانند سوزش سوختگی بــا آتش؛ موجب درمان آن می شود.

* مالیدن رسوبش باعث معالجه کک مک ؛ لک های بدن؛ کهیر؛ درد مفاصل و ورم سینه می شود.

* اگــر کمی آرد جو را بــا آن خمیر کـنـنـد و در محل ورم سینه و بناگوش بگذارند؛ ورم را درمان می‌کند.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

نظر شما برای “سرکه”

دیدگاه ها بسته شده اند.